Osady kulturowe - dyskusja

Sepphire

Szlachcic zagrodowy
Musisz mieć 6 budynków, nie możesz mieć 6 różnych bo są tylko 4, ja miałem 3 różne i 3 takie same (te zajmujące najmniej miejsca)
 

DeletedUser20519

Guest
ok, ja to rozumiem że są 4, sęk w tym że nie wiem czy coś mi nie umkło i po prostu tych budynków nie mam. :)
 

hddk

Hrabia
Najpierw nabijasz 1200 dyplomacji i zaliczasz, burzysz dyplomację i stawiasz 6 dowolnych rusztowań budynków towarowych.
 

OliverJr.

Hrabia
Udało się w czasie :) O dziwo nie muszę czekać dnia na start nowej wioski. Czasy i ilość fragmentów do zebrania bez zmian, coś jest inaczej oprócz rozstawienia kamieni?

Ps widze że bonus podskoczył do 4.5%
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser20535

Guest
Udało się w czasie :) O dziwo nie muszę czekać dnia na start nowej wioski. Czasy i ilość fragmentów do zebrania bez zmian, coś jest inaczej oprócz rozstawienia kamieni?

Ps widze że bonus podskoczył do 4.5%
Naprawde czasy Ci się nie skróciły?

A tak ogólnie to moim zdaniem pomysł z osadami super, żadnych bonusów, żadnych pereł, tylko kalkulacja, wykorzystanie terenu. Fajna zabawka :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19569

Guest
Mam pytanie ukończyłem osadę Wikingów otrzymałem wszystkie nagrody po czym założyłem nową osadę wyprodukowałem toporki ale za nie nie mogę wymienić na teren i mam podpis że jak ukończyłem -zamknąłem osadę nie można przenieść tego z poprzedniej osady . Mam tylko 1,1,1,1 z surowców po z kolei w zakładce poszerzenie terenu mając 10 toporków . Może mi ktoś pomóc ? Myślałem że to jakiś błąd a tera muszę czekać 24 godziny na nową osadę .Co mam zrobić ?
 

OliverJr.

Hrabia
Z tymi 8 dniami to jest dobry żart. A jak wygląda tabela bonusowa, w 1 wiosce 3%, w drugiej 4.5%, a dalej? co wioska to o 1.5% więcej?
 

DeletedUser19569

Guest
Mam taki komunikat:po ukończeniu lub porzuceniu tej osady nie mozna rozszeżeń nie mozna przenosić do innej osady . Tak jak pisałem wcześniej skończyłem pierwszą odadę Wikingów dostałem nagrody i ukończyłem.Rozpoczołem nową osade inni moga normalnie działac na nowej osadzie a ja mam taki komunikat wyprodukowałem toporki ale nie moge rozszerzenia postawić - O co chodzi
 

DeletedUser19595

Guest
Ile razy można budować osadę? Czy znak nieskończoności przy ostatniej nagrodzie 50PR oznacza , że bez końca ? To tyle pytań a teraz rozważania.
W kwestii Wielkiego Kamienia Runicznego, potrzebnych jest 75 fragmentów do maksymalnego poziomu. (podstawa + cztery ulepszenia) x 15 fragmentów. Ukończenie pierwszej osady zajęło mi 18 dni i musiałem użyć gdzieś około 300 diaxów. Przyjmując, że ze zdobytym doświadczeniem, jestem w stanie zejść do 16 dni oznacza, że uzbieram 14 fragmentów (każde ukończenie osady zmniejsza bowiem czas na zdobycie nagrody w postaci tych fragmentów) a zgodnie z tabelą ukończenie poniżej 16 dni pierwszych pięciu osad da mi 5x2 fragmenty, a potem cztery kolejne po 1 fragmencie. Czyli nie uzbieram nawet na podstawę ? Bez diaxów nie jest możliwe ukończenie osady w czasie dającym nagrodę sześciu fragmentów. Czyli ogólnie KICHA.
Na szczęście jest Yggdrasil . To można uzbierać w dowolnym czasie i osłodzi trudy mozolnej budowy 15 razy tego samego.

Podsumowując. Mam obawy, że ten "quest" się nie przyjmie. Zabiera dużo czasu, jest limitowany czasem , co stresuje i choć nagroda główna jest naprawdę dobra to ludzie się zniechęcą prędzej czy poźniej.
 

ZjemCię

Wójt
Ile razy można budować osadę? Czy znak nieskończoności przy ostatniej nagrodzie 50PR oznacza , że bez końca ?
Zgadza się :)
W kwestii Wielkiego Kamienia Runicznego, potrzebnych jest 75 fragmentów do maksymalnego poziomu. (podstawa + cztery ulepszenia) x 15 fragmentów. Ukończenie pierwszej osady zajęło mi 18 dni i musiałem użyć gdzieś około 300 diaxów. Przyjmując, że ze zdobytym doświadczeniem, jestem w stanie zejść do 16 dni oznacza, (***).
To się spinaj szybciej bo można to zrobić w aktualnej formie w około 8-9dni, (znam jeszcze szybszych) a już mam pomysły jak jeszcze sobie przyśpieszyć. (Tak wydaję diamenty ale i tak mniej niż Ty)
ukończenie osady w czasie dającym nagrodę sześciu fragmentów
Nie 6 a 9 fragmentów (6 +2+1)
 
Ostatnia edycja:

OliverJr.

Hrabia
Zgadza się :)
To się spinaj szybciej bo można to zrobić w aktualnej formie w około 8-9dni, ja tak robię, (a znam jeszcze szybszych) a już mam pomysły jak jeszcze sobie przyśpieszyć. (Tak wydaję diamenty ale i tak mniej niż Ty)

Jaką masz strategię? ja zrobiłem bez użycia diaksa w ok 14 dni, teraz zrobie trochę szybciej. Mój patent na start:
1. Wykupuje za topory 3 rozszerzenia => 1 dzień roboty 1+5+12
2. Ładuje ile wlezie ołtarzy i domów, domy upycham bez drogi żeby więcej ołtarzy postawić
3. Zbieram topory i odblokowuje miód, wykupuje za miód 2 rozszerzenia => 1 dzień roboty 5+12
4. Odblokowuje chaty i przebudowa wioski
5. Aktualnie zbieram na odblokowanie produkcji rogów

Jak potrzebuje dyplomacji to usuwam drogi i w ich miejsce na kilka minut te kamienie runiczne. W pierwszej wiosce zostało mi sporo rozszerzeń do wykupienia, można zobaczyć w poście #97 i spokojnie więcej nie potrzeba aby ukończyć

ps cd
6. Za rogi odblokowuje 2 rozszerzenia
7. Za wełnę odblokowuje 2 rozszerzenia

Na koniec zostaje mi 12 ulepszeń, których już nie odblokowuje. Wystarczy w zupełności to co jest, 4 produkcje towarów dobierane pod zapotrzebowanie a 20 zadanie: wywalam wszystko robie dyplomacje 1200, usuwam wszystko stawiam chaty i 6 produkcji. Finito. 1 wioska w +-14dni12h, zobacze jak teraz zakończe
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser20535

Guest
Bez diamentów, jak narazie najkrótszy mój czas to 13 dni*. Ale napewno da się szybciej.
*Produkcja towarów 25 dziennie
 

OliverJr.

Hrabia
12dni15h tyle czasu zajęła wioska zgodnie z postem #121. Da się zrobić to szybciej, kilka zbiorów zrobiłem z opóźnieniem. Do tego x4 niech wpadnie 1 więcej i też czas się skróci
 
Do góry