Zima w Forge of Empires - dyskusja

Fatherland

Książę
Nigdzie nie było napisane że nie.będzie można ulepszyć epoki Ciastkarni... Jak zwykle pokazujecie jak.macie w dupie graczy i brak profejsnonalizmu. Na forum powinniście co najmniej o to dbać by relacje były dobre a tutaj praktyki coraz.gorsze... Podejście do problemu całkowicie bez profesjonalizmu. Zamiatacie pod dywan ten problem. I obiecujące poprawy w przyszłym roku... Gdzie ja to już słyszałem...
 

DeletedUser13695

Guest
event najslabszy w calej historii tego eventu. Wielu graczy specjalnie czekalo z wejsciem do nowej epoki z powodu nagrod jakie kiedys sie tu wygrywalo. Robiąc jedna tech z nowej epoki mozna bylo wygrywac super nagrody dla gracza miedzy innymi budynek kulturowy za diamenty, budynki mieszkalne ( takze te za diamenty), kazdy budynek wojskowy z epoki ( co dawalo sporo przyjemnosci ze nie trzeba robic calej technologi epoki zeby zbudowac ten z konca technologii ). Wprowadzanie kolejnej czesci epoki w trakcie tak duzego eventu to juz lekka przesada byla.Jeden plus tego eventu ladny domek mikolaja a ze za duzy i bez opcji robienia pkt to juz inna sprawa. Zamiast przyslowiowa wisenka na torcie na koniec roku wyszlo slabo. Aby 2017 byl lepszy pod tym wzgledem.
 

DeletedUser15643

Guest
Będę wdzięczna za informację, co dokładnie się w nagrodach nie podobało. Których powinno być Waszym zdaniem mniej lub więcej. :)

pierwsze, co rzuca się w oczy, to brak budynków premium innych niż dekoracje, poza tym do tej pory nagrody były tak dobierane, że jeślli nagroda główna była nic nie warta, to i tak na planszy znajdowała się coś, o co warto było powalczyć, a nie sam badziew (że nie wspomnę o planszach "tematycznych", czyli np. jednego dnia nagrodami pobocznymi były w większości medale, innego monety, itp.)
 

Fatherland

Książę
Postepujcie z graczami tutaj ciągle.tak samo i oczekujące różnych rezultatów ze w końcu się polepszy ? Szaleństwo tak myśleć, nie trzeba być einsteinem by to wiedzieć
 

DeletedUser15643

Guest
Ricky nie wysilaj sie, zaraz.wcisna Tobie ciemnotę ze nie wiele się zmieniło, już próbował to "członek" teamu zrobić parę postów wyżej przemycić w dyskusji z yakim. Na końcu będzie podsumowanie ze wemzwiemh to pod uwgade i ogólnie było ok, posty pokasuja się i kłódkę na "morde w tym temacie" będzie znów.

:D no przecież wiem :haha:
 

Fatherland

Książę
Jeszcze pytanko do Pani CM jak bardzo jest Pani przykro w skali od 1 do 6? Gdzie 6 to najbardziej ? Że zepsuliscie zabawę z eventu, że nie daliście nagrody finałowej a innym daliście, że zabraliscie możliwość podejścia strategicznego do gry i nie chcecie tego zrekompensować ? Chciałbym wiedzieć jak bardzo jest to przykre, bo nie wiem czy to związane ze szczerością czy z jakąś chorobą która zaburza pogląd na sytuacje w jakiej gracze się znaleźli.
 

DeletedUser8110

Guest
event najslabszy w calej historii tego eventu. Wielu graczy specjalnie czekalo z wejsciem do nowej epoki z powodu nagrod jakie kiedys sie tu wygrywalo. Robiąc jedna tech z nowej epoki mozna bylo wygrywac super nagrody dla gracza miedzy innymi budynek kulturowy za diamenty, budynki mieszkalne ( takze te za diamenty), kazdy budynek wojskowy z epoki ( co dawalo sporo przyjemnosci ze nie trzeba robic calej technologi epoki zeby zbudowac ten z konca technologii ). Wprowadzanie kolejnej czesci epoki w trakcie tak duzego eventu to juz lekka przesada byla.Jeden plus tego eventu ladny domek mikolaja a ze za duzy i bez opcji robienia pkt to juz inna sprawa. Zamiast przyslowiowa wisenka na torcie na koniec roku wyszlo slabo. Aby 2017 byl lepszy pod tym wzgledem.
pierwsze, co rzuca się w oczy, to brak budynków premium innych niż dekoracje, poza tym do tej pory nagrody były tak dobierane, że jeślli nagroda główna była nic nie warta, to i tak na planszy znajdowała się coś, o co warto było powalczyć, a nie sam badziew (że nie wspomnę o planszach "tematycznych", czyli np. jednego dnia nagrodami pobocznymi były w większości medale, innego monety, itp.)
Dzięki za szczegółowe opisy i opinię @KUKI83 i @rickyvampire! Takie właśnie konkretne posty są dla nas najcenniejsze! :)

@Fatherland - nie podobała Ci się nagroda, rozumiem to. Nigdy jednak nie wprowadzaliśmy żadnych zadośćuczynień tylko dlatego, iż się danej osobie nie podoba się otrzymana nagroda i tej praktyki nie planujemy zmieniać.
 

Fatherland

Książę
No pewnie odwracaj dalej kota ogonem. Tylko na to Cię stać. Fakty są nieubłagane. Nie daliście nagrody finałowej dla wszystkich graczy takiej samej. Część osób mogła sobie ulepszyć do nowej epoki, inni zostali ze starym budynkiem. I to ci gracze co grali we wszystkich eventach. W dodatku niepełnym opisem wprowadziliscie w błąd.

Wytłumaczę zatem prosto: stawiając z inwentarza staro epokowa ciastkarnie zgodnie z treścią zadania gdzie nie wytłumaczone było dokładnie jakie efekty będą biorąc pod uwagę nowy precedens w tym roku, dostajesz chwytak który musisz wykorzystać do schowania staro epokowa Ciastkarni ponieważ nie miałeś jej w mieście i nie chciałeś jej w mieście. Zaproponowalo to tylko zadanie które z uwagi na nowy precedens konsekwencji w tym roku w stosunku do poprzednixh, nie był wystarczająco dobrze opisany. Żeby zostawić sobie nnagrode finałową i być w takiej samej sytuacji czyli że schowane wcześniej stara ciastkarnia, musisz skasować budynek. Albo schodwac to chwytskiem czyli nagrodę dnia tracisz. Albo tracisz stara ciastkarnie. Finał przez Was zaprojektowany jest więc taki że część graczy albo nie ma nawet starej Ciastkarni w ogóle juz, żeby zachować plus z chwytskiem albo nie ma Ciastkarni w nowej epoce i chowa tak jak miała tracąc nagrodę finałową. Wiem, dalej trudno zrozumieć jak się nie gra.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8110

Guest
Każdy kto ostatnie zadanie wykonał, nagrodę otrzymał. Oczywiście, że nie były one takie same - każdy otrzymał nagrodę dostosowaną do tego jakie budynki już w mieście posiada oraz do epoki, w której znajduje się miasto.
 

DeletedUser16730

Guest
Każdy kto ostatnie zadanie wykonał, nagrodę otrzymał.

Czyli ci dla których ewent zimowy był pierwszym i nie wylosowali ciastkarni, nie wykonali zadania bo nie mieli na tyle szczęścia żeby wylosować?
Nie sądzisz, że zadanie ewentowe nie może być oparte na szczęściu i powinno być praktycznie wykonalne, a nie tylko czysto teoretycznie?
 

Fatherland

Książę
Niestety nie, Ciastkarnię można jednie wylosować z prezentów.

Rozdwojenie jaźni macie w tym teamie ?

Powtarzam, nie każdy dostał nagrodę finałową i nie było to zawsze dostosowane do sytuacji w mieście gracza. Żeby wrócić do sytuacji sprzed zadania musiałem skasować stara ciastkarnie lub schować ją nagroda dnia. Więc albo nie ma ciatarkni starej w ogole, albo nie ma otrzymanego chwytaka bo trzeba schować stara ciastkarnie, albo tracić na nią miejsce w mieście do następnego roku jeśli nie wylosowano tego za gwiazdki z tablicy. Co i tak.stawia gracza w tyle w stosunku do tych co eventu w zeslym.roku nie ukończyli.

Nagrody nie były dostosowane, były błędnie sformułowane i nieorecyzje treści biorąc pod.uwagę precedens w tym.roku do.poprzednich. nagroda finałową dla.wielu to była.kwestia losowania a jak.wiadomo na tym.chcieliście wlasxie zarobić.

Chamstwo i kłamliwe posty z waszej strony tylko po to by bielic sytuację.

ja.mam w dupie moja sytuację w mieście bo wylosowalem aż 2 sztuki legendarnej a Arktyki z.planszy ale są gracze którzy zostali.zrobieni w balona przez Was i wasze podejście do sprawy mi się nie podoba. Kazaliscie postawić ciartksnie z inwentarza po czym zostawiliscie graczy z problemem. Bo albo musieli ją skasować by zwolnić miejsce albo musieli schować ją wygranym nam finał chwytskiem, i jeszcze liczyć na gwiazdki i szczęście na planszy. Tak samo nowi gracze. Potwarzam nie każdy dostał nagrodę finałową a podobno robicie równe szanse. Wybraliście sobie i taka prawda jest a jeśli to nie wyszło to powinniście zadość uczynić. Chciwość i Chamstwo.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Każdy kto ostatnie zadanie wykonał, nagrodę otrzymał. Oczywiście, że nie były one takie same - każdy otrzymał nagrodę dostosowaną do tego jakie budynki już w mieście posiada oraz do epoki, w której znajduje się miasto.
przeciez nie można traktować ostatniego zadania jako zadanie bo nim nie było , tu trzeba było mieć tzw farta , żeby trafić ciastkarnie w wersji podstawowej a dalej postawić i wywalić , żeby dostać większą
to gdzie tu zadanie ? owszem , nastawić nieśmiertelnego kowala na 86 cykli produkcyjnych , zebrać no to jest zadanie :)
ciastkarnia powinna być ofiarowana graczom w formie prezentu , uznania za wykonanie wszystkich zadań , nawet było zadanie gdzie nagrodą był awatar :?
kiepsko zagraliście z ciastkarnią , coś w stylu strzału w stopę :? bo ograniczając dostępność ciastkarni w formie o której wspomniałem , gracze nie będą ich "malowali" na kolejne epoki bo nie będzie czego malować :p czyli farby słabiej się rozejdą , słabiej się rozejda i popyt na nie nieco zmaleje :?
 

DeletedUser16730

Guest
A, byłbym zapomniał.

Przyjęliśmy do wiadomości, że strzałka Graczy irytuje i przekażemy tę informację dalej. Nie bronimy jej jakoś specjalnie. :p

Poważnie? A na początku ewentu...

Co do strzałki - ma ona motywować do wzięcia udziału w evencie, jeśli zamiast tego irytuje, to przepraszamy. Wątpliwe jest jednak, że zniknie w przyszłości.
W ramach chwilowego obejścia problemu, można otworzyć okno eventowe i kliknąć na przycisk "pytajnika" znajdujący się w prawym górnym rogu okna - strzałka zniknie do czasu odświeżenia okna gry.

i dobra rada...*

Mam wrażenie, że jednak prościej po prostu otworzyć prezent... :p

Może zamiast ciągle pisać, że Wam przykro trzeba było napisać do firmy żeby schowali tę strzałkę bo niemiłosiernie wkurza graczy zamiast wyplatać bzdury o jakimś motywowaniu i wątpić w jej zniknięcie? A tak to Wam przykro na początku, przykro w trakcie, przykro na końcu... chyba jesteście najbardziej przykrym zespołem.

* ciekawe ilu ludziom którzy skorzystali z tej rady zabrakło 10 gwiazdek żeby zdobyć ciastkarnię.
 

DeletedUser8110

Guest
Nigdzie nie obiecywaliśmy, że nagrodą będzie możliwość ulepszenia Legendarnej ciastkarni. Nagrodą dla Graczy z Legendarną ciastkarnią był Zestaw do przechowywania, jeśli ona komuś nie odpowiada to niestety nie możemy nic na to poradzić poza zapisaniem tego na przyszłość. Nigdy z naszej strony nie zdradzamy z wyprzedzeniem jaką nagrodę otrzymają Gracze za wykonanie zadań, dlaczego więc tym razem mielibyśmy pisać już we wcześniejszym zadaniu "Gracze posiadający Legendarną ciastkarnię otrzymają Zestaw do przechowywania"?

ciastkarnia powinna być ofiarowana graczom w formie prezentu , uznania za wykonanie wszystkich zadań , nawet było zadanie gdzie nagrodą był awatar :?
Możliwe, że w przyszłych eventach przyjmiemy taką wersję. :)

Może zamiast ciągle pisać, że Wam przykro trzeba było napisać do firmy żeby schowali tę strzałkę bo niemiłosiernie wkurza graczy zamiast wyplatać bzdury o jakimś motywowaniu i wątpić w jej zniknięcie?
Przekażemy, o czym już wspomniałam. :) To że staramy się wyjaśnić z jakiego powodu jakiś element znajduje się w grze, nie oznacza, że nie przekazujemy negatywnej opinii Graczy na jego temat.
 

DeletedUser

Guest
Nigdzie nie obiecywaliśmy, że nagrodą będzie możliwość ulepszenia Legendarnej ciastkarni. Nagrodą dla Graczy z Legendarną ciastkarnią był Zestaw do przechowywania, jeśli ona komuś nie odpowiada to niestety nie możemy nic na to poradzić poza zapisaniem tego na przyszłość. Nigdy z naszej strony nie zdradzamy z wyprzedzeniem jaką nagrodę otrzymają Gracze za wykonanie zadań, dlaczego więc tym razem mielibyśmy pisać już we wcześniejszym zadaniu "Gracze posiadający Legendarną ciastkarnię otrzymają Zestaw do przechowywania"?


Możliwe, że w przyszłych eventach przyjmiemy taką wersję. :)


Przekażemy, o czym już wspomniałam. :) To że staramy się wyjaśnić z jakiego powodu jakiś element znajduje się w grze, nie oznacza, że nie przekazujemy negatywnej opinii Graczy na jego temat.
wiem , że wszystko jest możliwe , nawet to że na kolejny zimowy dacie cmentarz , drzewo miłości i 4 hektary choinek żeby nie marudzili
 

Fatherland

Książę
Nigdzie nie obiecywaliśmy, że nagrodą będzie możliwość ulepszenia Legendarnej ciastkarni. Nagrodą dla Graczy z Legendarną ciastkarnią był Zestaw do przechowywania, jeśli ona komuś nie odpowiada to niestety nie możemy nic na to poradzić poza zapisaniem tego na przyszłość. Nigdy z naszej strony nie zdradzamy z wyprzedzeniem jaką nagrodę otrzymają Gracze za wykonanie zadań, dlaczego więc tym razem mielibyśmy pisać już we wcześniejszym zadaniu "Gracze posiadający Legendarną ciastkarnię otrzymają Zestaw do przechowywania"?

I jak grochem o ścianę... zgadnij kto jest ścianą.. beton - tak się wasz zespół ludzi wsparcie FoE powinien nazywać. Niechcesz się kompletnie odnieść do tego co pisałem.. zamiast tego skasuj kolejny post... daliście hasło w zadaniu postaw ciastkarnie albo inny budynek.. po czym w kolejnym nagroda - chwytak.. jak myslisz co zostało w ręku graczowi jesli tą ciastkarnie miał w inwentarzu, bo była stara epokowo ? sami ją chowaliście w Happy H więc dwa razy w ciula mnie zrobiliście z tym.. a ty beszczelnie wciąż odwracasz uwagę i piszesz że przecież nie zdradzamy nagród.. na prawdę myślisz że o to chodzi ? że tego oczekuje? moze nastapnym razeem przeczytaj post dokladnie, nie wiem rozrysuj to sobie może, a potem dopiero skasuj... wasza hipokryzja zabija, wiesz o tym ?

gdyby nie gwiazdki pozostale i tzw szczesciew losowosci foe to nic bym nie miał na finale - ani nowej ciastkarni, ani chwytaka, ani miejsca w miejscie i zasnataiwal bym sie teraz czy kasowac postawiony z inwenatza stara ciastaknie czy nie.. bo miejsca by zajkmowala a paramterami jest stara.. w takiej sytuacji bylo pelno osób - zrobiliscie precedens a tego nie oznaczyliscie w zadaniach - pewnie swoja grupa wiedziala a co tam, w koncu darmowe plany nowej perly na premierze z kosmosu sie nie biora.. to mam gdzieś, ale wkurza mnie strasznie wasze obłudne zachowanie wobec graczy, również tych co zaczęli dopiero i mieli piersszy event.. w jednym temacie piszesz ze kazdy dostal nagorde na finale, a ja widze że ten kto gwiazdek nie mial na koniec to mogl sobie polizac ciastka z ciastkarni przez szkielko jak przelewu nie zrobil do firmy... i jak sie mial taki gracz poczuc jak ludzie dostali ciastkanie a inni gracze nowi i nie tylko takowej nie dostali.. czy wam na głowe cos ciezkiego spadlo czy tyle kasy dostajesz ze musisz oklamywac samą siebie że jest ok z tym finałem eventu ? nie bądź obłudna w tej kwestii bo na prawde dobijasz mnie coraz bardziej tym...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8110

Guest
w jednym temacie piszesz ze kazdy dostal nagorde na finale
Przeczytaj raz jeszcze co napisałam:
Każdy kto ostatnie zadanie wykonał, nagrodę otrzymał.

Rozumiem, że jesteś niezadowolony z powodu konstrukcji tegorocznego eventu. Rozumiem też irytację, że znalazłeś się w takiej a nie innej sytuacji. Na przyszłość weźmiemy pod uwagę, iż są Gracze, dla których Przechowanie budynków nie jest wartościową nagrodą.
 

DeletedUser15643

Guest
a ja nie dostałem nic na koniec eventu, bo nie wylosowałem ciastkarni - z tym, że mnie ciastkarnie nie interesują, ale co odpowiesz Graczom, dla których był to pierwszy zimowy event w tej grze?
 

Fatherland

Książę
Rozumiem, że jesteś niezadowolony z powodu konstrukcji tegorocznego eventu. Rozumiem też irytację, że znalazłeś się w takiej a nie innej sytuacji. Na przyszłość weźmiemy pod uwagę, iż są Gracze, dla których Przechowanie budynków nie jest wartościową nagrodą.

Nic nie rozumiesz i nie zrozumiesz póki tobie za to płacą... ja mam 2 wielkie ciastkarnie z Arktyki, nie podoba mi się że tak zalatwiacie sprawy na forum, robiąc głupców z użytkowników jak w polityce. Developer zagrał na kasę na koniec eventu, jego.sprawa jeśli woli niezadowolenie graczy. Ale wy robiąc z nas głupców obrazacie nas w tej pseudo dyskusji i hipokryzja - robiąc to kasujecie nam posty i zamykacie usta. Straszycie przez upomnienie ze mi konto zablokujecie? Bo co za prawdę ? Myślisz że się tym przejme? ja nie będę miał wyrzutów sumienia, szkoda mi Was. I że tak.usilnie brniesz w to...

Gracze są pokrzywdzeni konstrukcja eventu w tym.roku, wprowadziliscie w błąd i powinniście im to wynagrodzić. Mi nie potrzeba kolejnej.Ciastkarni. mi się udalo, ale powiedz to.tym osoba którym się nie udało. 20 gości przy stole wigilijnym, 15 prezentów, kto był.ostatni ten się nie załapał...
 

DeletedUser3372

Guest
ale nigdzie nie jest napisane ze eventy sluza do nabijania nagrodami miast graczy nie odpowiadaja ci nagrody nie musisz grac wedlug mnie eventy to taki przerywnik zeby gra nie stala sie nudna
 

DeletedUser16730

Guest
ale co odpowiesz Graczom, dla których był to pierwszy zimowy event w tej grze?

Niech pomyślę... "przykro nam"?

Na przyszłość weźmiemy pod uwagę, iż są Gracze, dla których Przechowanie budynków nie jest wartościową nagrodą.

Niby czytamy ten sam tekst (chyba, że w tym co usuwałaś było więcej informacji której nie widziałem), a ja zrozumiałem, że nie Przechowanie jest nie wartościowe tylko pucha bardziej logiczna. Ale ja raczej z tych głupich* także tego, nie przejmuj się za bardzo.

A wracając do eventu "beznagrodowego", wiesz to jest tak, jak się z kogoś żyje to nawet jak się go uważa za frajera i idiotę trzeba udawać, że się go kocha. Trzeba dawać prezenty, chuchać, skakać... jednym zdaniem trzeba udawać, że jest ważny i potrzebny. Takim właśnie elementem tego procesu są eventy, eventy które z jednej strony mnożą dochody producenta, a z drugiej producent może pokazać swoją dobrą wolę.
W tym evencie producent dwa razy sobie rozstrzelał kolana.
Pierwszy raz dając przymusowe przemieszanie i sądząc, że taka jego konstrukcja zapewni mu większe wpływy. Nic bardziej mylnego, bo trzeba być nie lada desperatem żeby kupować gwiazdki z ryzykiem, że znowu się będzie przemieszywało i znowu przepadną. Gdyby przemieszanie natomiast było w dowolnym momencie za większą ilość gwiazdek ludzie mając pewność, że na pewno trafią prędzej czy później chcianą nagrodę kupowaliby gwiazdki o wiele chętniej.
Drugi raz każąc losować ciastkarnie. Niestety, to jest bandycki numer i świadczy o chytrości. Zwykłej ludzkiej chytrości, od której pewnie sam momentami nie jestem wolny, ale w takich przypadkach kieruję zwykłym za i przeciw.

*nie musisz usuwać za wycieczki osobiste, chyba że sam siebie też głupcem nazywać tutaj nie mogę.
 

HuanMing

Książę
Miałam już nie narzkać ale muszę.
Event bez nagrody końcowej jest jak akwarium bez rybek, safari bez zwierzątek czy szklanka bez piwa. Naprawdę myślałam, że niczym mnie już nie zaskoczycie, a tu proszę, taka niespodzianka.
Wszystkie eventy robi się po to, żeby po trudach, ocierając pot z czoła dostać nagrodę końcową. Klika się milion produkcji godzinnych, wysyła zwiad, podbija prowincję, kończy technologie... O ile mnie pamięć nie myli to do tej pory każdy event miał coś specjalnego na koniec, nawet historyczne eventy zaczęły dawać unikalne budynki. Nie będę dyskutować przydatności tych nagród, bo ja się zawsze cieszyłam, że mam coś nowego, że moje zaangażowanie, poświęcenie eventowi czasu, wykonanie wszystkich zadań zostało nagrodzone czymś specjalym, czymś czego ktoś kto eventu nie ukończył nie ma i mieć nie będzie. A tu? Aż słów brak, serio. Tak rozczarowana eventem jeszcze chyba nie byłam.
 
Do góry