FoE Soccer Cup 2020 - komentarze

*BIAŁA-GWIAZDA*

Baronet
Ex-Team
Chciałbym zapytać grzecznie czy system prawidłowo podaje wyniki meczów (czy aby algorytm działa)?
1 mecz 56% na wygraną - przegrałem;
2 mecz 48% na wygraną - porażka;
3 mecz 52% na wygraną - wpierdziel
4 mecz 65% na wygraną - Inno 10 ja 0...
5 mecz 55% na wygraną - znów algorytm górą;
Ja rozumiem że nie gram za diamenty i jestem graczem drugiej kategorii, gorszego sortu, ale czy ktoś nie robi sobie jaj w tym evencie? Ile potrzeba procent żeby wygrać mecz skoro 50% to za mało, to zacznę takie mecze rozgrywać gdzie szansa będzie wynosić 70% czy dla algorytmu to jak dla normalnych ludzi wtedy jest 50% do 50%? Czy 80% daje dopiero szansę na wygraną?

Mam pomysł na następny event zróbcie ruską ruletką strzał to nagroda, mimo że rewolwer ma tylko 6 miejsc na pocisk to w evencie nagroda będzie nawet wpadać co 10 czy 15 strzał tak zakrzywiają rzeczywistość programiści,

Na usta od wczoraj ciśnie się wiele nieprzyjemnych słów, jednak to ma być tylko zabawa i dodatek do życia... więc machnijcie tam magiczną różdżką i sprawcie żebym też zaczął wygrywać. Dziękuje...
 

Stan

Baron
Chciałbym zapytać grzecznie czy system prawidłowo podaje wyniki meczów (czy aby algorytm działa)?
1 mecz 56% na wygraną - przegrałem;
2 mecz 48% na wygraną - porażka;
3 mecz 52% na wygraną - wpierdziel
4 mecz 65% na wygraną - Inno 10 ja 0...
5 mecz 55% na wygraną - znów algorytm górą;
Ja rozumiem że nie gram za diamenty i jestem graczem drugiej kategorii, gorszego sortu, ale czy ktoś nie robi sobie jaj w tym evencie? Ile potrzeba procent żeby wygrać mecz skoro 50% to za mało, to zacznę takie mecze rozgrywać gdzie szansa będzie wynosić 70% czy dla algorytmu to jak dla normalnych ludzi wtedy jest 50% do 50%? Czy 80% daje dopiero szansę na wygraną?

Mam pomysł na następny event zróbcie ruską ruletką strzał to nagroda, mimo że rewolwer ma tylko 6 miejsc na pocisk to w evencie nagroda będzie nawet wpadać co 10 czy 15 strzał tak zakrzywiają rzeczywistość programiści,

Na usta od wczoraj ciśnie się wiele nieprzyjemnych słów, jednak to ma być tylko zabawa i dodatek do życia... więc machnijcie tam magiczną różdżką i sprawcie żebym też zaczął wygrywać. Dziękuje...

Ja też nie wydaje diamentów i do tej pory mając ponad 50% nie przegrałem ani razu :)
 

Arox

Baron
1 mecz 56% na wygraną - przegrałem;
2 mecz 48% na wygraną - porażka;
3 mecz 52% na wygraną - wpierdziel
4 mecz 65% na wygraną - Inno 10 ja 0...
5 mecz 55% na wygraną - znów algorytm górą;
1 mecz 44 % na przegraną
2 mecz 52 % na przegraną
3 mecz 48 % na przegraną
4 mecz 35 % na przegraną
5 mecz 45 % na przegraną
Tak, algorytm działa prawidłowo... miałeś pecha. Z losowością tak już jest... raz możesz na zmiane wygrywać i przegrywać... a raz możesz kilka razy pod rząd przegrać... tak już bywa
 

Stan

Baron
Mam pytanie, wydropiły mi 2 tory Leukoi, czy efekt się kumuluje, czy jedną sprzedać u Handlarza?
 

Arox

Baron
Mam pytanie, wydropiły mi 2 tory Leukoi, czy efekt się kumuluje, czy jedną sprzedać u Handlarza?
Tory dają bonusy do obu budynków niezależnie od ilości torów ustawionych pomiędzy głównymi budynkami(czyli na przykład 10 torów Leukoi ustawionych pomiędzy głownymi budynkami da 10 punktów rozwoju do obu budynków co razem daje 20)
 

Rafal.77

Rycerz
Według mnie nie warto patrzeć na % szans na wygraną.
Kliknąłem żeby rozegrać mecz system dobrał mi graczy i pokazał, że mam 70% na wygraną, ale przegrałem. Zrobiłem rewanż z tym samym przeciwnikiem, ale tym razem sam wybrałem sobie zawodników system pokazał 53% szansy na wygraną i wygrałem.
Tak więc proponuję dobierać samemu zawodników.
 

Borisel

Hrabia
To jest i tak durne - mimo teoretycznej większej siły nad przeciwnikiem - i tak mogę przegrać ... jak mam 15 siły a przeciwnik 5 i mogę przegrać to dzięki za taki turniej...
 

Karnado

Szlachcic zagrodowy
Która opcja w turnieju jest wg was najefektywniejsza pod kątem zdobycia DS? Łatwa, Średnia czy trudna?
 

*BIAŁA-GWIAZDA*

Baronet
Ex-Team
To oczywiste, nawet 1% daje szanse na wygraną, ale tylko 100% daje pewność wygranej.
Spójrzmy na perły które mają % szansy na nagrodę
Idąc tym tropem TK z szansą 48% na dar dyplomacji, nagrody nie powinno być wcale, bo przecież przeciwko jest 52%, to skąd w takim razie tu na 9 prób około 5/6 nagród wpada (dzień w dzień), ŚR 25% szansy na relikt średnio co 3 walki/negocjacje pojawia się relikt co chyba też jest czymś niesamowitym, a może już lepiej nie ulepszać tych pereł bo zaraz dojdę do 50% w TK i okaże się że 50% działa gorzej niż 48%. Kraken 80 poziom 98% szansy wiec niedopomyślenia jest żeby macka nie zadziałała. Bzdury wypisujesz że tylko 100% daje pewność wygranej. Tu są dwie opcje przy 50% wóz albo przewóz, dziwnym trafem przy 5 podejściach gdzie tylko raz było mniej niż 50% zawsze jest przewóz...

"Ta nagroda mi się po prostu należała, przynajmniej 2 razy"
 

Arox

Baron
Kraken 80 poziom 98% szansy wiec niedopomyślenia jest żeby macka nie zadziałała.
ale nadal może się zdarzyć że nie zadziała bo masz 2% szansy na nie zabicie wrogiej jednostki na początku bitwy... Gdyby było 100% szansy oznacza to tyle że ZAWSZE macka zabija jedną wrogą jednostkę...
Ty w ogóle wiesz jak działa prawdopodobieństwo?
 

*BIAŁA-GWIAZDA*

Baronet
Ex-Team
ale nadal może się zdarzyć że nie zadziała bo masz 2% szansy na nie zabicie wrogiej jednostki na początku bitwy... Gdyby było 100% szansy oznacza to tyle że ZAWSZE macka zabija jedną wrogą jednostkę...
Ty w ogóle wiesz jak działa prawdopodobieństwo?
Nie, nie wiem wytłumacz mi proszę jak możesz jak działa, ja zamieniam się w słuch
 

midh

Wójt
Nie, nie wiem wytłumacz mi proszę jak możesz jak działa, ja zamieniam się w słuch
to troche uproszczenie ale dziala to mniej wiecej tak ze jesli 100 osob bedzie mialo 99% szans na zwyciestwo to wygra tylko 99...ktos bedzie tym pechowcem i bedzie narzekal na algorytm :))


malo tego tych 99 osob tu nie napisze bo po co ..napisze ten jeden ..przy 1000 osobach w grze przegra srednio 10 i te 10 osob tu zrobi armageddon, jakoby algorytm oszukuje
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
ten event mnie wykończy - stałem od wczoraj na zadaniu zapłać 135600 monet - jak mam tyle zebrać ???? tyle czekałem zdobyłem w międzyczasie Troulope i zwiadu nie zrobię bo monet nie ma ... koszmar
 

mayder

Baronet
ten event mnie wykończy - stałem od wczoraj na zadaniu zapłać 135600 monet - jak mam tyle zebrać ???? tyle czekałem zdobyłem w międzyczasie Troulope i zwiadu nie zrobię bo monet nie ma ... koszmar

Tak się właśnie kończy za szybkie przechodzenie epok gdzie miasto nie jest odpowiednio rozwinięte. Minusem są zadania eventowe których możesz nawet wszystkich nie zrobić.
 

DeletedUser23076

Guest
A co ma epoka do turnieju? nie walczysz na wojsko czy na surowce? a rozgrywasz mecze jak równy z równym... takie komentarze są najlepsze<3
a jednak ma do rzeczy, bo najmocniejsi gracze mają zapasy diaxów, bez których w turnieju nic się nie zrobi

Ja jak zwykle kupiłem diaxy i żałuję, że wydałem je na karty i bilety. Nie będę grał w turnieju, jest kompletnie nieracjonalny, a przy wygranych meczach nagrody nic nie warte. Dla tych co złośliwie zaraz odpowiedzą - znam zasady papier, nożyczki i wg nich ustawiałem graczy. zresztą wg podobnych zasad wystawiam wojo w Egipcie i tam idę jak burza. Tutaj przegrywam 2 na 3 mecze, mimo stosowania zasad ustawień i tej niby przewagi 78% 82% która tu nic nie znaczy.
przegrywam mecze z mocnym przeciwnikiem, ale i z najsłabszym. mam rangę 54 a leją mnie ci z 12. Rozumiem przypadek niespodzianki, albo sensacji ma mistrzostwach, ale bez przesady. Rozmawialiśmy o tym w gildii i kilkanaście osób też tak to widzi i dało sobie spokój.
Boże już widzę ten hejt, który jak zwykle się tu wyleje, ale napisałem co o tym myślę i już.
 

OliverJr.

Hrabia
Przeciwnik jest dobierany do aktualnej siły zawodników, jak ktoś nakupuje kart za diaksy to i tak będzie walczył z porównywalnymi siłowo przeciwnikami, więc gadanie że bez diaksów nic się nie zrobi nie jest prawdą
 

Stan

Baron
Nie rozumiem czegoś.
Hipodrom składa się z 2 budynków, więc potrzebne jest 2x więcej ulepszeń niż zwykle. W takim razie powinno być 2x łatwiej zdobywać ulepszenia, ale jakoś niczego takiego to tej pory nie zauważyłem. Wytłumaczy mi to ktoś?
 

OliverJr.

Hrabia
Najwidoczniej twórcy uznali że w tym evencie nie będzie tak łatwo zebrać kompletu ulepszeń. Jest dopiero drugi dzień, niektórzy to piszą jakby był ostatni
 

hddk

Hrabia
Jeśli nic się nie zmieniło względem Bety, potrzebna będzie srebrna liga.

Za postępy jest Carceres, 1x C.up, 1x S.up i 1x zestaw uniwersalny.
Napojów starczy na 10 goli, co da: Sphendone, 3x C.up i 2x S.up

Mamy więc Carceres, 4 upy do niego, Sphendone, 3 upy do niego i 1 zestaw uniwersalny. Potrzeba 2 zestawów uniwersalnych ze srebrnej ligi. Z 3 zestawów uniwersalnych zrobimy brakujące 2 upy do Sphendone i 1 do Carceresa.
 

DeletedUser17516

Guest
Chciałbym zapytać grzecznie czy system prawidłowo podaje wyniki meczów (czy aby algorytm działa)?
1 mecz 56% na wygraną - przegrałem;
2 mecz 48% na wygraną - porażka;
3 mecz 52% na wygraną - wpierdziel
4 mecz 65% na wygraną - Inno 10 ja 0...
5 mecz 55% na wygraną - znów algorytm górą;
Ja rozumiem że nie gram za diamenty i jestem graczem drugiej kategorii, gorszego sortu, ale czy ktoś nie robi sobie jaj w tym evencie? Ile potrzeba procent żeby wygrać mecz skoro 50% to za mało, to zacznę takie mecze rozgrywać gdzie szansa będzie wynosić 70% czy dla algorytmu to jak dla normalnych ludzi wtedy jest 50% do 50%? Czy 80% daje dopiero szansę na wygraną?

Mam pomysł na następny event zróbcie ruską ruletką strzał to nagroda, mimo że rewolwer ma tylko 6 miejsc na pocisk to w evencie nagroda będzie nawet wpadać co 10 czy 15 strzał tak zakrzywiają rzeczywistość programiści,

Na usta od wczoraj ciśnie się wiele nieprzyjemnych słów, jednak to ma być tylko zabawa i dodatek do życia... więc machnijcie tam magiczną różdżką i sprawcie żebym też zaczął wygrywać. Dziękuje...
Trafiłeś w punkt. Ja mam KT gdzie mam prawie 50% a jak sprawdzam to z 9 bonusów od kilu tygodni średnio wpada 2. Dwa z dziewięciu to 50% Programista, matematyk pierwsza klasa
 

DeletedUser23076

Guest
Przeciwnik jest dobierany do aktualnej siły zawodników, jak ktoś nakupuje kart za diaksy to i tak będzie walczył z porównywalnymi siłowo przeciwnikami, więc gadanie że bez diaksów nic się nie zrobi nie jest prawdą
Nadal uważam, że bez diaxów nic nie zdziałasz. po pierwsze zobacz ile musisz rozegrać meczy, żeby znaleźć się w choćby w srebrnej lidze, nie mówiąc o złotej. musisz kupić bilety i to nie raz. te 3 na dobę i te z zadań nic ci nie dadzą, wielu graczy kupuje bilety i rozgrywa setki meczy. po drugie jakim cudem będziesz walczył z porównywalnym przeciwnikiem. masz 3 przeciwników do wyboru i jak porównasz mocnego z kartami na 20-30 poziomie jak masz swoje na poziomie 9-11 ?
 

OliverJr.

Hrabia
Nadal uważam, że bez diaxów nic nie zdziałasz. po pierwsze zobacz ile musisz rozegrać meczy, żeby znaleźć się w choćby w srebrnej lidze, nie mówiąc o złotej. musisz kupić bilety i to nie raz. te 3 na dobę i te z zadań nic ci nie dadzą, wielu graczy kupuje bilety i rozgrywa setki meczy. po drugie jakim cudem będziesz walczył z porównywalnym przeciwnikiem. masz 3 przeciwników do wyboru i jak porównasz mocnego z kartami na 20-30 poziomie jak masz swoje na poziomie 9-11 ?
Mam aktualnie 708pkt bez wydania chociażby 1diaksa. Srebrna liga na tą chwile jest od 489 a złota 747. Gram tylko przeciwko średniemu przeciwnikowi, raz wygram raz przegram. Kto ci każe grać z mocnym?
 
Do góry