Osady kulturowe - dyskusja

piotresz

Hrabia
12dni15h tyle czasu zajęła wioska zgodnie z postem #121. Da się zrobić to szybciej, kilka zbiorów zrobiłem z opóźnieniem. Do tego x4 niech wpadnie 1 więcej i też czas się skróci

To prawda, rola premii x4 będzie co misja większa, gram 3 etap i x4 miałem już 7 razy !
Bardzo mi to ułatwiło kupowanie poszerzeń za produkcję.
 

DeletedUser19595

Guest
Tak się zastanawiam, czy jak przerwę misję w połowie, bo np. wiem , że nie wyrobię się w czasie (na zyskanie pełnej premii) to kolejny start będzie miał ten sam czas czy już krótszy o 12h ? Zakładając, że ten sam czas to czy ilość potrzebnych surowców do odblokowania jest stała tylko zmieniają się proporcje pomiędzy różnymi towarami, czy np można trafić na mniejsze czy większe wymagania dot. ilości towarów.
Bo jeżeli przerwanie misji nie zmniejsza czasu kolejnej a ilość potrzebnych towarów na odblokowania jest losowa to można kilka razy startować i liczyć na lepszy układ czyli mniejszą ilość potrzebnych towarów na odblokowania co znacząco podniosło by szansę na wyrobienie się w czasie.
Nie wiem jak u Was ale rozpocząłem trzecią budowę i potrzebuję 938 towarów na ulepszenia plus oczywiście te na rozszerzenia terenu. Trochę sporo jak na 14 dni i mojego pecha w trafianiu bonusów produkcyjnych.
 

DeletedUser222

Guest
Łączna ilość surowców jest taka sama. Co więcej, w momencie kiedy przerwiesz budowę osady, po ponownym rozpoczęciu dalej będą potrzebne dokładnie te same ilości tych samych towarów.
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Skorzystanie z opcji porzucenia osady nie przyniesie żadnych zmian - czasy potrzebne do zdobycia fragmentów kamienia runicznego, ilość poszczególnych towarów potrzebnych do odblokowania kolejnych budynków, układ przeszkód - wszystko będzie takie samo. Dopiero wykonanie wszystkich zadań i zakończenie osady spowoduje, że będziemy mieć mniej czasu potrzebnego do zdobycia fragmentów, przeszkody zostaną inaczej ułożone i zmieni się ilość wymaganych towarów potrzebnych do ulepszania osady.

Plus, tak jak wspomniano powyżej, sumarycznie ilość towarów zawsze będzie taka sama, może się zmienić co najwyżej ilość każdego potrzebna do odblokowania konkretnego budynku (czyli przykładowo, do odblokowania budynku Chata zawsze będziemy musieli wydać łącznie 52 towary , jednak jeden raz może być na przykład wymagane 31 toporów i 21 miodu, a raz 10 toporów i 42 miodu).
 

piotresz

Hrabia
Czy wszyscy mają ten sam układ towarów w misji czy jest to losowa sprawa ?
W czwartej misji mam 397 toporków, 163 miodów, 348 rogów i tylko 30 wełny
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Sumarycznie każda osada potrzebuje 938 towarów, ale wymagane ilości każdego z nich mogą się różnić, przy każdym rozpoczęciu osady wartości się zmieniają (przy czym nie liczy się opcja opuszczenia osady i zaczęcia jeszcze raz, trzeba skończyć obecną i dopiero przy starcie następnej ilości się zmienią) . Ja na przykład w obecnej osadzie potrzebuję łącznie 57 wełny.
 

DeletedUser19595

Guest
Czyli jeżeli komuś BARDZO zależy na skompletowaniu kamienia runicznego i zebraniu 9 części z każdej wyprawy w szczególności z pierwszych podejść kiedy jest trochę więcej czasu, może spokojnie przerwać misję jeżeli przekroczy termin i zacząć jeszcze raz , tak ? Nie będzie żadnych konsekwencji poza utratą ewentualnie włożonych diamentów ? Rozpocznie nową misję w tym samym terenie z tymi samymi wartościami towarowymi. Jeżeli tak, to dla cierpliwych jest to jakaś pociecha. Za którymś razem może się trafić trochę więcej bonusów (x4).
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Tak, diamenty i ewentualne towary/monety, które zdążyło się uzbierać nie wrócą, poza tym nic się nie traci, w zasadzie jest to reset i zaczęcie osady jeszcze raz, od zera.
 

DeletedUser20751

Guest
Jak to jest z tym bonusem x4, czy jego pojawienie się od czegoś zależy znajomemu trafiło się już kilka razy, mi ani razu.
 

hddk

Hrabia
Zależy od tego, którą osadę akurat robisz. W pierwszej jest to 3% szans, z każdą kolejną rośnie o 1,5%.
 

DeletedUser20097

Guest
1. czy jest jakis sens by po ukonczeniu osady kontynuowac produkcje/rozbudowe? pytam, bo za 1k dyplomacji, odblokowuje sie sale miodowa (co w zasadzie konczy budowe osady) i nie rozumie do czego niby ta sala. wyglada jakby mialo byc cos dalej. ?
2. gdzie zglosic prosbe o mala zmiane? rzecz w tym, ze aktualnie w panelu odblokowywania mamy przy kazdej rzeczy ilosc surowcow potrzebnych do odblokowania. sa one na czerwono gdy nie mam wystarczajacej ilosci i na bialo gdy niby! mam taka ilosc. no i wlasnie, niby tak ale nie do konca. np teraz mam 50 toporow, a do odblokowania lowcy bestii potrzebuje 24 i jest na bialo. ok. dalej do odblokowania totemu potrzebuje 42 i tez jest na bialo, bo niby tyle mam ale to nie prawda bo wydam 24 na lowce. fajnie byloby gdy bylo to zliczane i pokazywalo na bialo gdyby rzeczywiscie mam wystarczajaca ilosc toporow do odblokowania.
 

DeletedUser20273

Guest
Czy ma ktoś problem ze znikającymi monetami ?
Miałem ponad 4000. Rano zebrałem jeszcze 2000. Na produkcję wydałem 1000.
I jak ustawiałem produkcje monet w ołtarzach, to zaczęła mi znikać moneta. Ta wartość, którą ustawiałem to mi znikała.
Proszę o jakąś odpowiedź.
 

OliverJr.

Hrabia
Było chyba majstrowanie przy bonusie... W pierwszej i drugiej wiosce x4 wpadło po dobrych kilka razy, w trzeciej przy większym % całe 2 razy, i to przy produkcjach 4h... w czasie będzie wyróbka ale z małym zapasem
 

piotresz

Hrabia
Było chyba majstrowanie przy bonusie... W pierwszej i drugiej wiosce x4 wpadło po dobrych kilka razy, w trzeciej przy większym % całe 2 razy, i to przy produkcjach 4h... w czasie będzie wyróbka ale z małym zapasem

Też mam takie odczucie. Szósty dzień czwartej misji i ani jednej premii
 

DeletedUser20751

Guest
A co się dzieje po ukończeniu wszystkich 16 wiosek?
Można w akcie desperacji zacząć raz jeszcze, żeby np zebrać brakujące ulepszenia (wiadomo już bez emisariusz)? Czy jak się nie udało to przepadło, jak w eventach?
 

Markiz.

Książę
Czyli od wioski nr 16 nie ma już do wygrania fragmentów zestawu wielkiego kamienia runicznego za ukończenie jej w min określonym czasie?
 

DeletedUser19595

Guest
Czyli od wioski nr 16 nie ma już do wygrania fragmentów zestawu wielkiego kamienia runicznego za ukończenie jej w min określonym czasie?

Prawdopodobnie zostaną takie same warunki jak w 16-tym podejściu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry