Zima 2020 - komentarze

Kama*

Szlachcic zagrodowy
oznaczałoby to że mam stanąć obok dwójki innych ludzi a nie moich klonów. Wiem że dla niektórych polski język jest zbyt trudny przez mnogość słów. Mówimy tutaj o czterech różnych budynkach na najwyższym poziomie, więc inny to inny a nie drugi taki sam egzemplarz. Dla mnie te opisy są w pełni czytelne.
Po raz drugi wycinasz co drugie zdanie do cytatu. Najpierw moje a potem midh.
Otóż inna to po prostu druga i kolejna a nie koniecznie różna. To, że wygląda jednakowo nie oznacza że nie jest inna. Właśnie wtedy gdy posiada pewne różnice wizualne (bonusy) względem innej będzie także różna. Ale to takie niuanse językowe i pewnie błąd w postrzeganiu polega także na tłumaczeniu. Także określenia piekarnia i wytwórnia mogły namieszać. Skoro są 3 wytwórnie to znaczy, że piekarnia na najwyższym poziomie jest tylko jedna? Chyba nie o to chodziło, a jednak językowo brak pewnych spójności i konsekwencji.


Wydałem do tej pory wszystkie gwiazdki jakie udało mi się zebrać wyłącznie na zestaw zimowego pociągu i.... nadal nie mam wszystkich ulepszeń. Zdecydowanie najgorszy event w jakim do tej pory brałem udział. Trzeba poswięcić duzo więcej czasu niż w innych a nagrody są kiepskie.
 

Blade1984

Książę
Inny :
zaimek nieokreślony; nie ten sam; drugi, pozostały; nie taki sam, różny, zmieniony, nowy; w użyciu rzeczownikowym: ktoś inny. Wg Slownika Jezyka polskiego. I masz rację to takie niuanse językowe , których niektorzy nie dostrzegają.
 
Ostatnia edycja:

MaraJade

Szlachcic zagrodowy
Piekarnie nie są takie złe, nie są też bombowe. Ale znikła moja odpowiedź od 1 wyzwania konkursowego a jestem pewna że zamieszczałam
 

Scryptor

Szlachcic zagrodowy
Witam,

ewent chyba jeden ze słabszych w historii. Forge chyba na gwałt realnej kasy potrzebuje ;)
 

Dobrosz Shyduo

Szlachcic
@Dobrosz Shyduo - Ty znowu zaczynasz szukać dziury w całym? Najpierw evant jesienny, teraz zimowy...

Jeśli coś jest spartolone, to nie nazwę tego sukcesem.
Event jesienny przy zimowym to był szczyt sukcesu. Myslałem, że gorzej być nie moze. Pomyliłem się

Takimi eventami FoE kasy sobie nie nabije. Bo niby za co gracz miałby płacić? Za badziewne budynki z niejasnymi opisami?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

chudya

Hrabia
oznaczałoby to że mam stanąć obok dwójki innych ludzi a nie moich klonów. Wiem że dla niektórych polski język jest zbyt trudny przez mnogość słów. Mówimy tutaj o czterech różnych budynkach na najwyższym poziomie, więc inny to inny a nie drugi taki sam egzemplarz. Dla mnie te opisy są w pełni czytelne.
Czytanie ze zrozumieniem, jest niestety dla wielu, wielkim problemem.
Tutaj kłania się edukacja ( j. polski).
 

Lis Chytrus

Szlachcic zagrodowy
Nie wiem za co hejt, mam już pociąg, teraz czekam na wagony w dziennej. Piekarnie nie są takie złe, 2 sztuki to 6x5, a dają świetne bonusy do ataku oraz razem 10pr i trochę towarów.
 
Wesołych świąt :) . Super bonusy dają piekarnie 2 obok siebie aż 10 PR i aż 10 towaru troszkę ataku i obrony w ataku ( kilka walk zrobisz w GPCh Lisek Chytrusek i też zdobędziesz 10 PR i 10 towaru ;) . 3 budynek na maksie nie da się zdobyć bez dużej ilości diamentów lub PLN . Kolejna sprawa położenie 3 budynków, każdy element ma się stykać (piramida ) , czyste szaleństwo
 

MaraJade

Szlachcic zagrodowy
Nie zniknęła, po prostu zgodnie z tym, co jest napisane w ogłoszeniu, wszystkie zgłoszenia są ukryte do czasu rozstrzygnięcia konkursu.
widzę odpowiedź na drugie a do pierwszego nie ma i nie wiem czy dlatego że załączyłam obrazek z zaznaczeniem tego co jest i jest za duży czy co jest grane dlaczego miałaby być dla mnie nie widoczna moja własna odpowiedź ? plus zwłaszcza że na drugie widzę :)
 

hdx1234

Szlachcic zagrodowy
potwierdzam że to najgorszy event jaki w tej grze wystąpił. Kalendarz to horror nagrody do ....... sami wiecie, a jeszcze płacić za mikołaja trzeba. niech szefostwo się zastanowi bo ludzie nie będą grali w tą grę
 

Borisel

Hrabia
Co do eventu - mam mieszane uczucia (może bardziej negatywne) . Niby wypadają jakieś tam nagrody , niby jest świątecznie ale większość "atrakcji" w evencie potrafi zepsuć dobrą zabawę - mityczna losowość nagród (750+ gwiazdek i tylko 3 lokomotywy a reszta śmieci) , niewypalony kalendarz adwentowy (czemu nie mogło być codziennego darmowego otwierania okienek? - nagroda za aktywność) , nieszczęsne sanie z reniferami (he he - chyba kogoś zdrowo pogrzało żeby odebrać nagrodę muszę za to zapłacić) , nagroda główna niepełna (jeśli twórcy uważają że 2 max budynki to pełna nagroda - zwracam honor) . Więc ogółem moja ocena na ten event - 4/10 - za świąteczny nastrój , mnogość zadań do wykonania , ciekawa koncepcja głównej nagrody (ładny budynek)
 
Ostatnia edycja:

Johnny McBride

Wicehrabia
nie no jasne, najlepiej to chcieć wszystko za darmo, a twórcy to niech grę prowadzą z pod mostu. Pełny zestaw głównej nagrody był jak najbardziej możliwy do zebrania, wystarczyło odpuścić polowanie na pociąg w nagrodzie dnia czy co tam kto chciał, a skupić się na otwieraniu kalendarza. Na czym niby twórcy mają zarobić , jak chcecie wszystko za darmo ? Zamiast pretensji do twórców proponuję pretensje mieć do tak zwanych "zaradnych" graczy, którzy swoimi farmami diamentów na każdym świecie całkowicie zniszczyli gospodarkę tej gry, i dzięki którym ceny są jakie są, a będą tylko coraz wyższe, dopóki ktoś nie powie DOŚĆ. przecież nikt nie da farmerom kilku kompletów zestawów całkowicie za darmo bo sobie nafarmili diamenty, tylko po to, żeby ktoś inny mógł kupić nagrodę po taniości. no niestety tak to nie działa, trzeba zrozumieć że im więcej gracze nafarmią diamentów, tym ceny będą wyższe. Ten proceder poszedł już zdecydowanie za daleko i musi zostać natychmiastowo ukrócony, albo poprzez rozdzielenie diamentów na miasta a nie konto, albo poprzez wprowadzenie nowej waluty dostępnej tylko za realną gotówkę.
Jedyne, co tak naprawdę może irytować w eventach, to to, że w każdym główną rolę odgrywa losowość
 

Borisel

Hrabia
nie no jasne, najlepiej to chcieć wszystko za darmo, a twórcy to niech grę prowadzą z pod mostu.
Nie wiem czy wymaganie, by w każdym evencie jak się pojawi nowy budynek do zdobycia- była możliwość zdobycia bez wydawania diaxów i PLN- jest żebraniem o darmochę . Chyba żyję w innym świecie i jako gracz z kilkuletnim stażem nie zadowalam się ułamkiem nagrody , mimo włożonego czasu zdobycia waluty eventowej .

Pełny zestaw głównej nagrody był jak najbardziej możliwy do zebrania, wystarczyło odpuścić polowanie na pociąg w nagrodzie dnia czy co tam kto chciał, a skupić się na otwieraniu kalendarza
I jak niby otwieranie kalendarza (to już inna drogą - kolejny nieudany badziew) to ma pomóc w uzbieraniu 3- 4 budynków z max poziomem ? Zdradzę Ci tajemnicę - trzeba było właśnie wydawać gwiazdki , by potem zebrać fragmenty nagrody głównej - i choćbyś nie wiem jak bardzo chciał - nie zdobędziesz tego bez wydawania diaxów . A event jest udany , jeśli nagroda główna jest do zdobycia bez zbędnego marnowania energii i diaxów . I kto pisze o kilku kompletach zestawu ? Wystarczy jeden zestaw , który jest możliwy do zdobycia i osiągalny dla każdego .Kto chce kolejne zestawy - niech wydaje diaxy i PLN . I żeby zarobić na grze - to powinni dać dobry towar na sprzedaż . I uwierz mi - poprzednie eventy świąteczne były 100 razy lepsze do wykonania i nawet mogę się założyć , że diaxy były kupowane na potęgę .

Zamiast pretensji do twórców proponuję pretensje mieć do tak zwanych "zaradnych" graczy, którzy swoimi farmami diamentów na każdym świecie całkowicie zniszczyli gospodarkę tej gry, i dzięki którym ceny są jakie są, a będą tylko coraz wyższe, dopóki ktoś nie powie DOŚĆ.
To będzie offtop ale napiszę dla zrozumienia - właśnie powinny być pretensje do twórców , że dali taką możliwość farmienia diaxów . Sami dali diaxy jako nagrody w WG , pch , w budynkach eventowych (studnie , gniazda bocianie) czy nawet w perłach więc "zaradni" gracze z tego korzystają . I potem jest niszczona gospodarka gry ale nie z winy graczy tylko z nieprzemyślanych decyzji twórców co odbija się na cenach i kiepskich eventach , na których mamy prawo oceniać czy to badziew nastawiony na zarabianiu .
 
Nie wiem czy wszyscy narzekający mieli już okazje wcześniej grywać w "darmowe" gry, ale mechanika takich gier jest prosta: na evencie mają zyskać twórcy, nie gracze. To że gramy za darmo, nie oznacza że aniołki płacą za prace ludzi tworzących daną grę, to nie ze zrzutek serwery są opłacane, a z tego co twórcy zarobią na eventach, gdzie jako gracz możesz zadowolić się jedną onucą, lub zainwestować i nosić parę skarpet. Tu nie ma prezentów, tu jest czysty biznes. Kochajmy się jak bracie ale liczmy jak wiadomo jaka nacja.
 

Robin65

Zespół FoE
Co-Community Manager
Witam wszystkich.... :)
Dopiero założyłem tu konto i nie za bardzo umiem się poruszać.... Podpowiedzcie proszę jak dać odpowiedź i wysłać na ten konkurs Zimowy 2020...
Nie mam pojęcia...
Niby wszedłem jak pisali ale po napisaniu odpowiedzi nie było żadnego wyślij ....
Tak mam to zostawić czy czegoś nie zrobiłem.... ?
Podpowiedzcie mi...
Klikając w "Weź udział" musisz po udzieleniu odpowiedzi zatwierdzić nowy temat.
 

Dobrosz Shyduo

Szlachcic
Gracze chętnie - przynajmniej część- zapłaci za dobry towar. Jednak trudno, aby płacili za taki badziew, który zaproponowali na twórcy eventu zimowego.
Renifery dopełniają mojej czary goryczy. Przyznaję, że chętnie kupowałem przed eventem paczkę Uważam, że za fajna zabawę wypada zapłacić.
Lecz jeśli FoE nadal będzie olewać graczy - to na pewno nigdy więcej
 

mayder

Baronet
Event zły nie jest, może poza główną nagrodą ale też nie może być w każdym evencie coraz lepszej nagrody głównej. Jutro będę jeszcze resztki gwiazdek zużywał i na wszystkich 4 światach będę miał 3 budynki ulepszone na maxa. Też uważam z główną nagrodą nie powala i na początku nie zamierzałem jej stawiać, ale mając wolne miejsce w mieście i niczego lepszego w inwentarzu zdecydowałem postawić piekarnie. Zdobędę lepsze budynki to te schowam i tyle.
 

ismael

Szlachcic
2 budynki 5x3 dające łacznie 10pr 10 towarów 10% do ataki i 13% do obrony to Twoim zdaniem źle ?
 
2 budynki 5x3 dające łacznie 10pr 10 towarów 10% do ataki i 13% do obrony to Twoim zdaniem źle ?

13% do obrony jest niczym, a pozostałe bonusy to też niewiele, licząc ten budynek 5x3 razy 2, co daje już 5x6. Chciej dołożyć 3 piekarnię, a stworzysz nieforemną, niepraktyczną i stosunkowo niewiele dającą bryłę. Jak na event trwający miesiąc, gdzie trzeba pilnować każdej gwiazdki, a i sypnąć diamentami, żeby mieć zestaw dający pełnię bonusów, te są najzwyczajniej kiepskie.
 

d-a-n

Szlachcic zagrodowy
13% do obrony jest niczym, a pozostałe bonusy to też niewiele, licząc ten budynek 5x3 razy 2, co daje już 5x6. Chciej dołożyć 3 piekarnię, a stworzysz nieforemną, niepraktyczną i stosunkowo niewiele dającą bryłę. Jak na event trwający miesiąc, gdzie trzeba pilnować każdej gwiazdki, a i sypnąć diamentami, żeby mieć zestaw dający pełnię bonusów, te są najzwyczajniej kiepskie.
5/6 to raptem wielkość jednych tarasów , a dwa zestawy to chyba lepsza opcja , większość narzeka a tak naprawdę twórcy maja sporo możliwości by zrobic z tych piekarni „ perełkę „ chociażby wprowadzić ulepszenie do drugiego poziomu , zmniejszenie etc.. zakładam ze wtedy zacznie się podobać

pozdrawiam.
 

sousou

Szlachcic zagrodowy
Event zimowy to totalna porażka. Nagrody dobre tylko dla początkujących graczy, którym każdy budynek się przyda. Kalendarz? Bk! A zaprzęg ? Nagrody za które trzeba zapłacić? Polecam słownik jęż.polskiego.
 

Devine111

Baron
@sousou Jeśli pociąg zimowy z wagonami czy też posterunek wartownika należą do nagród dobrych tylko dla początkowych graczy, to co jest nagrodą dobrą dla zaawansowanego gracza, którym jak mniemam jesteś?
 
Ostatnia edycja:
5/6 to raptem wielkość jednych tarasów , a dwa zestawy to chyba lepsza opcja , większość narzeka a tak naprawdę twórcy maja sporo możliwości by zrobic z tych piekarni „ perełkę „ chociażby wprowadzić ulepszenie do drugiego poziomu , zmniejszenie etc.. zakładam ze wtedy zacznie się podobać

pozdrawiam.

Jeśli zrobią - zacznie. Jeśli nie zrobią - ich wartość pozostanie wciąż niewielka. Owszem, znajdzie się zawsze ktoś, komu się spodobają, czy to ze względu na te kilka procent dodatku, dodatkowe punkty czy stronę wizualną, ale nie zmienia to faktu, że patrząc na bryłę, którą tworzą, długość trwania eventu i trudność w zdobyciu trzeciej piekarni, są budynkami raczej kiepskimi.
 
Do góry