Zima w Forge o Empires - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

Fatherland

Książę
Prawda, bardzo sympatyczny event, jak co roku zimą, w FoE ten również takowy był :)
Event zimowy, to również ogromna szansa dla graczy, którzy z jakichś powodów mieli przerwę w grze i chcieliby nadrobić budynki specjalne z innych tematycznych eventów, które go ominęły (korzyść dla obydwu stron - dobrze pomyślany produkt). Dzięki za kolejny fajny "evencik" ;)
P.S. i za Piernikowy Domek, świetny jest i przywołuje na wspomnienia ;)
 

DeletedUser625

Guest
Mój ulubiony event to ten letni, bo jest największa szansa na wygranie tego co się chce. :)
 

DeletedUser625

Guest
Tia, na pewno. Diamenty drugiego dnia gdy prawie wszyscy mieli znikomą ilość gwiazdek. Wieże zwycięstwa, zestaw do renowacji, budynek kulturowy premium i ciastkarnia pod rząd w ostatnich 4 dniach eventu. To na pewno nie było złośliwe.
 

Fatherland

Książę
wg mnie nie było złośliwe, bo na każdą z tych nagród pod koniec można było równomiernie zebrać pewną ilość gwiazdek, które można było potem wykorzystać w różnych proporcjach w zależności od losowania. W przypadku rozłożenia nagród "ciekawszych" w równych odstępach, nie można by było wysterować i zoptymalizować tak zużycie gwiazdek, by zdobyć te nagrody. Nie na każdą ciekawszą nagrodę pod koniec eventu, trzeba użyć tej samej liczby gwiazdek. Jedna mogła wpaść za 12 razem, inna za 1 razem. W przypadku równych okresów, istniało duże prawdopodobieństwo że na którąś z nagród nie starczyło by gwiazdek. Istnieje w takim losowaniu duża dysproporcja pomiędzy zużyciem gwiazdek a dostaniem nagrody dnia. Najciekawsze nagrody dnia umieszczone pod sam koniec eventu, dały szansę na optymalizacje i dopasowanie się do tych dysproporcji losów. Również diamenty na początku były dobrym posunięciem, bo wiadomo że gracze na wszystkich światach odpalą losy na nagrodę diamentową. więc szansna na diamenty była znacznie większa niż na nagrody w środku eventu na przykład. Diamenty zbierają się do jednego worka na wszystkich światach, inne nagrody nie. To samo studnia życzeń na początku, dobre posunięcie. Później promocja na zakup diamentów z gwiazdkami. Kolejna szansa jeśli ktoś chciał mieć więcej gwiazdek. Sprytnie umieszczone w środku, podwójnie. Nagrody ważniejsze dnia na koniec, dały ostatecznie zadowolenie większości graczy, bo nie zmarnowali zebranych lub zakupionych gwiazdek. To, że gracze tutaj się wypowiadają źle o ułożonej liście nagród głównych (co jest błędne, jeśli się nie rozumie zjawiska losowości i dysporporcji z tym związanych) nie oznacza, że tak faktycznie jest. Mam nadzieję, że w przyszłym roku również tak ułożą nagrody dnia, co więcej - może jeszcze coś poprawią.
 

DeletedUser625

Guest
Piszesz, że obecne ułożenie nagród pozwalała na rozplanowanie gwiazdek na co przeznaczyć. Rzecz w tym, że dzień wcześniej nie wiedzieliśmy co będzie dnia następnego, równie dobrze mógł to być jakiś badziew. O planowaniu zatem nie ma mowy. Dodatkowo jak wytłumaczysz możliwość losowania 12x diamentów skoro one były drugiego dnia gdzie każdy maksymalnie mógł mieć 30 gwiazdek? O ile się nie mylę jeden prezent to 10 gwiazdek, więc maksymalnie były 3 próby. Dodatkowo wiele razy się zdarzało, że mimo po zakończeniu losowania byliśmy na 100% pewni że dana nagroda jest w pewnym miejscu to i tak była gdzie indziej. Dlatego właśnie uważam, że ustawienie nagród tak, a nie inaczej było to bardzo złośliwe zagranie, a ty nie pij już tyle wysokoprocentowych napojów. :)
 

bartekmod

Książę
Nie da się rozplanować użycia gwiazdek... zbierasz, zbierasz, zbierasz i nagle pojawia się nagroda którą chcesz uzyskać, masz 300 gwiazdek zapasu, zaczynasz losowanie, pół planszy odkryte, ups, przemieszanie... drugie podejście, 3/4 planszy odkryte i znów przemieszanie, potem w miarę szybko trafiasz nagrodę, ale gwiazdki prawie wyzerowało, na drugi dzień znów nagroda którą chcesz, ale nie masz za co losować, dziękuję już nie mam ani jednego losowania, wyzerowało, nagrody nie ma

przypadek drugi.. masz 300 gwiazdek, losujesz szybko trafiasz na podwójną nagrodę i nagrodę dnia masz podwojoną, trafiłeś, zostało 250 gwiazdek, następnego dnia, kurcze wcale ta nagroda mnie nie interesuje (każdy ma swoje preferencje), na następną wartą uwagi czekasz 5 dni, 50 gwiazdek z przemieszań + z 70-80 z wykonanych zadań, do losowania masz 380 gwiazdek, trafiasz nagrodę 3krotnie

w przypadku pierwszym: pewnie można zastopować jak zostanie 150 gwiazdek, ale wtedy nie mam nagrody, do tego nie mam pewności że dzień później te gwiazdki użyję, to może jeszcze losuję zostanie mi 100 gwiazdek (no niestety dalej nie mam nagrody), ale liczę że do następnej wartej uwagi nagrody uzbieram ponad 100 gwiazdek więc łącznie będę miał 200 na losowanie, tyle też wydałem w tym, więc jest po równo do obu nagród, ale niestety nagroda pojawiła się już następnego dnia więc proporcja wyniosła 2:1, nie uzbierałem 100 dodatkowych gwiazdek na które liczyłem

w przypadku drugim po udanym losowaniu odpuszczam, bo podejrzewam że dzień później będzie super nagroda, to przyda się 250 gwiazdek, ale niestety nie ma jej, w międzyczasie zbieram 130 gwiazdek, gdybym to wiedział, to w tym wcześniejszym losowaniu po podwójnej nagrodzie mogłem przeznaczyć na losowanie jeszcze ze 100 gwiazdek, może bym trafił przemieszanie i nową nagrodę i zostałoby mi 150 gwiazdek, a do następnej nagrody miałbym 280 gwiazdek... ale skąd mam to wszystko wiedzieć?
 

DeletedUser11683

Guest
Piszesz, że obecne ułożenie nagród pozwalała na rozplanowanie gwiazdek na co przeznaczyć. Rzecz w tym, że dzień wcześniej nie wiedzieliśmy co będzie dnia następnego, równie dobrze mógł to być jakiś badziew. O planowaniu zatem nie ma mowy. Dodatkowo jak wytłumaczysz możliwość losowania 12x diamentów skoro one były drugiego dnia gdzie każdy maksymalnie mógł mieć 30 gwiazdek? O ile się nie mylę jeden prezent to 10 gwiazdek, więc maksymalnie były 3 próby. Dodatkowo wiele razy się zdarzało, że mimo po zakończeniu losowania byliśmy na 100% pewni że dana nagroda jest w pewnym miejscu to i tak była gdzie indziej. Dlatego właśnie uważam, że ustawienie nagród tak, a nie inaczej było to bardzo złośliwe zagranie, a ty nie pij już tyle wysokoprocentowych napojów. :)
Po pierwsze primo - diamenty były bodaj 3 albo 4 dnia - i z zebranych gwiazdek udało mi się je wylosować na 3 z 5 światów.
Po drugie primo - wiele razy udowadniano już, że wizualizacja losowania ni jak ma się do faktycznego rozplanowania nagród, zatem nie dziw się że nagroda była gdzie indziej.
Po trzecie primo - nie każdy ma takie priorytety jak Ty jeśli chodzi o nagrody i każdy mógłby inaczej sobie wymarzyć kolejność. Tyle tylko, że zapewne moja wymarzona kolejność różniłaby się znacznie od Twojej i vice versa.
A co do braku wiedzy o kolejnych nagrodach - faktycznie rok temu było łatwiej, bo kolejność na produkcji pokrywała się z kolejnością na becie. Tym razem było inaczej, ale info z Supportu, że nagrody będą takie same już stanowiło spore ułatwienie - po prostu trzeba było czekać na ten dzień. Do tego z kilkugodzinnym wyprzedzeniem było wiadomo co będzie następnego dnia, więc jakieś planowanie w horyzoncie operacyjnym można było robić.
 

DeletedUser11123

Guest
trochę bez sensu ta dyskusja. przecież doskonale wiadomo, czemu układ był taki a nie inny. FoE nam ma dostarczać rozrywki a IG ma dostarczać szmalu. Event był super, układ nagród wobec powyższych faktów jak dla mnie całkowicie zrozumiały i akceptowalny i żadnych złośliwości bym się nie doszukiwał
 

Fatherland

Książę
Dokładnie, można było sobie to zaplanować (zużycie gwiazdek), tym bardziej, że prawie wszystkie nagrody ważniejsze (budynki i zestaw) były właśnie na końcu, co przy informacji od IG iż będą te same nagrody lecz w innej kolejności, dawały jasny sygnał co można zrobić z gwiazdkami... na końcu eventu, przy losowaniu tej konkretnej nagrody, można było więc lepiej kontrolować zużycie gwiazdek, bo wiadome były jakie w ostatnim tygodniu będą prezenty (wcześniej ich nie było więc musiały być na koniec)... niezależnie czy się komuś kolejność podobała czy nie (mi się bardzo podobała i podejście Team'u do wskazówki o tym że będą te budynki co na becie było bardzo w porządku), złośliwości na pewno nie było. W tym przypadku więc dwie strony mogły być zadowolone, a w końcu o to chodzi w handlu... Na pewno więc żadnych złośliwości nie było ze strony FoE, wręcz przeciwnie, dużo Nam ułatwili i można było sobie jakieś planowanie zrobić. Wsadzenie ważniejszych nagród głównych na koniec wg mnie było dużym ułatwieniem a nie złośliwością, tym bardziej że wiadome było że będą te budynki co na becie... Event wg mnie był super, kolejność mi odpowiadała i była wg mnie lepsza niż w zeszłym roku ;)
 

DeletedUser625

Guest
Po pierwsze primo - diamenty były bodaj 3 albo 4 dnia - i z zebranych gwiazdek udało mi się je wylosować na 3 z 5 światów.
Po drugie primo - wiele razy udowadniano już, że wizualizacja losowania ni jak ma się do faktycznego rozplanowania nagród, zatem nie dziw się że nagroda była gdzie indziej.
Po trzecie primo - nie każdy ma takie priorytety jak Ty jeśli chodzi o nagrody i każdy mógłby inaczej sobie wymarzyć kolejność. Tyle tylko, że zapewne moja wymarzona kolejność różniłaby się znacznie od Twojej i vice versa.
A co do braku wiedzy o kolejnych nagrodach - faktycznie rok temu było łatwiej, bo kolejność na produkcji pokrywała się z kolejnością na becie. Tym razem było inaczej, ale info z Supportu, że nagrody będą takie same już stanowiło spore ułatwienie - po prostu trzeba było czekać na ten dzień. Do tego z kilkugodzinnym wyprzedzeniem było wiadomo co będzie następnego dnia, więc jakieś planowanie w horyzoncie operacyjnym można było robić.

Ad 1. Diamenty były niestety drugiego dnia. :)
Ad 2. Wiem o tym. To co tam napisałem było próbą wytłumaczenia Fatherlandowi, że jednak event jest złośliwy. :)
Ad 3. Nie sądzę by znalazł się ktoś kto pragnie dziadka do orzechów, zegara słonecznego, albo innej dekoracji premium, która da mu raptem 80-150 zadowolenia zamiast, budynku produkcyjnego premium, który nie dość, że w późniejszych epokach daje tego zadowolenia więcej to jeszcze młotki produkuje. :) Podejrzewam, że znacząca większość graczy polowała na Zestaw do Renowacji, Domek Premium, Budynek Kulturowy Premium, Budynek Produkcyjny Premium, Studnię Życzeń, Wieże Zwycięstwa, Wieże Obserwacyjną, Diamenty i Medale tyle. Reszta to śmieci. :p

I po czwarte primo :) Co z tego że wiedzieliśmy że nagrody będą te same, skoro nie znaliśmy ich kolejności jakie w tym ułatwienie? Ja bym powiedział, że wręcz utrudnienie Przecież zawsze tak było że nagrody na becie są identyczne jak u nas..
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Właśnie dobrze, że było jak było, bo przynajmniej nikt specjalnie nie zaplanował tego eventu. Można było tylko zbierać i na odpowiednią rzecz wydać.
Takie umożliwienie przygotowania się w pełni pod każdą porządaną rzecz jest zbyt dużym ułatwieniem.
Jak ktoś dobrze wydawał gwiazdki to i dorobił się kilku fajnych rzeczy. Ale, jak się nie dorobił tych kilku rzeczy lub kilkunastu, to jest źle i nie powinno być nic zmienione w kolejności.
 

DeletedUser11683

Guest
Ad 1. Diamenty były niestety drugiego dnia. :)
Jestem na 100% pewny, że później. Drugiego dnia były na becie.
Nie dałbym rady wygrać diamentów na 3 z 5 światów, gdyby do dyspozycji był nieco ponad 30 gwiazdek. Nieco ponad 70 (czy diamenty czwartego dnia) wydaje się najbardziej prawdopodobne.

Ad 3. Nie sądzę by znalazł się ktoś kto pragnie dziadka do orzechów, zegara słonecznego, albo innej dekoracji premium, która da mu raptem 80-150 zadowolenia zamiast, budynku produkcyjnego premium, który nie dość, że w późniejszych epokach daje tego zadowolenia więcej to jeszcze młotki produkuje. :) Podejrzewam, że znacząca większość graczy polowała na Zestaw do Renowacji, Domek Premium, Budynek Kulturowy Premium, Budynek Produkcyjny Premium, Studnię Życzeń, Wieże Zwycięstwa, Wieże Obserwacyjną, Diamenty i Medale tyle. Reszta to śmieci. :p
Ja nie pisałem o zbiorze nagród, tylko o ich kolejności. Mając dany zbiór każdy zapewne mógłby ułożyć kolejność pod swoje preferencje, tyle tylko że ta kolejność nie byłaby taka sama dla wszystkich.
A na marginesie - ja bardzo lubię kiepskie nagrody w tym evencie. Przynajmniej wiem, że z czystym sumieniem mogę odpuścić sobie losowanie. Przy lepszych jest już dylemat - zaryzykować, czy poczekać :)
I po czwarte primo :) Co z tego że wiedzieliśmy że nagrody będą te same, skoro nie znaliśmy ich kolejności jakie w tym ułatwienie? Ja bym powiedział, że wręcz utrudnienie Przecież zawsze tak było że nagrody na becie są identyczne jak u nas..
Oczywiście, gdyby kolejność była taka sama, to byłoby lepiej. Ale wiedza, że nagrody będą takie same (choć w innej kolejności) też była cenna, bo było wiadomo że kiedyś się doczekamy na świątynię wiedzy, zestaw renowacyjny czy budynek kulturalny premium. Gdyby nagrody były różne, to mogło się okazać, że np. świątynia wiedzy wypadła z listy i ktoś kto na nią czekał zostaje z 700 gwiazdkami, za które może już tylko ciastkarnię wylosować.
 

DeletedUser625

Guest
No widzisz, mówiłem. :) To właśnie na becie były 4 czy tam 5 dnia. :)
 

DeletedUser

Guest
O maśko..koffana..i znowu encyklopedyczna wykładnia..elaborat w broszurowym wydaniu..w miękkiej oprawie ^^
Zmory przeszłości..Welcome to comeback :D:D:D

Guana to nie do Ciebie :)

W kwestii eventu..tym razem Guana powiem= Masz całkowitą rację= :p
Trzy podstawowe nagrody..na trzech ostatnich miejscach..i ze złośliwym gnomem..zwanym "przemieszanie"..było zabawnie^^
 
Status
Zamknięty.
Do góry