Osady kulturowe - dyskusja

kasia2389

Arcyksiążę
Najpierw nabijasz 1200 dyplomacji i zaliczasz, burzysz dyplomację i stawiasz 6 dowolnych rusztowań budynków towarowych.
Już niedługo nie będzie to możliwe, trzeba będzie mieć jednocześnie 1200 dyplomacji i 4 budynki towarowe.
  • Fixed an issue with diplomacy quests that were not always registering the requirement correctly. Specifically this will change the behavior of the final settlement quest to have 1200 diplomacy and 6 goods buildings, which has never behaved correctly. With this change this quest will now require you to have the diplomacy and the buildings at the same time, so gaining the diplomacy and then deleting them will no longer work. Be aware that the number of goods buildings required has been lowered from 6 to 4.
 

piotresz

Hrabia
Uuu, to będzie spora zmiana. Chyba zauważyli, że te ostatnie budynki: klanu, wierzbę i sali miodowej nikt nie stawia (bo i po co) więc to sztucznie wymuszają
 

Markiz.

Książę
Chyba już jakiś czas tak nie można, bo kilka dni temu kończyłem jedną z osad i właśnie tak było - musiałem mieć jednocześnie 1200 dyplomacji i 6 rusztowań.
 

OliverJr.

Hrabia
Hmm tak podliczając po zmianach i grając moim sposobem mamy taką sytuacje na 20zadanie.
Potrzeby:
->3 chaty i 1 szałas 59x3+15=192ludziki i 31pola
->4toporki 4x45=180ludzików i 36pól
->10 drogi = 10pól
->50 totemów 50x24=1200 dyplomacji 100pól

Łącznie 177pól

Mamy:
->64pola na start -12ratusz = 52pola
->9kupionych roz./3top,2miód,2rogi,2wełna/ 9x16= 144pola

Łącznie 196pól

Zostaje nam 19pól na kamienie. Jakby było więcej to trza pokombinować z tymi wierzbami albo 1roz więcej wykupić. Niewiele ta poprawka zmienia.

Ps wrzuce screena jak będę kończył jak to wygląda, ale to jeszcze kilka dni zejdzie
 

piotresz

Hrabia
@endrius - piszesz o 4 toporkach a potrzeba 6 budynków !
Przelicz to jeszcze raz bo chyba masz błąd, więcej rozszerzeń bo więcej ludności potrzeba
 

ZjemCię

Wójt
Fakt, po postawieniu domów można drogi usunąć, czyli tym bardziej poprawka nic nie zmieniająca
Ta poprawka zmienia bardzo dużo tak na prawdę.
Ja odblokowywałem rzeczy do wytwórni wełny ewentualnie domu klanu. Potem tylko produkcja towarów na następne odblokowania po produkcji wywalałem niemal wszystko - 50 totemów = 1200 dyplomacji odblokowanie techów, zakończenie wioski w godzinę i 5 minut.
Teraz Już nie będę mógł tak zrobić. Trzeba będzie stawiać 2 domy klanu, wierzby (miejsce) i utrzymać budynki produkcyjne do tego. Co najmniej 7h w plecy no chyba że fartem odblokuję więcej miejsca. Czasem to będzie nawet więcej niż 7h jeśli wypadnie na wieczór - to nie będę siedzieć do 11 czy 01:00 żeby zakończyć wioskę tylko zostawię na rano.
Tak sobie luźno myślę - może zmniejszenie liczby budynków do 4 zrekompensuje to - zobaczymy.
 

ZjemCię

Wójt
Niektórzy to se lubią komplikować, albo czytanie przynosi ból, po co chcesz te rzeczy stawiać?
Sobie kolego, sobie ;)
z 2 domami klanu faktycznie przegiąłem. Zresztą mogę sobie teoretyzować na sucho, dziś lub jutro kończę wioskę to sobie sprawdzę jak to będzie w praktyce z tym i będę wiedzieć czy muszę wierzby stawiać czy nie (robię na mniej rozszerzeń). :) Jeśli będę musiał to będzie slabo.

Edit - na spokojnie powinno się dać to zrobić, chyba że kamieni będzie jak w dobrej kaszy skwarków - wtedy ciężej :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser222

Guest
Ja swój przestawiłem raz w brązie, w narożnik, i tak sobie stoi ;)
 

OliverJr.

Hrabia
hulm9z.jpg


Troche mniej czasu teraz było, ale w czasie. Zmiany u mnie już są, 1200dyplomacji i 4bud. kulturowe, brakujący totem w trakcie budowy
 

DeletedUser20535

Guest
Jako nagroda za 16 wioske jest 50 pr i tam jest znak nieskonczonosci czy to oznacza, ze po zakonczeniu 15 rund potem wioska bedzie dawac 50 pr? nie bedzie mozna miec wiecej Ygdrasilow niz jeden?
 
Do góry