Zmiany w Osadach Kulturowych - dyskusja

Hans Voralberg

Wicehrabia
Nic za darmo. Czy jest coś prawdy w tym, że będą "złote ulepszenia" dostępne za gotówkę i/lub diamenty? Ptaszki cwierkaja, że będzie to wprowadzone z drugą aktualizacją Osad.
 
Ostatnia edycja:

deliryk

Wicehrabia
co oznacza dostępne? chodzi ci o to, że do niektórych budynków są złote ulepszenia w eventach a do starych to już ciężko?
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Ty jesteś z tych co jak im dać wiadro złota to narzekają "dla czego nie dwa"
Powiedz mi, gdzie napisałem, że jestem niezadowolony? Zadałem pytanie, bo takie "ćwierkanie" pojawiło się na różnych forach.
...
Pomogę Tobie: nigdzie.

Owszem, nie podoba mi się nowy model biznesowy IG (TMG), bo o modelu "growym", możemy już zapomnieć, choć zmiana Osad, daje pewnego rodzaju nadzieję... oby nie z takim dodatkiem jak nowe GvG. (Dwa dodatkowe paski nagród za kasę). Mało tego, FoE zaczyna być przekombinowane, ale to już inny temat ;)
 
Ostatnia edycja:

Marik

Książę
Wystarczy nie kupować przymusu nie ma
Jesteś oderwana od rzeczywistości... Hans zaczął się słusznie zastanawiać, czy aby napewno te rewelacyjne zmiany w bonusach nie będą aby płatne. Bo się później okaże że ludzie zaczną robić osady, a tu trzeba bedzie jeszcze zapłacić. Tak nie ma przymusu kupować, tyle że w takim wypadku większość osób zainteresowana porzuciłaby zabieranie się za osady
 

deliryk

Wicehrabia
raz, że nikt nie każe płacić
dwa, że nowe gvg jest bardziej dla tych, co niezbyt angażowali się w GPC i przez to, że działa podobnie jak event, to sporo graczy będzie się tym jarało

swoją drogą, gram sobie w Elvenar i widzę, że pewne tamte rozwiązania migrują do FoE (takie wrażenie)

Jesteś oderwana od rzeczywistości... Hans zaczął się słusznie zastanawiać, czy aby napewno te rewelacyjne zmiany w bonusach nie będą aby płatne. Bo się później okaże że ludzie zaczną robić osady, a tu trzeba bedzie jeszcze zapłacić. Tak nie ma przymusu kupować, tyle że w takim wypadku większość osób zainteresowana porzuciłaby zabieranie się za osady
nie zgodzę się z tym
jest napisane, że budyni od 1lvl po ostatni będą miały nowe statystyki
za co tu płacić?
w dodatku graczom przywracają te budynki, nawet na ostatnim lvl
 

Marik

Książę
nie zgodzę się z tym
jest napisane, że budyni od 1lvl po ostatni będą miały nowe statystyki
za co tu płacić?
w dodatku graczom przywracają te budynki, nawet na ostatnim lvl
Teoretycznie jest napisane, a w praktyce znając pazerność pewnej firmy mogą zrobić je płatne. Już nie raz tak było że bedzie ulepszenie, a później się okazywało że nie za darmo
 
Patrząc na te budynki nasuwa się jedno zasadnicze pytanie- kiedy zbalansujecie perły architektury? Przy takich budynkach większość pereł wygląda tragicznie.
To samo pomyślałem. :D Rzucili dobre staty więc już radocha , zapomniała o perłach. A przecież każda zmiana jednego elementu zmienia wartość pozostałych.... Ale co tam , kto osady odstawił właśnie włącza wszystkie po kolei :haha::haha:
 

Fifi2013

Rycerz
Moje pytanie: Po co ktoś to ogłasza na "zwykłych" serwerach jak 17 lutego informacja na becie była. Do czasu wejścia na "normalne serwery" może się wszystko pozmieniać, dodatkowo nie ma informacji kiedy to wejdzie w życie.
 

deliryk

Wicehrabia
Moje pytanie: Po co ktoś to ogłasza na "zwykłych" serwerach jak 17 lutego informacja na becie była. Do czasu wejścia na "normalne serwery" może się wszystko pozmieniać, dodatkowo nie ma informacji kiedy to wejdzie w życie.
-badanie opinii publicznej
-pokazanie, ze widzą problem, ogłoszenie, że coś będzie wkrótce rozwiązane
-pokazanie się z dobrej strony
-budowanie więzi z klientami poprzez określanie kierunku działania

itd itp

nie każdy gra na becie
 

Legenda wojownika

Wicehrabia
jeszcze nie wiemy kiedy wejdą osady a już wymagamy żeby perły się zmieniły ? :)
dajmy czas :) nie wszystko na raz
cieszmy się, że dostrzegają te problemy ;)
Nawet bez zmian w osadach, można tego wymagać. Budynki ewentowe stają się lepsze od pereł na ponad 80 poziomie w dodatku mniejsze. Warto nagłaśniać, aby perły tak jak wiele innych rzeczy (gdzie nie można włożyć mikropłatności) poszły w zapomnienie.
 

deliryk

Wicehrabia
perły nie są zamiennikiem dla eventówek, a rozszerzeniem i celem po co się zbiera PRy
nie mają limitu lvl (o ile mi wiadomo)


oczywiście, że teraz są słabsze niż wiele eventówek
eventówek nie rozwiniesz, a perły tak
teraz produkuje się dużo więcej pr niż kiedyś
wiele pereł od zawsze było do bani lub mają sens na jakimś etapie gry, potem nie - tak trzeba je traktować
lepiej niech wychodzą perły podobne do tych z tytana, na nowych zasadach, mocne, ale trudniej je rozwijać na kolejne poziomy

porównując zasady osad a pereł, to które z nich powinny być lepsze? moim zdaniem specjalne z osad, czemu?
dla przykładu:
Yggdrasil – poz. 9 da 94% do ataku, który sam w sobie już jest marginalny
do GPC łącznie da 141% i tyle samo do WG
do QI da 144%
mega silny
ile razy trzeba przejść osadę wikingów? 15 razy
praktycznie nie wydając zasobów, nie goni cię nikt, nie ma sensu też używać diaxów
problemem jest tylko czas
różnie ludzie mówią, jedni to kończą szybciej drudzy wolniej, ale załóżmy, że przejście zajmuje 2 tygodnie
zatem przejście całej wioski to 30 tygodni, to prawie 8 miesięcy gry

zakładając, że generujesz 1000PR dziennie, to w ciągu 8 miechów zdobędziesz 240000PR
to umożliwiłoby Ci rozbudowanie zeusa od 1 do 141 poziomu :) ( daje 96% ataku i obrony)
lub zeusa i KA na 120 poziom (łącznie daje 170% ataku i obrony)


osobiście wolałbym trend zmniejszający statystyki a nie zwiększajacy ;)

źle podchodzicie do myślenia o tych budynkach i perłach
myślę, że je poprawią, ale pewne rzeczy mają inną mechanikę i lepiej, żeby tak pozostało
zamiast zmieniać perły, niech dodadzą nową epokę z nowymi perłami, coś jak z tytanem, także z wymaganiami surowców do rozbudowy i miodzio

podniesienie bonusów z pereł znowu rozwali mechanikę i balans, bo perły można mieć za darmo
skoro poszła inflacja PR, to produkujemy ich teraz od groma, zatem łatwiej mieć wiele budynków na poziomach ponad 100

jeszcze tak dodam
perły z zasady mają być czymś ekskluzywnym, dającym ciekawe bonusy, i czymś co przez lata można rozwijać i mieć na mega poziomie
eventówki mają przecież inny cel, nie są czymś wyjątkowym, co gorsza, większość graczy ma po kilka takich budynków

perłę zbudują ci koledzy, sąsiedzi, inni ci zapłacą prami za surke itd itp
eventówki zależą tylko od twojego wkładu, zaangażowania i eventualnie diaxów

to są tak 2 różne tematy, że nie uważam, że perły powinny być mocno podrasowane
ok, trochę tak, ale z zasady, nie powinno być tak, że wszystkie perły dostaną teraz wyższy atak, ot tak o, po prostu

to by właśnie napędzało tą inflację

nowe perły i nowe zasady ich stawiania to najlepsze rozwiązanie

i tak nikt nie skasuje zeusa, KA czy CDM, bo zanim to zrobią musieliby wymienić wszystkie posiadane budynki specjalne
kto zatem je będzie usuwał? może ci co mają je na niskich poziomach, ale to też pod warunkiem, że najpierw zabudują całe miasto specjałami
a i tak gdzieś trzeba pry pchać, bo inaczej zbiorów się nie zrobi

powiecie że WI czy HS są bez sensu, bo mało pr pordukują
ale one z zasady były bez sensu, rozwój na 80lvl to około 21000 pr, tylko po to, żeby zarabiać bodajże 50pr dziennie
to zwróci się po roku..
lepiej zainwestować pry w coś co da więcej ataków na GPC, a pry z tego wpadną same
i tak jest podobnie z wieloma perłami od bardzo bardzo dawna

opłaca się je stawiać i podnieść do 10lvl, a po przejściu paru epok są zbędne
dlatego one powiązane są z epokami, są potem przestarzałe :) :)
 

DonBeker

Baron
Nie ma tego w planach. Niemniej, jeśli jakiś budynek główny z Osady zniknął z Twojego miasta/Inwentarza i nie ma go tam, możesz się zgłosić do nas, a postaramy się pomóc w jego odzyskaniu.
Postaracie się odzyskać, ale pewności odzyskania nie ma...ciekawe od czego będzie to zależne?
 

deliryk

Wicehrabia
Postaracie się odzyskać, ale pewności odzyskania nie ma...ciekawe od czego będzie to zależne?
z automatu chyba nikt nie dostanie :) zatem gracze, którxy nie śledzą forum mają pod górkę :))

mnie bardziej co innego ciekawi

czy robienie osad wróci do epoki żelaza? bo w tej chwili część graczy może je robić w żelazie a część nie

dają teraz takiego kopa, że trochę smutno bez nich ;)
 
z automatu chyba nikt nie dostanie :) zatem gracze, którxy nie śledzą forum mają pod górkę :))

mnie bardziej co innego ciekawi

czy robienie osad wróci do epoki żelaza? bo w tej chwili część graczy może je robić w żelazie a część nie

dają teraz takiego kopa, że trochę smutno bez nich ;)
A jest jakiś sens siedzieć w żelazie? Nawet początkującemu poleciłbym lecieć do wczesnego, żeby monety i klejnoty już zbierać.
 
Do góry