Osady kulturowe - dyskusja

Dyskusja w 'Komentarze' rozpoczęta przez użytkownika Shelian, 02.01.2019.

1. hddk

hddk Baronet

7 zadanie to posiadać dyplomację lub zebrać miód. Może chodzi o zadanie 8, gdzie trzeba wybudować 2 chaty (te większe), nie chatki... oczywiście w języku polskim nie ma innego słowa, więc musieli wziąć dwa najbardziej podobne do siebie.

Edyta: po aktualizacji małą chatkę zastąpiono szałasem :)

Ostatnio edytowane: 09.01.2019
  2. kasia2389

kasia2389 Książę krwi królewskiej

Quest 7

• Ragnar: "Have 195 diplomacy OR Gather 30 mead"
    Miej 195 dyplomacji lub WYPRODUKUJ 30 Miodu

Quest 8

• Ragnar: "Have 2 Huts"
    Miej 2 chaty

upload_2019-1-7_22-29-35.png

3. wSCIEKLY23

wSCIEKLY23 Baron

Nie tylko Ty doszedłeś do takiego stwierdzenia, jakbym miał robić przez kilka miesięcy to bym zwariował

ulena123 lubi to.
  4. damman96

damman96 Szlachcic zagrodowy

Czy jest jakakolwiek szansa, że z terenów pod zabudowę zostaną usunięte przeszkody? Albo będzie można je usunąć za pomocą surowców, czy diamentów? Bo strasznie denerwujące są te skały...

5. kasia2389

Nie.
    Co więcej układ kamieni jest zawsze taki sam jeśli kończysz przed czasem. Dopiero zakończenie całkowite powoduje, ze kamienie są ponownie losowane.

6. jadowity

jadowity Szlachcic

Szczerze mówiąc, o ile się dobrze zorientowałem, to bez diamentów nie da się zrobić tych zadań? Ponadto nie uważam że warto się nad tym pochylać, bo nie warta skórka za wyprawkę.

7. kasia2389

Zostałeś źle poinformowany, da się.

kubagra81 i rawiel lubią to.
  8. hddk

hddk Baronet

Nie bardzo wiadomo, dlaczego miałoby się nie dać zrobić. Tyle że bez diaksów zadania w dużym stopniu polegają na kasowaniu dróg i np. budynków towarowych, żeby postawić runy i nabić dyplomację do techno. Potem odbudowa, produkcja surki, kupno rozszerzeń, znowu surka... i jak masz dość na techno to kasowanie, runy, techno i odbudowa :D Jeśli chodzi o mnie, nie tak rozumiem pomoc Wikingom w rozwoju osady :)

Iselut i goodcat lubią to.
  9. Von Grun

Von Grun Wójt

Nudne to jak flaki z olejem, zrobię raz na jednym świecie z ciekawości. Potem starczy jak co 34 godziny wpadnie 25 pr. Jeżeli tak to miało wyglądać, to mogli sobie oszczędzić roboty.

Iselut lubi to.
  10. DarkBoyZbo

DarkBoyZbo Szlachcic zagrodowy

Jak sie skonczy osade to ona zostaje?

11. Von Grun

Von Grun Wójt

Nie. Zaczynasz wszystko od nowa.

12. DarkBoyZbo

DarkBoyZbo Szlachcic zagrodowy

szkoda ale dzieki za info

13. schwimmen

schwimmen Baron

Teraz zauważyłem, że jeśli wejdzie się w ratusz w zakładkę emisariusze, to jeśli nie mamy jeszcze żadnego emisariusza to pojawia nam się .... Ragu <--- w późniejszych epokach powinna tam być Myciena przecież. Ragu nie ma.

14. Borisel

Borisel Wójt

Menda zdradziecka - aż mam ochotę go kiedyś dorwać i odciać mu łeb , mimo że jestem w "cywilizowanej" epoce Arktyki ;x

Edit : Żeby nie było offtopu - Jakiego byście emisariusza dali w Arktyce ? Ja sie waham między towarami / wojskiem .

15. Fatherland

Fatherland Książę

Za pół roku jak dojdę to wyrażę swoją opinię...

16. kasia2389

Jedna jednostka wojska dziennie? Dwa towary dziennie? Serio?

Jedyny jaki się trochę może liczyć to Harald Hardrada (1 Punkt Rozwoju)

17. Borisel

Borisel Wójt

Uee - tylko 2 towary ? To lipa . To jednak wole Pr i jednostki wojskowe . U mnie wojsko ginie na wyprawach jak szmaty do podlogi . Zawsze moze wpadnie artyleria lub czolg - wtedy nie musze liczyc na samych czempkow .

18. Damian I Śmiały

Damian I Śmiały Szlachcic zagrodowy

A czy jest możliwość dodania "edycji" podczas budowy osady tak jak to jest w głównym miescie? Póki były budynki po 1min to można było dowolnie przevlbudowywac osadę Teraz jak 1h to już jest problem.

19. domluk

domluk Baronet

Zgadzam się całkowicie chodź lubię klikać ale to już przesada postaw skasuj postaw i wykonanie tego zajmie chyba rok bo już mi się nie chce klikać :(

20. opia261

opia261 Szlachcic zagrodowy

Jaki rok? Trzeba trochę pomyśleć i mieć strategie na rozbudowe, ja już kończę 19 zadanie, jutro wieczorem będę robił ostatnie. I mam odblokowanych aż 8 rozszerzeń - za surke.

21. rawiel

rawiel Rycerz

Tylko 8 rozszerzeń, a nie "aż". Nie ma możliwości skończyć tego na mniejszej liczbie ;) Ale czas masz niezły.

22. endrius69

endrius69 Baron

A ja mam tak. 15 zadań zrobionych, 0 diaksów wydanych, rozszerzeń jak widać sporo zostało, produkcje 8h, powinienem się wyrobić na styk. W ostatnim zadaniu 1200 dyplomacji to usune drogi i będę totemy ładował.

Ps nie trafiłem ani raz bonusu x4

23. hddk

hddk Baronet

IMHO ten bonus jest mało widoczny, bo w dymku ze zbiorów i tak pokazuje np. 5 sztuk towaru, dopiero po nim wyskakuje drugi dymek "4x"...

24. schwimmen

schwimmen Baron

No, ten bonus trudno dostrzec. Mógłby pojawiać się od razu równo że zbiorem.

25. Nieznamysię

Nieznamysię Szlachcic zagrodowy

"Posiadaj 6 kulturowych budynków towarowych i 1200 punktów dypolmacji" - nieprecyzyjne zadanie, nie wiem czy mam zbudować 6x1 taki sam budynek, czy 6 różnych,.. ktoś, coś, wie? :)

Do góry