Zima w Forge of Empires - dyskusja

bartekmod

Książę
Ja zgarnąłem około 30 studni i kilka świątyń wiedzy, jakieś 2,5 tysięcy diamentów i do tego na 2 światach będąc na początku epok koszary ciężkich, jestem zadowolony :)

wkurzała mnie jedynie ta "szczałka" na początku i tyle, błędów z koszarami AP vs P nie uświadczyłem bo i nie walczyłem o koszary na głównym świecie, ale taki błąd nie powinien mieć miejsca...
 

DeletedUser17401

Guest
a ja tam nie narzekam, ponad 2 lata na FoE ale dopiero w tym roku było mi dane wylosować ciastkarnie i od razu na dużą zrobiłem :) I to nie tak że posiadacze maksymalnej nic nie dostali - to jest zabawa przecież i z samego faktu gry już dostali sporo radości a z łańcuszka eventowego dodatkowe nagrody (w moim przypadku to ponad 100.000 medali i wiele diamentowych budynków wiec nagrody bogate jak co roku, dzięki za event :)
 

DeletedUser12852

Guest
Ten event to kicha jakich mało :)
W ogóle nie rozumiem, po co IG daje nagrodę dnia jak Dziadek do Orzechów albo jakieś inne badziewie. Osobiście uważam, że paczka surki w wysokości 50 sztuk każda dała by więcej frajdy jak tandetne ozdoby 2x2 lub 3x3 :/
Na czas tego eventu można byłoby dodać KUPON, który po wygraniu trafia do naszego inwentarza. Za jego pomocą możemy dobrowolnie DOKUPIĆ drugie miejsce w tawernie na bonus. Oczywiście na określony czas. Ale NIE bo po co lepiej dawać jakieś Tandety.
Nie było Galerii sław i Azylu Championów tak istotnych budynków dla graczy. Nie wiem, może były, ale raczej wchodziłem codziennie.
Przecież Można było też dodać Luau, Bazar, Laboratorium szalonego chemika, chatę rybacką, albo nawet rozlewnię cydru :/ brak słów. Można było dać cokolwiek, tylko nie te ozdoby, 2x2 lub 3x3 :/
Zresztą w tej grze jest wiele niewykorzystanego potencjału :/
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Pierwsza moja zima więc nie mam porównania, jak było wcześniej, ale porównując to do lata to zima była taka sobie, w szczególności nagrodaa "przemieszanie" pewnie nie jednego gracza dobiła psychicznie
 

DeletedUser17142

Guest
Witam
To był pierwszy Event zimowy w jaki grałem.
Liczyłem jednak na to że po ukończeniu wszystkich zadań w nagrodę dostanę CIASTKARNIĘ.
A tu niestety, trzeba było mieć szczęście. Ale pewnie nie tylko ja nie trafiłem na ciastkarnię.
Pozdrawiam.
 

DeletedUser13672

Guest
Mi event podobał się średnio praktycznie były tylko 4 cenne nagrody. ŚW ,kryjówka łotrów, studnia życzeń i puszka do renowacji(której i tak nie trafiłem ) no morze i 250 daix ,ale więcej razy trafiłem przemieszanie niż co innego jak były daix. Co do ciastkarni żeby ja posiadać musiałem wydać ponad 250 Gwiazdek, ale za to pod czas losowania ciastkarni wygrałem 14 razy przemieszanie zacna nagroda niestety musiałem dokupić gwiazdki za cenne zebrane diamenty żeby skończyć event,dla ciekawostki trafiłem 20 razy zegarmistrza co jest badziewiem .Jak dla mnie zabrakło budynków do pr w evencie bo gracze z wysokich epok przyszłość epoka jutra czy arktyczna maja pr pełno bo nie maja w co wydawać a gracze z początkowych epok musza niezłe się nagimnastykować . i przeliczyć na co wydać pr na perle czy technologie.
Podsumowując event brak budynków na pr za ,dużo śmieci na tablicy brak towarów które bardziej by cieszyły oko niż dekoracja za diamenty.
 

DeletedUser17404

Guest
A ja jestem zawiedziona ostatnim zadaniem eventowym. Wszystkie zadania cierpliwie i dokładnie zrealizowałam tylko po to, by na sam koniec nic nie zyskać :( Nie mam szczęścia w żadnych grach losowych i nie udało mi się wylosować wymaganej do zadania ciastkarni. Dzięki temu zostałam z niczym. Nie jest to sprawiediwe wobec wielu takich, którzy podobnie do mnie nie mieli szczęścia.
 

DeletedUser7795

Guest
Wcale bym się nie zdziwił jeśli ktoś stracił by wszystkie zebrane gwiazdki na losowanie ciastkarni, bo szczęścia zabrakło... Nie było azylu czempiona przez cały event... No pogięło ich totalnie...
 

DeletedUser12852

Guest
No właśnie

Witam
To był pierwszy Event zimowy w jaki grałem.
Liczyłem jednak na to że po ukończeniu wszystkich zadań w nagrodę dostanę CIASTKARNIĘ.
A tu niestety, trzeba było mieć szczęście. Ale pewnie nie tylko ja nie trafiłem na ciastkarnię.
Pozdrawiam.

Czy event świąteczny nie powinien być okresem radości. Zwłaszcza w takiej grze ? Podziękowania niestety trzeba kierować do InnoGames, które nie Wpadło na tak genialny pomysł, że zakończenie eventu powinno dawać graczom przynajmniej jedna ciastkarnię tym, którzy w ogóle jej nie mają. Tak jak podobna sytuacja miała miejsce w evencie halloween'owym.
Brawo IG, WY na pewno mieliście udane święta a o evencie już nie wspomnę, gdzie nie jeden zakupił dziesiątki tysięcy diaxów ;p
POZDRAWIAM IG XD
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser17290

Guest
Nie jest to sprawiediwe wobec wielu takich, którzy podobnie do mnie nie mieli szczęścia.
co za głupota, na początku eventu wiadomo wszystko o jego działaniu, wybiera się nagrody które się będzie losować i te które nas nie interesują, a potem wydajemy je tylko na to co chcemy dostać, im mniej tych rzeczy będzie tym większa szansa na sukces, gwarantuję ze ponad 90% z was, gdyby wydało wszystkie gwiazdki z eventu w przed ostatni dzień, mielibyście przynajmniej jedną główną nagrodę tego dnia
na następny ewent zimowy proponuję dać opcję przetasowania dostępną bez losowania, ale zwiększyć jej cenę, albo dawać mniej gwiazdek, lub podrożyć pozostałe prezenty tak dla równowagi
no i zmienić proporcje nagród zdobytych z ratusza i za misję, za misję powinno dostawać się więcej gwiazdek, a za ratusz mniej
 

DeletedUser17004

Guest
Po kolei:

- event do rzyci
- sterta niepotrzebnego chłamu w postaci budynków "kulturowych" dających śmieszne staty jako nagrody dnia
- właściwie brak budynków premium (specjalnych) jako nagrody
- Złota Malina za automatyczne przemieszanie (a niech sobie będzie, ale to JA chcę mieszać wtedy, kiedy to uznam za stosowne, a nie trafiam np. 4 razy pod rząd ten szajs)
- kpina w zakończeniu z ciastkarnią (gdyby nie to, że gdzieś kilka dni przed końcem o tej ciastkarni przeczytałem, to nie zdążyłbym odłożyć gwiazdek, żeby we właściwy sposób "przerobić" zadania końcowe)
- Zimą 2015 nagrodą była Legendarna Ciastkarnia, ciężko było powtórzyć?
 

DeletedUser14466

Guest
Hehehe a jak ktośnie mniał ciastkarni i nie udało jej się wylosować w ostatnim zadaniu to ma "figę z makiem" :p tak jak ja :D
 

kirrax22

Szlachcic zagrodowy
fajna fajna tylko jakby wszystkie questy byly od razu aktywne i mozna bylo by robic jeden za drugim to bylaby fajniejsza
 

DeletedUser

Guest
mam wrażenie że ktoś robi sobie jaja kosztem graczy :?
nie dość , że event był na tyle długi , żeby "w pore" zareagować na to co piszą gracze , to teraz zadajecie chyba najgłupsze pytanie pod słońcem "co sądzicie o zakończonej zimie" ? wy tam macie trochę szacunku do graczy ? czy to tylko taka wielka ściema żeby nie powiedzieć arogancja :?
grubo ponad 30 dni "katowania" zadań gdzie było (o ile pamiętam?) 2 prowincje do zdobycia , dla niektórych graczy był to spory wydatek surowcowy (często surowiec kupiny za punkty)
tablica nagród wyglądała podlej niż wystawki w niemczech ! też mieliście to w nosie ! faktem jest że coś do was dotarło (tu ucziwie przyznaje) zabraliście tą cholerną strzałkę :mad: gdzie podkreślaliście fakt występowania jej w poprzedniej zimie ! czy to objaw celowego działania przeciw graczom ? w ubiegłym roku też chyba zgłaszano ten debilizm ?
totalnym przegienciem był finisz eventu zimowego / świątecznego za zrobienie pierdyliona zadań , nagroda ...." wylosuj ją sobie frajerze" !
inaczej nie można tego nazwać ! aż 3 oferty sklepu eventowego (pazerność level master)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser13428

Guest
to fakt,zgadzam się z przedmówcami,tragedia jak z resztą każdy event tu wstawiany,kpina i żenada.
 

DeletedUser17038

Guest
Ja tez na głównym froncie nie trafiłem ciastkarni mimo ze zrobiłem 35 zadań to słabe, tyle klikania i d.. bez sensu ale 89 gwiazdek nie starczyło na jej wylosowanie, na pobocznym fronice za to przy okolo 140 gwiazdkach trafiłem 3, moze można je wymienić na 1 do głownego frontu :)

Odpowiadając na pytanie co sądzę o tym evencie ?, uważam że za zrobienie 35 zadań należała mi się ta g.. ciastkarnia, bo żebym wiedział że jej nie będzie na końcu to bym się zastanowił czy klepać te kilkaset produkcji dziennych, godzinnych i czterogodzinych i bóg wie jeszcze jakich g.. rzeczy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser675

Guest
250 diamentów
3 świątynie wiedzy
20 PR
53250 medali
1380000 monet
2220000 zaopatrzenia


Co moglibyście poprawić?
Dać lepsze nagrody.
Więcej (i większe) paczek z PR-ami, więcej diamentowych budynków i innych rzadko spotykanych. Więcej planów.
Mniej monet i zaopatrzenia - o ile dla graczy grających krótko mają znaczenie, to dla kogoś kto gra długo monety i młotki nie mają żadnej wartości więc nie są nagrodą... Po podzieleniu wygranego zaopatrzenia na liczbę dni eventu, wychodzi produkcja równa jednemu zmotywowanemu budynkowi produkcyjnego z mojej epoki... czyli nic.

Oczywiście było parę ciekawych nagród jak zestaw do renowacji, czy przechowaj budynek, ale dla kogoś kto czeka na świątynie wiedzy, nie może sobie pozwolić żeby codziennie odkrywać prezenty, liczba gwiazdek jest ograniczona.

Może zrezygnujcie z nagród dnia i po prostu w każdym dniu będą generowane nagrody na dany dzień?
Bo teraz można sobie wybrać coś kosztem czegoś... jak potrzebny mi zestaw do renowacji, to w tym dniu wydam wszystkie gwiazdki, ale za to już nie starczy na kolejną nagrodę dnia.

Dużo graczy narzeka, bo nagrody nie są współmierne do epoki gracza (a właściwie do stażu w grze, epoka ma mniejsze znaczenie). Dla młodszych stażem graczy, nagrody są zapewne trochę bardziej przydatne niż dla osób z arktyki grających 4 lata... Może warto by pomyśleć o uzależnieniu ich od epoki gracza? Nie mówię tu o liczbie monet, młotków, medali, czy jednostek z danej epoki. Ale o innych nagrodach.

Zadania.
Zadania są przewidywalne. Od początku wiadomo jakie będą, tylko nie wiadomo w jakiej kolejności.
Poza tym nie są kompletnie żadnym wyzwaniem. Wyszkol 5 jednostek, usuń 5 jednostek, zbierz 52 towary...
Zburz 5 budynków... gdzie wystarczy zbudować 5 drzew i je usunąć.
Niektóre nie są wyzwaniem, ale są wręcz denerwujące, jak np. Odkryj nową prowincję, gdzie trzeba czekać 3 dni aż zwiadowca dojdzie.

Czy naprawdę tak trudno dać zadania które będą małym lub większym wyzwaniem??
Na przykład:
-zbierz 500 towarów (a nie 50)
-zmotywuj 200 graczy
-podwój liczbę ludności
-splądruj 4 budynki (a nie splądruj lub zrób coś innego)

W pierwszych dniach można dać łatwe zadania, żeby każdy mógł zebrać trochę gwiazdek, a z dnia na dzień coraz bardziej wymagające.

Dając trudniejsze zadania, można dać lepsze nagrody.
 

DeletedUser17004

Guest
Jeszcze a propos durnych nagród. Skoro jest potrzeba zarabiania na grze kasy (bo jest, logiczne, nikt nie stawia serwerów i nie zatrudnia ludzi charytatywnie), to może czas pójść po rozum do głowy i takie cudeńka jak "przechowanie", "renowacja", czy "odświeżenie" czy jak tam się to nazywa, po prostu zacząć sprzedawać w sklepie gry za diaxy? Jak ktoś będzie potrzebował, to kupi (o ile cena będzie rozsądna a nie z bani, jak większość w grze). A nie wpychać to jako wątpliwe nagrody w eventach co 2-3 miesiące? Jeśli szanse losowania są nikłe (bo są), większość chętnie próbuje zdobywać nagrody mające jakąś wartość, natomiast np. 30 tysięcy złota czy młotków to nagrody naprawdę słabe, jeśli weźmie się pod uwagę, że już w średniowieczu dobrze skonfigurowane miasto może dać 60-80 tysięcy na dobę... A co dopiero mówić o ludziach z końcowych epok, co klepią po 200 tysi na dobę albo więcej. Dla nich taka nagroda to jak wykałaczki do kawioru...
 

DeletedUser8110

Guest
Dzięki za wszystkie posty napisane do tej pory. :) Obiecałam podsumowanie i wciąż je zrobie, ale poczekam z nim do poniedziałku aż jeszcze nieco Graczy się wypowie. Kilka uwag odnośnie tego co napisano do tej pory:
nie dość , że event był na tyle długi , żeby "w pore" zareagować na to co piszą gracze
Bardzo rzadko się zdarza, że wprowadzamy zmiany w trakcie trwania eventu (wyjątkiem są oczywiście poprawki błędów). Tym bardziej w czasie, gdy sporo pracowników jest na wakacjach z okazji Świąt czy też Nowego Roku. Byłoby to zdecydowanie zbyt ryzykowne.

Dużo graczy narzeka, bo nagrody nie są współmierne do epoki gracza (a właściwie do stażu w grze, epoka ma mniejsze znaczenie). Dla młodszych stażem graczy, nagrody są zapewne trochę bardziej przydatne niż dla osób z arktyki grających 4 lata... Może warto by pomyśleć o uzależnieniu ich od epoki gracza? Nie mówię tu o liczbie monet, młotków, medali, czy jednostek z danej epoki. Ale o innych nagrodach.
Jakiś pomysł jak konkretnie można by to rozwiązać? W jaki sposób nagrody mogłyby być Twoim zdaniem "dostosowane" do stażu Gracza? Jakieś przykłady może Ci się nasuwają? :)
 

DeletedUser13517

Guest
nagrody do bani można było dać jakieś bydynki za diaxy zamiast tego chłamu ( warsztat mikołaja wybieg renifera itd. ktoś to w ogóle stawia w swoich miastach?)
 
Do góry