Zima 2022 - komentarze

Borisel

Hrabia
No i wreszcie jakiś konkretny budynek 2x2 . Już wiem na co będę wymieniał stare i dobre św. wiedzy. Budynek główny również ciekawy.
 

denis0011

Szlachcic zagrodowy
serio aż taka duża różnica między budynkami? jeden 4 pr drugi 14? A atak i obrona porównywalne (jak zwykle atak słabszy nieco jak od kilku eventów), więc od razu wskazanie na budynek a nie jak inne eventy że można rozważyć oba.

No i ciekawe czy bez diamentów będzie możliwe ułożenie całości
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
No i wreszcie jakiś konkretny budynek 2x2 . Już wiem na co będę wymieniał stare i dobre św. wiedzy. Budynek główny również ciekawy.
Tak, ale będzie możliwe zdobycie "jego części" , a nie budynek w całości. Przepalisz diamenty i możesz złożyć raptem jeden budynek .
@denis atak i obrona porównywalna ? Tam jest przepaść w %
 

piotresz

Hrabia
Tak, ale będzie możliwe zdobycie "jego części" , a nie budynek w całości. Przepalisz diamenty i możesz złożyć raptem jeden budynek .
@denis atak i obrona porównywalna ? Tam jest przepaść w %
Podłączysz główny budynek pod BG więc będzie szansa na 6 kawałków. W praktyce po 5-6 tygodniach możesz mieć ten budyneczek
 
Ostatnia edycja:

denis0011

Szlachcic zagrodowy
Tak, ale będzie możliwe zdobycie "jego części" , a nie budynek w całości. Przepalisz diamenty i możesz złożyć raptem jeden budynek .
@denis atak i obrona porównywalna ? Tam jest przepaść w %
od jakiegoś czasu są eventy że jest więcej obrony a mniej ataku, bo tłumaczą to tym że ataku więcej w grze, ale no powiedzmy przywykłem do różnicy np na takim Diabelskim Młynie z Archeologicznego było 26% ataku lub 32% obrony, z Letniego Piracka Przystań 17% ataku lub 21% obrony. Więc no to jest powiedzmy porównywalne bo jednak obrona ciężej do zdobycia to dobrze ze dali więcej.

Ale no w tym evencie to jak pisałem, kierunek jeden budynek bo różnicę to przegięli na maxa. 10 pr różnicy między budynkami aż jest to nie dość ze warto obronę wzmocnić to jeszcze dodatkowe zbiory na BG można.
 

midh

Wójt
Nie wszyscy obchodzą 'Święta'. Z zimą nie sposób dyskutować, jest bez względu na tak zwane 'święta'...
Tak samo jak nie wszyscy obchodzą święta, tak nie wszyscy muszą robić event. Możesz powołać się na klauzulę sumienia i event zbojkotować, wierzę, że większość graczy przyjmie Twoją decyzję ze zrozumieniem.
 

Feandil

Wójt
Robiąc wszystkie zadania + parę gwiazdek ze śmieciuchów, możemy otworzyć codziennie średnio 3,5 okienka - także bez niesamowitego farta Kalendarz odpada.
(a, przepraszam, czasem mogą wpaść dodatkowe Gwiazdki - więc może ciut więcej, niż 3,5)
Myślałem, że może nawet wydam diaxy na tę dugą linię nagród - a tu tylko za PeeLeNy. Odpada.
Cóż...

Coś tam poklikam, jak będzie fajna Dzienna - ale bez ciśnienia.
 

korosh

Baronet
Słaby ten event - żeby mieć wszystkie klucze trzeba codziennie otworzyć 18 prezentów = zdobyć 180 gwiazdek dziennie, co jest nie do zrobienia. Oczywiście, ktoś może mieć szczęście i wylosować klucz za pierwszym razem każdego dnia, a ktoś inny pecha i losować ciągle reset planszy, ale sama mechanika w tym evencie jest ustawiona przeciw graczowi. Do tego jest to chyba pierwszy tak losowy event, gdzie nie można użyć choćby odrobiny strategii i wszystko sprowadza się do biernego klikania
 
To zdanie nie zawiera grama prawdy.

Co nie zmienia faktu. że jak ktoś chce np portret Mikołaja z kalendarza to musi całkowicie odpuścić nagrody dnia i skupić się tylko na zbieraniu kluczy i ich części z dziennych.
Kolejna sprawa - skrzynka za 89,99 PLN. To jakiś chory żart? Dlaczego tam nie ma całych budynków, tylko części ? Np zamiast studni, jest 1/3 studni. Albo strażnica dziadka do orzechów, zamiast dać cały budynek i inne nagrody, to jest to w pięciu częściach. Trzeba było dać w dziesięciu częściach, bo 10% premii do ataku ,masowa motywka, kilka towarów czy plany też się nikomu nie przydadzą do niczego. Żarty sobie z ludzi robicie, jest inflacja jest drożyzna ludzie zaciskają pasa a wy dajecie za 90 PLN jakieś śmieci i jeden nowy budynek w kilku częściach + bałwana , żeby chyba było widać że kto to kupił to bałwan.
Nagroda dnia - 5 fragmentów kryjówki łotrów. WTF ?!
Gwiazdek tyle co kot napłakał, z roku na rok coraz mniej. 5% szans na nagrodę dnia, czyli trafienie choćby jednej będzie sukcesem .
Nie chce mi się dokładnie liczyć, ale po tym co widzę przeczuwam że będą też wielkie problemy ze zdobyciem kompletu na fabrykę czekolady, bo w porównaniu z zeszłym rokiem gwiazdek jest mniej, a w zeszłym roku Kanał potrzebował 9 ulepszeń, a w tym roku Fabryka potrzebuje 10. Poza tym w zeszłym roku dodatkowo jedno ulepszenie wpadało ze skrzynki, więc de facto w tym roku potrzeba aż dwóch ulepszeń więcej w porównaniu z poprzednim, przy mniejszej ilości gwiazdek , także radzę chomikować diamenty bo zapewne będą potrzebne.

Generalnie, w moim odczuciu, bardzo slaby event który frustruje zamiast cieszyć. W zasadzie to pseudoevent, który jedyne co ma na celu to wyciągnąć realną kasę od graczy, dając w zamian bardzo mało. Jeśli tak mają wyglądać eventy w przyszłości, to nie wróżę sukcesu.
 
Ostatnia edycja:

Marik

Książę
W moim odczuciu event rewelacyjny. Nagrody dnia kompletnie mnie nie interesują. Skupiam się na dwóch budynkach głównych.
Jak ktoś zamierza kase/diamenty wydać to zapewne jest rewelacyjny, ale tu jest mowa o graczach którzy nie mają potrzeby wydawania hajsu
 
Do góry