Arktyczna Przyszłość - Część 1 - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser7795

Guest
@Kozietul
Ja nie wiem czym się kierowało InnoGames przy "projektowaniu" nowej epoki. Myśleli, że wycisną więcej kasy z graczy ale coś czuję, że się bardzo zdziwią jak wpływy będą dużo mniejsze.
 

DeletedUser12464

Guest
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15643

Guest
Info z bety - podobno ekspedycje w Arktyce są nie do przejścia, albo z całą salą martwych ciał. Dziękujemy za kolejną "dobrą zmianę". Nie da się grać w tej epoce po prostu. U nas w gildii dzisiaj 2 osoby zakończyły grę, wiele osób się waha.

tak jak pisałem wcześniej: bonus 105%, ale do przejścia :)

- w pierwszej fali było 8 robotów zwiadowczych:

f8379b92b9b7b6ccd6b37b188a55c68f.jpeg

- i adekwatna nagroda:

2c2d57e0f24cf45f256a4ddf7df2e28f.jpeg

Słabo i tyle, ja nie planuję wejścia do krainy mrozu póki nie zobaczę co w niej będzie dalej.

dokładnie, mnie wystarczy "atrakcji" na becie, tutaj poczekam aż "dobra zmiana" nabierze jakiegoś konkretnego kształtu
 

DeletedUser7795

Guest
Mi się też trafiły diamenty ale na Arvahallu. Jestem tam w epoce Przemysłowej. Trochę musiałem pomyśleć jak rozegrać walkę. Straty były spore ale i nagroda fajna: 100 diamentów tak jak @rickyvampire .
 

DeletedUser13596

Guest
@Kozietul
Ja nie wiem czym się kierowało InnoGames przy "projektowaniu" nowej epoki. Myśleli, że wycisną więcej kasy z graczy ale coś czuję, że się bardzo zdziwią jak wpływy będą dużo mniejsze.

Jak to czym? Skoro w pierwszym rzucie pojawiły się tylko diamentowe budynki (za wyjątkiem ultrasłabego domku) i diamentowe rozszerzenie terenu (+ tylko 1 normalne i 0 za medale) to o co może chodzić? Nie, nie o nasz komforty gry.
 

DeletedUser3

Guest
Usunąłem kilka postów z osobistymi wycieczkami i jeden z wulgaryzmami.
Proszę o trzymanie się tematu (i poziomu).

Dziękuję :).
 

DeletedUser13596

Guest
Usunąłem kilka postów z osobistymi wycieczkami i jeden z wulgaryzmami.
Proszę o trzymanie się tematu (i poziomu).

Dziękuję :).

My również bardzo prosimy o trzymanie poziomu. Dobrego poziomu produkcji gry, jaki kiedyś był, a teraz zastąpiono go tanim bublem (arktyczną przyszłością).
 

DeletedUser3

Guest
Zapewniam, że Twoja prośba została przekazana osobom odpowiedzialnym za rozwój gry, jeszcze zanim ją napisałeś.
 

DeletedUser15227

Guest
Jak to czym? Skoro w pierwszym rzucie pojawiły się tylko diamentowe budynki (za wyjątkiem ultrasłabego domku) i diamentowe rozszerzenie terenu (+ tylko 1 normalne i 0 za medale) to o co może chodzić? Nie, nie o nasz komforty gry.

Ale co da ten płacz na forum...ja liczyłem na rozszerzenie ze medale...nie ma to poczekam. Tak zdecydowały osoby odpowiedzialne za grę i tak będzie. Jeżeli ktoś się z tym nie zgadza to niech przestanie grać.
Po wprowadzeniu "dżungli" mogę wiele wybaczyć...
 

DeletedUser14806

Guest
Niewiem czy ktoś to zgłaszał ale po wejsciu nowej epoki niemożna sie przełączyć z jednej mapy na drugą bez reloga każda próba przejscia z jednej mapy na drugą kończy sie zawiechą.
 

DeletedUser14757

Guest
Nie trzeba wchodzić do nowej epoki, w każdej epoce tak jest.
 

DeletedUser13596

Guest
Ale co da ten płacz na forum...ja liczyłem na rozszerzenie ze medale...nie ma to poczekam. Tak zdecydowały osoby odpowiedzialne za grę i tak będzie. Jeżeli ktoś się z tym nie zgadza to niech przestanie grać.
Po wprowadzeniu "dżungli" mogę wiele wybaczyć...

Nie wolno milczeć. Jesteśmy klientami i mamy prawo oczekiwać towaru dobrej jakości, do czego przyzwyczaiło nas samo InnoGames.

Dżungle to wielka zmiana na plus, nie mam co do tego wątpliwości (choć wolałbym z góry określone nagrody, bo nie mam szczęścia do losowania). Nie może to jednak przykryć zawalenia podstawowego elementu gry jakim jest epoka.
 

DeletedUser15227

Guest
Nie wolno milczeć. Jesteśmy klientami i mamy prawo oczekiwać towaru dobrej jakości, do czego przyzwyczaiło nas samo InnoGames.

Dżungle to wielka zmiana na plus, nie mam co do tego wątpliwości (choć wolałbym z góry określone nagrody, bo nie mam szczęścia do losowania). Nie może to jednak przykryć zawalenia podstawowego elementu gry jakim jest epoka.

No cóż wydawało mi się, że jest to gra F2P...bądź co bądź nie płacimy za dostęp do gry...
 

DeletedUser13596

Guest
Jakby było P2W to by był np. pakiet "wojownik" za 60zł/miesiąc i dawałaby +20% do ataku, lub pakiet "obrońca" 20% w obronie, etc.

Wojownika nie ma, wystarczy że są pakiety budynków, plany pereł, pr, towary, leczenie wojska (czy wręcz wskrzeszanie), specjalne buydnki itp. dostępne tylko za diaxy. Klasyczne P2W. Nie ma w tym nic złego. Ale to zdecydowanie nie jest F2P. P2P to nie tylko konieczność przedłużania konta za kase.
 

DeletedUser15227

Guest
Wojownika nie ma, wystarczy że są pakiety budynków, plany pereł, pr, towary, leczenie wojska (czy wręcz wskrzeszanie), specjalne buydnki itp. dostępne tylko za diaxy. Klasyczne P2W. Nie ma w tym nic złego. Ale to zdecydowanie nie jest F2P. P2P to nie tylko konieczność przedłużania konta za kase.

Hmmm jakieś formy zarobku muszą być...Sądziłem, że P2W to powiedzmy np. mega miecz który kupujesz za kasę i tłuczesz tych którzy nie płacą. Nigdy bym nie powiedział, że FoE jest grą P2W.
 

DeletedUser6519

Guest
Nie wiem dlaczego ale zdobyłem sektor z wieżą PVP, walczę w tej epoce a nie mam ani jednego punktu, czyżby jeszcze nie udostępniona jak port?
 

DeletedUser13596

Guest
Hmmm jakieś formy zarobku muszą być...Sądziłem, że P2W to powiedzmy np. mega miecz który kupujesz za kasę i tłuczesz tych którzy nie płacą. Nigdy bym nie powiedział, że FoE jest grą P2W.

Definicja P2W z wikipedii:
"Niektóre gry free-to-play pozwalają graczom płacącym za dodatkowe przedmioty i funkcje zdobyć dużą przewagę nad graczami niewydającymi pieniędzy. Takie gry określa się mianem pay-to-win („płać, aby wygrać”)"

Budynki diaxowe dają dużą przewagę, tak jak nieśmiertelne dzięki diaxom jednostki wojskowe, natychmiastowe odkrywanie prowincji, natychmiastowe zdobywanie nowych towarów czy planów nowych pereł, albo budynków niedostępnych dla osób, które nie zapłacą. FOE to klasyczne P2W tak jak 90% innych gier tego typu. I podkreślam - nie widzę nic w tym złego. To biznes, nie Caritas. Jednak skoro to jest P2W to mamy prawo oczekiwać standardu wyższego niż na F2P.
 

Kozzi

Szlachcic zagrodowy
Nie wiem czy tu jest tego miejsce, ale przesyłam listę błędów i bubli z nadzieją, że zostaną naprawione...

1. Gra zawiesza się przy próbie przełączenia się między mapami gvg - na jedną można wejść, na drugą bez odświeżenia już nie.

2. Na mapie medalowej ładują się jednostki z wszystkich epok, co zamula komputer i uniemożliwia szybką walkę (super jakby gra zapamiętywała wybór, np. EP i nie ładowała wszystkiego).

3. Podczas wystawiania ofert znika rozwijalne okienko w którym wybieramy surowce, które chcemy uzyskać dzięki ofercie.

4. Podczas wystawiania ofert liczba wystawianych surowców nagle się zmienia (gdy surowców jest 1xx czyli sto ileś) i nie można wystawić kolejnej oferty.
 

DeletedUser15227

Guest
Definicja P2W z wikipedii:
"Niektóre gry free-to-play pozwalają graczom płacącym za dodatkowe przedmioty i funkcje zdobyć dużą przewagę nad graczami niewydającymi pieniędzy. Takie gry określa się mianem pay-to-win („płać, aby wygrać”)"

Budynki diaxowe dają dużą przewagę, tak jak nieśmiertelne dzięki diaxom jednostki wojskowe, natychmiastowe odkrywanie prowincji, natychmiastowe zdobywanie nowych towarów czy planów nowych pereł, albo budynków niedostępnych dla osób, które nie zapłacą. FOE to klasyczne P2W tak jak 90% innych gier tego typu. I podkreślam - nie widzę nic w tym złego. To biznes, nie Caritas. Jednak skoro to jest P2W to mamy prawo oczekiwać standardu wyższego niż na F2P.

Tylko ze w FoE możesz zdobyć diamenty za free...chyba nawet na swojej stronie wspomniałeś ze masz dużo diamentow na które nie wydałeś ani złotówki. Myśle ze byłoby to niemożliwe np w WoT, ktory tez uznaje sie za F2P...
 

bartekmod

Książę
dyskusje na temat czy jest to gra P2W kiedy nie ma jednej, jasnej i klarownej definicji zwycięstwa? Co więcej nie ma nagrody za zwycięstwo... grałem w gry, które cyklicznie restartowały serwery, a pierwsze miejsce w rankingu na koniec danego rozdania oznaczało wygraną np 100 $, drugie miejsce dodatkowe kredyty do następnej rozgrywki itp... ale tutaj? :)
 

DeletedUser14832

Guest
Znó odeszliśmy od tematu. Mnie ciekawi jedna sprawa - my piszemy tu po to by sobie popisać, czy też ktoś tłumaczy nasze wnioski na język zrozumiały dla Autorów i przekazuje je dalej?
 
Do góry