Zmiany w Osadach Kulturowych - dyskusja

Hans Voralberg

Wicehrabia
Naprawdę zwracanie budynków, które 3 lata tamu były beznadziejne, gdzie po wprowadzeniu GPC każdy szedł w atak i usuwał wszystko co tego ataku nie dawało, że po wprowadzeniu handlarza, każdy sprzedawał wszystko z inwentarza co mu nie było potrzebne i nagle po tych 3 latach budynki te dostana mega zmianę statystyk, budynków, których nie da się drugi raz zdobyć uważasz za bezsensowne działanie, ale akceptujesz zwracanie budynków, które ktoś przez
nieuwagę, przez to, że był zaspany, że był pijany, przez to, że miał zły dzień i je usnął za sensowne no to powodzenia

Jak masz problem z przeczytaniem tekstu jeden raz i go zrozumieniu, to już nie mój problem
Tak. Mam problem. Jest różnica między świadomym działaniem: sprzedażą budynku (którą zatwierdzasz "pińcet" razy), a "niechcącym" usunięciem, które zgłaszasz w danym momencie do support.
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
No właśnie nie ma różnicy, bo nie można nieświadomie usunąć budynku, chcąc usunąć budynek w mieście trzeba jak to piszesz "pińcet" razy zatwierdzić, a skoro zwracają budynki, które i tak można później zdobyć to tym bardziej powinny zwracać budynki, które usunęło się 3 lata temu, bo były beznadziejne, a które dostaną takiego UPa, że będą jednymi z lepszych, a których nie można drugi raz zdobyć
Ale ogólnie to ty mnie nie przekonasz, że tego nie powinni robić, tak jak ja Ciebie, że to powinni robić. Na szczęście robią to i ja jestem z tego zadowolony, bo mi oddali, a ty masz ból, że mi i inną graczom te budynki zwrócili
 

deliryk

Wicehrabia
to nie chodzi o to czy świadomie czy nieświadomie
to chodzi o to, że te budynki są unikalne i nie da się ich zdobyć w żaden inny sposób

support pewnie nie ma narzędzi, żeby cofać komuś rozwój osad, bo to komplikuje wiele spraw (budynki kulturowe te pomniejsze, emisariusze, postępy itd itp).
na pewno mają dostęp do wrzucania budynków do schowka

wyobraźcie sobie, że support by musiał zalać kogoś od bazy danych, by teraz tysiącom graczy cofać postępy - niewykonalne
a zwrócenie budynku, to support może zrobić (a jest ich więcej niż gości od bazy danych)

inna sprawa, co de facto tracą ci, którzy nie "skorzystali" ze sprzedaży budynku? walutę u handlarza, której tak naprawdę każdy rozwinięty gracz ma w milionach - strata znikoma

każdy kto ma o to pretensje po prostu jest egoistą, zamiast cieszyć się, że IG coś miłego zrobiło
tu nie ma co porównywać nawet kwestię precedensu (po wielu latach nagły boost starych UNIKALNYCH budynków ) do innych działań w grze
a to kwestia precedensu w wielu życiowych przypadkach jest kwestią łagodzącą - tak samo tutaj

ja nic z tego nie mam, ale uważam, że zrobili to co mogli :) choć wolałbym reset wiosek, to rozumiem, czemu ta opcja jest mniej zasobnożerna
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
a ja rozumiem Hansa.

Nie chodzi tu o jakąś korzyść w monetach czy kryształach. Tylko kurde. Usunąłeś - Twój problem.

Nie podoba mi się też wersja ulepszania czy też zmienienia aktualnych budynków. srebrne i złote ulepszenie spoko. Ale zmiana aktualnych to średni deal.

Po to jest ekwipunek bez limitu by trzymać. Nie wiem co to za pomysł by sprzedawać unikalne budynki, których nigdzie się nie da zdobyć.
 

Uriel UwU

Baron
Ex-Team
każdy kto ma o to pretensje po prostu jest egoistą, zamiast cieszyć się, że IG coś miłego zrobiło
Hehehe polityka firmy jest tajna więc mogę się tylko pośmiać :3

sprzedawać unikalne budynki, których nigdzie się nie da zdobyć.
W sumie to można je sprzedać, napisać po miesiącu o zwrot i masz stonks kryształków za te budynki a budynki z powrotem
 

koordi

Wójt
Bo akurat te handlarzowe surowce są tak istotne, że warto się w to bawić....
Może gdyby ktoś zaczynał dopiero grę, ale na ten moment to powoli zastanawiam się czy tam cokolwiek warto sprzedawać
 

deliryk

Wicehrabia
ja się nie przejmuję, bo w żelazie nie ma handlarza xD xD xD xD xD xD

Ja sprzedaje pakiety wsparcia ale wytwarzam więcej niż zdążam sprzedać więc nie ubywa tylko przybywa
pytanie raczej jest takie, co warto w ogóle kupować na tym ryneczku

kiedyś widziałem poradnik, że handlarz to tak naprawdę opcja, żeby szybko awansować w systemie zamkowym o kilka leveli
 

Dixaroc

Baron
ja się nie przejmuję, bo w żelazie nie ma handlarza xD xD xD xD xD xD


pytanie raczej jest takie, co warto w ogóle kupować na tym ryneczku

kiedyś widziałem poradnik, że handlarz to tak naprawdę opcja, żeby szybko awansować w systemie zamkowym o kilka leveli
Zdarzają się perełki w stylu willi gubernatora, dodatkowych 100-200 pr, ulepszenie świątyni druidów etc. Rzadko, ale się trafiają. Nawet, jeżeli nie jest to bardzo przydatne dla starszych graczy tak dla takich, jak ja (pierwszy event to był Fellowship) to nadal bywają przydatne.
 

Marik

Książę
Zdarzają się perełki w stylu willi gubernatora, dodatkowych 100-200 pr, ulepszenie świątyni druidów etc. Rzadko, ale się trafiają. Nawet, jeżeli nie jest to bardzo przydatne dla starszych graczy tak dla takich, jak ja (pierwszy event to był Fellowship) to nadal bywają przydatne.
Zdarzy się wystawa sztuki jak komuś zależy na unikatowym budynku, zdarzają się wartowniki, które dają rade, czasami pojawią się studnie i przyśpieszajki produkcji do eventów. Ogółem zamysl jest taki by było Cię stać na kupowanie szajsu i zdobywanie punktów zamkowych
 

Dixaroc

Baron
Zdarzy się wystawa sztuki jak komuś zależy na unikatowym budynku, zdarzają się wartowniki, które dają rade, czasami pojawią się studnie i przyśpieszajki produkcji do eventów. Ogółem zamysl jest taki by było Cię stać na kupowanie szajsu i zdobywanie punktów zamkowych
No wiem. Aktualnie sprzedaję jak tylko mi się uzbiera chociaż odrobina nieprzydatnych rzeczy. Efekt jest taki, że mam wystarczająco dużo monet, aby przepłacać na aukcjach, ale właśnie nie trafia się nic sensownego.
 

remyqs

Szlachcic zagrodowy
Jeżeli coś sprzedałem, to tego nie mam - proste. Coś sprzedałem i miałem "fundusze" na licytację czegoś innego (przelicytowałem kogoś innego) i jak ma zostać wyrównana strata temu komuś? Ten ktoś nie sprzedał owego/osadowego budynku więc nie miał funduszy do licytacji, a teraz jeszcze ten co sprzedał (zarobił i przelicytował) ma mieć zwracany tenże budynek - paranoja. Tu nie chodzi o ból doopy tylko o poważne/równe traktowanie graczy...
 

koordi

Wójt
Przespałeś argumenty, że tych budynków nigdy nie da się odbudować co jest unikatowe dla tego przypadku. Wszystkie inne możesz, nawet jakbyś miał czekać 5lat
 

deliryk

Wicehrabia
przydałany się ściana płaczu i pytanie za każdym razem "chcesz napisać posta, że gra jest niesprawiedliwa? " + przekierowanie do tego tematu :))

panowie i panie, no ile można wałkować temat

zrobili tak i tyle
wyjątkowa sytuacja = wyjątkowe rozwiązania

koniec kropka dajcie spokój
 
Po ostatniej aktualizacji osad zauważyłem, że produkcja monet nie odpala się automatycznie po wybudowaniu chat. Dopiero po wejściu ponownym do osady rusza.
 
Po ostatniej aktualizacji osad zauważyłem, że produkcja monet nie odpala się automatycznie po wybudowaniu chat. Dopiero po wejściu ponownym do osady rusza.
Już od dawna tak jest.
Jeśli jesteś w osadzie i domek się wybuduje zaczyna produkcję.
Ale jeśli wyjdziesz z osady a domek się wybuduje to czeka na "odbiór".
A "odbiór" następuje przy kolejnym wejściu do osady :)
 
Dzięki za wyjaśnienia w kwestii chat. Dziwnym trafem kowale motywują mi się przed Yggdrasilem czy Światynią shinto. Wczesniej nie było z tym problemu. Czy znowu coś przeoczyłem!?
 
Dzięki za wyjaśnienia w kwestii chat. Dziwnym trafem kowale motywują mi się przed Yggdrasilem czy Światynią shinto. Wczesniej nie było z tym problemu. Czy znowu coś przeoczyłem!?
Tak, zmienili całkowicie system motywacji. Od jakiegoś czasu pierwszeństwo mają małe budynki typu 1x1, 2x2. I już gracze ustalili, że w takim razie pozostaje stawiać Strażnice dziadka do orzechów, mieć ich 15 (lub 10, ale na 2 poziomie), żeby mieć stały dopływ fragmentów Pakietu masowego wsparcia. Inaczej wiele dużych budynków może nigdy nie zostać zmotywowana.
 
Ostatnia edycja:
Wszystko jest super :) zmiany Top. Suport top :) Prawie jak Guardiola. Pytanie tylko takie mam? Perły z nowej epoki to pewnie będą miały na 1 levelu pewnie 1k ataku we wszystko za pierdyliard PR czy za diaksy ?
 
Do góry