Gildyjne Pola Chwały - komentarze

DeletedUser18997

Guest
Witam
Czy może mi ktoś udzielic odpowiedzi ? po całkowitym odcieciu gildi przeciwnika , czy obleg założony na nasz sektor powinien spaść ? bo mieliśmy taką własnie sytuacje i postępy gildi z ktorą walczylismy, pozostały na sektorze mimo to ze sektor przez nich oblegany , nie graniczył już z żadnym ich sektorem. I oczywiscie łatwo go przejęli mimo że nie przylegał do żadnego ich sektora
 

DeletedUser18997

Guest
Druga sprawa o czym ktoś juz wspominał wcześniej. Przydatne by było wprowadzenie ograniczenia w zakładaniu oblegów na GPCH jakie istnieje w starym gvg , czesto wchodzi gracz nie przeczyta nic tylko idzie na mape i zaklada obleg , kompletnie bez sensu , niestety nie każdy jest strategiem i takie nie przemyslane działania bywają nie korzystne dla gildi i wprowadzają zamieszanie . A sytuacja na mapie często sie zmienia wiec biorąc pod uwage ograniczona ilosc walk przez graczy na dobe , Było by to zasdane
 

kasia2389

Arcyksiążę
Druga sprawa o czym ktoś juz wspominał wcześniej. Przydatne by było wprowadzenie ograniczenia w zakładaniu oblegów na GPCH jakie istnieje w starym gvg , czesto wchodzi gracz nie przeczyta nic tylko idzie na mape i zaklada obleg , kompletnie bez sensu , niestety nie każdy jest strategiem i takie nie przemyslane działania bywają nie korzystne dla gildi i wprowadzają zamieszanie . A sytuacja na mapie często sie zmienia wiec biorąc pod uwage ograniczona ilosc walk przez graczy na dobe , Było by to zasdane
To jest bzdura, która mam nadzieje nie zostanie wprowadzona, programiści zapewne brali pod uwagę takie rozwiązanie, ale zapewne doszli, i słusznie, do wniosku, że nie jest ono korzystne.
 

Busterion

Baronet
Od dwóch dni mam wrażenie że wartości przy opisach budynków stawianych na GPC mają się nijak do rzeczywistości, a ktoś coś zdrowo poprzesuwał we wskaźnikach i szansach...
 

Carisma

Szlachcic zagrodowy
Mam takie pytanie. Skoro gildie na mapie są oznaczone kolorami, to dlaczego wchodząc w ranking gildii w aktualnych Polach Chwały nie ma przy ich nazwach żadnej informacji jakim kolorem są one oznaczone na aktualnej mapie?
proponuję zgłosić do działu pomysłów.. prosta rzecz a bardzo uczytelni widok rankingu, sama chętnie zagłosuję na "tak"
 

DeletedUser19275

Guest
To przecież jest logiczne, jeżeli nasza prowincja, prowincje zostały odizolowane, innymi zdobytymi sektorami przez inną Gildię i nie mamy już połączenia z macierzystą naszą prowincją, tracimy nad taką prowincją kontrole.Taka prowincja Powinna stać się neutralną, ponownie do zdobycia. To moje zdanie.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
To przecież jest logiczne, jeżeli nasza prowincja, prowincje zostały odizolowane, innymi zdobytymi sektorami przez inną Gildię i nie mamy już połączenia z macierzystą naszą prowincją, tracimy nad taką prowincją kontrole.Taka prowincja Powinna stać się neutralną, ponownie do zdobycia. To moje zdanie.
To przecież wystarczyło by odciąć Wam komplet posiadanych prowincji od prowincji macierzystej i zaczynalibyście od 0?
 

DeletedUser19275

Guest
Jesli potraktujemy to dosłownie, to tak jest w realnej strategii wojennej ;))
 

DeletedUser18997

Guest
No wiec własnie opisuje na poczatku strony taka sytuacje , Ze odcielismy kompletnie dostęp danej gildi Nasz sektor przez nich oblegany otoczony był w koło naszymi sektorami , a jednak obleg tamtej gildi nie spadł . Moze poczytajcie kochani o co chodzi a potem odpisujcie
To jest bzdura, która mam nadzieje nie zostanie wprowadzona, programiści zapewne brali pod uwagę takie rozwiązanie, ale zapewne doszli, i słusznie, do wniosku, że nie jest ono korzystne.
Było by miło Kasia jak bys czymś umotywowała swoja wypowiedz Bo gdzie tu widzisz jakis nonsens ze prawa do zakładania oblegow maja ludzie wyznaczeni w gidi? a nie kazdy kto wpadnie na mape
 

hddk

Hrabia
No wiec własnie opisuje na poczatku strony taka sytuacje , Ze odcielismy kompletnie dostęp danej gildi Nasz sektor przez nich oblegany otoczony był w koło naszymi sektorami , a jednak obleg tamtej gildi nie spadł . Moze poczytajcie kochani o co chodzi a potem odpisujcie
Ten błąd został zgłoszony też na Becie. Jest też screen z opisaną sytuacją:
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Czymś innym jest błąd opisany przez @waga567, a czymś innym propozycja @Adrianaaa.
Jeżeli chodzi o wprowadzenie uprawnień do inicjowania ataków na GPC, to proponuję ogarnąć gildię samodzielnie i nie oczekiwać wyręczania przez system. Chcecie WYMUSIĆ na członkach gildii współpracę? "Niesubordynowani" nie obciążają gildii żadnymi kosztami. Jeżeli ktoś robi dywersję na sektorach sojusznika, to trzeba pomyśleć i go zidentyfikować (historia akcji na sektorze by była pomocna, ale nie niezbędna).
 

DeletedUser17535

Guest
Będzie można użyć dodatkowej szansy w negocjacjach na polach chwały tak jak na wyprawach ? Zdarza mi się 6 negocjacji podjąć i nie wbić punktów bo brak proby a diamenty rzadko wypadają w wyprawach
Zapomnij. Pola mają zwiększyć wydawanie diamentów, a srebrniki w tawernie są darmowe.
 

sir tatar

Baron
co z prestiżem ?? ktoś coś wie, jak to jest liczone ?

i co jeśli w danym sektorze mam 3 pułapki ? przy "szczęściu" w losowaniu poziom oporu może wzrosnąć u przeciwnika o 6 ??
 

DeletedUser16598

Guest
A ja chciałbym spytać czy jeśli opuszcze(wyjde) z gildi przed zakończeniem gpc to mocno to wplynie na koncowy rezultat ogólny gildii?
 

kasia2389

Arcyksiążę
co z prestiżem ?? ktoś coś wie, jak to jest liczone ?

i co jeśli w danym sektorze mam 3 pułapki ? przy "szczęściu" w losowaniu poziom oporu może wzrosnąć u przeciwnika o 6 ??
Wydaję się mi, że w tym temacie już podawałem wzór.
To raczej było by 8 2x2x2, ale w tej grze wszystko się dodaje a nie mnoży więc mogło by być maksymalnie 4 1+3.
A jest pewnie tak, że jeśli pierwsza nie zadziała to sprawdzona zostanie druga, jak ta nie zadziała to trzecia i maksymalnie będzie tylko 2.

W/g wiki wtedy jest 3x45% czyli zawsze otrzyma podwójne zmęczenie.
 
Ostatnia edycja:

Trooper

Szlachcic zagrodowy
Może warto byłoby usunąć możliwość stawiania budynków za diamenty, wg mnie to jest już przegięcie, wystarczy że wszyscy wypompowują się z towarów i wojska, więc szanse premii (postawienia budynków) powinny być równe i darmowe
 

DeletedUser12453

Guest
Z bardziej przyziemnych i możliwych zmian jest w planach historia ??
 
Do góry