Dyskusje o postępach w grze

Ferdinand

Baron
epoka wysoka , jak daleko byś doszedł w pół roku gry ? (od zera)

Ta epoko NIE jest epoką wysoką, nawet jeszcze nie wiesz co to towary przetworzone nie wspominając o specjalnych a piszesz, że jesteś w "wysokiej" epoce. Nie jest i nie będzie bez względu na staż gry. Wysoką epoką to może i była... kilka lat temu kiedy ostatnią epoką w drzewku była powiedzmy współczesność:)

Co do pytania jak daleko bym doszedł odpowiem tylko jedno, ściganie się w epokach nie jest korzystne dla rozwoju (przechodzenie ich tak, ale we właściwym momencie). Nigdy nie byłem i nie będę zwolennikiem bezwarunkowego parcia na przód. Nie wiem jak daleko bym doszedł, ale patrząc na Twoje posty i to co w nich prezentujesz oraz jakimi ścieżkami rozwoju i decyzjami podążasz jestem w 100% pewien, że gdybym chciał to spokojnie bym Cię prześcignął (jak chyba większość czytających Twoje wypociny).
 
Ostatnia edycja:

Evort01

Baronet
naprawdę

epoka wysoka , jak daleko byś doszedł w pół roku gry ? (od zera)

po evencie mam zamiar od razu przejsc do wspolczesnosci(jestem we wczesnym sredniowieczu) Po przeliczeniu wszystkiego na oko wyjdzie mi jakos 500-600% ataku, 400pr dziennie z samych budynkow i chyba tyle bo reszta to szajs. Gram 3 miesiace dluzej niz ty na to wychodzi wiec jak chcesz porownanie to lap
 

Diablo Czysta

Szlachcic zagrodowy
Panie Tymoteuszu, myśli Pan, że opłaca się postawić koloseum? Bo właśnie brakuje mi medali i się nad tym poważnie zastanawiam. Pozdrawiam.
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
co tu się stało :D ?
nie buduj koloseum , po medale to eventy i ewentualnie wieże zwycięstwa ;) wieża ulepszona do 2 lvl daje 70 medali , czyli więcej
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
42 wieże . pytanie czy ulepszone do 1 czy do 2 poziomu
jeśli na 1 poziomie to wówczas dają 35x42 medali / 7 dni czyli 35x6 / dzień więc 210 medali (dziennie)
na 2 poziomie 2 razy więcej czyli 420 medali
nadal uważacie że opłaca się budować koloseum ?
 

chemik12

Wicehrabia
wrzutka.JPG
Jedna z moich wrzutek - to za top1 w TG poziom 76 dla ścisłości - jak dla mnie tylko Arka do zdobywania medali (dla innych bonusów również). Już sam nie wiem co z nimi mam robić - kupuje podejścia w WG, wydaje gdzie się da a one cały czas mi się kumulują...
 

Blade1984

Książę
View attachment 5058
Jedna z moich wrzutek - to za top1 w TG poziom 76 dla ścisłości - jak dla mnie tylko Arka do zdobywania medali (dla innych bonusów również). Już sam nie wiem co z nimi mam robić - kupuje podejścia w WG, wydaje gdzie się da a one cały czas mi się kumulują...
Ale ile surki musiałeś kupić i te 24 tys pr wydane na 80 poziomów to przecież dla takiej Garstki medali sie nie opłaca. ;) :haha: :D
 

chemik12

Wicehrabia
Czy ja wiem , czy się nie opłaca? ;) Grunt to grać na spokojnie, a nie gonić z epokami. Arka postawiona na 80 poziomie po niecałych 10 miesiącach gry (pierwsze 4-5 to tak naprawdę uczyłem się podstaw by później na podstawie zdobytej wiedzy mieć przewagę). Dzięki temu szybko nazbierałem medali na kolejne kawałki terenu. A wiadomo, im więcej terenu tym więcej można postawić budynków dających PR i % do ataku. A to się przekłada na szybszy rozwój kolejnych elementów gry - więcej PR, % do ataku,..Z czasem wymieniłem budynki towarowe na ChF i nie żałuje. Na brak surki nie narzekam, nie handluje ale na przyszłość zostawiam sobie "żelazny zapas" w razie czego (obecnie jestem w jesieni średniowiecza i pomału szykuje się do zmiany epoki na wyższą):
towary.JPG
I tak jest kilka epok do przodu. Zapas towarów i PR jak i % do ataku pozwala mi nawet w kilka chwil przejść od razu nawet do Współczesności. Tylko że ja nie chce tracić pewnych bonusów po drodze (choćby diamenty). Więc "drogi" @Tymek2007sims jak sam widzisz, zatrzymaj się, nie ma sensu gonić z epokami. Posiedź kilka miesięcy a zbierzesz surki z własnej epoki i kolejnej. Armie wzmocnisz, PR nazbierasz i na spokojnie wejdziesz w kolejną. A zrobienie 4 etapu WG będzie już formalnością.
na pewno by pokonał ? przecież on ma wojsko z jesieni a ja obronne z przemysłu
Takie padło kiedyś twoje pytanie (post z 28.08.2020) odnośnie mojego wojska. Obecnie robię mapę przemysłu - prowincje bonusowe. I jakoś na moim wojsku armia z przemysłu z bonusem +80% nie robi wrażenia. Przechodzę praktycznie bez strat własnych jednostek.
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
Takie padło kiedyś twoje pytanie (post z 28.08.2020) odnośnie mojego wojska. Obecnie robię mapę przemysłu - prowincje bonusowe. I jakoś na moim wojsku armia z przemysłu z bonusem +80% nie robi wrażenia. Przechodzę praktycznie bez strat własnych jednostek.
brawo . ja podbijając prowincję z modernizmu (bonus mam koło 75 %) tracę 2-4 jednostki na sektor ;) ale jednostek nie brakuje , ostatnio pojawiła się nawet chmurka :)
No właśnie się okazało, że to najlepsza perła zaraz po wyroczni.
tylko że te wieże zwycięstwa dadzą więcej medali w miejsce koloseum . i jeszcze jedna uwaga . na koloseum , w przeciwieństwie do wież trzeba wydać PR

w godzinach w których pisaliście , byłem w szkole , dlatego mogą być takie sytuacje że wchodzę na forum a tu 7 powiadomień :haha:
 

Ferdinand

Baron
Widzisz... jakbyś dopuszczał do swojej głowy wrzutki 1,9 to miałbyś medali jak lodu a nie zajmował miejsca w mieście na wieże ;) no ale to jeszcze trzeba mieć co wrzucać ;)
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
ale ja mówię że wieże DAWAŁYBY więcej medali niż koloseum a nie że mam 42 wieże ! aktualnie w mieście mam 2 wieże zwycięstwa , jedną ulepszoną
 

chemik12

Wicehrabia
Przecież nikt nie każe Ci stawiać tych wież. Próbujemy Ci pokazać jak słaby jest to budynek. Nawet na 2 poziomie. Co z tego że da Ci kilka medali , jak wrzucając nawet 1.0 w dowolną perłę w ciągu tygodnia nie dość że jeszcze spaczkujesz PR to jeszcze zbierzesz więcej medali. Mając arkę byłoby ich o wiele więcej. Z drugiej strony zauważ ile dodatkowo PR (pokazane te przy "śwince") musi właściciel perły dorzucić od siebie jakby wpłaty byłyby tylko na 1.0. A tak inwestor njako robi za niego. Nic przy tym nie traci a zyskuje: medale, plany, czasem również PR.
 
Do góry