Zima 2018 - dyskusja.

DeletedUser20273

Guest
A co z tymi budynkami z prezentów (Budowniczy sań i Urocza chatka) ? Ma ktoś ?
Bo ja jeszcze nie widziałem tych budynków w prezentach.
Albo mam takiego pecha !!!!!
 

DeletedUser20533

Guest
A co z tymi budynkami z prezentów (Budowniczy sań i Urocza chatka) ? Ma ktoś ?
Bo ja jeszcze nie widziałem tych budynków w prezentach.
Albo mam takiego pecha !!!!!
szczerze to średnio opłaca się je stawiać chyba, że ktoś lubi miasta ze stylem.
Trafiłem zestaw z budynkami dającymi zadowolenie i wybrałem choinkę bo daje sporo i wymaga 2x2 miejsca, jeśli jednak chcesz zobaczyć co dają możesz zobaczyć na wiki
dla przykładu daję link do budowniczego sań
https://pl.wiki.forgeofempires.com/index.php?title=Budowniczy_sań
 

DeletedUser20273

Guest
szczerze to średnio opłaca się je stawiać chyba, że ktoś lubi miasta ze stylem.
Trafiłem zestaw z budynkami dającymi zadowolenie i wybrałem choinkę bo daje sporo i wymaga 2x2 miejsca, jeśli jednak chcesz zobaczyć co dają możesz zobaczyć na wiki
dla przykładu daję link do budowniczego sań
https://pl.wiki.forgeofempires.com/index.php?title=Budowniczy_sań
Te choinki i misie widziałem.
Ale nie widziałem budynków.
Dzięki za link.
 

DeletedUser20328

Guest
Nie było ulepszenia wieży na Becie!
Cały event jest na 11 - 13 ulepszeń bez wydawania diamentów. Zeby osiągnąć 12 lvl wieży trzeba mieć co najmniej 1.5 świeczki na zapałkę.
 

DeletedUser19538

Guest
Dzisiaj nagrodą dnia jest budowniczy sań. Można wybrać 1 dniową produkcję i wtedy daje 15 towarów, tylko towary nieprzetworzone czy z obecnej epoki?
 

DeletedUser20554

Guest
Mam pytanie, czy aby zdobyć nagrodę dnia, trzeba trzymać gwiazdki i świeczki na całą choinkę do wykorzystania w jednym dniu? Miałam już kilka dni sytuacje, że miałam na choince świeczki zbierane w ciągu 2-3 dni i po zakończeniu choinki dostałam Wielką Nagrodę, ale nagrody dnia nie dostałam. Możecie mi wyjaśnić dlaczego?
 

hddk

Hrabia
Nagrodę dnia musisz trafić w losowaniu prezentów. Świeczki i choinka nie mają z nią nic wspólnego.
 

DeletedUser20554

Guest
Nagrodę dnia musisz trafić w losowaniu prezentów. Świeczki i choinka nie mają z nią nic wspólnego.
Dzięki za odpowiedź. Myślałam, że można niezależnie nagrodę dnia za choinkę i z losowania prezentów. Teraz widzę, że nagroda dnia nie jest łatwa do zdobycia :-(
 

DeletedUser20554

Guest
Czy nie jest łatwo - polemizowałbym, bo dziś 4x budowniczego sań zebrałem.
Możliwe że masz rację, ale początkujący gracz (jak ja) może mieć duży problem ze zdobyciem choćby jednego budowniczego. A przy okazji, jak Ci się to udało?
 

hddk

Hrabia
Na serwerze testowym praktycznie wszystkie nagrody były do zdobycia dwa razy. Zbieraj gwiazdki i wydaj większość albo wszystkie jak będzie nagroda, która Cię interesuje :) Kwestia szczęścia. Nagrodę dnia masz jedną w zestawie prezentów, chyba że wcześniej trafisz "2x". Żeby móc zdobyć kolejną, musisz wylosować "Przemieszanie".
 

Markiz.

Książę
Możliwe że masz rację, ale początkujący gracz (jak ja) może mieć duży problem ze zdobyciem choćby jednego budowniczego. A przy okazji, jak Ci się to udało?
Losowałem aż skończyły się prezenty i wpadały budynki do inwentarza. Na jednym świecie udało się zobyć 7szt - miałem około 900 gwiazdek, a na zakończenie zostalo niecałe 200.
 

DeletedUser20554

Guest
Dotarłam do 40 zadania i mam problem, bo brakuje mi jednej wyprawy gildyjnej i nie wiem jak przejść na drugi poziom. Wpłaciłam do skarbca towary, ale blokada nadal jest. Czy muszę zmieniać gildię?
 

DeletedUser55

Guest
Dotarłam do 40 zadania i mam problem, bo brakuje mi jednej wyprawy gildyjnej i nie wiem jak przejść na drugi poziom. Wpłaciłam do skarbca towary, ale blokada nadal jest. Czy muszę zmieniać gildię?

Kolejny poziom odblokować może osoba, która posiada odpowiednie uprawnienia w gildii. Zmiana Gildii tu nie pomoże, będziesz mieć zablokowane wyprawy aż do następnej. Najlepiej zwrócić się do zarządu gildii o odblokowane poziomu.
 

DeletedUser20535

Guest
Witam,
Mi się coś wydaje, że pełne ulepszenie nie jest możliwe bez wydania diamentów...
Czy jest gdzieś pełna lista nagród dnia?
 

DeletedUser20434

Guest
U mnie już wieża na 8 poziomie. Jeszcze tylko dzienne zadania i 3 choinki:D
 

DeletedUser20328

Guest
Mandragora84, Wieża na 12 poziomie jest jak najbardziej możliwa bez wydawania jakich kolwiek diax. Na Becie mam 12 lvl i 2 dodatkowe. W dziennych nie było na testowym, więc tutaj też nie będzie. Na końcu były same śmieci - renowacja itp. Tutaj wykaz ile trzeba mieć świeczek na zapałkę:
http://forgeofempires.wikia.com/wiki/User_blog:Maxime01/Winter_Spire_2018_-_"Matchstick_Formula"
Jeśli nie chce Ci się czytać to przybliżę:
12 lvl - 2 ś/z
11 lvl - 1,9 - 1,7 ś/z
10 lvl - 1,6 ś/z
9 lvl - 1,2 ś/z
 

hddk

Hrabia
@mandragora84 , jeśli Ci się chce czytać to:
http://forgeofempires.wikia.com/wiki/User_blog:Maxime01/Winter_Spire_2018_-_"Matchstick_Formula"

Ogólnie przy dużym pechu mogą być potrzebne diaksy na wymaksowanie Zimowej Wieży. Ale w standardzie powinno starczyć gwiazdek z zadań, prezentów, przemieszań na odpowiednią ilość choinek.

Lista nagród z Bety jest, tutaj można domniemywać że pojawi się ten sam zestaw nagród, aczkolwiek w innej kolejności. Na Becie nie było narzekań na nagrody dzienne, więc raczej niczego nie zmienią.

Edyta: w sumie to co w/w :)
 
Do góry