Co w trawie piszczy - czyli przyszłe zmiany na FoE [SPOILERY]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8
  • Data rozpoczęcia

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Bardziej po prostu już się nie da. :haha:
Tam po "prostu" jest dalsze zdanie linijke niżej ;)

I doceniam jak zawsze "merytoryczne" odniesienie się do argumentów dwa posty wyżej.
Zbyt wcześniej napisałem, że lubie Cie za dyskutowanie bo zaczynasz szorować po dnie, totalnie odstępując od merytoryki.
Ale cóż. jak komuś się kończą argumenty to zaczyna się przyczepiać do gramatyki czy innych niezwiązanych z tematem wypowiedzi ;)
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Pola to jest największa trzepanina diaxów. Ja naprawde nie wiem na jakich światach wy gracie, że szachownice są co pola.
na 2 lekkie pola zawsze przypadają jedne wymagające walki i stawiania za diaxy budynków. Nie uwierze w opowiadania, że cały świat jest dogadany i zawsze robi szachownice. Bo często się trafiają pola z więcej niż dwoma gildiami chętnymi do zarabiania. I wtedy te dwie muszą tą trzecią posadzić w kącie.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Bardziej po prostu już się nie da.
Edit: Wam naprawdę wydaje się, że to ktoś dla nas, czy ze względu na nas wprowadza? Sami sobie to załatwiliście :haha:

My po porstu wskazujemy, że mali ucierpią jeszcze bardziej xD
i ta zmiana nikomu nie pomoże.

Większość tu nie narzeka - bo straci PR
tylko narzeka, że nie będzie co robić xD

A dysproporcja pomiedzy małymi, a wielkimi wystrzeli jak z katapulty i wszyscy będzie na sztabie siedzieć. pułapki i fortece będą zacne dla małych.

A wielcy i tak się dogadają na środku by trzymać 1-2 miejsce.
Typowa zmiana na złość graczom - bo grają w gre xD
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
:haha:
Ale cóż. jak komuś się kończą argumenty to zaczyna się przyczepiać do gramatyki czy innych niezwiązanych z tematem wypowiedzi ;)
Nie odnosołam się do gramatyki, ale do sensu postu. Przyczyna takiego ruchu Inno jest oczywista. Może tego z samego szczytu nie widać.
Jeżeli strategia tytanów będzie właśnie taka "po prostu", to dla tych 80% niewiele się zmieni.

Pola to jest największa trzepanina diaxów. Ja naprawde nie wiem na jakich światach wy gracie, że szachownice są co pola.
Ja nawet Ci w to wierzę. To nie był ani mój pomysł, ani do mnie nie należy decyzja o implementacji. Opnie o zmianach każdy ma prawo mieć własną i niekoniecznie zbieżną z Twoją. A o małych to już się tak nie martw. Dla nas ta zmiana jeżeli nie będzie korzystna, to najwyżej nic nie zmieni.
Nie dociera do Ciebie prosty fakt: to nie mali zainicjowali zmianę. To Wasze własne dzieło. Jeżeli teraz oczekujesz gremialnego wsparcia z plaży, to ... :p
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
:haha:

Nie odnosołam się do gramatyki, ale do sensu postu. Przyczyna takiego ruchu Inno jest oczywista. Może tego z samego szczytu nie widać.
Jeżeli strategia tytanów będzie właśnie taka "po prostu", to dla tych 80% niewiele się zmieni.


Ja nawet Ci w to wierzę. To nie był ani mój pomysł, ani do mnie nie należy decyzja o implementacji. Opnie o zmianach każdy ma prawo mieć własną i niekoniecznie zbieżną z Twoją. A o małych to już się tak nie martw. Dla nas ta zmiana jeżeli nie będzie korzystna, to najwyżej nic nie zmieni.
Nie dociera do Ciebie prosty fakt: to nie mali zainicjowali zmianę. To Wasze własne dzieło. Jeżeli teraz oczekujesz gremialnego wsparcia z plaży, to ... :p
Jasne, że mali zaczęli to zmianę
bo mali narzekali na szachownice xD To mali narzekali, że przez to nie mogą rzekomo bić. Lekarstwo jest proste - zacząć grać, a nie udawać, że się gra.
Mało grasz, mało możesz.
Nikt z dużych takiej zmiany nie chciał.

Jedyne głosy jakie były, ze szachownice są nudne bo w kółko to samo i zero walki.
Duzi chcieli CELU. By było o co walczyć.
Jedyne co dostajemy to - ogranicznik walki xD - i że to ma rozwiązac szachownice?
to sprawi, ze układów będzie więcej i będą jeszcze trudniejsze to przełamania. Nice Job InnoGames.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Duzi chcieli CELU. By było o co walczyć.
Jedyne co dostajemy to - ogranicznik walki xD - i że to ma rozwiązac szachownice?
to sprawi, ze układów będzie więcej i będą jeszcze trudniejsze to przełamania. Nice Job InnoGames.
Na fakt, że system ligowy jest zły wielu z nas zwracało uwagę od dawna. Pisałam o tym jeszcze z pozycji tytana. Co ruszyło Inno? Nie plażowicze. Nie gonitwy, nie szachownice z wymianami co 4h (chociaż też pozwalały zaoszczędzić sporo diamentów. Dopiero rewelacyjny pomysł zrobienia wymianek co 6h zaburzył balans (nie, nie pr). Ilość diamentów farmionych na GPC i wydawanych w eventach (czy też przy innych okazjach) przerosła jakiś dopuszczalny pułap i tyle.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Jaki pomysł wymianek co 6h? Pierwsze słysze o czymś takim xd
Ano, widzisz. Masz obraz swojej gry, domyślam się że z pozycji rozdającego karty. To Ty nadajesz styl gry, a topka wymienia się co 4h (zazwyczaj). Ja mam możliwość obserwowania różnych gildii na szachownicach. Niżej to właśnie tak wygląda. Wymiana co 6h, bo po co wydawać diamenty? Obozy same się wybudują. Nie wiem, czy nie podaję instrukcji nadużywania GPC, ale to nie jest pierwsza taka edycja i z takim podejściem spotkałam się wielokrotnie. Cwaniakowanie jest dobre do czasu, aż się przegnie.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Ano, widzisz. Masz obraz swojej gry, domyślam się że z pozycji rozdającego karty. To Ty nadajesz styl gry, a topka wymienia się co 4h (zazwyczaj). Ja mam możliwość obserwowania różnych gildii na szachownicach. Niżej to właśnie tak wygląda. Wymiana co 6h, bo po co wydawać diamenty? Obozy same się wybudują. Nie wiem, czy nie podaję instrukcji nadużywania GPC, ale to nie jest pierwsza taka edycja i z takim podejściem spotkałam się wielokrotnie. Cwaniakowanie jest dobre do czasu, aż się przegnie.
Obozy to się same w 2h wybudują
To bardziej kwestia tego, że nie dajecie rady tak szybko nabijać walk.... Kilka razy mieliśmy pola z gildiamy, którym nabicie wszystkich sektorów na wymianie zajmowało z 1-2h... Takie gildie po porstu nie powinny trafiać do diamentu
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
No spoko, ale to jest powod by was wywalić do platyny, a nie top zabraniać bić xD
Szczerze? Czy my się pchaliśmy do diamentowej ligi? Podobnie, jak wiele innych gildii zostaliśmy do niej wepchnięci. Za aktywność zostaliśmy "nagrodzeni" możliwością gry z dużo liczniejszymi czy też po prostu silniejszymi gildiami. Nie chcemy siedzieć na plaży, więc mamy kolejną "nagrodę": grupa 1000PL bez zmian. Jesteśmy zazwyczaj 3-4 gildią (rzadko 2) i nie ma bata, musimy się pogodzić z wykorzystaniem ok 150% naszej mocy podstawowej.
Będąc jeszcze w jednej z najsilniejszych gildii, pisałam o wadliwości działania systemu ligowego.
Tylko to znowu nie ten temat (jest takich do wyboru, do koloru).
Co da testowana zmiana?
1. Eliminacja botów, klikerów (bezużyteczność)
2. Ograniczenie dla specjalistów od polowania tylko na 4-5 obozów (coś zostanie dla normalnych gildian)
3. Topka sobie poradzi (policz moc podstawową gildii). Jednak ilość walk na poszczególnych kontach będzie bardziej wyrównana.
4. Żeby ustawiać szachownice, trzeba mieć z kim. Częściej będą pojawiały się edycje, gdy będziecie niejako zmuszeni do gry z 2 innymi gildiami. W przeciwnym wypadku będziecie przyglądać się pięknej, imponującej szarości.
5. Żeby ustawiać szachownice trzeba mieć wystarczającą moc podstawową. Nie każda gildia (nawet najsilniejsza w grupie) taką ma.
6. Eliminacja cwaniaków, którzy gildię redukują do "dostawców" sury do skarbca.
To rewolucyjna zmiana, ale nie ustawiaj jej na linii topka vs reszta
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Wszystkie te problemy, które wypisałas da się zmienić bez ograniczania walk.
Lepszy balans i dobór przeciwników xD
Thats all.
Punkty w diamencie ustawic tak, ze 1 miejsce + 0
drugie -50
trzecie -100
i 8 max - 199 - tak by byc w dolnej platynie a nie niżej

Wystarczające rozwiązanie, że na kazdych polach gildia, by się starała by rankingu głownego nie stracić i być zawsze 1
Proste.

Z botami się walczy inaczej, a nie, ze blokuje się funkcjonalności xD Tak jak z chf- zamiast walczyc z clickerami. Blokada zadań

Problem z cwaniakami bijącymi tylko na 4 wózkach? Cóż proponowałem rejestr walk na sektorze i rejestr oporu by się takich pozbyć. I co? nie podobało Ci się to bo każdy ma grać jak chce.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
To czy i jak firma rozwiązuje nasze problemy, to niestety nie zależy od nas. Mamy testowaną zmianę. Zostanie zaimplementowana lub nie. Z pewnością po jej wprowadzeniu trzeba będzie zmienić strategię. Szybkość bicia nie będzie miała jedynego znaczenia. W końcu FoE jest grą strategiczną, a nie klikanką. ;) To nie jest pierwsza rewolucja i pewnie nie ostatnia. Zwłaszcza, że to dopiero zapowiedź.:haha:
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
ale wprowadzana zmiana nie ogranicza walk sensu stricto tak jak było to z chf... teraz w teorii jak popracujesz nad atakiem to i opór większy nabijesz
Jak nie ogranicza, jak już nie będę mógł trzepać 5-10k walk na sezon

realny opór, który gracze robią ręcznie, który znam to 100-110.
Przy 66% szans, wychodzi 150 walk = 100 oporu
cóż 10 dni po 150 walk to zaledwie 1500. Teraz tyle dziennie moge zrobić.
Powiem więcej, mały gracz też tyle może zrobić. Wystarczy, ze mądrze zarządza oporem i sie nie wykrwawia na początku dnia z oporu.
To czy i jak firma rozwiązuje nasze problemy, to niestety nie zależy od nas. Mamy testowaną zmianę. Zostanie zaimplementowana lub nie. Z pewnością po jej wprowadzeniu trzeba będzie zmienić strategię. Szybkość bicia nie będzie miała jedynego znaczenia. W końcu FoE jest grą strategiczną, a nie klikanką. ;) To nie jest pierwsza rewolucja i pewnie nie ostatnia. Zwłaszcza, że to dopiero zapowiedź.:haha:
nie będzie wiecej strategii.
Te szachownice, które są teraz - będą dalej. Tylko mniej profitu z nich będzie.

Tam gdzie walka jest teraz - będzie i po nowemu.
W kwestii taktyki i strategii nic się nie zmieni.
Dla mnie - po nowemu. Jedyny cel - utrzymać się w top 4 na gpc. Na niczym więcej mi nię będzie zależeć.
Teraz? jak mam wroga, walczę i staram się wygrać - bo lubie wygrywać, w grze niestety nic za fakt wygrania nie dostajemy.
 

Yasioo77

Szlachcic
to może w sumie wyjdzie na plus, bo teraz bicie bez oporu i zarabianie a tak to może pola zmienią się w strategię gdzie mniej walk będzie. Ale teraz wydaje mi się że kierujący sztab i aktywność ludzi będzie miała większe znaczenie, bo trzeba liczyć walki i bić bardziej strategicznie sektory a nie jak leci bo są 4 i więcej obozów. Opór szybko się zrobi i taktyka powinna być ważniejsza.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
to może w sumie wyjdzie na plus, bo teraz bicie bez oporu i zarabianie a tak to może pola zmienią się w strategię gdzie mniej walk będzie. Ale teraz wydaje mi się że kierujący sztab i aktywność ludzi będzie miała większe znaczenie, bo trzeba liczyć walki i bić bardziej strategicznie sektory a nie jak leci bo są 4 i więcej obozów. Opór szybko się zrobi i taktyka powinna być ważniejsza.
Pola takie powinny być, ale od początku.
Spartolili coś przy tworzeniu, co powinno totalnie inaczej wyglądać.
Tak diametralna i istotna zmiana w trakcie zabawy jest niedopuszczalna.

W pierwszym okresie istnienia pól - pewnie.
Po 3 latach. Nie
Teraz albo usunąć i dać coś nowego, albo zostawić jak jest z małymi zmianami.

Zmiana trzonu rozgrywki w trakcie jej trwania jest niedopuszczalna.

Tak jak z chf - tylko, żę tam ucierpiała garstka graczy.
Tu cierpieć będzie każdy. Nawet dziś widzę jak w małych gildiach ludzie wczoraj zrobili po 1000 walk - jedna osoba. I co? koniec. Ale przecież mniejszym niby teraz będzie łatwiej...
 
Ostatnia edycja:

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Przecież po zamknięciu sektorów są one zablokowane przez 4h, a obozy można zbudowac od razu po zamknięciu, a nie dopiero po odblokowaniu i nie trzeba czekać dodatkowych 2 godzin.
Podstawą szachownicy, czy też jej wersji w formie zebry, jest jednoczesna wymiana wszystkich sektorów. Nie muszę chyba wspominać o funkcji wiszących flag? Jeżeli oflagowanie kompletu sektorów zajmuje 2h to po wymianie i zamknięciu wszystkich czekają kolejne 2h na wybudowanie obozów. Kolejne 2h na spadnięcie kłódek, itd. Coraz słabsze gildie, a więc coraz większa ilość graczy farmi darmowe diamenty. O to mi cały czas chodzi.
 
Ostatnia edycja:

dżejmsbąd

Wicehrabia
No ale czas przejęcia sektorów nie ma wpływu na ilość wydanych diamentów, skoro obozy i tak zbudują się 2 godziny od zamknięcia sektorów. Jak masz na mapce szybsze gildie, które ogarną mapkę w 0.5h, to wymiana będzie co 4.5h i nie wydadza z tego powodu więcej diamentów, bo obozy im też się zdążą wybudować przed odblokowaniem sektorów.
A wyciągną wiecej diamentów, bo zdążą zrobić więcej cykli w trakcie doby, więc nie widzę tutaj tej przewagi "wymiany co 6h" w farmieniu diaxów.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
A wyciągną wiecej diamentów, bo zdążą zrobić więcej cykli w trakcie doby, więc nie widzę tutaj tej przewagi "wymiany co 6h" w farmieniu diaxów.
Nie twierdzę, że nie. Spójrz na szybkość wzrostu ilości darmowych diamentów w skali gry. Gildie, które wymieniały się co 4h, robią to w dalszym ciągu. Do nich dodaj gildie, które potrzebują 6h. Jeżeli dojdziemy do sytuacji, w której wymiana sektorów będzie trwała 8-12h, to chyba sięgniemy granic absurdu. Im więcej grup gra na szachownicy w danej edycji, tym więcej darmowych diamentów w grze. Z punktu widzenia graczy, super.
 
Do góry