Osady kulturowe - dyskusja

hddk

Hrabia
7 zadanie to posiadać dyplomację lub zebrać miód. Może chodzi o zadanie 8, gdzie trzeba wybudować 2 chaty (te większe), nie chatki... oczywiście w języku polskim nie ma innego słowa, więc musieli wziąć dwa najbardziej podobne do siebie.

Edyta: po aktualizacji małą chatkę zastąpiono szałasem :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser17191

Guest
Czy jest jakakolwiek szansa, że z terenów pod zabudowę zostaną usunięte przeszkody? Albo będzie można je usunąć za pomocą surowców, czy diamentów? Bo strasznie denerwujące są te skały...
 

kasia2389

Arcyksiążę
Czy jest jakakolwiek szansa, że z terenów pod zabudowę zostaną usunięte przeszkody? Albo będzie można je usunąć za pomocą surowców, czy diamentów? Bo strasznie denerwujące są te skały...
Nie.
Co więcej układ kamieni jest zawsze taki sam jeśli kończysz przed czasem. Dopiero zakończenie całkowite powoduje, ze kamienie są ponownie losowane.
 

DeletedUser

Guest
Szczerze mówiąc, o ile się dobrze zorientowałem, to bez diamentów nie da się zrobić tych zadań? Ponadto nie uważam że warto się nad tym pochylać, bo nie warta skórka za wyprawkę.
 

hddk

Hrabia
Nie bardzo wiadomo, dlaczego miałoby się nie dać zrobić. Tyle że bez diaksów zadania w dużym stopniu polegają na kasowaniu dróg i np. budynków towarowych, żeby postawić runy i nabić dyplomację do techno. Potem odbudowa, produkcja surki, kupno rozszerzeń, znowu surka... i jak masz dość na techno to kasowanie, runy, techno i odbudowa :D Jeśli chodzi o mnie, nie tak rozumiem pomoc Wikingom w rozwoju osady :)
 

Von Grun

Wicehrabia
Nudne to jak flaki z olejem, zrobię raz na jednym świecie z ciekawości. Potem starczy jak co 34 godziny wpadnie 25 pr. Jeżeli tak to miało wyglądać, to mogli sobie oszczędzić roboty.
 

schwimmen

Wójt
Teraz zauważyłem, że jeśli wejdzie się w ratusz w zakładkę emisariusze, to jeśli nie mamy jeszcze żadnego emisariusza to pojawia nam się .... Ragu <--- w późniejszych epokach powinna tam być Myciena przecież. Ragu nie ma.
 

Borisel

Hrabia
Menda zdradziecka - aż mam ochotę go kiedyś dorwać i odciać mu łeb , mimo że jestem w "cywilizowanej" epoce Arktyki ;x

Edit : Żeby nie było offtopu - Jakiego byście emisariusza dali w Arktyce ? Ja sie waham między towarami / wojskiem .
 

Borisel

Hrabia
Jedna jednostka wojska dziennie? Dwa towary dziennie? Serio?

Jedyny jaki się trochę może liczyć to Harald Hardrada (1 Punkt Rozwoju)

Uee - tylko 2 towary ? To lipa . To jednak wole Pr i jednostki wojskowe . U mnie wojsko ginie na wyprawach jak szmaty do podlogi . Zawsze moze wpadnie artyleria lub czolg - wtedy nie musze liczyc na samych czempkow .
 

DeletedUser20189

Guest
A czy jest możliwość dodania "edycji" podczas budowy osady tak jak to jest w głównym miescie? Póki były budynki po 1min to można było dowolnie przevlbudowywac osadę Teraz jak 1h to już jest problem.
 

DomLuk

Wójt
Zgadzam się całkowicie chodź lubię klikać ale to już przesada postaw skasuj postaw i wykonanie tego zajmie chyba rok bo już mi się nie chce klikać :(
 

Sepphire

Szlachcic zagrodowy
Jaki rok? Trzeba trochę pomyśleć i mieć strategie na rozbudowe, ja już kończę 19 zadanie, jutro wieczorem będę robił ostatnie. I mam odblokowanych aż 8 rozszerzeń - za surke.
 

ZjemCię

Wójt
Jaki rok? Trzeba trochę pomyśleć i mieć strategie na rozbudowe, ja już kończę 19 zadanie, jutro wieczorem będę robił ostatnie. I mam odblokowanych aż 8 rozszerzeń - za surke.
Tylko 8 rozszerzeń, a nie "aż". Nie ma możliwości skończyć tego na mniejszej liczbie ;) Ale czas masz niezły.
 

OliverJr.

Hrabia
A ja mam tak. 15 zadań zrobionych, 0 diaksów wydanych, rozszerzeń jak widać sporo zostało, produkcje 8h, powinienem się wyrobić na styk. W ostatnim zadaniu 1200 dyplomacji to usune drogi i będę totemy ładował.


Ps nie trafiłem ani raz bonusu x4
 

hddk

Hrabia
IMHO ten bonus jest mało widoczny, bo w dymku ze zbiorów i tak pokazuje np. 5 sztuk towaru, dopiero po nim wyskakuje drugi dymek "4x"...
 

DeletedUser20519

Guest
"Posiadaj 6 kulturowych budynków towarowych i 1200 punktów dypolmacji" - nieprecyzyjne zadanie, nie wiem czy mam zbudować 6x1 taki sam budynek, czy 6 różnych,.. ktoś, coś, wie? :)
 
Do góry