Co w trawie piszczy - czyli przyszłe zmiany na FoE [SPOILERY]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8
  • Data rozpoczęcia

dżejmsbąd

Wicehrabia
To chyba znowu nie zrozumiałem co miałaś wcześniej na myśli :p
Chodzi Ci o to, ze mocni gracze, którzy w mocnych gildiach ścigaliby się ze sobą, pozmieniali gildie, rozeszli się do większej liczby słabszych gildii, żeby móc więcej walczyć? I teraz jest dużo gildii, w których jest mało aktywnych graczy i dlatego nabijanie trwa dłużej?
Czyli skrajnością będą jendoosobowe gildie, które cały dzień będą nabijały jedną wymianę? ;P
Zamykanie raz na dobę, budowa obozów, które się skasowały i do jutra? :D Tylko skąd samemu wziąć tyle towaru, żeby całą mapkę obstawić obozami? W kilka osób może już da radę, ale za to więcej graczy do podziału łupów :)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Chodzi Ci o to, ze mocni gracze, którzy w mocnych gildiach ścigaliby się ze sobą, pozmieniali gildie, rozeszli się do większej liczby słabszych gildii, żeby móc więcej walczyć? I teraz jest dużo gildii, w których jest mało aktywnych graczy i dlatego nabijanie trwa dłużej?
Czyli skrajnością będą jendoosobowe gildie, które cały dzień będą nabijały jedną wymianę? ;P
Zamykanie raz na dobę, budowa obozów, które się skasowały i do jutra? :D Tylko skąd samemu wziąć tyle towaru, żeby całą mapkę obstawić obozami? W kilka osób może już da radę, ale za to więcej graczy do podziału łupów :)
Nie do końca, ale prawie. Gdyby tak było, to ilość farmionych diamentów nie uległa by wielkiej zmianie.
Jedna gildia jest w stanie utrzymać szachownicę (przepis już padał tu kilkakrotnie:p), a szybkość wymiany zależy od możliwości tej drugiej.

Ilu graczy potrzeba do ogarnięcia wymianki? Ilu graczy, to już tłok? Jaka jest różnica w szybkości automatycznej walki (uwzględniając częstotliwość uzupełniania/wymiany armii) między graczem pokonującym 30-40 oporu, a graczem o możliwości walczenia do 100?
 

dżejmsbąd

Wicehrabia
Do ogarnięcia wymianki wystarczy 1, ale najpierw trzeba wyjść z bazy. Samemu wejść na środek to 2-3 dni :haha:
Dalej już z górki jak jest zapas surki ;)
Zdarzało mi się samemu ogarniac wymianę nad ranem (inni spali :p) to 1.5-2h i 1000-2000 walk. I już w dzień mi się nie chciało więcej klikać, choć jeszcze mogłem.
2 graczy to już tłok, bo jak bije tak samo szybko, to zabiera połowę walk i nagród ;P
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Do ogarnięcia wymianki wystarczy 1, ale najpierw trzeba wyjść z bazy. Samemu wejść na środek to 2-3 dni :haha:
Dalej już z górki jak jest zapas surki ;)
Zdarzało mi się samemu ogarniac wymianę nad ranem (inni spali :p) to 1.5-2h i 1000-2000 walk. I już w dzień mi się nie chciało więcej klikać, choć jeszcze mogłem.
2 graczy to już tłok, bo jak bije tak samo szybko, to zabiera połowę walk i nagród ;P
Właśnie dokładnie o to mi chodziło. W punkt :D
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Do ogarnięcia wymianki wystarczy 1, ale najpierw trzeba wyjść z bazy. Samemu wejść na środek to 2-3 dni :haha:
Dalej już z górki jak jest zapas surki ;)
Zdarzało mi się samemu ogarniac wymianę nad ranem (inni spali :p) to 1.5-2h i 1000-2000 walk. I już w dzień mi się nie chciało więcej klikać, choć jeszcze mogłem.
2 graczy to już tłok, bo jak bije tak samo szybko, to zabiera połowę walk i nagród ;P
i to ze sam mozesz Agatonke i innych boli (nie mnie)

Do tego, wielu tu uważa (Ci co mówią ze ta zmiana jest przez diaxy - a nie jest) Ze jak jest walka na polach to się wydaje diaxy, a jak szachownica to nie - i to jest główny powód zmian.
Po nowemu, totalnie nie bedzie co przyspieszać 1- moze 2 fale i tyle
W szachownicy się wiecej nie raz na przyspieszam, jak male gildie przy sztabie cos wezmą i trzeba kilka wózków co 4h przyspieszac... albo ktos zapomni postawic wózki przy wymianie i nagle 20 wózków trzeba klikac
 

midh

Wójt
Podstawą szachownicy, czy też jej wersji w formie zebry, jest jednoczesna wymiana wszystkich sektorów. Nie muszę chyba wspominać o funkcji wiszących flag? Jeżeli oflagowanie kompletu sektorów zajmuje 2h to po wymianie i zamknięciu wszystkich czekają kolejne 2h na wybudowanie obozów. Kolejne 2h na spadnięcie kłódek, itd. Coraz słabsze gildie, a więc coraz większa ilość graczy farmi darmowe diamenty. O to mi cały czas chodzi.
szacho na tej nowszej mapie w formie zebry czy jak ja nazwac inaczej . nei rozni sie czasowo od klasycznego szacho ...nic nie trzeba wymieniac co 6 godzin ..
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Podstawą szachownicy, czy też jej wersji w formie zebry, jest jednoczesna wymiana wszystkich sektorów. Nie muszę chyba wspominać o funkcji wiszących flag? Jeżeli oflagowanie kompletu sektorów zajmuje 2h to po wymianie i zamknięciu wszystkich czekają kolejne 2h na wybudowanie obozów. Kolejne 2h na spadnięcie kłódek, itd. Coraz słabsze gildie, a więc coraz większa ilość graczy farmi darmowe diamenty. O to mi cały czas chodzi.
swoją drogą jeżeli oflagowanie sektorów zajmuje 2h to coś robicie nie tak xD zajęcie wszystkich sektorów to jest max 15-30 minut. 15-20 osób bijących leci raz dwa.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
swoją drogą jeżeli oflagowanie sektorów zajmuje 2h to coś robicie nie tak xD zajęcie wszystkich sektorów to jest max 15-30 minut. 15-20 osób bijących leci raz dwa.
Muszę Cię rozczarować. My NIE działamy na szachownicach. Z założenia. Nawet, jeżeli jesteśmy do nich zapraszani. :p
szacho na tej nowszej mapie w formie zebry czy jak ja nazwac inaczej . nei rozni sie czasowo od klasycznego szacho ...nic nie trzeba wymieniac co 6 godzin ..
Oczywiście, że nie wymaga. Jednak niektórym gildiom tyle to zajmuje. ;)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Wg zasad GPC, punkty w Platynie zdobywane są przez gildie i zawsze znajdzie się taka, która uzbiera ich tyle, aby awansować do Diamentu. W Platynie powinny być takie gildie, które nie przekroczą przedziału 651- 900 PL ;)
To jest bardziej kwestia, że jest za dużu pktów. Za przekroczenie limitu 901 LP powinno być 902 LP i być w najniższym diamencie,a nie od razu 175 i 1000 LP
 

Auraya

Hrabia
Do tego, wielu tu uważa (Ci co mówią ze ta zmiana jest przez diaxy - a nie jest) Ze jak jest walka na polach to się wydaje diaxy, a jak szachownica to nie - i to jest główny powód zmian.
Po nowemu, totalnie nie bedzie co przyspieszać 1- moze 2 fale i tyle
no juz pare osób "groziło" że będzie stawiac pułapki i pałacyki czy jak się to tam nazywa... a o ile się nie mylę to ich czas budowy jest dłuższy niż obozów wiec jednak byłoby więcej budynków do przyspieszania czyli wiecej diaxow do wydania
 

Atli

Hrabia
Delikatnie przypominam, że ten wątek jest poświęcony informacjom o przyszłych nowościach w grze. Do GPC-owego bicia piany jest już otwartych kilka wątków.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
no juz pare osób "groziło" że będzie stawiac pułapki i pałacyki czy jak się to tam nazywa... a o ile się nie mylę to ich czas budowy jest dłuższy niż obozów wiec jednak byłoby więcej budynków do przyspieszania czyli wiecej diaxow do wydania
teraz tez mase przyspieszamy xD ja nie wiem czemu wy cały czas uważacie, ze przez diaxy jest ta zmiana.
To jest przez to, że Inno się nie podoba, ze GPC się zrobiło dla zarobku - PROWEGO, a nie dla walki. Tylko stąd taka zmiana.
Problem dobrze zauważony, fatalne lekarstwo
 

Marik

Książę
Wytłumaczcie mi jedną rzecz, bo ciągle przewija się temat obrony małych i uciśnionych. Ile lat temu gpch wprowadzili 3-4? Jak ktoś przez rok czasu nie potrafił się rozwinąć i przestać być małym, to nie pomogą mu szachownice i bicie na zerowym oporze. Ogarnięty zawsze sobie poradzi, noob zawsze będzie lamentować.
 

Valhan

Wójt
Straszny offtop się tu zrobił i przez ostatnie strony nic tylko dyskusja na temat zmian w GPC i % w wieża oblężniczych... jakiś moderator? ktoś/coś? haloo?
 

Valhan

Wójt
No ale wertując kilka ostatnich stron niczego nowego się nie dowiedziałem a przecież po to został stworzony ten wątek...
Póki co ta zmiana z % obozów jest na razie testowana na Beta-serwerach i jak zostanie wprowadzona na PL serwer wtedy też zostanie stworzony wątek żeby o tym dyskutować...
 

Markiz.

Książę
No ale wertując kilka ostatnich stron niczego nowego się nie dowiedziałem a przecież po to został stworzony ten wątek...
Póki co ta zmiana z % obozów jest na razie testowana na Beta-serwerach i jak zostanie wprowadzona na PL serwer wtedy też zostanie stworzony wątek żeby o tym dyskutować...
Bo to jest przyszła zmiana i wszystko w zgodzie z nazwą wątku ;)
 

piotresz

Hrabia
Event Summer 2022
Procenty w Buccaneer's odpowiednio 21 i 22% a w Deadmen's 17 i 23
Do tej świnki-skarbonki dostajemy monetę za wylosowanie na kole nagrody oznaczonej tą świnką. za 8 monet będzie jakaś nagroda (?)
Z poprzednich eventów do wygrania Willa Gubernatora i Kryjówka Piratów
 

Załączniki

  • Summer 3.png
    Summer 3.png
    557,5 KB · Wyświetlenia: 58
  • Summer 2.png
    Summer 2.png
    935 KB · Wyświetlenia: 58
  • Summer 1.png
    Summer 1.png
    168,2 KB · Wyświetlenia: 58
Ostatnia edycja:

ucel

Baron
A z letnim eventem kasowane jest pudelko niespodzianka. Ostatnie dostaniemy w nastepnym evencie i finito.
 
Do góry