Co w trawie piszczy - czyli przyszłe zmiany na FoE [SPOILERY]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8
  • Data rozpoczęcia

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
słabo.. czesto to wlasnie ono ratowalo i dostarczalo ostatni brakujacy element budynku eventowego
Nigdy to pudełko nie było potrzebne.
Stało się potrzebne - niektórym od momentu wprowadzenia tego pudełka

Zapewne nastąpi powrót do sytuacji sprzed pudełka, gdzie wszystko da się zdobyć bez diaxów.
 

Auraya

Hrabia
Nigdy to pudełko nie było potrzebne.
Stało się potrzebne - niektórym od momentu wprowadzenia tego pudełka

Zapewne nastąpi powrót do sytuacji sprzed pudełka, gdzie wszystko da się zdobyć bez diaxów.

mnie i tobie nie, ale cała społecznościa to my nie jesteśmy... a na pobożne życzenia to juz chyba stałam sie za madra
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
mnie i tobie nie, ale cała społecznościa to my nie jesteśmy... a na pobożne życzenia to juz chyba stałam sie za madra
no ale jak ktoś nie jest w stanie zrobić eventu to chyba jego problem?
jest możliwość zdobyć full budynek? Jest
potrzeba do tego aktywności - zrobienia wszystkich zadan - tak. I tylko zrobienie wszystkich zadań powinno dawać pełen budynek
jak ktoś nie może zrobić całego eventu niech nie narzeka, że nie ma budynku...
 

Iselut Soldar

Wicehrabia
Wiecie, przed pudełkiem wszystkie części eventowego budynku dało się zdobyć z eventu właśnie i z wykonywanych zadań. Potem wprowadzili pudełko, w którym było jedno ulepszenie, a jedno miejsce z nagrodami za zadania zastąpili czymś mało wartościowym. Ogólnie i wcześniej dało się zrobić cały event na luzie, i teraz, z pudełkiem. Większość eventów nawet da się zrobić z zapasem, a co sprytniejsi - z kilkoma zapasami. Więc to nie narzekanie, że teraz będzie trudniej i olaboga, co my zrobimy, tylko ciekawość czy wróci forma taka, jaką znaliśmy kiedyś, czy podniesiona zostanie poprzeczka tak, żeby pełne ulepszenie budynku eventowego było wyzwaniem, a nie oczywistością.
 
no ale jak ktoś nie jest w stanie zrobić eventu to chyba jego problem?
jest możliwość zdobyć full budynek? Jest
potrzeba do tego aktywności - zrobienia wszystkich zadan - tak. I tylko zrobienie wszystkich zadań powinno dawać pełen budynek
jak ktoś nie może zrobić całego eventu niech nie narzeka, że nie ma budynku...



Jestem pewny, że w obecnym evencie Wildlife, bez pudełka z dodatkowym ulepszeniem, pełny budynek zdobyłoby może jakieś 10% graczy. Ilość zrobionych zadań nie ma tu nic do rzeczy. Nawet z tym pudełkiem, podejrzewam że większa połowa będzie miała problem z uzbieraniem kompletu ulepszeń. I to wcale nie jest ich wina, to nie są jacyś troglodyci którzy nie wiedzą co robią, po prostu mają pecha. Ja robię event na wszystkich światach i już widzę że będzie duży problem żeby na dwóch z nich mi się udało uzbierać komplet, mimo posiadania dodatkowego ulepszenia z pudełka. Tak działa losowość i zmuszanie graczy do wydawania diamentów.
 

leniwy

Rycerz
Ja robię event na wszystkich światach i już widzę że będzie duży problem żeby na dwóch z nich mi się udało uzbierać komplet, mimo posiadania dodatkowego ulepszenia z pudełka.
Nie wiem jak to zrobiłeś, ale grając na 9 światach już mam wszędzie komplety licząc z pudełkiem. Prawdopodobnie przez te 4 dni uzbieram bez pudełka. Wszędzie zawodowa liga i nie wydałem jednego diaxa nigdzie. Oczywiście trzeba się logować tak żeby wykorzystać wszystkie możliwe bilety, ale nikt mi nie wmówi, że zrobienie kompletu jest problemem.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Jestem pewny, że w obecnym evencie Wildlife, bez pudełka z dodatkowym ulepszeniem, pełny budynek zdobyłoby może jakieś 10% graczy. Ilość zrobionych zadań nie ma tu nic do rzeczy. Nawet z tym pudełkiem, podejrzewam że większa połowa będzie miała problem z uzbieraniem kompletu ulepszeń. I to wcale nie jest ich wina, to nie są jacyś troglodyci którzy nie wiedzą co robią, po prostu mają pecha. Ja robię event na wszystkich światach i już widzę że będzie duży problem żeby na dwóch z nich mi się udało uzbierać komplet, mimo posiadania dodatkowego ulepszenia z pudełka. Tak działa losowość i zmuszanie graczy do wydawania diamentów.
Tak dziala po prostu brak umiejętności.
Albo grasz pod skrzynki w evencie, albo pod łapki.

Ten event (w końcu) nie polega tylko na głupim klikaniu. Trzeba pomyśleć, wyobrazić sobie co gdzie spadnie tak by łapki ściągać. No i oczywiscie nie przegapiać żadnego darmowego biletu.
 

Auraya

Hrabia
o ile te skrzynki da się jako tako ustawić to z łapkami masz czystą losowość..

biorąc pod uwagę fakt, że z zadań nie da się zarobić na najlepszą paczkę ulepszeń, wstrzymałabym się z waszym pozytywnym nastawieniem, bo w kolejnym evencie waluty mogą być jeszcze bardziej obcięte, skoro jeszcze nie jest to dla was wyzwaniem
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
o ile te skrzynki da się jako tako ustawić to z łapkami masz czystą losowość..

biorąc pod uwagę fakt, że z zadań nie da się zarobić na najlepszą paczkę ulepszeń, wstrzymałabym się z waszym pozytywnym nastawieniem, bo w kolejnym evencie waluty mogą być jeszcze bardziej obcięte, skoro jeszcze nie jest to dla was wyzwaniem

Rok temu też się nie dało
Wtedy event trwał dłużej i można było zebrać przez cały event 1920, ale to i tak dopiero ostatniego dnia. Więc nic to nie daje, że ostatniego dnia (+ śmieci) dałoby się kupić tą paczke bo biletów by nie było.

Nic się w tym temacie od zeszłego roku nie zmieniło. Krótszy event - mniej waluty.

Na plus - ilość biletów
rok temu 23 tickety
w tym roku 21 ticketów

a event trwa o 8 dni (lub 7) krócej.

Czyli mamy prawie tyle samo plansz, w mniejszym czasie.
 

leniwy

Rycerz
biorąc pod uwagę fakt, że z zadań nie da się zarobić na najlepszą paczkę ulepszeń
W żadnym evencie nie zrobisz wszystkich ulepszeń z zadań.
Problem jest gdzie indziej. Eventy są obiektywnie dla każdego, wystarczy zrozumieć algorytm i klikać. Ten wymaga pewnego zmysłu spostrzegawczości, takiego który nie każdy ma. Ja się zastanawiam jak go robią ludzie którzy cierpią na ślepotę barw.
Subiektywnie jeśli nie masz problemów z powyższymi jest do zrobienia bez problemu. Nawet nie nastawiając się na łapki bo nastawiałem się na nagrody, a wpadło ich wystarczająco dużo. Z mojego punktu widzenia jego minusem była tylko wysoka czasochłonność.
Obiektywnie może część mieć problemy, ale sama konstrukcja daje możliwość zrobienia pełnej nagrody bez ligi zawodowej i w większości bez pudła.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Z mojego punktu widzenia jego minusem była tylko wysoka czasochłonność.

Ja się nie dziwię potem, że twórcy dostają owacje przy zmianach, które zmniejszają aktywność xD
Gra ma wymagać poświęcenia czasu. To, że ten event wymaga czasu jest jego największą zaletą i więcej takich powinno być.
Event św. Patryka i Wildlife to krok w najlepszą stronę jaką można iść z eventami....
 

leniwy

Rycerz
Gra ma wymagać poświęcenia czasu. To, że ten event wymaga czasu jest jego największą zaletą i więcej takich powinno być.
Narzucasz swoje subiektywne potrzeby całości.
Zacznijmy od tego, że grę można wygrać. Tutaj chyba to nie ma miejsca, można ewentualnie prowadzić.
Jeśli chcesz siedzieć cały dzień i się bawić nic nie stoi na przeszkodzie. Nie potrzebujesz do tego zachęty, a już najmniej zmuszania.
Ty chcesz żeby zmuszać do tego wszystkich, ale co Ci to da? Dostaniesz nagrodę, a inni nie i wygrasz? Nie, zatem reasumując. Chcesz poświęcać dużo czasu i uważasz, że inni też powinni.
 

Atli

Hrabia
Gra ma wymagać poświęcenia czasu.

Bzdura. Gra ma sprawiać przyjemność a w jaki sposób to osiągniesz to już Twoja sprawa. Fanatyzm jest gorszy od faszyzmu i jak kolega leniwy zauważył przestań narzucać swój "najlepszy i jedyny" punkt widzenia. Bo zaczyna to już męczyć..... Każdy gra jak chce i niech tak zostanie a głos gracza, który wchodzi raz dziennie jest równie ważny jak tego, który siedzi po 24h na dobę...
 

Auraya

Hrabia
W żadnym evencie nie zrobisz wszystkich ulepszeń z zadań.
przepraszam, źle się wysłowiłam.. miałam na myśli narzędzia, jak np w event archeologiczny

Event św. Patryka i Wildlife to krok w najlepszą stronę jaką można iść z eventami.
o ile ten tu candy crush mnie nie fascynuje, to paddy jest moim ulubionym, zgoda :) ale tam da sie wszystko wyliczyć i nie trzeba polegać na szczęściu
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
przepraszam, źle się wysłowiłam.. miałam na myśli narzędzia, jak np w event archeologiczny


o ile ten tu candy crush mnie nie fascynuje, to paddy jest moim ulubionym, zgoda :) ale tam da sie wszystko wyliczyć i nie trzeba polegać na szczęściu
W tym szczęscie nie gra takiej roli, jak analiza układanki :D
Ja wiem o co Ci chodzi, bo ktoś kto nie jest dobry w łamigłówki - jest na straconej pozycji. Ale to może właściwa droga, że trzeba coś pomyśleć, kwestia dyskusyjna.
Na pewno nie jest niesprawiedliwy, ani nie zależy wszystko od szczęścia.

Odkąd gram w FOE - 4 lata, tylko jeden event był niesprawiedliwy zależny wyłącznie od szczęscia :<
Event z karnawałem Weneckim (czy jak on się tam zwał)
tam był % szans na zdobycie elementów zestawu (piazza), który był główną nagrodą. Ten jeden event to było nieporozumienie bo przy dużym pechu, ktoś mógł żadnego elementu nie zdobyć.

I ten event to było chore i mega nie fair. (chociaż udało się zebrać)
 

leniwy

Rycerz
przepraszam, źle się wysłowiłam.. miałam na myśli narzędzia, jak np w event archeologiczny
No tak, ale w archeologicznym narzędzia były głównym i jedynym sposobem na jego przeprowadzenie. Tutaj to był dodatek, moim zdaniem nikomu niepotrzebny. Zużyłem te co były tylko dlatego, że były. Monety natomiast wykorzystywałem na dodatkowe ruchy w momencie kiedy widziałem, że układ pozwoli w kilku ruchach zdobyć kilka dodatkowych nagród.
 

mastika

Wicehrabia
Czasem układ był taki, że dało się zrobić słupek z łapek i skrzynek, no i wtedy młotek za 55 blaszek robił doskonałą robotę zdejmując jeden blokujący wszystko klocek :)
 

leniwy

Rycerz
Czasem układ był taki, że dało się zrobić słupek z łapek i skrzynek, no i wtedy młotek za 55 blaszek robił doskonałą robotę zdejmując jeden blokujący wszystko klocek :)
Zgoda, ale do tego jak ująłeś "czasem" nie trzeba było kupować całego zestawu. Tym bardziej, że za 65 masz 10 ruchów które częściej się przydały niż jeden młotek.
 

mastika

Wicehrabia
No mnie akurat częściej przydawał się młotek niż 10 ruchów, ale to też kwestia jak sobie układałem klocki w rozdaniu. Po prostu dawałem sobie gwarancję zdjęcia kilku łapek/ skrzynek, a przy dziesięciu ruchach musiałbym mieć pewność, że coś ugram (a przyznaję, że zasłonięcie planszy jest upierdliwe, nie zawsze zapamiętywałem układ klocków :) )
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
No mnie akurat częściej przydawał się młotek niż 10 ruchów, ale to też kwestia jak sobie układałem klocki w rozdaniu. Po prostu dawałem sobie gwarancję zdjęcia kilku łapek/ skrzynek, a przy dziesięciu ruchach musiałbym mieć pewność, że coś ugram (a przyznaję, że zasłonięcie planszy jest upierdliwe, nie zawsze zapamiętywałem układ klocków :) )
Dlatego sens zakupu dodatkowych ruchów oceniasz przed wykonaniem ostatniego ruchu :D
 

Auraya

Hrabia
dobra... cały ten offtop niech moderator przeniesie do wątku o wildlife, a ja chciałam zapytać czy ten budynek co czasowo daje % do pr działa na perły czy tylko szare nudne budynki ?
 

DARBO1

Szlachcic
Mogliby dodać potwierdzenie czy chcesz utworzyć nowy świat bo jak się przez przypadek double click strzeli przy przełącz świat to od razu uruchamia nowy i później czekaj 2 tyg aż takie byle co usunie sie z konta.
 
Do góry