Zima w Forge o Empires - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser8110

Guest
Zapraszamy do rozmowy na temat nadchodzącego eventu zimowego! :)

Pamiętajcie, że przed rozpoczęciem zimowej zabawy nie wolno prezentować treści zadań, ich rozwiązań ani gotowych poradników zaliczania!
Jeżeli wydaje Ci się, że jakaś informacja mogłaby zepsuć zabawę komuś, kto nie chce jej znać, ukryj ją w spoilerze!


Jak dodać spoiler?
Używamy podanego poniżej tagu bez kropki w nawiasach:
[.SPOILER]Tekst który ma znaleźć się w spoilerze [./SPOILER]
 

DeletedUser7261

Guest
Spoko. Czyli to samo co w zeszłym roku :> Żeby chociaż zadania były troche inne.
 

DeletedUser11683

Guest
Czy mi się wydaje, że w innym wątku Support pisał,że jak bum cyk event nie wystartuje 1 grudnia (w odpowiedzi na domysłu któregoś z graczy)? No ale nawet jak pisał, to już pewnie wykasował :)
A poważniej - można dostać jakieś info nt. domku z piernika - typ, bonusy, wielkość i tym podobne, nieistotne, wiadomości?
 

DeletedUser8110

Guest
Czy mi się wydaje, że w innym wątku Support pisał,że jak bum cyk event nie wystartuje 1 grudnia (w odpowiedzi na domysłu któregoś z graczy)? No ale nawet jak pisał, to już pewnie wykasował :)

Jeśli dobrze kojarzę, to w wątku 'Co w trawie piszczy" ktoś mówił, ale o dacie o 30 listopada ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14

Guest
ned-stark-winter.jpg
 

DeletedUser3876

Guest
Czy mi się wydaje, że w innym wątku Support pisał,że jak bum cyk event nie wystartuje 1 grudnia (w odpowiedzi na domysłu któregoś z graczy)? No ale nawet jak pisał, to już pewnie wykasował :)
A poważniej - można dostać jakieś info nt. domku z piernika - typ, bonusy, wielkość i tym podobne, nieistotne, wiadomości?
Proszę:
A mi się właśnie wydaje, że pojawi się w... listopadzie;) dokładnie to 30 listopada... rok temu rozpoczął się 1 grudnia i była to niedziela, trwał do 6 stycznia. Teraz event ma trwać do 4 stycznia, więc jeszcze prędzej się skończy niż rok temu, a podejrzewam, że rozpocznie się jak rok temu, czyli w niedzielę najbliższą grudnia, a zatem 30 listopada:)
Muszę Cię rozczarować ;) Nie trafiłeś ani w datę rozpoczęcia, ani zakończenia ;)
To tyle w temacie daty z innego wątku.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Auksacer

Wicehrabia
No tak, Szczupak miał rację, ja się myliłem co do daty rozpoczęcia i zakończenia eventu:) To były moje spekulacje. Ale tam 1 dzień w tą czy weftę:p Byłem blisko:)
 

DeletedUser

Guest
Wszystko ładnie , pięknie oprócz planów perełek.Te możemy zdobywać na co dzień.
 

DeletedUser13383

Guest
Witam, to będzie mój pierwszy event zimowy i dokładnie nie wiem o co w nich chodzi. W dyskusjach pisano że żeby zdobyć główną nagrodę, to będe musiał się logować w odstępach czasowych :5 min 15 min itp. Jakbyście mogli mi z grubsza to wyjaśnić i na czym to dokładnie będzie polegać. Wiem że będzie losowanie za gwiazdki, ale dalej to nie wiem :D
 

kasia2389

Arcyksiążę
Każdy dzień przyniesie nowy zestaw prezentów zawierających gadżety, takie jak Punkty Rozwoju, plany Pereł Architektury, jednostki i budynki... oraz nagrodę specjalną wyświetlaną w prawym górnym rogu okna, która będzie zapakowana w jednym z prezentów. Nagrodą mogą być też dodatkowe gwiazdki, budynki specjalne z poprzednich eventów, a nawet budynki specjalnie stworzone dla tegorocznej zimowej zabawy.

Początkowo wszystkie przedmioty danego dnia są widoczne, po naciśnięciu zielonego przycisku przedmioty są przemieszane i zapakowane w paczki i stają się niewidoczne. klikniecie na paczkę otwiera przedmiot, to kosztuje 10 gwiazdek.

Gwiazdki otrzymujemy za wykonywanie zadań od 14 gwizdek (jedno dziennie) oraz za zapakowanie nagród 10 gwiazdek, ponadto można je wylosować jako nagrodę, i kupić za diamenty.

To logowanie o którym piszesz dotyczy Poszukiwania Skarbów jeszcze nie wprowadzanego na nasze serwery.
 

Auksacer

Wicehrabia
Mam pytanie, w sumie trochę głupie chyba, dość oczywiste i sam domyślam się jaka jest odpowiedź, ale wolę się upewnić:)

Czy niewykonane zadania przechodzą na następne dni? W sensie, że jak na przykład nie będę na FoE logował się przez tydzień, to będę mógł spokojnie później nadrobić te wszystkie zadania które były jak mnie nie było?:p
 

DeletedUser11758

Guest
Czy tym evencie można będzie wylosować powiększenie terenu ?. Można wylosować diamenty , młotki i złoto. To czemu nie można wylosować powiększenia terenu. Niestety nie zmieniono jego formy. Przez to event jest prawie idealny. Trzeba wykonywać zadania ale przeciwieństwie do eventu Letniego dostajesz więcej gwiazdek i łatwiej wylosować dodatkowe gwiazdki. Kwadrat zawiera więcej nagród niż koło i dodatkowo można wypatrzeć i obserwować rzecz którą chcesz wylosować.Lepiej było by gdyby naśladował event Wielkanocny. Wtedy rozdajesz ludziom gwiazdki zamiast jajek.
 

wuen

Hrabia
Ostatnio lubię zaglądać na forum choćby po to by przeczytać takie posty:
1. autorzy pytań znają odpowiedź ale mimo tego pytają:
Czy tym evencie można będzie wylosować powiększenie terenu ?. Można wylosować diamenty , młotki i złoto. To czemu nie można wylosować powiększenia terenu.
Pomimo braku znaku zapytania domniemywam iż jest to odpowiedź w formie pytania na wcześniejsze pytanie ;)
2. do braków związanych z gramatyką dochodzi geometria:
pan k napisał:
Kwadrat zawiera więcej nagród niż koło
jeśli autor ma na myśli ten "kwadrat"



to według mnie (i pewnie nie tylko) w/w figura jest prostokątem...
 

trupek1000

Zespół FoE
Moderator forum
Kwadrat zawiera więcej nagród niż koło i dodatkowo można wypatrzeć i obserwować rzecz którą chcesz wylosować.
No wiedziałem, że znów pojawią się teorie spiskowe w stylu "jak się skoncentrujesz, to na pewno wypatrzysz przed zakryciem gdzie wmieszało nagrodę, którą chcesz trafić" :haha:
 

DeletedUser3876

Guest
C(...) dodatkowo można wypatrzeć i obserwować rzecz którą chcesz wylosować.(...)
Bzdura kompletna. Nie wprowadzaj innych Graczy w błąd! Efekt "przemieszania" jest TYLKO wizualny i nijak ma się do umiejscowienia zakrytych nagród.
 

MadameCommando

Zespół FoE
Supporter
No wiedziałem, że znów pojawią się teorie spiskowe w stylu "jak się skoncentrujesz, to na pewno wypatrzysz przed zakryciem gdzie wmieszało nagrodę, którą chcesz trafić" :haha:

Były sytuacje ubiegłego roku, że Gracze nagrywali mieszanie prezentów i później odtwarzali, co jednak dokładnie udowodniło, że jest tak, jak napisał Szczupak. Sama widziałam takie nagranie odtworzone w spowolnionym tempie i efekt jest tylko wizualny.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Najlepszą teorią jest to ze albo masz szczęście albo masz jak zawsze pecha :p

Dlatego nie lubię tego eventu, bo potrafię wydać ileś tam gwiazdek i przed nagrodą wymarzoną wylosować odświeżenie prostokąta czy tam kwadratu jak kto woli ^^
 

DeletedUser625

Guest
Jednak jest mały procent szans że nagroda na którą polujesz pojawi się tam gdzie się wpatrzysz. Parę razy mi się tak zdarzyło ale nie mówię że jest tak zawsze. ;-)

- - - Zaktualizowano - - -

Dlatego nie lubię tego eventu, bo potrafię wydać ileś tam gwiazdek i przed nagrodą wymarzoną wylosować odświeżenie prostokąta czy tam kwadratu jak kto woli ^^

Gorzej się denerwuję gdy trafię "2x", a zaraz potem odświeżenie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8764

Guest
to według mnie (i pewnie nie tylko) w/w figura jest prostokątem...

Tyle, że każdy kwadrat też jest prostokątem :p
Co do nagród zimowych

to z poprzednich lat była już brama 2 x :( i mała ciastkarnia

A tu jest błąd:

Każdy dzień przyniesie nowy zestaw prezentów zawierających gadżety, takie jak Punkty Rozwoju, plany Pereł Architektury, jednostki i budynki... oraz nagrodę specjalną wyświetlaną w prawym górnym rogu okna, która będzie zapakowana w jednym z prezentów. Nagrodą mogą być też dodatkowe gwiazdki, budynki specjalne z poprzednich eventów, a nawet budynki specjalnie stworzone dla tegorocznej zimowej zabawy.

Bo nagroda jest wyświetlana w lewym górnym rogu :p

 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Mikekun

Książę
Szczerze, aktualne nagrody co są dostępne w wersji beta są lepsze aniżeli podczas eventu Wielkanocnego oraz eventu piłkarskiego. Więc na pewno będę czekał i na ten event co będzie. W sumie cieszę się i z tego że planów do pereł nie będzie bowiem one nigdy nie odgrywają one u mnie głównej roli, wolę zebrać studnię aniżeli plan :)

pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser5506

Guest
Życzenia noworoczne w listopadzie tego jeszcze nie bylo:D w każdym bądź razie serdecznie dziękuję i wzajemnie drogi teamie :)
Co do tematu, no to nie ma nad czym się rozwodzić, po prostu fajnie ;)
Nagroda podwojenia a następnie odkrycia powoduje ze mozemy zobaczyć cztery prezenty? Bo tego właśnie nie pamiętam z zeszłego roku...
 

DeletedUser8764

Guest
Szczerze, aktualne nagrody co są dostępne w wersji beta są lepsze aniżeli podczas eventu Wielkanocnego oraz eventu piłkarskiego. Więc na pewno będę czekał i na ten event co będzie. W sumie cieszę się i z tego że planów do pereł nie będzie bowiem one nigdy nie odgrywają one u mnie głównej roli, wolę zebrać studnię aniżeli plan :)

pozdrawiam Mikekun

A kto powiedział (napisał), że planów nie będzie??

Każdy dzień przyniesie nowy zestaw prezentów zawierających gadżety, takie jak Punkty Rozwoju, plany Pereł Architektury, jednostki i budynki... oraz nagrodę specjalną wyświetlaną w prawym górnym rogu okna, która będzie zapakowana w jednym z prezentów. Nagrodą mogą być też dodatkowe gwiazdki, budynki specjalne z poprzednich eventów, a nawet budynki specjalnie stworzone dla tegorocznej zimowej zabawy.

- - - Zaktualizowano - - -

Fakt, ale na początku była w prawym (zaś w lewym z dnia poprzedniego...).
Zgadza się, to się zmieniło chyba przy 16tym zadaniu ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry