Zmiana w statystykach Kryształowej willi

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15643
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Mnie dziwią dwie rzeczy, brak stanowiska supportu, znów typowe chowanie głowy w piasek i względnie małe zainteresowanie sprawą graczy, w myśl zasady- mnie to nie dotyczy...
Zaraz przeliczą nam Arki, Relikty i co tam im jeszcze do głowy wpadnie i co wtedy?
Wtedy będzie już za późno...
a cóż oni bidulki support i team może ? nic tylko głowę w piach cyk ! ;< nikt z nas nie ma pretensji do naszych "opiekunów" FoE , bo oni winni , że "góra" zwariowała ?! to też obecnie aktywni gracze , bądź byli aktywni gracze , wiedzą doskonale o tym , że mamy racje ale nawet nie wiedzą co mają napisać ? bo są międzi młotem a kowadłem :mad:

co do majstrowania przy perłach ... nawiązałem kontakt z rozumem i wywaliłem na zbity pysk tą pseudoperłę świątynie defektów ! jak trzeba będzie to i arka poleci w cholere ! bo akurat te dwie perły nie są priorytetem w mojej strategii gry , pomimo bezczelnie wciskanych na "żywca" planów światyni w piramidzie , nigdy tego "coś" nie postawię ponownie ! bo gdy się zastanowicie na spokojnie świątynia wywiera na was nacisk , gdy pojawi się we mgle jakiś relikt a nie jesteście w stanie do niego dojść walką (bo ustawione bonusy obronne są niesłychanie wyśrubowane) poprostu negocjujecie , gdy to nie wyjdzie bo kombinacje są również ustawione przez spec brygade od królowej nauk :haha: to chciał nie chciał marnujecie te 10 diaxów w nadzieii rozwiązania rebusa ;)

gwoździem programu jest totalna wpadka z epoką arktyczną , tu powinny polecieć "głowy" za tak spartaczony projekt !!! mało tego , w najlepsze partaczony dalej i dalej ..... końca partaniny nie widać !

jest mi po ludzku przykro , że tak fajna zabawa powoli zaczyna odstraszać wiernych fanów , ponieważ nie trzeba być superturbo geniuszem żeby nie widzieć traktowania "starych" graczy przez twórców gry promujących jednocześnie początkujących i średniozaawansowanych technologicznie , dowody na moją teze znajdują się chociażby w tawernie gdzie spróbujcie mi wskazać ofertę sklepową dla dobrze rozwiniętych graczy , wpadkę z eventem zimowym gdzie arktyczni dostawali koszary z przyszłości , no i hit głupoto-idiotyzmu balans kryształowej z bezczelnym dopiskiem :

"....Oznacza to, że musimy nieco osłabić jej statystyki. Następujące wartości zostaną zmienione:"
Populacja:
Z 4550 na 3060 nieco ?:?
Monety:
Z 23560 na 17280 nieco:?
 

DeletedUser16730

Guest
Mnie dziwią dwie rzeczy, brak stanowiska supportu, znów typowe chowanie głowy w piasek i względnie małe zainteresowanie sprawą graczy, w myśl zasady- mnie to nie dotyczy...
Zaraz przeliczą nam Arki, Relikty i co tam im jeszcze do głowy wpadnie i co wtedy?
Wtedy będzie już za późno...

Tu nie chodzi o to, że coś nam przeliczą tylko przeliczą sobie. Wille poszły w dół bo tipi były w porównaniu mało konkurencyjne i nikt by ich nie kupił, a następny budynek za diaksy musiałby być bardzo mocno wyżyłowany. Sorrry Winnetou, ale biznes to biznes, na honor tu nie ma miejsca.
Arki są dochodowe i działają na wyobraźnię nowych graczy, a to nowi i średni gracze utrzymują bałagan więc raczej sobie w stopę nie strzelą.

A support... co ma pisać support? Że to dziadowanie nie mogą, że to fajne wstyd. Dobrze, że nie piszą jakby mieli na siłę udowadniać, że na Ziemi nie ma grawitacji.
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
A jak długo można jechać na minusie?

a jak zmusicie Graczy, żeby nie grali na debecie, którym ich właśnie uszczęśliwiliście?
Z czasem taki stan rzeczy może być po prostu kłopotliwy, jednak nie planujemy ograniczeń i przymusów w tej kwestii.

NIE ZMIENIA SIĘ REGUŁ W TRAKCIE ZAWODÓW!!!
Nie są to zawody, a Gra przeglądarkowa on-line i niestety, ale zmiany korygujące są czasami konieczne.

jeżeli wymieniłem drapacze dna na te kryształowe wille, to rozumiem, że mogę sie poprzez support zgłosić o umieszczenie usuniętych drapaczy do inwentarza, bym mógł z powrotem je sobie u siebie postawić?

Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, to tak. Zrób to proszę. Podobnie może zrobić każdy kto poświęcił Drapacz(e) dna(tylko) dla Kryształowych willi.

Nie jesteśmy dumni z konieczności wprowadzenia tej zmiany, jednak jak część z Was już zauważyła Kryształowe wille w porównaniu do innych budynków z tej epoki były zdecydowanie zbyt mocne. Dlatego wprowadzenie tej zmiany było konieczne.

Rozumiemy irytację i przepraszamy za kłopoty spowodowane tą zmianą.
 

DeletedUser

Guest
Z czasem taki stan rzeczy może być po prostu kłopotliwy, jednak nie planujemy ograniczeń i przymusów w tej kwestii.


Nie są to zawody, a Gra przeglądarkowa on-line i niestety, ale zmiany korygujące są czasami konieczne.



Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś, to tak. Zrób to proszę. Podobnie może zrobić każdy kto poświęcił Drapacz(e) dna(tylko) dla Kryształowych willi.

Nie jesteśmy dumni z konieczności wprowadzenia tej zmiany, jednak jak część z Was już zauważyła Kryształowe wille w porównaniu do innych budynków z tej epoki były zdecydowanie zbyt mocne. Dlatego wprowadzenie tej zmiany było konieczne.

Rozumiemy irytację i przepraszamy za kłopoty spowodowane tą zmianą.
Shelian , nikt do was jako teamowiczów pretensji nie ma , dobrze że jakiś odzew nastąpił z waszej strony bo milczenie w ważnych kwestiach jest nie fer wobec graczy .
za wszystkie udzielone odpowiedzi , dziękujemy jednak chciałoby się wykrzyczeć pytanie PO CHOLERE MACIE BETA SERWER ?! tu zaś gracze tracą realne pieniądze na wygłupy programistów i decyzyjnych dewiantów !
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16730

Guest
Rozumiemy irytację i przepraszamy za kłopoty spowodowane tą zmianą.
Rozumiemy, przepraszamy, przykro nam, ble ble ble...

Mnie nie irytują błędy i pomyłki. Nie myli się tylko ten co nic nie robi. Doskonale rozumiem mechanizm otępienia, patrzysz na coś godzinami i nie widzisz błędu, a ktoś z boku rzuci okiem i go wychwyci. Człowiek jest tylko człowiekiem.
Irytuje mnie natomiast chytrość. Jak się mylę, jak popełniam błędy to ja za to płacę, ja się wstydzę i staram się jakoś to złe wrażenie zatrzeć. Inno natomiast rżnie głupa, a jak mu plują w twarz to udaje, że deszcz pada. Popyskują, popyskują, a za dwa tygodnie zapomną i sprawa załatwiona, taki sposób myślenia i załatwienia sprawy. I to są właśnie te bandyckie numery. Żeby chociaż chcieli szkłem d**pe otrzeć, dali tym co kupili wille po 50 diamentów za budynek, (tym bardziej, że zaawansowani gracze i tak ich prawie nie kupują w porównaniu), jakiś cukierek, rózga. To kolejny raz kompletnie nic, przykro nam i po problemie, sprawa załatwiona.
 

DeletedUser15643

Guest
efekt uboczny "efektu ubocznego":

xxxichkqxvkpkvujjtqfxovwwswedhhyunvfpjluduldlabnxuqytsqpqznpleankqlpjryisdicxwcebgoeurnqmivzxvklwclh


za karę, że spieprzyliście grę, ja nie mogę korzystać z budynków w inwentarzu? co jeszcze chowacie w zanadrzu? może radosne życzenia "wesołych świąt"?
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
@yakiii, @jan-maria-scyzoryk
Niestety nie jesteśmy w stanie zrekompensować wszystkich poniesionych strat, ale jeżeli ktoś usunął Drapacze Dna w celu postawienia Kryształowych willi - proszę o zgłoszenie do supportu. Jest to grupa niewątpliwie najbardziej stratna w kontekście wprowadzonych zmian i w tym przypadku możemy w pewnym stopniu to zrekompensować.

Konsekwencje błędów ponosimy niemal zawsze, nie musi to jednak oznaczać fizycznej(cyfrowej w tym wypadku) zapłaty za nie. Propozycja 50 Diamentów za każdą wybudowaną Kryształową willę, abstrahując od ilości, nie byłaby sprawiedliwa względem innych Graczy. Zwróćcie proszę uwagę, że Kryształowe Wille powinny prezentować takie wartości od początku. Największym problemem, w tej kwestii był czas przeprowadzenia zmian, a nie sam fakt ich przeprowadzenia. Niewątpliwie najlepiej byłoby gdyby zmiany zostały dokonane zanim wyszły na serwery językowe, niestety nie udało się tego zrobić i nie jesteśmy już w stanie tego cofnąć. Nie oznacza to jednak, że skoro tak zostało wprowadzone tak musi pozostać. Serwer Beta w dalszym ciągu pozwala uniknąć wielu poważniejszych kryzysów, niestety nie zawsze jest możliwe wyłapanie wszystkiego na czas i wprowadzenie odpowiednich poprawek.

@caelian
Zwróć proszę uwagę, że niemal wszystkie wypowiedzi w tym temacie odnoszą się krytycznie do wprowadzonych zmian, jednak nie zostały usunięte. Krytyka, czy wyrazy niezadowolenia są zrozumiałe, ale nie możemy tolerować obrażania innych niezależnie od tego czy jest to członek zespołu czy inna osoba.

Błąd opisany przez @rickyvampire jest znany i powinien zostać naprawiony w aktualizacji 1.93

W przypadku budynków eventowych i specjalnych niestety, ale nie możemy pomóc.

W przypadku budynków zwykłych i premium, które nie wymagają populacji - można je wybudować samodzielnie z menu budowy, jeżeli posiada się odpowiednie środki, a następnie poprosić w zgłoszeniu do supportu o wymianę budynku z inwentarza na wykorzystane surowce do jego budowy. Jeżeli ktoś nie posiada środków na ich wybudowanie może przygotować na nie miejsce i poprosić w zgłoszeniu o ich wybudowanie.

Shelian dzięki za szybką i pozytywną interwencję w supporcie.
Nie ma za co.
 

DeletedUser

Guest
@yakiii, @jan-maria-scyzoryk
Niestety nie jesteśmy w stanie zrekompensować wszystkich poniesionych strat, ale jeżeli ktoś usunął Drapacze Dna w celu postawienia Kryształowych willi - proszę o zgłoszenie do supportu. Jest to grupa niewątpliwie najbardziej stratna w kontekście wprowadzonych zmian i w tym przypadku możemy w pewnym stopniu to zrekompensować.

Konsekwencje błędów ponosimy niemal zawsze, nie musi to jednak oznaczać fizycznej(cyfrowej w tym wypadku) zapłaty za nie. Propozycja 50 Diamentów za każdą wybudowaną Kryształową willę, abstrahując od ilości, nie byłaby sprawiedliwa względem innych Graczy. Zwróćcie proszę uwagę, że Kryształowe Wille powinny prezentować takie wartości od początku. Największym problemem, w tej kwestii był czas przeprowadzenia zmian, a nie sam fakt ich przeprowadzenia. Niewątpliwie najlepiej byłoby gdyby zmiany zostały dokonane zanim wyszły na serwery językowe, niestety nie udało się tego zrobić i nie jesteśmy już w stanie tego cofnąć. Nie oznacza to jednak, że skoro tak zostało wprowadzone tak musi pozostać. Serwer Beta w dalszym ciągu pozwala uniknąć wielu poważniejszych kryzysów, niestety nie zawsze jest możliwe wyłapanie wszystkiego na czas i wprowadzenie odpowiednich poprawek.

@caelian
Zwróć proszę uwagę, że niemal wszystkie wypowiedzi w tym temacie odnoszą się krytycznie do wprowadzonych zmian, jednak nie zostały usunięte. Krytyka, czy wyrazy niezadowolenia są zrozumiałe, ale nie możemy tolerować obrażania innych niezależnie od tego czy jest to członek zespołu czy inna osoba.

Błąd opisany przez @rickyvampire jest znany i powinien zostać naprawiony w aktualizacji 1.93

W przypadku budynków eventowych i specjalnych niestety, ale nie możemy pomóc.

W przypadku budynków zwykłych i premium, które nie wymagają populacji - można je wybudować samodzielnie z menu budowy, jeżeli posiada się odpowiednie środki, a następnie poprosić w zgłoszeniu do supportu o wymianę budynku z inwentarza na wykorzystane surowce do jego budowy. Jeżeli ktoś nie posiada środków na ich wybudowanie może przygotować na nie miejsce i poprosić w zgłoszeniu o ich wybudowanie.


Nie ma za co.

mógłbym z dziką radochą nawiązać dyskusję w tej kwestii , gdzie racja jest po stronie graczy !
jednak z uwagi na okres świąteczny , nie będę udowadniał oczywistych oczywistości ;)
proponuję na ten czas odlożyć dzidy w kąt (nie za daleko i pamiętajcie żeby chociaż raz dziennie przetrzeć je naoliwioną szmatką :haha: bo po świętach mają być gotowe do walki ! walki z głupotą ) :?
 

DeletedUser16730

Guest
Propozycja 50 Diamentów za każdą wybudowaną Kryształową willę, abstrahując od ilości, nie byłaby sprawiedliwa względem innych Graczy.

Analogicznie jak fryzjer Ci źle obetnie włosy to nie powinnaś oczekiwać zadośćuczynienia bo to byłoby niesprawiedliwe względem tych którym źle nie obciął? Poważnie to napisałaś?

Niestety nie jesteśmy w stanie zrekompensować wszystkich poniesionych strat

Nie wiem wprawdzie w czyim imieniu piszesz bo "my" jest dla mnie bardzo szerokim pojęciem. Ja miałem na myśli producenta, tego kto zarabia na tym. A on i owszem, jest w stanie zrekompensować wszystkie takie straty z naddatkiem, to tylko kwestia dobrej woli lub przymusu który w tym przypadku na jego szczęście jest trudny do zrealizowania i prawdopodobnie właśnie na tej trudności bazuje nie rekompensując.

Zwróćcie proszę uwagę, że Kryształowe Wille powinny prezentować takie wartości od początku.

I co? Producent pod jakimś przymusem wprowadził inne wartości? Gracze wprowadzili go w błąd? Ktoś w tym maczał palce czy producent sam ten błąd popełnił?

Konsekwencje błędów ponosimy niemal zawsze

Znowu nie wiem kto to jest "my", ale poważnie chętnie przeczytam kilka przykładów.
 

DeletedUser8110

Guest
Jak zwykle nikt z dzialu sie nie wypowie, bo sa to osoby NIEKOMPETENTNE, ktore chyba do dzisiaj sie ucza, lub sa to poprostu dzieci, kolejna kpina z graczy, a oni siedza teraz w cieplych kapciach sie z Was/Nas smieja :) Kazdy z nich ma to gdzies co my tutaj piszemy, pewnie i tak moj post dlugo nie powisi bo znowu uderza w ich glupote :) a juz dostalem zawiadomienie, ze NIE MOGE sie wypowiadac nt pracy "teamu" bo przeciez FORUM NIE SLUZY DO WYPOWIADANIA SIE, mozna ,ale tylko dobrze. Czekam na kolejny zlot w Krakowie, z przyjemnoscia sie na nim pojawie ;)
Odpowiedzi udzielił co-CM, osoby odpowiadająca "głową" za polską wersję językową, więc nie rozumiem do końca co jest problemem? Że odpowiedział CM zamiast moderatora? Nie jest prawdą, iż nie dbamy o opinie Graczy - od tego jest Team, żeby Graczom pomagać i zbierać opinie i to też robimy każdego dnia poświęcając swój czas wolny. :)
Proszę, jeśli masz jakiś konkretny przykład niekompetencji to mi go opisz w wiadomości prywatnej, ponieważ pisanie tak ogólnych wiadomości niepopartych żadnymi dowodami mija się z celem. Wszelkie wiadomości w stylu "team jest beznadziejny i tyle" będą usuwane.

Poza tym, Shelian bardzo szczegółowo odpowiedział na poszczególne pytania czy zarzuty, w związku z tym proszę o niezbaczanie z tematu.
 

DeletedUser

Guest
Odpowiedzi udzielił co-CM, osoby odpowiadająca "głową" za polską wersję językową, więc nie rozumiem do końca co jest problemem? Że odpowiedział CM zamiast moderatora? Nie jest prawdą, iż nie dbamy o opinie Graczy - od tego jest Team, żeby Graczom pomagać i zbierać opinie i to też robimy każdego dnia poświęcając swój czas wolny. :)
Proszę, jeśli masz jakiś konkretny przykład niekompetencji to mi go opisz w wiadomości prywatnej, ponieważ pisanie tak ogólnych wiadomości niepopartych żadnymi dowodami mija się z celem. Wszelkie wiadomości w stylu "team jest beznadziejny i tyle" będą usuwane.

Poza tym, Shelian bardzo szczegółowo odpowiedział na poszczególne pytania czy zarzuty, w związku z tym proszę o niezbaczanie z tematu.
proszę wszystkich ... dajmy spokój chociażby na okres świąt z tą bardzo ważną dyskusją gdzie czasami nerwy ponoszą zwaśnione strony , nic nie załatwimy na "już" powrócimy do dyskusji po świętach ;)

siorprajs , magik-łowca zainicjował jakąś myśl , trzeba było przenieść jego post w całości do działu pomysły a nie kasować posty innych graczy , blokując jednocześnie możliwość dyskusji w tym ważnym temacie .

Nie Brawo ;}
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2383

Guest
btw. Siorpek to kobieta i byś chociaż dzisiaj sobie darował... :rolleyes:

A żeby post był w temacie:
- pochowajcie im budynki jakie będą chcieli,
- wprowadźcie na tydzień 100% zwrotu za zburzenie tego domku.
 

DeletedUser2383

Guest
a Ty kim jestes? Straznik Texasu? Nowy gracz, ktory jest w zelazie? Jak Ci odpowiada praca polskiego teamu to zloz CV bo widze masz predyspozycje ;)

Dołączył: 04.08.2012 ... prawie 4,5 roku z FoE team... Niedługo wynajdę ogień ;)

Nie mówię o tym, że ich praca jest dobra, ale podobno w Wigilie nawet zwierzęta przemawiają ludzkim głosem, widocznie forumowych trolli to nie dotyczy.
 

Mikekun

Książę
witam

Drodzy koledzy oraz koleżanki zarówno z świata gry jak i zespołu. Od czego są w końcu Sądy oraz prokuratura, aby sędziowie się nudzili czy prokuratorzy warto dodać że w końcu nie którzy z nas w tą produkcję inwestują swoją realną gotówkę aby mieć określony zysk. Teraz za błąd twórców mają zapłacić zwykłe osoby. Jak się coś popełnia źle to nie kosztem graczy czy zespołu a własnym. W takim wypadku Inno powinno zachować statystki jakie są a wywalić tych co tego błędu się dopuścili. Gracze ponieśli już i tak wysokie straty ponieważ wiele osób kupiło za diamenty pewnie dodatkowe rozszerzenia aby wszystko się kalkulowało. W moim wypadku nie doszedłem jeszcze do poziomu Kryształowej Willi ponieważ wiem że na wszelki wypadek należy trzymać wolnych mieszkańców w zapasie, a może i tutaj coś się walną. Przestańcie narzekać, zorganizujcie się i walczcie o swoje prawa. W obecnej sytuacji zwykli gracze zostali po prostu oszukani i mają prawo do odszkodowania wywalczonego w sądzie. Jak Inno straci powiedzmy z 0,5 mld $ to następnym razem zastanowią się podwójnie jakie statystki zrobić pod nowe domy.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser7795

Guest
FoE niedługo upadnie jak będą tak traktować graczy.

* Arka jest za mocną perłą, to każdy wie, ale jest już za późno aby w niej coś zmieniać.
* Osłabili działa kinetyczne do takiego stopnia, że teraz się nadają tylko do utylizacji.
* Zmienili statystyki kryształowej willi - gracze mają ludność na minusie i muszą kombinować jak z tej sytuacji wybrnąć. Moim zdaniem stawianie budynków mieszkalnych żeby przywrócić dodatnią liczbę ludności powinno być darmowe. Spieprzyli sprawę to powinni chociaż w ten sposób to zrekompensować.
 

DeletedUser15227

Guest
FoE niedługo upadnie jak będą tak traktować graczy.

* Arka jest za mocną perłą, to każdy wie, ale jest już za późno aby w niej coś zmieniać.
* Osłabili działa kinetyczne do takiego stopnia, że teraz się nadają tylko do utylizacji.
* Zmienili statystyki kryształowej willi - gracze mają ludność na minusie i muszą kombinować jak z tej sytuacji wybrnąć. Moim zdaniem stawianie budynków mieszkalnych żeby przywrócić dodatnią liczbę ludności powinno być darmowe. Spieprzyli sprawę to powinni chociaż w ten sposób to zrekompensować.
A ja kinetyka sobie chwale...nie wierzysz? Zapytaj moich sąsiadów :D
 

DeletedUser14402

Guest
Kinetykami to on walczy chyba tylko przeciwko kinetykom, ciekawe jak sobie radzisz w IV mapy na AP?? Bo nie dosc,ze jednostki z AP sa bezuzyteczne kazda jedna, to zabraliscie jedyna jednostke, ktora mozna bylo cos zrobic, ja tez zadalem 3 pytania kilka h temu, odpowiedzi nie uzyskalem, nie iteresuja mnie odp typu : nie wiem
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Moze w koncu sie odniesiecie do tematu czyli rekompensacie graczom ich diamentow, czesto realnej gotowki? Czy umyjecie raczki i poczekacie az temat ucichnie?

Jeśli ktoś miał problem w związku z tymi zmianami, mógł pisać do supportu. Jeśli były podstawy do rekompensaty, takie były wykonywane. Nie jest też stosowne rozmawianie o cudzych finansach, więc temat ten na forum publicznym, jeśli pozwolisz, na tym zakończę.

Kiedy informacje w temacie, ktory ja zalozylem i walkami, ktorych sie nie da przejsc?

Walki da się przejść, stosując odpowiednią strategię, jednostki i mając odpowiednie bonusy. Mogą stanowić wyzwanie dla wielu, jednak wciąż możliwe jest ich ukończenie zwycięsko.

Kiedy informacje o obiecanych rozszerzeniach poziomow gildyjnych?

W swoim czasie.

wyżej zamieściłem stosowny punkt regulaminu odpowiadając konkretnie , popierając swoją tezę ! a ty co mi tu cytujesz ? podaj pkt tego czegoś bo chyba to nie ma nic wspólnego z regulaminem ?

Zamieszczony przez Ciebie punkt regulaminu dotyczy Zasad Gry. Na forum są nieco inne zasady, do których link został umieszczony przez youpiee'ego. Poza tym, treść informacji była w języku polskim, zaś treść filmiku, czy też strony facebook, jako oficjalny kanał/strona firmy, prowadzona jest w języku uważanym przez niemal każdego za międzynarodowy i nie powinno dziwić, że właśnie w tym języku są filmiki i materiały na oficjalnych kanałach firmy.
Jednocześnie, prosiłbym o stosowanie innego nazewnictwa dla języka angielskiego, gdyż określenie "język murzyński" nie jest miłym stwierdzeniem, obraźliwym wręcz.
 

DeletedUser16730

Guest
Jeśli ktoś miał problem w związku z tymi zmianami, mógł pisać do supportu. Jeśli były podstawy do rekompensaty, takie były wykonywane. Nie jest też stosowne rozmawianie o cudzych finansach, więc temat ten na forum publicznym, jeśli pozwolisz, na tym zakończę.

Ależ wcale nie musisz pisać o kogo chodziło. Możesz opisać kilka sytuacji anonimowo, używając zwyczajowego w takich sytuacjach pana "X".
Ja bym chętnie poczytał kilka typowych przykładów problemów, ich genezy i rozwiązań wraz z wysokościami przyznanych rekompensat.
 

DeletedUser

Guest
Przecież to oczywiste że o takich sprawach nie napiszą publicznie. Nawet nie ma się co łudzić.
 

oddrin

Rycerz
Ależ wcale nie musisz pisać o kogo chodziło. Możesz opisać kilka sytuacji anonimowo, używając zwyczajowego w takich sytuacjach pana "X".
Ja bym chętnie poczytał kilka typowych przykładów problemów, ich genezy i rozwiązań wraz z wysokościami przyznanych rekompensat.
już to widzę, jakby ktoś z Teamu opisał sytuacje z podaniem przykładu pana X to dopiero zaczęło by się pisanie, że pewnie jest to bujda i coś zmyślają a tak naprawdę nic takiego nie miało miejsca.
dlatego dam swój przykład.
http://scr.hu/1pe8/bewbo
więc nie bardzo rozumie jaki sens ma ta dyskusja na temat pracy supportu. mam wrażenie że osoby które się tutaj wypowiadają, wcale nie miały tego problemu tylko zwietrzyły okazje by ponarzekać na grę i na support. Oczywiście, mnie takie zmiany też nie bawią, bo na razie gram na ujemnej populacji i nie mogę np. postawić sobie wylosowanych świątyń wiedzy. Tylko, że to jest już teraz bardziej moja decyzja, że nie mogę ich postawić. Dostałem rekompensatę za skasowane drapacze i mogłem je na nowo sobie postawić. Jednak uznałem, że przeznaczę te diamenty na coś innego. I to już jest moja decyzja i moje konsekwencje podjętej decyzji. Co nie zmienia faktu, że napisałem kolejne kolejne zgłoszenie do supportu by postawili te światynie w wyznaczone przeze mnie miejsce. Jednak, liczę się z tym, że raczej dostanę negatywną odpowiedź na moją prośbę.

I jeszcze tylko napiszę, że nie mam zamiaru startować na supportera, bo już nie raz widziałem tutaj, że jak ktoś pozytywnie napisał o pracy supportu to od razu szły opinie, że pewnie ma zamiar załapać się do Teamu albo że ma jakieś układy.
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Analogicznie jak fryzjer Ci źle obetnie włosy to nie powinnaś oczekiwać zadośćuczynienia bo to byłoby niesprawiedliwe względem tych którym źle nie obciął? Poważnie to napisałaś?



Nie wiem wprawdzie w czyim imieniu piszesz bo "my" jest dla mnie bardzo szerokim pojęciem. Ja miałem na myśli producenta, tego kto zarabia na tym. A on i owszem, jest w stanie zrekompensować wszystkie takie straty z naddatkiem, to tylko kwestia dobrej woli lub przymusu który w tym przypadku na jego szczęście jest trudny do zrealizowania i prawdopodobnie właśnie na tej trudności bazuje nie rekompensując.



I co? Producent pod jakimś przymusem wprowadził inne wartości? Gracze wprowadzili go w błąd? Ktoś w tym maczał palce czy producent sam ten błąd popełnił?



Znowu nie wiem kto to jest "my", ale poważnie chętnie przeczytam kilka przykładów.
Analogia z fryzjerem nie jest w tym kontekście odpowiednia. Do fryzjera udajesz się osobiście, deklarujesz swoje potrzeby/oczekiwania, a następnie fryzjer wykonuje usługę, z której jesteś mniej lub bardziej usatysfakcjonowany. W razie ewentualnego braku zadowolenia zapewne masz jakąś możliwość ubiegania się o odszkodowanie, jednak i w tym wypadku otrzymanie satysfakcjonującego odszkodowania może być utrudnione. Nie rywalizujesz raczej w żaden sposób z innymi klientami tego fryzjera, może z wyjątkiem terminów.

W przypadku gier przeglądarkowych, najpierw powstaje produkt: Gra, z której z czasem zaczynają korzystać użytkownicy: Gracze. Zawartość Gry leży w wyłącznej gestii Producenta, który może, lecz nie musi uwzględniać sugestii Graczy odnośnie jej zawartości, podobnie rzecz się ma z ewentualnymi roszczeniami będącymi następstwem wprowadzanych aktualizacji. Ponadto często w tego typu grach Gracze w mniejszym lub większym stopniu rywalizują między sobą.

Forge of Empires, w mojej opinii, jest dość dynamicznie rozwijanym projektem. Uwagi Graczy są sukcesywnie przekazywane do producenta z każdej wersji językowej, również polskiej. Są one również uwzględniane na poszczególnych etapach produkcji. Jednak nie wszystkie pomysły Graczy mogą być zrealizowane, a inne muszą po prostu poczekać na swoją kolej, przez co nie zawsze, czy też nie od razu jest to widoczne.

Domyślam się, że Twoja propozycja rekompensaty jest dla Ciebie bardziej odpowiednia - jak zapewne w większości tego typu wypadków(tutaj nie tylko Ciebie mam na myśli), uważam jednak, że byłaby nie adekwatna do poniesionych kosztów. Zgadzam się jednak, że błąd nie powinien dotrzeć na wersje językowe i nie był winą Graczy, ale tego nie jesteśmy (zespół, producent) w stanie cofnąć, a korekta została uznana za konieczną. Wszędzie gdzie było to uzasadnione zostały(lub zostaną) przyznane rekompensaty.

W pierwszym cytowanym przez Ciebie fragmencie owe "my" odnosiło się do obsługi polskiej wersji językowej, w ostatnim zaś do ludzi ogółem(według mojej opinii).

Wszędzie gdzie możemy - pomagamy(zespół). Oczywiście w granicach możliwości i rozsądku. Jeżeli macie jakieś uwagi na temat pracy teamu, z chęcią się z nimi zapoznamy - o ile zostaną przedstawione w formie konstruktywnej krytyki. Możecie je przekazać na pw do mnie lub do @siorprajs.
 

DeletedUser16730

Guest
już to widzę, jakby ktoś z Teamu opisał sytuacje z podaniem przykładu pana X to dopiero zaczęło by się pisanie, że pewnie jest to bujda i coś zmyślają a tak naprawdę nic takiego nie miało miejsca.

Nie, chodzi o to żeby nie tworzyć precedensu. Oczywiście jak ktoś się upomni to sami napisali, że w pewnej części zrekompensują i żeby pisać. Ale to są jak zwykle zdawkowe odpowiedzi.


Dziękuję, właśnie o taki precedens mi chodziło.

Ponieważ...
więc nie bardzo rozumie jaki sens ma ta dyskusja na temat pracy supportu.
... to jest typowe. Zdawkowe odpowiedzi, vide to co napisałem wyżej o pushu. Jak najmniej niekorzystnych informacji i jak najmniej kłopotu. Mniej zgłoszeń = mniej roboty i mniej problemów. Wystarczyło uczciwie napisać w notce o willach "każdy kto zlikwidował drapacze na X czasu przed postawieniem willi otrzyma ich równowartość". Ale wtedy zgłoszą się wszyscy, a tego nie chcemy!
Tak jak w wyżej opisanej dyskusji o pushu, nie napiszemy co można bo nie chcemy żeby to ludzie robili.

To jest zwyczajnie nieuczciwe zatajanie informacji dla własnych celów.

Analogia z fryzjerem nie jest w tym kontekście odpowiednia.

Naprawdę, tyle zrozumiałeś z tej analogii, że chodzi o fryzjera i sam tam idziesz?
To na maksa drastyczna. Kupujesz nieprzetestowany samochód, w czasie jazdy nawala rozbijasz się i kogoś zabijasz. Nie tylko masz rozbity samochód, ale i wielkie straty moralne.
Oczywiście ciężar gatunkowy jest nieporównywalny z jakimś domkiem w gierce, ale miało to na celu pokazać, że strata bardzo często jest nie tylko bezpośrednia. Dlatego zwrot za drapacze to jedno bo jest to zwrot, a rekompensata to drugie. Bo ludzie mogli poczynić inne działania, bo się poirytowali, bo mają problem, bo muszą kombinować, bo muszą się prosić i najważniejsze, bo zrobiliście złe wrażenie. A jak się robi złe wrażenie to pomimo kosztów dobrze jest to naprawić. A nic tak nie wzmacnia przyjaźni jak drobne upominki.
Powyższe odnosi się również do tego:
Domyślam się, że Twoja propozycja rekompensaty jest dla Ciebie bardziej odpowiednia - jak zapewne w większości tego typu wypadków(tutaj nie tylko Ciebie mam na myśli), uważam jednak, że byłaby nie adekwatna do poniesionych kosztów. Zgadzam się jednak, że błąd nie powinien dotrzeć na wersje językowe i nie był winą Graczy, ale tego nie jesteśmy (zespół, producent) w stanie cofnąć, a korekta została uznana za konieczną. Wszędzie gdzie było to uzasadnione zostały(lub zostaną) przyznane rekompensaty.
 
Status
Zamknięty.
Do góry