Zima 2020 - komentarze

Ch3ssmast3r

Szlachcic zagrodowy
Cóż... linia zadań głównych ukończona i zdobyłem całe... 3 nagrody dzienne!
Opuszczony szpital psychiatryczny bis :)
 

Blade1984

Książę
ok czyli mozna bez kalendarza ;) ja po 6 zadaniach trafiłem nagrodę dnia. tylko że potrzeba 20 choinek, licząc nawet optynistycznie że na choinkę pójdzie 10 zapałek, to potrzeba 200 zapałek, czyli 2000 gwiazdek. chyba dobrze liczę, jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi
 
Ostatnia edycja:

hddk

Hrabia
Sporo gwiazdek wpada z samej odkrywanki (prezent +14, pokaż 2 i przemieszanie). Na Becie miałem z tego 550 gwiazdek i 150 ze znajdek. Z zadań, logowań, itp. jest bodajże 1540. Dwie piekarnie miałem bez trudu, do trzeciej dołożyłem chyba 1050 diaksów na paczkę gwiazdek. Średnią z zapałek miałem 1,94, czyli poniżej oczekiwanej 2,0 :p
 

Johnny McBride

Wicehrabia
" Potrzeba 10 wytrychów, aby zastąpić klucz i otworzyć drzwi, które pominęliście. Otwieranie prezentów to jednak nie jedyny sposób na zdobycie wytrychów, ponieważ możecie również zdobyć dwa dodatkowe wytrychy kończąc codzienne wyzwanie. "

o jakie "codzienne wyzwanie" chodzi ?
 

Markiz.

Książę
Chodzi o obrazek po lewej stronie ekranu, znajdujący się pomiędzy zakładkami: historia i event
 

Markiz.

Książę
Nie wiem na którą godzinę masz ustawioną zmianę zadań dziennych. Jeśli czas rozpoczęcia był przed czasem rozpoczęcia eventu, to raczej normalne, że się nie pojawiły. Można je wybrać podczas kolejnego zadania dziennego.
 

Hrehory

Szlachcic
Ten kalendarz, to kpina z graczy. Dotychczas było tak, że można było normalnie otworzyć tylko okienko z danego dnia. Jak ktoś nie logował się codziennie, musiał sypnąć diamentami. Logika wzorowana wiadomo na czym.
Obecnie trzeba zdobyć klucz w ramach prezentów. Gdyby nie było mieszania - 180 gwiazdek w najgorszym wypadku, i klucz jest. Ale może być mieszanie, i można nigdy klucza nie zobaczyć...
Oczywiście są wytrychy... 10 sztuk wytrychów zamiast jednego klucza... 2 wytrychy w zadaniach dziennych - razem można zastąpić 3 klucze, przeznaczając wszystkie dzienne na wytrychy i robiąc te wszystkie dzienne...
Inaczej - otworzyć wszystkie drzwi w kalendarzu będzie baaaardzo trudno, zwłaszcza, jak ktoś ma "pecha" - piszę w cudzysłowie, bo prawdopodobieństwo według Inno ma się do rachunku prawdopodobieństwa, jak krzesło do krzesła elektrycznego.
No cóż, już przy poprzednim evencie ta gra zamiast strategicznej zamieniła się w hazardową....
Ciekawe, ile jeszcze takich numerów, a zaczną odchodzić gracze.
 

mayder

Baronet
Sporo gwiazdek wpada z samej odkrywanki (prezent +14, pokaż 2 i przemieszanie). Na Becie miałem z tego 550 gwiazdek i 150 ze znajdek. Z zadań, logowań, itp. jest bodajże 1540. Dwie piekarnie miałem bez trudu, do trzeciej dołożyłem chyba 1050 diaksów na paczkę gwiazdek. Średnią z zapałek miałem 1,94, czyli poniżej oczekiwanej 2,0 :p

A nagród dziennych ile udało ci się złapać?
 

hddk

Hrabia
15 dziennych, wydane w sumie 2340 gwiazdek. Ale akurat dzienne nagrody w zimowym evencie niespecjalnie mnie interesują :)
 

Arisei

Baron
sadze ze handlarz antykami bedzie wiedzial co robic z piekarnia i jej ulepszeniami :) (za slaby bonus do zajmowanego miejsca)
gwiazdki sie kisza w oczekiwaniu na jakies porzadne nagrody dnia jak np zmniejszenie studni czy cos innego pozytecznego
skoro i tak kalendarza nie otworze to nei ma sensu sie starac.
Nagrody z kalendarza sprawdzaja sie z tymi z bety? bo ewentualnie w te dni mialoby sens probowac.
 

Hrehory

Szlachcic
Mogliby sobie darować takie złośliwości: "Użyj wytrychów, aby otworzyć te przegapione drzwi" - nic nie przegapiłem, nie miałem żadnej szansy - wydałem sporo ponad 200 gwiazdek, czyli otworzyłem więcej niż 20 prezentów, klucza nie znalazłem, ale trzy razy trafiłem przemieszanie - za mała próba, by mówić o wyjątkowo niskim prawdopodobieństwie, ale przy dotychczasowych bardzo złych doświadczeniach z firma Inno co do nadużywania pojęcia "losowości".... szkoda gadać...
Jestem głęboko rozczarowany kształtem kalendarza w tym roku, uważam, że bardzo nadużyto skojarzeń z kalendarzem świątecznym w realu, nie mają ze sobą nic wspólnego.
 
Hrehory za mało diamentów kupiłeś ;) . Piekarnie z eventu są zbędne. Gracze na główne miasto będą polowali na zestaw pociągu i kolejkę z atakiem, na farmach studnie, a piekarnie idą do żyda. Kalendarz ? Portret, 2 zestawy piekarni, 200 PR i 100 towaru. Nie wiem czy śmiać się czy płakać, w GPC w 1 dzień, 200% PR i towaru można zdobyć
 

DomLuk

Wójt
Po kilku dniach misje zrobione czekam 1 na dzień. Klucze i renifery dla tych co nie mają co robić z pieniędzmi.
Nagroda główna do handlarza. Zostało czekać na nagrodę dnia jakąś ciekawą. Event tragiczny nic nowego, ten event był kojarzony z dobrymi nagrodami no są dobre, ale z lat do tyłu. Usunę statek wstawię pociąg ta sama wielkość ja mam taki plan. Kolejny zapowiada się tak samo wielkie zbędne budynki :(
 

mayder

Baronet
15 dziennych, wydane w sumie 2340 gwiazdek. Ale akurat dzienne nagrody w zimowym evencie niespecjalnie mnie interesują :)

Bardzo przyzwoita ilość, a są tacy jak np. ja których nagrody dzienne interesują ;). Bardziej chciałem się rozeznać w tym jakie są możliwości zdobycia (w przybliżeniu bo jeden będzie miał więcej szczęścia od drugiego)
 

Marowaty

Szlachcic zagrodowy
Mialem nie pisać ale tak ghówniany event to zwykla kradzież z mojego cennego czasu, nie nie kupie za to nawet 1 diamentu: a oto dlaczego
1 kalendarz adwentowy - w każdej szanującej swoich klientów(graczy) firmie na okres świąt otwarcia każdego dnia są darmowe to pewien rodzaj nagrody za bycie klientem - w moim wypadku ani jeden do tej pory wytrych nie wypadł z prezentów tylko jeden raz jeden!!! wypadł mi klucz no oczywiście mogę dokupić za 100d wytrychy ale nie skorzystam z tego
2 prezenty ok ale (specjalnie 2x czytałem opis eventu) przemieszanie miało być tak genialne że wg. mnie spier.... cała akcje z prezentami - brak mozliwości nawet po zebraniu odpowiedniej ilości gwiazdek otwarcia wszystkich prezentów (pewnie oto chodziło wydajcie wiecej diamentów)
3 zapalanie choinki tu ok
4 jakie nagrody - można się sprzeczać nie są wg. mnie rewelacyjne ale biorąc pod uwagę że Święta Bożego Narodzenia są raz do roku i jest specyficzny czas należało przygotować to lepiej
ok czekam na wasze odczucia
 

Markiz.

Książę
Czy w kalendarzu każdy ma tę samą nagrodę w określonym dniu?
Oczywiście zależną od epoki.
 

Pliklok

Szlachcic zagrodowy
Zastanawiam się od kilku dni, jak mam przejść 13ste zad. w evencie : przeciętne negocjacje z 5ciu surowców gdzie jest zabierane 5 szt. na 1 możliwość.. Kombinacja to (5szt.*3tury)*5slotów=75szt. i sporo szczęścia by zmiescić się w trzech turach możliwości. Musze posiadać po 75 szt. z każdego surowca, będąc w epoce żelaza. Do tej pory zdobyłem po ok. 5 szt. z każdego wymaganego surowca. W takim tempie produkcyjnym oraz metodą handlu (wiadomo, nie wszystko się produkuje), wymaganą ilość osiągnę za dwa miesiące - poczekacie z tym eventem na mnie i innych nowych graczy ??? Opcja zastępcza czyli pokonanie średniej armii (2 fale) nie wchodzi w mojej epoce w rachubę. Właściwie to chciałem już usunąć konto i zakończyć grę, bo skoro tak wyglądają eventy, gdzie bez diamentów niczego się nie osiągnie, to dalsza gra nie ma sensu ale po przeczytaniu tego działu, doszedłem do wniosku że skoro i wam na wyższych lev. on nie odpowiada, czyli to kolejny doopny pomysł na wyciąganie kasy i nie ma się czym przejmować, żadnego eventu nie robić i tyle. pozdrawiam P.
 

Stan

Baron
5 towarów? Mnie się zdawało, że 2, ale i tak zrobiłem walkę. Skoro nie dajesz rady średniej armii, to znaczy, że jesteś na tyle początkującym graczem, że eventy po prostu nie są jeszcze dla ciebie.
 

Blade1984

Książę
Jeżeli nie posiadasz 75sztuk surki, to sorry ale do kogo ty masz pretensje? Rozwin sie to bedziesz mial surke albo odpowiednie wojsko.
 

Mark R

Wójt
@Piklok - Co do negocjacji to tutaj jest banalna sprawa jak na 5 surowcach.
Nie wiem jak liczysz czas potrzebny do zdobycia surowców, ale trochę poniosło Cię w obliczeniach. Nawet mając we wczesnej epoce 2 budynki towarowe to w 24h zgarniasz 40szt. Przy takiej produkcji w 2miesiące to uzbierasz 2400 szt towarów. :)
Zawsze możesz poprosić o surowce w gildi, czy kupić za PRy przez czat.
Jeśli chodzi o walkę to napisz jakie i ile jednostek przeciwnika jest w 2 falach, podpowiemy z doborem jednostek tak by to przejść.
Postaraj się mieć jedną czy dwie kryjówki łotrów, też pomogą w walce.
Faktem jest również to, że z punktu widzenia początkującego gracza to trafiłeś na fajny event.
-------
A jeżeli gra jest za trudna lub nie daje CI radochy to w nią nie graj :) szkoda twojego czasu. Jest wiele innych aktywności w internecie.
 

Arianin

Szlachcic zagrodowy
Witam wszystkich.... :)
Dopiero założyłem tu konto i nie za bardzo umiem się poruszać.... Podpowiedzcie proszę jak dać odpowiedź i wysłać na ten konkurs Zimowy 2020...
Nie mam pojęcia...
Niby wszedłem jak pisali ale po napisaniu odpowiedzi nie było żadnego wyślij ....
Tak mam to zostawić czy czegoś nie zrobiłem.... ?
Podpowiedzcie mi...
 
Do góry