Zmiany w Osadach Kulturowych - dyskusja

deliryk

Wicehrabia
A jest jakiś sens siedzieć w żelazie? Nawet początkującemu poleciłbym lecieć do wczesnego, żeby monety i klejnoty już zbierać.
do przejścia wg4 potrzebujesz 100/70 i paru łotrów

na gpc mając nawet niską wartość ataku możesz zrobić sporo walk i opór na poziomie 50-60

większość możesz lecieć na balistach a czasem użyjesz legionistów i lecisz dalej

brak ogólnie problemu z surowcami itd.

bardzo przyjemna epoka
 

Marik

Książę
a co tu zmieniać? system działa i wiele osób z niego korzysta
jedyny problem to taki, że próżno tam szukać nowych budynków eventowych
To troche tak jakbyś szukał 5 centówki która wpadała ci do wychodka. Ile musiał byś g.. :) wdobyc żeby znaleźć tą wartą uwagi monete ;p Z handlarza powinni usunąć jakieś 70% przedmiotów które jeszcze pamiętają budowe piramidy
 

koordi

Wójt
Zróbcie wątek o handlarzu skoro macie jakieś pomysły

Tu gadamy o osadach, których się nie mogę doczekać
 

jtpjtp

Szlachcic zagrodowy
Bardziej mi chodzi o to, że tutaj było napisane, że po kontakcie z supportem dostaniemy z powrotem te budynki, a sam support odpowiada, że oni mogą się postarać pomóc w odzyskaniu. Z jednej strony odpowiedź "tak", a z drugiej "może"...
Ja odzyskałem Świątynię Shinto, miałem w inwentarz 3 elementy ( pozostałe jakoś musiałem skasować).Napisałem tydzień temu i Suport mi oddał całą Świątynię Shinto i mam komplet. Warto próbować.
 
Ostatnia edycja:

deliryk

Wicehrabia
tu jest uzasadniony wyjątek
zmiana w mechanice sprawia, że te budynki mają sens
bez tej zmiany one były słabe po prostu

a jak raz usuniesz to nigdy nie masz już opcji pozyskania ich na nowo

w sumie szkoda, może powinni to zmienić zamiast oddawać budynki :(
 

deliryk

Wicehrabia
przechowanie nie jest wymówką, bo po prostu te budynki większość graczy sprzedawała potem
będziesz wszystko kitrał w schowku w nadziei, że za 3 lata gra się totalnie zmieni i akurat te 3 budynki może zostaną zaktualizowane?
wcześniej nie było ku temu podstaw, teraz, myślę, że wiele osób się zastanowi, zanim coś upchnie u handlarza

też byłbym za tym, żeby cofnąć etap osady
 
A jak ja sprzedałam strażnice dziadków do orzechów, bo nie były mi potrzebne, a nagle zmienili system motywacji, przemądrzali nie powiedzieli: "Napisz do supportu, zwrócą ci", tylko "TRZEBA BYŁO MYŚLEĆ. Kto myślał, ten teraz nie cierpi". To albo zwracamy wszystkim wszystko, bo może się przydać teraz, za chwilę lub w dalekiej przyszłości, albo nie zwracamy nikomu nic. Taka wybiórcza pomoc, bo ktoś usunął coś bezwartościowego, a teraz płacze, to najgorsza rzecz jaką spotkała ta gra, bo dzieli graczy na równych i równiejszych bardziej niż kolejne linie nagród za realne pieniądze.
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
A jak ja sprzedałam strażnice dziadków do orzechów, bo nie były mi potrzebne, a nagle zmienili system motywacji, przemądrzali nie powiedzieli: "Napisz do supportu, zwrócą ci", tylko "TRZEBA BYŁO MYŚLEĆ. Kto myślał, ten teraz nie cierpi". To albo zwracamy wszystkim wszystko, bo może się przydać teraz, za chwilę lub w dalekiej przyszłości, albo nie zwracamy nikomu nic. Taka wybiórcza pomoc, bo ktoś usunął coś bezwartościowego, a teraz płacze, to najgorsza rzecz jaką spotkała ta gra, bo dzieli graczy na równych i równiejszych bardziej niż kolejne linie nagród za realne pieniądze.
Tylko strażnicę dziadków do orzechów dalej można było sobie produkować nawet jak nie była potrzebna, a w osadach nie ma takiej możliwości, bo jak raz się je zrobiło to drugi raz już nie można i przez tą różnicę oddają te budynki, bo łatwiej im je oddać niż cofać osady. Po za tym po to wprowadzili handlarza, żeby niepotrzebne budynki u niego sprzedawać i kupować te bardziej potrzebne, więc sami sobie strzelili w kolano wprowadzając takie, a nie inne zmiany i jakoś z tego muszą wybrnąć. Najlepiej by było, jakby nie ulepszali budynków osadowych, ale wtedy byłby płacz, że są słabe i powinni coś z nim zrobić, tak samo jak jest płacz, że niektóre perły są słabe i trzeba im podnieść bonusy. I jak to zrobią to będzie płacz, bo niektórzy usunęli dane perły, a teraz będą musieli je na nowo robić, bo są nowe bonusy. Zawsze będzie ktoś płakał, bo inni dostali, choć wcześniej usunęli, bo były słabe, a ja nie usnąłem i je trzymałem i teraz nic nie dostanę.
 

deliryk

Wicehrabia
A jak ja sprzedałam strażnice dziadków do orzechów, bo nie były mi potrzebne, a nagle zmienili system motywacji, przemądrzali nie powiedzieli: "Napisz do supportu, zwrócą ci", tylko "TRZEBA BYŁO MYŚLEĆ. Kto myślał, ten teraz nie cierpi". To albo zwracamy wszystkim wszystko, bo może się przydać teraz, za chwilę lub w dalekiej przyszłości, albo nie zwracamy nikomu nic. Taka wybiórcza pomoc, bo ktoś usunął coś bezwartościowego, a teraz płacze, to najgorsza rzecz jaką spotkała ta gra, bo dzieli graczy na równych i równiejszych bardziej niż kolejne linie nagród za realne pieniądze.
prawdopodobnie nie zrobiłaś w ogóle osad lub trzymasz te budynki choć są słabe
wiele się teraz zmienia i gdyby było można je dostać w dowolny inny sposób to by nie było wymówki

zrozum, to była jedyna opcja, by je dostać, a nie posiadać ich teraz to po prostu głupota

tak, lepiej by było gdyby cofnęli realizację osad i wywalili emisariuszy

w sumie i tak narazie nawet nie wiemy kiedy oni te zmiany wprowadzą... może być, że zrobią to za rok :)
 
prawdopodobnie nie zrobiłaś w ogóle osad lub trzymasz te budynki choć są słabe
wiele się teraz zmienia i gdyby było można je dostać w dowolny inny sposób to by nie było wymówki

zrozum, to była jedyna opcja, by je dostać, a nie posiadać ich teraz to po prostu głupota

tak, lepiej by było gdyby cofnęli realizację osad i wywalili emisariuszy

w sumie i tak narazie nawet nie wiemy kiedy oni te zmiany wprowadzą... może być, że zrobią to za rok :)
Uwielbiam twoje odpowiedzi.

Nic nie zmieni mojego zdania, że przywracając budynki z osad stawia się graczy na szali równy i równiejszy. Bierze się odpowiedzialność za swoje czyny, bez płaczu lata później, że zostało się z tego powodu oszukanym.

Gdyby człowiek wiedział, że upadnie, to by sobie usiadł.

P.S. Tak, trzymam wszystkie budynki z osad, bo nie po to robiłam je wszystkie miesiącami, żeby pozbywać się nagród z nich. Pozbyć się mogę budynków eventowych, co do których wiem, że z dużą dozą prawdopodobieństwa zdobędę je od nowa za rok lub dwa lata, z kolejnej powtórce tego samego eventu.
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
To jakieś novum IG zaczyna wprowadzać. Zwrócić, to mogą budynek co usunąłem niechcący (?) wieczorem, bo byłem zaspany, albo że "upowałem" nie ten budynek co chciałem, a nie, że ktoś wyrzucił... budynek dwa lata temu, a teraz mu go oddadzą. Co tu się dzieje?
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
To jakieś novum IG zaczyna wprowadzać. Zwrócić, to mogą budynek co usunąłem niechcący (?) wieczorem, bo byłem zaspany, albo że "upowałem" nie ten budynek co chciałem, a nie, że ktoś wyrzucił... budynek dwa lata temu, a teraz mu go oddadzą. Co tu się dzieje?
nic sie nie dzieje, ból tylnej części ciała czy co, co za znaczenie, że byłeś zaspany i usunąłeś przez przypadek albo usnąłeś nie ten co trzeba, jesteś zaspany to nie wchodzisz na grę, jak usuwasz to trzeba być pewnym co, a jak nie jesteś to nie robisz tego, jak maja za takie coś zwracać, to tak samo mogą za co innego, nie podoba sie to game over i inną grę można sobie znaleźć
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
nic sie nie dzieje, ból tylnej części ciała czy co, co za znaczenie, że byłeś zaspany i usunąłeś przez przypadek albo usnąłeś nie ten co trzeba, jesteś zaspany to nie wchodzisz na grę, jak usuwasz to trzeba być pewnym co, a jak nie jesteś to nie robisz tego, jak maja za takie coś zwracać, to tak samo mogą za co innego, nie podoba sie to game over i inną grę można sobie znaleźć
Widzisz, to jest tak, jak czytanie ze zrozumieniem, występuje w ilościach śladowych. Przeczytaj jeszcze raz, ze spokojem, bo nie chodzi o to, że ja coś usunąłem ale o sam mechanizm zwracania. Ja nie mam, żebyś dobrze zrozumiał i nie pisał o jakimś "bólu", problemu ze zwracanie w wyżej (dla ciebie zbyt enigmatycznie opisane) przedstawionych przypadkach. Sam dwa, trzy razy korzystałem z pomocy supportu... i to jest na plus i pewnie inni też korzystali. Ja uważam, że zwracanie czegoś, po tak długim okresie, wprowadza pewnego rodzaju nowy standart w grze, moim zdaniem kompletnie bez sensu i jest niesprawiedliwy względem innych graczy, którzy też, coś, kiedy usunęli.
No chyba, że te zmiany zaczną obowiązywać wszystkich i wszystko.

@wSCIEKLY23 jeszcze jedno. Bardzo proszę, zacznij stosować kilka "dużych liter i kilka kropek". Naprawdę, musiałem przeczytać trzy razy, żeby zrozumieć sens Twojej wypowiedzi, ale i tak nie jestem jej pewien do końca.
 
Ostatnia edycja:

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Widzisz, to jest tak, jak czytanie ze zrozumieniem, występuje w ilościach śladowych. Przeczytaj jeszcze raz, ze spokojem, bo nie chodzi o to, że ja coś usunąłem ale o sam mechanizm zwracania. Ja nie mam, żebyś dobrze zrozumiał i nie pisał o jakimś "bólu", problemu ze zwracanie w wyżej (dla ciebie zbyt enigmatycznie opisane) przedstawionych przypadkach. Sam dwa, trzy razy korzystałem z pomocy supportu... i to jest na plus i pewnie inni też korzystali. Ja uważam, że zwracanie czegoś, po tak długim okresie, wprowadza pewnego rodzaju nowy standart w grze, moim zdaniem kompletnie bez sensu i jest niesprawiedliwy względem innych graczy, którzy też, coś, kiedy usunęli.
No chyba, że te zmiany zaczną obowiązywać wszystkich i wszystko.

@wSCIEKLY23 jeszcze jedno. Bardzo proszę, zacznij stosować kilka "dużych liter i kilka kropek". Naprawdę, musiałem przeczytać trzy razy, żeby zrozumieć sens Twojej wypowiedzi, ale i tak nie jestem jej pewien do końca.

Naprawdę zwracanie budynków, które 3 lata tamu były beznadziejne, gdzie po wprowadzeniu GPC każdy szedł w atak i usuwał wszystko co tego ataku nie dawało, że po wprowadzeniu handlarza, każdy sprzedawał wszystko z inwentarza co mu nie było potrzebne i nagle po tych 3 latach budynki te dostana mega zmianę statystyk, budynków, których nie da się drugi raz zdobyć uważasz za bezsensowne działanie, ale akceptujesz zwracanie budynków, które ktoś przez
nieuwagę, przez to, że był zaspany, że był pijany, przez to, że miał zły dzień i je usnął za sensowne no to powodzenia

Jak masz problem z przeczytaniem tekstu jeden raz i go zrozumieniu, to już nie mój problem
 

Marik

Książę
Jak rozumiem te 20 studni które sprzedałem u handlarza jakieś 2 lata temu też mi oddadzą jak do nich napiszę? Czy, może tylko budynki z osad podlegają tej ofercie ,,premium,, ? W sumie jak oddają to może oddadzą i studnie. Jestem przeciwnikiem takiego zwracania budynków. Jak ktoś wywalił budynek to powinna być możliwość resetu osady, na zasadzie robisz całą od nowa
 

koordi

Wójt
Zgodzę się z opcją, że jeżeli dany budynek nie jest w inny sposób dostępny, a został usunięty to są tylko 2 wyjścia:
- oddać
- zresetować

Równi i równiejsi było by dopiero wtedy, gdyby ci co zostawili nagle dostali boosta +300% do statystyk a reszta nie. Bo to co beznadziejne się z gry po prostu usuwa przez handlarza.

****o burza, bo ci co zostawili chcieliby teraz wyjść przed innymi jacy to byli mądrzy itd., że nie mając kompletnie sensu trzymali je w schowku. Brawo.

Niestety IG poszło najmniejszą linią oporu. Zamiast trudniejszy reset osad wybrali po prostu zwrócenie budynków. Ot i cała historia. A zabawne jest to, że co niektórzy pokapowali się 3 tyg później?


BTW. Support zwraca też budynki jak czasem coś przez przypadek skasujesz, albo zrobisz nie tego upgrade co trzeba bo źle zrozumiałeś zapis. Różne były przypadki i chwała im za to, że jak gracz coś nie zrozumiał to naprawią jego błąd
 
Do góry