Zima 2022 - komentarze

Każdy, kto umie liczyć wie, że kalendarz JEST do zrobienia, tylko prawdopodobieństwo jest niskie. Możliwe jest nawet trafienie wszystkich kluczy za pierwszym prezentem, jak i wariant podany przez @Feandil . Odpowiednio 1:1,47e+40 i 1:6,99e+116
Idziesz takim tokiem myślenia, że jakbyś kupiła lotka i byś miała 0,0005% szans na wygraną, mówiła byś wszystkim że wygrałaś i masz kasę w kieszeni?
 

Borisel

Hrabia
100 gwiazdek żeby znaleźć klucz. Ale cieszmy się - w końcu są święta ;) 5 ulepszeń jeszcze do końca mi zostało - więc kto wie , może się uda zrobić. Plusem tego eventu jest Amy - nie wiem czemu , ale wydaje się urocza.
 
100 gwiazdek żeby znaleźć klucz. Ale cieszmy się - w końcu są święta ;) 5 ulepszeń jeszcze do końca mi zostało - więc kto wie , może się uda zrobić. Plusem tego eventu jest Amy - nie wiem czemu , ale wydaje się urocza.
Na becie nie zdobyłem kalendarza. Z początku dobrze szło, a potem nie znalazłem kluczy.
 
No i moja dobra passa z kalendarzem się skoczyła. Wszystkie części kluczy już zużyłam, wszystkie gwiazdki wydałam, wystarczyło tego na 13 okienek. To i tak sukces. Cóż, Mikołaj mnie w tym roku znów nie zaszczyci swoją portretową obecnością :D
 

LimakT

Baronet
No i moja dobra passa z kalendarzem się skoczyła. Wszystkie części kluczy już zużyłam, wszystkie gwiazdki wydałam, wystarczyło tego na 13 okienek. To i tak sukces. Cóż, Mikołaj mnie w tym roku znów nie zaszczyci swoją portretową obecnością :D
Całkiem możliwe .że nie tylko kalendarza nie zrobisz ale i nagrody głównej. Jak chcesz mieć chociaż nagrodę główną na maxa to lepiej zbierać gwiazdki i wydać w 1 dzień wszystkie.
 

Marik

Książę
odkrywcze, aczkolwiek w tym evencie totalnie bez znaczenia bo i tak liczy sie ilość otwartych prezentów. Nic wiecej się nie liczy. co prawda najlepiej celowac w przemieszanie lub +14 gwiazdek bo to w zasadzie "darmowa" zapałka
Czy ja wiem? Wydaje mi się że wchodzenie na grę kilka razy dziennie i zbieranie śmieci da więcej gwiazdek niż typowe celowanie w prezenty z gwiazdkami i przemieszanie. Szkoda rezygnować z dziennej
 

LimakT

Baronet
odkrywcze, aczkolwiek w tym evencie totalnie bez znaczenia bo i tak liczy sie ilość otwartych prezentów. Nic wiecej się nie liczy. co prawda najlepiej celowac w przemieszanie lub +14 gwiazdek bo to w zasadzie "darmowa" zapałka
Ma znaczenie. Tak jak zauważyłeś dodatkowe gwiazdki się dostaje z tych prezentów co opisałeś wyżej. Jeden daje 14 gwiazdek, przemieszanie daje 10 gwiazdek i jeszcze odkrywanie 2 prezentów coś tam daje chyba 3 gwiazdki.
Jest jeszcze jeden prezent dający 10 gwiazdek. Jest to właśnie klucz do kalendarza. Przy czym za pierwszym trafieniem dostajesz tylko sam klucz bez gwiazdek. Natomiast za drugim trafieniem klucza w tym samym dniu dostajesz fragment klucza oraz 10 gwiazdek. Dlatego ludzie wydający gwiazdki w 1 lub w 2 dni będą mieli łatwiej zdobyć nagrodę główną na maxa niż ludzie próbujący robić kalendarz(na który i tak są bardzo małe szanse na zrobienie).
 

korosh

Baronet
Doszedłem do zadania 54, gdzie nagrodą miało być 50 gwiazdek, zrobiłem je ale gwiazdek nie dostałem. Czy ktoś miał podobnie lub wie dlaczego tak się stało?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Doszedłem do zadania 54, gdzie nagrodą miało być 50 gwiazdek, zrobiłem je ale gwiazdek nie dostałem. Czy ktoś miał podobnie lub wie dlaczego tak się stało?
one zawsze wpadają po zrobieniu zadania i sie doliczają do posiadanych, przeczuwam, ze jesteś na 53 i musisz zrobić i Ci wpadną.
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Krótki wierszyk:

Kalendarza nie zrobilem,
Darów Elfów nie kupiłem
Budynek dobry po wszeczasy,
Zrobić go można bez kasy
 

mastika

Wicehrabia
Jak mi dzisiaj pociągnęło aż 15 zapałek żeby zapalić 20 świeczek, to już taki pewny nie jestem, czy główną uda się zebrać.
 

Borisel

Hrabia
Event skończony - czas na ocenę. W zmianach tego eventu była zmiana "prowadzącej" event - tym razem była to Amy , którą polubiłem i dzięki niej czytałem opisy tych misji . Inną zmianą był "inny naciągacz" mało obeznanych graczy jakim były te elfy za cenę niebagatelna 3k diaxów - nic nie skusiło mnie by kupić te śmieci , które chciały mi wcisnąć te spiczastouche.
Miłą odmianą jest również możliwość zdobycia nagrody głównej za aktywność w grze - to było wystarczające i jest to na plus. Z innych plusów mogę wymienić nagroda główna ; nowy budynek 2x2 na miejsce starych , wysłużonych świątyń wiedzy; możliwość zdobycia ulepszeń na budynki z poprzednich eventów.
Z minusów to liczba części kluczy do zdobycia - częściej mi wpadały 1 części co za skutkowało niezrobieniem kalendarza - nie było możliwości przy tej ilości gwiazdek ; inną wadą jak wspomniałem wcześniej elfy za 3k ze śmieciami czy liczba gwiazdek do zdobycia i wydania - dziennie zdobywałeś 2-3 losowania , jakby było możliwe losowanie za 5 gwiazdek - to kto wie , może by się udało zrobić kalendarz.
Ogólna ocena - 8/10 . Event dobry z poprawkami mechaniki gwiazdek i kalendarza (głównie części klucza - żeby zlikwidować 1-częsciowe a dać stałą liczbę 3-częściowe).

kalendarz.jpg

Tak wygląda mój kalendarz na koniec eventu. Może jeszcze się skuszę i zakończę - przeanalizuję czy opłaca się wydawać 2k diaxów na m.in. avatar oraz budynek 2x2.
 
Do góry