Zima 2018 - dyskusja.

kasia2389

Arcyksiążę
W żadnej Twojej wypowiedzi jaką przeczytałam na tym forum nie zauważyłam, żebyś pokazywała jakiekolwiek możliwości.
Ale o to, to nie możesz mieć do mnie pretensji.

To masz kolejną:

Kliknij na moją nazwę pod awatarem a potem wybierz "Ignoruj" uwolni Cię to od czytania moich wypowiedzi na forum.
 

DomLuk

Wójt
Jeśli chodzi o zdobycie obliczaliśmy już dawno nawet jak byście pecha mieli to i tak 100 % jest do zdobycia bez diamentów
Nie wiele wydałem tylko 1 dzień zdobyłem kilka św.
Poziom 5 mam + 2 z misji wpadnie a gwiazdek 647 czeka na coś ciekawego można powiedziec ze już mam komplet, a 18 dni do konca jeszcze :)
 

DeletedUser20535

Guest
@domluk, poczytałam, i sprawdziłam jeszcze raz to co mi zostało w gwiazdach, teraz poluje na te 14scie dodatkowych. Też powinnam mieć komplet bez diamentów.
Trochę pochopna ta wypowiedź bez dokładnego sprawdzenia... zdarza się ;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Von Grun

Wicehrabia
Czego by o evencie nie napisać, to nagrody dzienne, poza małymi wyjątkami są marne. Pozostałe nagrody z przemieszania przemilczę. ;)
 

Borisel

Hrabia
9 poziom wiezy , 156 gwiazdek - moze sie uda zdobyc wszystkie ulepszenia (1 za zadanie , 1 juz blisko w choince - pare swieczek) . Ostatnie ulepszenie mam nadzieje ze sie uda zdobyc za same gwiazdki i miec szczęście ze będą sie paliły 2-3 świece . Bo nie powiem - nagroda główna zacna . Z dziennych polowałem na zmniejszanie studni życzeń - udało mi sie zebrać 8 sztuk tego więc dobry interes zrobiłem . Inne nagrody dzienne nie warte uwagi według mnie
 

DeletedUser19532

Guest
warsztat mikołaja 5x4. Nie sądzicie że jak na tak wielki budynek to powinien być nieco lepszy? Ma wielkość PC i nic szczególnego nie oferuje. Żeby chociaż był bonus do ataku podczas obrony miasta z 10%:)
 

Markiz.

Książę
Warsztat Mikołaja nie "ma wielkości" PC - PC zajmuje 4x5, a Warsztat jak sam napisałeś 5x4. Jest to duża różnica.
 

DeletedUser20560

Guest
Witam,
po przeanalizowaniu tematu chciałem żebyście zwrócili uwagę na nielubiane przemieszania. Dają one 10gwiazdek a co za tym idzie dodatkową zapałkę. teoretycznie mogłoby się nawet ta zdarzyć, że ktoś kto na początku otrzymał 20 gwiazdek, wylosował przemieszczenie, potem kolejne itd mógł pierwszego dnia skończyć wszystkie choinki. Oczywiście prawdopodobieństwo prawie zerowe, ale ja się nawet cieszę jak trafiam ;)
Natomiast z drugiej strony jest to sprytne zagranie INNO i bat na tych którzy chowają wszystkie gwiazdki na ostatni dzień licząc, że będzie ulepszenie wieży jako nagroda dnia - można stracić wszystko nie odkrywszy nagrody dnia bo za każdym razem szybciej trafimy na przemieszanie i znów mozolne odkrywanie nieciekawych gadżetów aż do wyczerpania wszystkich gwiazdek.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Markiz.

Książę
Witam,
po przeanalizowaniu tematu chciałem żebyście zwrócili uwagę na nielubiane przemieszania. Dają one 10gwiazdek a co za tym idzie dodatkową zapałkę. teoretycznie mogłoby się nawet ta zdarzyć, że ktoś kto na początku otrzymał 20 gwiazdek, wylosował przemieszczenie, potem kolejne itd mógł pierwszego dnia skończyć wszystkie choinki. Oczywiście prawdopodobieństwo prawie zerowe, ale ja się nawet cieszę jak trafiam ;)
Natomiast z drugiej strony jest to sprytne zagranie INNO i bat na tych którzy chowają wszystkie gwiazdki na ostatni dzień licząc, że będzie ulepszenie wieży jako nagroda dnia - można stracić wszystko nie odkrywszy nagrody dnia bo za każdym razem szybciej trafimy na przemieszanie i znów mozolne odkrywanie nieciekawych gadżetów aż do wyczerpania wszystkich gwiazdek.
Teoretycznie możliwe, ale w praktyce nie liczyłbym na to. Tak samo z "pokaż dwa" - prawdopodobieństwo że wypadnie za przedostatnim razem, tuż przed przemieszaniem jest tak samo nikłe. Do bani ta analiza, co pokazuje ilość "wygranych" świątyń, studni przez wielu graczy, którzy się tym pochwalili na poszczególnych światach. Sam uzbierałem :
- 7x budowniczy sań + 4x budowniczy sań + 4x budowniczy sań
- 6x studnia życzeń
 

DeletedUser19626

Guest
Gdzie są moje pakiety zimowej wieży ? Wydałem 1 200 gwiazdek na raz i zniknęły mi wszystkie pakiety. Co to za oszustwo

Dobra wszystko wróciło do normy. Wyczyściłem Cleanerem PC i wszystko gra
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Wyczyściłem Cleanerem PC i wszystko gra
Wszystko gra, ponieważ Cleaner czyści ciasteczka i dane przeglądarek, co często pomaga w wielu problemach z wyświetlaniem czy działaniem gry. Oczywiście nie zawsze, ale załatwia to tak dużo problemów, że jest to pierwsze co się proponuje graczom :)
P.S używamy funkcji edytuj post, gdy piszemy coś nowego krótko po napisaniu poprzedniego.
 

DeletedUser17054

Guest
Czy ktoś wie czy bedzie jeszcze jakaś porządna nagroda czyli :
pomniejszenie studni
studnia
św , sanie
bo nagrody z dnia na dzien sa coraz bardziej żenujące : pakiet masowego wsparcia naprawde ? nagroda ktora mozna znaleźć kolo miasta
 

DeletedUser222

Guest
Dla mnie pomniejszenie studni to żadna porządna nagroda, tylko zwykły zapychacz. Ale ja gram na jednym serwerze, a nie tylko farmię diaxy.
 

piotresz

Hrabia
@bakerinho
Nie zgodziłbym się z taką tezą. W tej grze teren jest najcenniejszy więc odzyskanie każdej pojedynczej kratki jest warte dużo. Też gram tylko w jednym mieście i chcąc nie chcąc muszę dbać o gospodarkę terenem. Z 36 studni mam już 21 pomniejszonych, dało to sporo oszczędności. Zresztą polikwidowałem też niepotrzebne Perły.
W innym temacie jest spora dyskusja na temat zmniejszenia Tarasów - bo ich umieszczenie w mieście to jest dopiero wyzwanie
 

ZjemCię

Wójt
@bakerinho
Nie zgodziłbym się z taką tezą. W tej grze teren jest najcenniejszy więc odzyskanie każdej pojedynczej kratki jest warte dużo. Też gram tylko w jednym mieście i chcąc nie chcąc muszę dbać o gospodarkę terenem. Z 36 studni mam już 21 pomniejszonych, dało to sporo oszczędności. Zresztą polikwidowałem też niepotrzebne Perły.
W innym temacie jest spora dyskusja na temat zmniejszenia Tarasów - bo ich umieszczenie w mieście to jest dopiero wyzwanie
Jeśli ktoś nie korzysta ze studni to zestaw zmniejszania jest mu zbędny.
Umieszczenie tarasów nie jest problemem zajmują tylko 5x6 - problemem jest to że ludzie chcą mieć i pierdyliard tarasów i ŚW i pereł i wojska, budynków eventowych i po 1000 pr dziennie. To jest problem, bo gdy tarasy wchodziły to były wiwaty ze super budynek.
Dla mnie użyteczny jest pakiet masowej edukacji i dziś wydałem na to ponad 500 gwiazdek :) a wcześniejsze rzeczy jak świątynia wiedzy czy studnia są dla mnie już bezużyteczne bo tyle tego mam że gniją w ekwipunku ;)
Z niecierpliwością czekam na koniec eventu - będzie fajna wieżyczka w mieście :)
 

piotresz

Hrabia
@bakerinho
Oczywiście, że masz rację z niekorzystaniem studni jeśli taka wola twoja. ŚW też w większych ilościach są zbędne bo nie dostaje się aż tylu motywacji żeby wszystkie dawały pr. Natomiast skoro dostępny jest zestaw zmniejszający to na tle innych dziennych nagród to jest to nagroda najlepsza. Tarasy są efektowne bo dają 5 pr ale niezbyt efektywne w przeliczeniu na kratkę terenu. Wybór gracza - jak zawsze zresztą.
A wracając do eventu to ciekawe, że nie podano pełnej listy nagród - element niespodzianki dla graczy jednak jest.
 

DeletedUser222

Guest
@bakerinho
Natomiast skoro dostępny jest zestaw zmniejszający to na tle innych dziennych nagród to jest to nagroda najlepsza.
Zestawy zmniejszające są dwa. Studni nie mam w ogóle, kryjówkę łotrów mam jedną, już dawno pomniejszoną. Dla mnie obie te nagrody są bezużyteczne. Czekam za to na budowniczego sań, tu oszczędność miejsca jest ogromna - 15 towarów z epoki za 6 kratek, zamiast 20 na 18 kratek - w postępie, w wyższych epokach to jeszcze więcej miejsca.
 

DeletedUser13695

Guest
nie wiem czy pytanie juz sie powtarzalo ale nigdzie tego nie wyczytalem. czemy nagroda 2x pokaz 2 przedmioty nie dziala, zamiast pokazac 4 przedmioty pokazuje nadal 2 ? czy nagroda przekazywana jest na nastepny przedmiot czy przepada?
 
Do góry