Zbędne perły - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser13558
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Otóż nie jest. Zasady pisowni zostały stworzone po to by ich przestrzegać, a ktoś kto je zna i celowo je łamie (Tak zakładam, czytając Twoje wypowiedzi) nie może zostać nazwany inaczej niż idiota. Może Ci się nie podoba takie nazwanie Twojej osoby (mi też by się nie spodobało), ale sam stwarzasz ku temu powody. Dlatego zmień to, a nikt więcej Cię już tak nie nazwie.

Swoją drogą, to nie ty decydujesz o banach. :)

>>>Faktycznie, to my decydujemy o banach i tak się składa, że tym postem została złamana umowa pomiędzy Teamem, a Namefulem/Guanabaną. Każdy może dostać szansę na poprawę, jednak jeśli nie potrafi jej odpowiednio wykorzystać to bardzo nam przykro. Trzeciej szansy nie będzie. - siorprajs
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8110

Guest
Tematy połączyłam, posprzątałam i mam nadzieję, że dalsza dyskusja będzie przebiegać spokojniej. :)
 

DeletedUser14459

Guest
O matko!
Ograniczyć handel!
Ograniczyć rozwój!
Równość!

O matko!

Nie droga koleżanko. To nie jest hamowanie rozwoju. Przynajmniej nie w mojej opinii :)
Wg mnie to raczej zachęca do dalszego rozwoju i odblokowania nowych technologii w tym pereł.
Zresztą jak tak spojrzę na to z kilku stron to dla FoE obecna sytuacja jest bardziej zyskowna w kwestii $.
Dlatego raczej tego jednak nie zmienią.

Idiotycznie to wygląda gdy wstawiasz spację przed przecinek jakby pisał to jakiś analfabeta, a chyba takim nie jesteś. Takie jest moje zdanie. No i nie jest to zgodnie z zasadami pisowni, to najważniejsze.

Ja bym proponował abyś przestał prowokować i się w każdym poście wymądrzać.
Każdy pisze jak chce. Tobie nic do tego. Mało tego jeśli tak chcesz przestrzegać zasad
to idź do szkoły albo kieruj się w stronę bycia nauczycielem.
A zasady są po to aby je łamać. Wszak "zakazany owoc'' smakuje najlepiej.
Poza tym w szkole nie jesteśmy.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Nie droga koleżanko. To nie jest hamowanie rozwoju. Przynajmniej nie w mojej opinii :)
Wg mnie to raczej zachęca do dalszego rozwoju i odblokowania nowych technologii w tym pereł.
Zresztą jak tak spojrzę na to z kilku stron to dla FoE obecna sytuacja jest bardziej zyskowna w kwestii $.
Dlatego raczej tego jednak nie zmienią.

Handel jest i tak ograniczony wystarczająco. Mozna powiedzieć że ledwo zipie. Każda kwestia ograniczania handlu przypomina mi sytuacje światowe, wolny handel daje przewagę, pominę już wspomnienia o równości bo po co nam rywalizacja jak kazdy ma być równy.

yakiii napisał:
odnoszę wrażenie że gracze są oszukiwani i wprowadzani w błąd !
szukają planów , ładują pkt innym graczom aby zdobyć plany , gromadzą surowce i organizują miejsce do postawienia ... żeby potem wyrwać chwasta ?!
Tu jest inna sprawa omówiona wcześniej, perły mają epoki, np koloseum jest fajne w swojej epoce, babel tak samo, później w EJ to już no niestety bubel.
Są też perły przesadzone! Tu sie zgodzę, taki Alek, Szato, Rakieta, co dają równomierny bonus po plus 10 lvl, ale jak ktoś nie buduje jeszcze plus 10 to polecała bym zeusa (mało pr na lvl, mała perła, spory bonus) castel (zamiast rakiety do 10 lvl naprawde spoko perła) Marek (tu koniecznie, dla każdego kto chce się rozwinąć) Te perły polecam stawiać "malutkim" a nie polecam rozwijać powyżej 10 puki nie rozwiniemy takiego geniuszu jak Alek, rakieta, szato ;)

Nie ma pereł bubli, a każdy wie jaki jest bonus zanim postawi perłe ;)
 

DeletedUser

Guest
Natalia nie zgodzę się z tobą ponieważ taki "dziadziuś" znany jako Zeus ;) nie jest usuwany przez graczy z np epoki jutra ;)
nie jest prawdziwe twoje twierdzenie że perły mają epoki tzn swój określony czas na funkcjonowanie w mieście gracza

błędem jest brak korekt w perłach najmniej popularnych ;)
 

DeletedUser6174

Guest
Blisko 30 % dostępnych pereł jest umiarkowanie przydatna graczowi a nawet zbędna :(
uważam że każda perła architektury powinna być obiektem pożądania każdego z nas ! (kwestia doboru do stylu gry)

Teraz jest w opracowaniu nowa perła , o której tylko wiemy że ma dawać jakiś nowy bonus , fajnie ! jestem jak najbardziej za !!! ale co z tymi perłami o których wspomniałem ? dlaczego nikt nie pochyli się nad tematem i nie dopracuje tych bubli ?

Oficjalne zdanie Inno na ten temat jest takie (nie będę szukał cytatów w konkretnych postach, bo po prostu mi się nie chce :) ):
-Niektóre perły są słabe bo taki był zamysł twórców. Nie każda musi być wspaniała i dawać dobre bonusy, a niektóre z nich są przydatne tylko we wczesnych etapach gry. Ich statystyki nie zostaną poprawione. Tak miało być i tak zostanie (ogólne staszczenie tego co na ten temat pisał Team)

Przykładowo wspomniane Koloseum, kiedyś było maszynką do robienia medali. W czasach kiedy najwyższą epoką była kolonialna, nie było Hotelu i budynków dających medale, Koloseum i Deal były dla wielu jedyną alternatywą do zdobycia medali. Teraz perła te jest bezużyteczna bo przy tylu epokach można łatwo obłowić się medalami na wieżach PVP, a za jedno zadanie z EJ wypada ponad 1500 medali, więc teraz te 30-pare medali z Koloseum to jedno wielkie nic, choć kiedyś to było bardzo wiele.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Kiedyś to dawało 18 bodajże, jakie to było szaleństwo jak to zwiększyli!
Sama wtedy je postawiłam do 10 lvl rozbudowałam i usunęłam, bo Deal mi już wystarczał :)
 

DeletedUser

Guest
jakoś zabrzmiało to jak wspomnienia kombatantów ;)
....aaa pamiętasz jak w 45tym ... ;)
to było kiedyś i się nie wróci , gra idzie do przodu i tak będzie ;)
jednak gdy coś zostaje w tyle to chyba warto o tym porozmawiać , choćby o tych perłach , które nijak się mają do obecnego kształtu gry i nie pasują do żadnej strategi , którą obrał gracz
 

DeletedUser6174

Guest
jakoś zabrzmiało to jak wspomnienia kombatantów ;)
....aaa pamiętasz jak w 45tym ... ;)
to było kiedyś i się nie wróci , gra idzie do przodu i tak będzie ;)

A co chciałbyś usłyszeć? "Inno oficjalnie ogłosiło że nie zmieni statystyk słabych pereł, ale wszyscy żyjemy z nadzieją że jednak ziemną zdanie, wystarczy że kilku graczy napisze o tym na forum."
Jeśli tak bardzo Ci na tym zależy to napisz o tym w dziele pomysły (to oficjalny sposób zgłaszania swoich uwag do gry, które chcielibyśmy wcielić w życie) chociaż pewnie i tak temat zostanie zamknięty i wrzucony do szuflady jak wszystkie inne tematy o tym samym.
Prawda jest taka że gramy w tą grę dłużej niż Ty i wiemy jak to wygląda. Na drobne zmiany które wejść powinny czeka się miesiącami, a jak już Inno stwierdzi że jakiś pomysł nie przejdzie to na prawdę nie ma co liczyć na to że jednak go wprowadzą. Można żyć złudzeniami, tylko po co?
 

DeletedUser

Guest
prawda jest taka że my gracze z polskiego serwera nie potrafimy konstruktywnie rozmawiać i ustalać jakieś wspólne zdanie ;<
tak jest w grze i życiu realnym , choć by był najlepszy projekt to na pierwszy ogień idzie krytyka i podważanie argumentów ... ot taki narodowy sport ;)

to niby w jaki sposób my gracze możemy lobbować w sprawach ważnych ?
czas grania nie ma tu nic do rzeczy ;) ja np gram na nowo , ponieważ pierwszym razem byłem głupi i myślałem że jestem w stanie wykiwać support ;) wcale się z tym nie ukrywam , jednak teraz głęboko do serca wziąłem sobie zasady gry według regulaminu i ostrzegam graczy , którzy myślą podobnie jak ja za pierwszym podejściem do FoE

"kombinerka" ma swój koniec ;) kwestią czasu jest utrata czegoś na co pracowaliśmy nieuczciwie
 

DeletedUser6174

Guest
prawda jest taka że my gracze z polskiego serwera nie potrafimy konstruktywnie rozmawiać i ustalać jakieś wspólne zdanie ;<
tak jest w grze i życiu realnym , choć by był najlepszy projekt to na pierwszy ogień idzie krytyka i podważanie argumentów ... ot taki narodowy sport ;)

Problem w tym że to nie gracze decydują o tym co zostanie wprowadzone. Co z tego że 100 graczy napisze że chce żeby koloseum dawało 500medali dziennie, albo że chcą kolejnej perły z bonusem ofensywnym skoro o takich sprawach decydują developerzy. Chcieć a mieć to 2 różne pojęcia :) to że my czegoś chcemy nie znaczy że Inno nam to da.
Ja nie mówię że nie chcę ulepszenia pereł, tylko że zostało powiedziane że takiej zmiany nie będzie. Niestety ale to nie zależy od graczy.
 

DeletedUser

Guest
developerzy owszem forsują swoją strategię rozwoju projektu ale nie sądzę aby mieli w nosie opinie graczy , bo to się wtedy kupy nie 3ma :p , na becie mam dobrego znajomego z Francji , często wymieniamy się swoimi uwagami nt gry .

takie mamy czasy że my jako gracze z polskiego serwera jesteśmy tylko graczami z polskiego serwera , natomiast inaczej poglądy graczy globalnych postrzegają developerzy ;)

nie stójmy w miejscu wspominając stare dobre czasy bo nic konstruktywnego nie wymyślimy ;<
zmienia się gra , zmieniamy się my i nasze oczekiwania
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
developerzy owszem forsują swoją strategię rozwoju projektu ale nie sądzę aby mieli w nosie opinie graczy , bo to się wtedy kupy nie 3ma :p , na becie mam dobrego znajomego z Francji , często wymieniamy się swoimi uwagami nt gry .

takie mamy czasy że my jako gracze z polskiego serwera jesteśmy tylko graczami z polskiego serwera , natomiast inaczej poglądy graczy globalnych postrzegają developerzy ;)

nie stójmy w miejscu wspominając stare dobre czasy bo nic konstruktywnego nie wymyślimy ;<
zmienia się gra , zmieniamy się my i nasze oczekiwania

Po pierwsze, gracze z polskiego servera zgłaszają najwięcej feedbacku czy jak to się tam mówi.
Po drugie wiele pomysłów wywodzi się z naszego serwera.
Po trzecie jak ktoś zaproponuje 100 medali w koloseum będę pierwsza do obalenia tego pomysłu.
Po czwarte pogódź się że mamy inne zdanie.

Perły sa "w miare" rozpisane, jak poczytasz jednym się podoba opcja A innym B, każdy ma inny plan i łatwo dobrać pod to perły.

Jedynym problemem teraz nie są bonusy jakiegoś koloseum, tylko bonus plus 10 alka który ma cały czas plus 1 jednostka, O ironio przed 10 lvl tak dobrze nie ma. Zepsuło to ranking który i tak był skopany, to jest wg mnie problem.

Nie podoba się koloseum nie stawiaj, nie podoba się alek nie buduj, jaki problem? Lepiej będzie jak każda perła da kokosy! Taaaa a potem będzie płacz ze gracz z żelaza pokona EJ bo tu dostanie losówke, tu procent obrony tu ataku i kabum.

Może zaproponuj jak widzisz koloseum, starą dame, czy igiełkę, nie pamiętam co tam jeszcze ma zepsuty bonus chyba tyle AŻ 3...
 

Borisel

Hrabia
O czym wy piszecie ;D ? Dla mnie każda perła ma wartość kolekcjonerska - a to ze daje towary czy inne rzeczy to traktuje jako dodatek/bonus ;P same w sobie ta są ...perły architektury ;x (zastanawia mnie czemu w postmodernizmie nie dali np Palacu Kultury ;x ? )
 

Hikari36

Polonista
Polonista
O czym wy piszecie ;D ? Dla mnie każda perła ma wartość kolekcjonerska - a to ze daje towary czy inne rzeczy to traktuje jako dodatek/bonus ;P same w sobie ta są ...perły architektury ;x (zastanawia mnie czemu w postmodernizmie nie dali np Palacu Kultury ;x ? )

Bo Pałac Kultury nie jest aż tak zjawiskowy i słynny, żeby był uznany za Perłę :p No i to widzimisię Twórców, więc... ;)
 

bartekmod

Książę
a ja czasem się zastanawiam, czy Notre Dame nie okazałaby się jednak przydatna, wszak to taki budynek zaopatrzeniowy nie zabierający ludności :p no i ludność można na lepsze cele wykorzystać :) do tego wcale nie jest jakaś olbrzynia
a np taka Hagia (tu akurat całkiem spora) czy Przylądek nie mają zastosowania militarnego (ani okołomilitarnego - np złoto na produkcję żołnierzy) więc można by nawet rozważyć ich usunięcie chociaż PR są podstawową walutą w grze

tu naprawdę wszystko zależy od preferencji danego zawodnika

a Pałac Kultury to taka Perła z wyższej epoki niż się znajdujemy (my wtedy za nic w świecie byśmy się na to nie szarpnęli)
 

DeletedUser13596

Guest
To jest moim zdaniem pierwsza rzecz na odstrzał.. Dziwię się, że nadal nikt z tym nic nie robi.
Każda perła powinna być zbalansowana pod kątem 3 rzeczy.
Ilości zajmujących kratek, epoki oraz oferowanych dóbr, które nam daje.
Dziś bądźmy szczerzy ludzie stawiają tylko najbardziej opłacalne perły.

Mało tego moim zdaniem powinna zostać wydana poprawka w pewnej kwestii.
Przykładowo ludzie z wczesnego średniowiecza posiadają już perły z epoki jutra. Dzięki temu kwitnie
handel surowcami między epokami a tego podobno też być nie powinno.

Dlatego wg mnie powinna zostać wydana łatka, która uniemożliwiłaby wybudowanie
perły architektury z wyższych epok póki sami konkretnej epoki nie osiągniemy.
Na prawdę jak widzę ludzi, którzy w epoce żelaza mają już perły z wyższych epok to mnie krew zalewa.
(Nie to nie zazdrość - po prostu z deka to nie jest fair play).

A druga sprawa aby zbalansować perły tak, aby nie było dylematu z jakich pereł rezygnować
tylko jak je wcisnąć do naszej wioski :)

Zablokować stawianie pereł... zablokować przenoszenie sztabu... Jestem słaby, nie umiem wygrać z silniejszymi - zablokować im konta! Dostosowywać się i uczyć grać, a nie blokować wszystko. Tak zepsuto GvG, jeżeli chcecie dobić jeszcze handel to to jest świetny pomysł.

Jest rzeczą oczywistą, że istnieją perły:

1. Generalnie bezużyteczne, ale w określonych przypadkach indywidualnych mogą być przydatne.
2. Których posiadanie jest przydatne w pewnym okresie gry, ale z czasem są one już zbyt słabe by je dalej trzymać. Żal wydanych PR i surowców, więc może fajnym rozwiązaniem byłoby zwracanie części poniesionych kosztów, choćby 30-50%? Na pewno decyzja o wymianie pereł byłaby wtedy łątwiejsza.
3. Uniwersalne, których posiadanie przez cały okres rozgrywki jest bardzo przydatne.
4. De facto nieopłacalne, ale utrzymywane z powodów innych niż prosta arytmetyka.
5. Jedna perła, która mogła być super ale skopano ją epoką w której weszła. Mimo wszystko warta postawienia, o ile nie jesteś w epoce jutra lub zaraz przed.

Przykłady:
1. Perły dające ludność (kapitol, habitat, wieża innowacji tylko częściowo bo daje też PR). Nikt nie stawia pereł dających ludność dla młotków i monet. Budują je osoby które potrzebują dużej liczby ludności, a nie chcą tracić miejsca na domki np. producenci surki czy uzupełniający wojsko w slotach GvG (dużo koszar = dużo ludności). Jednak dla klasycznego "topowca" te perły to śmieci. Dodatkowa ludność = dodatkowe potrzebne zadowolenie. Dodatkowe wojsko generują wysokie poziomy alcatraz, a z dawnych epok są zwykle liczone w setkach zapasy wojsk. Surka wpada z zadań powtarzalnych i pereł. Dla mnie więc to są śmieci, ale dla znajdą się gracze, dla których jest sens ich trzymania, a nawet rozbudowy. Drugi przypadek to budowa spece needle i lotosa. Dla mnie te perły są bezużyteczne (a już zwłaszcza needle). Jednak w określonych przypadkach (małe miasto, dużo ludności), ich wysokie poziomy mogą ratować nasze 120% bonusu produkcji, z maksymalnego uszczęśliwienia mieszkańców. Te perły są jednak wyjątkowo słabe jak na epoki z których pochodzą, to praktycznie końcówka gry, a zadowolenia prawie tyle co z budynków kultury (po zmotywowaniu oczywiście). Moim zdaniem, lepiej wydać te PR na wyższe poziomy innych pereł.

2. Koloseum, Notre Dame (ale troche mniej), Babel, Drezden, Deal. W epoce jutra wszystkie te perły to śmieci. Zyski które dają nie są współmierne do liczby zajmowanych kratek. Ale już w Epoce Żelaza Koloseum to wypasiona perła. Nie dość że daje bardzo duże jak na tą epokę ilości zadowolenia, to jeszcze produkuje mega przydatne (w początkowym okresie gry) medale. Podobnie Notre Dame i Drezden, dają pewną ilość zadowolenia, której jeszcze w średniowieczu/kolonii nie mamy w nadmiarze. Deal to znowu potrzebne medale - w kolonialnej ciągle mamy ich deficyt. Znowu babel (i drezden) dają pewne (choć nieduże, ale w początkowej fazie bardzo przydatne) ilości towarów. W zasadzie nawet do postępu warto je trzymać, bo produkują do tej epoki towary przetworzone - czyli takie których i tak potrzebujemy. Do badań, pereł GvG. Jednak sens posiadania koloseum zanika już średniowieczu. Podobnie babel i drezden nie produkują od modernu towarów przetworzonych i stają się zbyteczne. Ilość zadowolenia drezdena i notre dame z czasem także rażąco odstaje i spokojnie można te perły usunąc. Z kolei wraz z osiągnięciem ostatniego rozszenia terenu za medale, wywalenie deala wydaje się oczywiste. Jeżeli uważasz, że jego drugi bonus jest przydatny to patrz pkt 4.

3. Chateau, Alcatraz, wszystkie perły dające PR (Hagia, Castel, Innowacja i zwłaszcza Canaveral), perły dające bonus do walki (Castel, Zeus, Katedra), perły zwiększające produkcję monet i młotków (Bazylika oraz Latarnia i Royal). Chateau z oczywistych powodów. Jeżeli nie grasz za diaxy to twój obowiązek by mieć go na 10 lvl jak najszybciej. Zwiększysz wszelkie nagrody, także diaxy. Szybciej zbierzesz medale na rozszerzenia, towary z nowych epok za zadania poboczne, a nawet dodatkowe monety i młotki. Najlepsza perła w grze, bezdyskusyjnie. Alcatraz nie tylko dla walczących, gdyż daje też sporo zadowolenia. A jednostki przydadzą się choćby w podboju mapy kontynentu. Zawsze jest deficyt wojska. Zawsze. Jeśli inni twierdzą inaczej, z czasem zmienią zdanie. Mówiłem już, że zawsze jest deficyt wojska? Perły dające PR to z oczywistych powodów jedyna inwestycja, która kiedykolwiek się zwróci. Żadne inne perły nie produkują PR. A po co PR? Policz sobie, ile czasu zajmie ci przejście epoki, która ~1600 pr (np. epoka jutra) przy 24 pr dziennie, a ile mając 70 pr dziennie. Czujesz różnicę? Najsłabsza z tych pereł jest oczywiście Innowacja, bo daje też (dla mnie) bezużytecznych ludzi, którym trzeba zapewnić 15 000 zadowolenia. Mimo tego, z zaciśniętymi zębami warto ją postawić dla 6 pr na 10 lvl. Hagia jest najmocniejszą perłą praktycznie do jesieni średniowiecza. Nie dość, że daje PR to jeszcze sporo jak na owe epoki zadowolenia. Zadowolenia NIGDY dość. Im więcej zadowolenia z pereł = tym mniej budynków kultury. Od tego są wyjątki i o tym w pkt. 1. Canaveral to druga najlepsza perła w grze. Kupa pr, mała powierzchnia, duże nagrody z paczek. 10 lvl to absolutne minimum. Castel, zeus i katedra zawsze się przydadzą. Walka z 90% bonusu do walki i walka z 0% to tak jakby walczyć Niemcy vs ZSRR mając czołgi i nie mając czołgów. Bez czołgów raczej ciężko wygrać i trzeba sobie kupować prowincje. Dlatego taki bonus to podstawa. Z kolei boost do produkcji monet i młotków znacznie ułatwia rozwój w grze. Można budować wiecej, szybciej i łatwiej przechodzić kolejne epoki. Dodatek w postaci towarów ze wszystkich 3 pereł mile widziany przez całą grę. Mając Bazylikę na 10 produkuję 10 domkami tyle co inna osoba (bez bazyla) 25 takimi samymi domkami. Różnica jest więc olbrzymia. Zaoszczędzone miejsce w mieście pozowli postawić jeszcze więcej domków/młotków... albo czegobądź innego.

4. Deal (po odblokowaniu wszystkich rozszerzeń terenu), Cerkiew, Atomium, Obserwatorium. Deal i Cerkiew dają bonus do obrony, który do niczego Ci się nie przyda. No chyba, że jesteś noobem i nie pilnujesz swojej produkcji. Zresztą, kto teraz ma czas na tłuczenie po sąsiadach? Ja na pewno nie i mnie też praktycznie od miesięcy nikt nie atakuje. I nie, monety z Cerkwi nie są warte wydanie setek PR. Inna sprawa, gdy gnoją Cię sąsiedzi. Wtedy mocny bonus w obronie się przyda. Jeżeli dodatkowo brak ci medali, cerkiew i deal to bardzo dobry wybór dla ciebie. Moim skromnym zdaniem, najlepszą obroną jest jednak atak, a więcej medali da Ci boost do zadań z chateau. Twój wybór

Nieco inaczej ma się sprawa z Atomium i Obserwatorium. To pierwsze cudo daje nam jeszcze zadowolenie, więc jego posiadanie jest znacznie bardziej opłacalne. Mimo wszystko zamiast tego bardziej opłacałoby się postawić 2 budynki kultury. De facto jednak, obie perły trzyma się i rozwija tylko i wyłącznie DLA GILDII. Tak więc, jeżeli nie zamierzasz być członkiem żadnej gildii, nie warto budować tych pereł (to chyba oczywiste), gdyż główne z nich korzyści zasilają skarbiec wspólnoty, a nie Twój. Mimo wszystko, te perły trzymają nawet najbardziej topowi gracze i to na wysokich levelach. Codzienne zasilenie skarbca wszystkimi 5 rodzajami przetworzonych surowców i to w nie tak małej ilości, bardzo się przydaje. Gildiom na niskim poziomie rozwoju przyda się też bonus do obrony z obserwatorium. Sam oczywiście też posiadam (Atomium na 10, obserwatorium na 9).

5. Dynamic Tower. Gdyby ta perła była powiedzmy nie później niż w średniowieczu to byłaby jedna z najlepszych pereł (moje top 3 po chateau i canaveral). Jednak ktoś niezbyt mądry wpadł na pomysł, by dać ją w przedostatniej (a jak na razie ostatniej) epoce, gdy wszyscy są już obładowani tonami zbędnej surki. Co prawda surki nigdy dość, ale serio. 4000 pr dla 40 towarów dziennie? Nie warto. Inaczej ma się sprawa, gdy pozbierasz plany i towary np. będąc w żelazie. Wtedy buduj czym prędzej! Dzięki tej perle zyskasz dużo towarów praktycznie przez kilkaset dni dalszej gry, a wiec będą to dziesiątki tysięcy towarów. A przy okazji nie będziesz opuszczał motywki gildii i zgarniesz więcej planów pereł :).

- - - Zaktualizowano - - -

Nameful , nie da się nie dublować jakiś tematów bo w zasadzie znakomita większość z nich już była i powracać będzie na "tapetę" ;)
po to mamy forum aby omawiać różne kwestie , wypowiadać swoje zdania oraz proponować rozwiązania , które tą grę powinny uczynić lepszą :p

Temat pereł bubli jest dość poważnym tematem i zaniedbanym przez decydentów FoE , nie uważacie ?
z założenia perła architektury powinna / jest być przedmiotem pożądania każdego gracza ;)
jednak sami widzicie że stawianie pereł bubli jest podyktowane ciekawością nie zbyt doświadczonego gracza , który po pewnym czasie decyduje się na wywalenie jej z trawnika :mad:

owszem , każdy gracz ma swoją koncepcję gry i pod tym kontem rozwija swoje imperium dobierając do tego skład pereł , ale omawiane perły nijak się mają do żadnej koncepcji :haha:

więc coś tu jest najzwyczajniej nie halo ! :mad:

- - - Zaktualizowano - - -

odnoszę wrażenie że gracze są oszukiwani i wprowadzani w błąd !
szukają planów , ładują pkt innym graczom aby zdobyć plany , gromadzą surowce i organizują miejsce do postawienia ... żeby potem wyrwać chwasta ?! :mad:

Statystyki pereł są jawne. Nie doszukiwałbym się tutaj żadnego wprowadzania w błąd. Jeżeli gracz przeczyta jakie są zyski z kapitolu na 10 lvl i mimo tego go wymaksuje na taki level, to pozostaje się tylko za niego modlić. Sam siebie co najwyżej oszukał, łudząc się, że ta perła mu się przyda. 1% ludzi buduje tą perłę świadomie i nie żałuje. Widać po miastach, jeżeli są same fabryki, 0 domków i stoi wymaksowany kapitol/habitat, to nie debilizim tylko strategia. A za to już należy chwalić (choć dla mnie strategia słaba).

Warto dodać, że są jeszcze gracze specjalni tak zwani "kolekcjonerzy", którzy po prostu tak sobie uprzyjemniają czas swojego krótkiego ziemskiego życia, że budują i trzymają wszystkie perły świata, a potem wpatrują się w nie godzinami :). Jeżeli to im daje fun, to ich korzyść :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bartekmod

Książę
Statystyki pereł są jawne. Nie doszukiwałbym się tutaj żadnego wprowadzania w błąd.

Statystyki się zmieniają, kiedyś przekopiowałem sobie do excela wszystkie dane o Perłach na 10 lvl (porobić obliczenia ile czego na kratkę zajmowanego miejsca itp), plik został nieotwierany, nieużywany, po grubo ponad roku przeraziłem się, że większość danych jest nieaktualnych (wymiary pereł zostały niezmienione, a reszta, hulaj dusza)
czy mogę mieć do końca pewność, że devsi nie zrobią znów i znów balansowania i zaburzy to wszystkie moje wyliczenia?

kiedyś z Pereł ofensywnych było 150% bonusu, potem zbili to do 90% (na mapie nie zmniejszając bonusów wroga, co najwyżej zmniejszając obronę sąsiadom), łaskawie dając 3 level upy co pozwoliło zrekompensować sobie stratę 60% poprzez zyskanie 3% dodatkowych (każda perła na 11 levelu) - oczywiście każdy będzie trzymał te Perły i nie strzeli focha o taką zmianę, nie usunie tych pereł,
ale jak pojawiają się zmiany w innych bonusach, w perłach spoza Twojego pkt 3? szczęście, że te zmiany były raczej "kosmetyczne" a nie zmieniające bonus o prawie połowę, ale czy mogę mieć pewność, że znów się ktoś nie zabawi w balansowanie?
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Roscoe napisał:
Jednak sens posiadania koloseum zanika już średniowieczu, a trzymanie go w epoce jutra to dowód na indolencję umysłową

Roscoe napisał:
No chyba, że jesteś noobem i nie pilnujesz swojej produkcji. Zresztą, kto teraz ma czas na tłuczenie po sąsiadach?

Piszesz bardzo agresywnie! Powtarzane od samego początku istnienia pereł jest to że każdy dobiera je pod siebie.
Perły dające ludność sa ważne, zwłaszcza jak ma sie wielkie miasto ;) tu zgodzę się se jedna do 2 wystarczają na pokrycie całego zapotrzebowania plus domki bo złoto to złoto. Taka wieża innowacji daje też pr i ludność do tego domki i jest ok.
Tak samo wymieniasz sporo pereł ze są fe, lub jak to naprawdę brzydko piszesz "śmieci", zapominasz ze sa 2 bonusy pereł. Już tłumacze, masz wypaśne miasto w EJ alek już wysoko sam sie buduje wręcz daje to masę zadowolenia i wojaków, wystarcza więc posiadać koszary czołgi, łotry, czempioni i podbijać świat. Jak masz taka sytuacje możesz spokojnie zająć się produkcją towarów, młotków, złota co tam sobie życzysz, jak produkujesz towary potrzeba ci towarów z nizszych epok i tu każda perła dająca te towarki jest na wagę złota... Nawet głupie Babel ;) bo przypominam masz wypasione wielkie miasto i masz miejsce na 10 towarowych budynków, 10 młotkowych (o ile takie są potrzebne bo młotki się mi przelewają) i masę domków bo złoto jest cenne ;) wiec konstruując towary są ważne, nawet jak nie produkujesz nic od modremu bo ciągniesz z gildii za free, to można to co wpada z pereł w skarbiec wrzucać i tu zapotrzebowanie spore w gvg.

Ale to już wspominałam każdy ocenia perły pod siebie! Są takie co sa naj och ech, ale sądzę że jak ktoś oceni je na chłopski rozum nie potrzeba mu wyliczeń i poleceń ^^
Dalej, ważna jest strategia, a Ty strasznie pojeżdżasz inne strategie niż Twoje przemyślenia. Jak ktoś chce mieć wszystkie perły to sugerujesz że "idiota" jak ktoś chce perły na zadowolenie sugerujesz to samo, jak chce obronę to jest noobem... Ehh ciesze się że nie widzę twych wspaniałych akcji na świecie którym grasz, na pewno są takie pro! Bo szacunek do wrogów/innych graczy masz godny tyrana Korei do obywatela.
 

DeletedUser3220

Guest
A dla mnie wszystkie Perły są użyteczne, bo zbieram, by je mieć, bez szukania w tym głębszego sensu.
Jak ktoś ma potrzebę podbicia swojego ego kosztem innych, tylko dlatego, że ma inny cel w Grze i inny sposób budowania miasta, to już jest prywatny problem i nie trzeba go roztrząsać na forum.
Proszę o zaprzestanie wycieczek z takich mało rozsądnych powodów i powrót do meritum sprawy, omijając indywidualne preferencje.
 

DeletedUser13596

Guest
Piszesz bardzo agresywnie! Powtarzane od samego początku istnienia pereł jest to że każdy dobiera je pod siebie.
Perły dające ludność sa ważne, zwłaszcza jak ma sie wielkie miasto ;) tu zgodzę się se jedna do 2 wystarczają na pokrycie całego zapotrzebowania plus domki bo złoto to złoto. Taka wieża innowacji daje też pr i ludność do tego domki i jest ok.
Tak samo wymieniasz sporo pereł ze są fe, lub jak to naprawdę brzydko piszesz "śmieci", zapominasz ze sa 2 bonusy pereł. Już tłumacze, masz wypaśne miasto w EJ alek już wysoko sam sie buduje wręcz daje to masę zadowolenia i wojaków, wystarcza więc posiadać koszary czołgi, łotry, czempioni i podbijać świat. Jak masz taka sytuacje możesz spokojnie zająć się produkcją towarów, młotków, złota co tam sobie życzysz, jak produkujesz towary potrzeba ci towarów z nizszych epok i tu każda perła dająca te towarki jest na wagę złota... Nawet głupie Babel ;) bo przypominam masz wypasione wielkie miasto i masz miejsce na 10 towarowych budynków, 10 młotkowych (o ile takie są potrzebne bo młotki się mi przelewają) i masę domków bo złoto jest cenne ;) wiec konstruując towary są ważne, nawet jak nie produkujesz nic od modremu bo ciągniesz z gildii za free, to można to co wpada z pereł w skarbiec wrzucać i tu zapotrzebowanie spore w gvg.

Ale to już wspominałam każdy ocenia perły pod siebie! Są takie co sa naj och ech, ale sądzę że jak ktoś oceni je na chłopski rozum nie potrzeba mu wyliczeń i poleceń ^^
Dalej, ważna jest strategia, a Ty strasznie pojeżdżasz inne strategie niż Twoje przemyślenia. Jak ktoś chce mieć wszystkie perły to sugerujesz że "idiota" jak ktoś chce perły na zadowolenie sugerujesz to samo, jak chce obronę to jest noobem... Ehh ciesze się że nie widzę twych wspaniałych akcji na świecie którym grasz, na pewno są takie pro! Bo szacunek do wrogów/innych graczy masz godny tyrana Korei do obywatela.


Przesadzasz. Po pierwsze, napisałem wyraźnie kiedy jest uzasadnione posiadanie pereł, które z biegiem czasu stają się śmieciami. Nie obrażam ludzi, tylko nazywam rzeczy po imieniu. FOE to grą strategiczna. Żeby osiągnąć sukces, trzeba myśleć i liczyć :). O wiele więcej towarów (i przede wszystkim szybciej) można zdobyć z zadań powtarzalnych i nie potrzeba do tego ani jednej fabryki. Jeżeli masz inne zdanie to bardzo proszę, ale dyskusja między nami nie ma sensu, bo nie chcesz słuchać prostych argumentów :). Napisałem też, że każdy ma prawo sobie kolekcjonować perły. Nie wiem gdzie masz problem. Dla mnie to jest słaba i nudna strategia, ale nic mi do tego, gdy ktoś to lubi. Chciałbym jednak zauważyć, że ten temat jest o zbędnych perłach!. Celem jest więc (to chyba oczywiste?) dyskusja na ten temat. Trudno napisać, że coś jest zbędne i nie podać argumentów :).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3220

Guest
Przesadzasz. Po pierwsze, napisałem wyraźnie kiedy jest uzasadnione pereł, które z biegiem czasu stają się śmieciami. Nie obrażam ludzi, tylko nazywam rzeczy po imieniu. FOE to grą strategiczna. Żeby osiągnąć sukces, trzeba myśleć i liczyć :). O wiele więcej towarów (i przede wszystkim szybciej) można zdobyć z zadań powtarzalnych i nie potrzeba do tego ani jednej fabryki. Jeżeli masz inne zdanie to bardzo proszę, ale dyskusja między nami nie ma sensu, bo nie chcesz słuchać prostych argumentów :).

Tylko argumenty obrażające innych ludzi, to nie argumenty. Spróbuj pisać bardziej neutralnie.
 

DeletedUser13596

Guest
A dla mnie wszystkie Perły są użyteczne, bo zbieram, by je mieć, bez szukania w tym głębszego sensu.
Jak ktoś ma potrzebę podbicia swojego ego kosztem innych, tylko dlatego, że ma inny cel w Grze i inny sposób budowania miasta, to już jest prywatny problem i nie trzeba go roztrząsać na forum.
Proszę o zaprzestanie wycieczek z takich mało rozsądnych powodów i powrót do meritum sprawy, omijając indywidualne preferencje.

To teraz proszę przeczytaj jeszcze raz nazwę tematu - "zbędne perły". Jeżeli ty lubisz sobie kolekcjonować wszystkie perły to po co się tutaj wypowiadasz? Nie chodzi o podbijanie ego, jakim trzeba być ignorantem by tak pomyśleć? Forum jest miejscem dyskusji, a ja wyraziłem swój pogląd poparty konkretnymi argumentami. Jakie są twoje argumenty w temacie "zbędne perły"?

- - - Zaktualizowano - - -

Tylko argumenty obrażające innych ludzi, to nie argumenty. Spróbuj pisać bardziej neutralnie.

2 + 2 = 4 i nie da się tego zmienić. Koloseum daje mniej zadowolenia z kratki niż budynki kulturowe późnych epok i to też nie podlega dyskusji. Ten argument Ciebie obraża? Bo takich między innymi używałem. Może nie chciało Ci się po prostu przeczytać całej mojej wypowiedzi?
 

DeletedUser

Guest
moje zdanie jest takie że nie ma zbędnych pereł , jest tylko poważne zaniedbanie w konstrukcji ich walorów co doskonale widać i tu pytanie aż się samo ciśnie ;) dlaczego twórcy gry udają że problemu nie ma ?!
temat narasta , większość graczy machnęła na to ręką ! bo przypomina to walkę z wiatrakami ;<

perły buble są jednak pewnego rodzaju oszustwem , dlatego że gracz pracując na nie mozolnie buduje innym graczom perły , gromadzi surowiec , organizuje miejsce (często nie małe) a nawet kupuje brakujące plany za diaxy i wszystko po to aby wywalić je za pewien czas z miasta ? i mamy wszyscy udawać że to ok ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry