Zbędne perły - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser13558
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser11758

Guest
Idąc twoim tokiem rozumowania to po co stawiać Alka, zamiast niego można postawić budynki wojskowe i kulturowe wyjdzie dokładnie na to samo.
Po co też komu Zamek z Deal skoro jego 30% bonusu do obrony wcale jej nie zapewnia. Jak nie masz kilkudziesięciu wież sygnałowych to Zamek tez możesz sobie odpuścić, bo po co ci medale i obrona która nie broni.


Do prawdy i co niby będziesz robił z tymi towarami? odkładał na kupki i patrzył jak ładnie zalegają Ci w magazynie? A z reszta po co komu perły dające towary, zamiast nich można postawić fabryki i wyjdzie na to samo ;)

- - - Zaktualizowano - - -



Jedynym nie-wyjątkiem jest Koloseum, ale to też wyjątek :)

Nie można złupić Perły. Dlatego warto budować Perły dające towary. Trzeba zainwestować towary by je zbudować ale później nie trzeba budować budynków towarowych. Można przeznaczyć młotki i kasę na domy i budynki produkcyjne które są bardzo potrzebne. Nadmiar towarów można wykorzystać do wymiany z innymi graczami z gildii lub obcymi. Można też za te surowce zbudować inną Perłę. Przydają się też do zadań eventowych bo zawsze pojawiają się zadania militarne i można wykorzystać surowce do przekupienia sektora.
 

DeletedUser6174

Guest
Panie K ty nie masz zielonego pojęcia o czym sam mówisz.

później nie trzeba budować budynków towarowych.
Jest to niestety kłamstwo, perły nie dają przetworzonych towarów, więc jeśli nie postawisz fabryk to towarów nie zdobędziesz.

Można przeznaczyć młotki i kasę na domy i budynki produkcyjne które są bardzo potrzebne.
Bo oczywiście domy i budynki produkcyjne same z siebie złota i produkcji nie dają. Najpierw musisz postawić perły żeby uzbierać surowce potrzebne do postawienia domków i produkcji.

Można też za te surowce zbudować inną Perłę.
Niby na jaką? Jak już mam postawione perły z danej epoki to kolejnej perły za te same towary nie postawie.

Przydają się też do zadań eventowych bo zawsze pojawiają się zadania militarne i można wykorzystać surowce do przekupienia sektora.
I co sektory ze współczesności będziesz wykupywał towarami z epoki postępowej? ;)
Poza tym wcześniej pisałeś że warto postawić Alkatraz. To po co Ci perła dająca wojsko skoro wykupujesz sektory?


Radzę najpierw ogarnąć trochę gre a dopiero później dawać rady innym graczom ;)
 

Mikekun

Książę
W moim wypadku ja na początku postawiłbym perłę do której wszyscy inwestują, czyli Aclatraz oraz Canveral. Potem zastanawiałbym się nad wybudowaniem takich rzeczy jak Wieża Babel, Zeus, Latarnia z Faros. Następnie byłoby zapewne Hagia Shopia, Koloseum warto przy nim zaznaczyć iż mimo że zajmuje dużo miejsca jest jedyną perłą która daje nam medale co dobę. Im wyższy poziom tym więcej medali. Więc nie widzę powodu aby na nią aż tak narzekać, dodatkowo i porównując Koloseum oraz Wieżę Zwycięstwa. To wieża z Koloseum przegrywa, bowiem ona też daje medale ale raz na 7 dni, natomiast Koloseum jak zaznaczyłem raz na 24 godziny. Budynek bardzo użyteczny bowiem w wyższych epokach bardzo ciężko jest wygrać turniej w wieży pvp, i jedyną możliwością jest inwestycja w cuda natomiast taka opcja pochłania nam czas.

Co do cudów w następnych krokach bym się zastanowił dość poważnie, ponieważ oprócz ich mnogości potrzeba do nich też ludzi a tutaj już ciężka sprawa. W tym wypadku też jest ważne miejsce więc mocno bym musiał się zastanawiać co warto posiadać faktycznie, a co niezbyt ciekawie.

pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser625

Guest
To wieża z Koloseum przegrywa, bowiem ona też daje medale ale raz na 7 dni, natomiast Koloseum jak zaznaczyłem raz na 24 godziny.

Jedna wieża z koloseum rzeczywiście przegrywa, ale gdy ich jest już więcej to się mylisz. Koloseum to wielka budowla i daje na 10 poziomie tylko 35 medali na dobę. Razem 245 na tydzień. Dodatkowo Koloseum nie awansuje bonusami z wejściem do każdej epoki, a wieża już tak. Stawiając Koloseum będąc w Epoce Żelaza to zanim rozbudujesz je do 10 poziomu pewnie będziesz w postępowej. :p A w postępowej stawiasz 7 wież zwycięstwa i masz to samo co koloseum, a ile mniej miejsca zajmują. Dodatkowo można je utknąć gdziekolwiek w mieście gdzie szczelina została, a koloseum potrzebuje duży kawałek.
 

Mikekun

Książę
Jedna wieża z koloseum rzeczywiście przegrywa, ale gdy ich jest już więcej to się mylisz. Koloseum to wielka budowla i daje na 10 poziomie tylko 35 medali na dobę. Razem 245 na tydzień. Dodatkowo Koloseum nie awansuje bonusami z wejściem do każdej epoki, a wieża już tak. Stawiając Koloseum będąc w Epoce Żelaza to zanim rozbudujesz je do 10 poziomu pewnie będziesz w postępowej. :p A w postępowej stawiasz 7 wież zwycięstwa i masz to samo co koloseum, a ile mniej miejsca zajmują. Dodatkowo można je utknąć gdziekolwiek w mieście gdzie szczelina została, a koloseum potrzebuje duży kawałek.

Natomiast tutaj powiem tak że ty również możesz się mylić. Owszem rozwój Koloseum jest długi i trudny jednakże liczba medali jaką on przyznaje jest całkowita zależna od twórców gry. Jak na razie na 10 daje 35, mimo to w przeszłości tych medali było znacząco więcej. Koloseum celowo zostało osłabione aby inne budowle mogły mieć lepszą wobec niego pozycje jeśli chodzi o produkcję medali. Teraz niestety i zarazem szczęśliwie można wznosić cuda powyżej 10 poziomu, i tutaj niestety wieże jednak przegrywają z Koloseum mimo ich małego zapotrzebowania na powierzchnię gry.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser11123

Guest
Teraz niestety i zarazem szczęśliwie można wznosić cuda powyżej 10 poziomu, i tutaj niestety wieże jednak przegrywają z Koloseum mimo ich małego zapotrzebowania na powierzchnię gry.



koloseum poziom 10 - 4000 zadowolenia i 35 medali a na poziomie 11 - 4196 zadowolenia i 38 medali. Jakoś nie wydaje mi się, żeby się wszyscy nagle zabrali za jego wbijanie ponad 10. Ja miałem tę perłę na 9 poziomie i trzymałem tylko dla zadowolenia bo drugi bonus dość szybko robi się marginalny. opracowałem w postępie elektrownie i perłe skasowałem
 

DeletedUser625

Guest
Natomiast tutaj powiem tak że ty również możesz się mylić. Owszem rozwój Koloseum jest długi i trudny jednakże liczba medali jaką on przyznaje jest całkowita zależna od twórców gry. Jak na razie na 10 daje 35, mimo to w przeszłości tych medali było znacząco więcej. Koloseum celowo zostało osłabione

Że co ty piszesz? Koloseum właśnie zostało wzmocnione, jednak mimo to dalej jest słabe. Kiedyś dawało bodajże 18 albo 19 medali na 10 poziomie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12062

Guest
i o czym ta rozmowa??? :-).

Koloseum owszem super perła.... Tylko, że na początku gry ;). Znacznie podnosi wpływ medali ale tylko do pewnego momentu. Kiedy rozszerzenia kosztują kilka tys medali nie wyobrażam sobie, że koloseum dające ich koło 30 coś wniesie ;P. Już nie wspomnę o 4000tys uśmiechu co za budynek 7x7 jest w późniejszych epokach śmiesznym wynikiem ;P.

Ja powiem tak. Miałem i koloseum i notre dame na samym początku gry. Ale koło rozkwitu średniowiecza czy jesieni ( już nie pamiętam ) te perły poszły pod młotek. Całkowicie straciły jakikolwiek sens istnienia. Notre wykasowałem chyba po 2tyg ;P.

Podobnie w życiu nie wpadłem na pomysł aby stawiać space needel... Jeśli perła zajmująca 6x5 na 10 poziomie daje tyle co dużo mniejszy zmotywowany budynek kultury.... a nie ma co ukrywać 69tys kasy na 10 poziomie tez nie powala na kolana.... ;).

Także w tej grze zdecydowanie występują perły liche, które na początku są przydatne owszem ale potem całkowicie tracą swój sens ;). Bo jeśli komuś z zadań cyklicznych 2-3 razy dziennie może wpaść 1000 medali to te 35 z koloseum jest.... ;P. Ale na początku, zdecydowanie tak :)

I wszystko zależy jak kto gra. Dla mnie np. zbędnymi perłami są te, które dają ludzi. Nigdy nie miałem z tym problemu, domy są potrzebne aby leciała kasa. Pierwszy raz i to z braku pomysłu na zagospodarowanie postawiłem wieże innowacji. Choć uważam, że jest to pierwsza perła do wywalenia. No ale kto inny ma i habitat i kapitol i nie wyobraża sobie gry bez tego ;).
 

DeletedUser625

Guest
Czemu wieżę innowacji chcesz wywalać? Przecież PR daje :p
 

Atli

Hrabia
Jako, że jeden lubi ogórki a drugi ogrodnika córki to nie ma czegoś takiego jak zbędna perła:-)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
O ile kiedyś narzekałam na perły dające ludność to w tej chwili nadal mi jej brakuje a mam 3 perły na ludność, może nie wymaksowane ale dążę do tego by były 10+

Równocześnie perły dające zadowolenie zyskały wiec u mnie chociaż i takie kiedyś uważałam za zbędne ^^

Jakie to wszystko zagmatwane, może sie okazać niedługo ze będe promować koloseum :p
 

DeletedUser11758

Guest
Jako, że jeden lubi ogórki a drugi ogrodnika córki to nie ma czegoś takiego jak zbędna perła:-)

Kolosem jest zbędne. Daje medale ale lepiej zbudować za miast niego Wieże zwycięstwa i studnie życzeń. Plusem tych dwóch budynków jest to że nie trzeba marnować na nie towarów i punktów rozwoju. Nie dają wiele medali ale lepiej poczekać na odpowiednią liczbę medali. Te dwa budynki zajmują mało miejsca a Koloseum zajmuje sporo miejsca . Koloseum daje zadowolenie i samemu można zapewnić sobie zadowolenie budując ozdoby i budynki kulturowe. Młotki i kasę którą trzeba przeznaczyć na budowę budynków towarów których produkuje się odpowiednie towary dla tej perły lepiej przeznaczyć na budowę budynków mieszkalnych , produkcyjnych i militarnych. Więcej medali pozwala wygrać event Zimowy. Event Wielkanocny pozwala wygrać sporo studni i wież bo szybko zdobywa się jajka . Nie warto budować Koloseum. Warto poczekać na eventy niż marnować czas na budowę tej Perły. Warto budować Perły dające medale jeśli dają opłacalne rzeczy a Zadowolenie można zapewnić sobie budując ozdoby i budynki kulturowe.Młotki i kasa zaoszczędzona na tej Perle pozwalają zbudować sporo jednostek do walki a to pozwala wygrać turniejach sporo medali. Szczególnie jeśli wygra się wojnach gildii bo za zwycięstwo dostaje się sporo punktów i to pozwala dostać dobre miejsce.Miejsce zaoszczędzone pozwala tym miejscu zbudować sporo ozdób lub budynków kulturowych. Te ozdoby mogą dostać odrestaurowanie i wtedy dają sporo zadowolenia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Czy warto kasować koloseum?
Moje odpowiedź brzmi : ciesz się z drobiazgów!Dlaczego mam kasować koloseum? Wszystko jest po coś , broń jest do walki,pszczoły do zapylania kwiatów...Taka kolej rzeczy.
 

chudya

Hrabia
Kolosem jest zbędne. Daje medale ale lepiej zbudować za miast niego Wieże zwycięstwa i studnie życzeń. Plusem tych dwóch budynków jest to że nie trzeba marnować na nie towarów i punktów rozwoju. Nie dają wiele medali ale lepiej poczekać na odpowiednią liczbę medali. Te dwa budynki zajmują mało miejsca a Koloseum zajmuje sporo miejsca . Koloseum daje zadowolenie i samemu można zapewnić sobie zadowolenie budując ozdoby i budynki kulturowe. Młotki i kasę którą trzeba przeznaczyć na budowę budynków towarów których produkuje się odpowiednie towary dla tej perły lepiej przeznaczyć na budowę budynków mieszkalnych , produkcyjnych i militarnych. Więcej medali pozwala wygrać event Zimowy. Event Wielkanocny pozwala wygrać sporo studni i wież bo szybko zdobywa się jajka . Nie warto budować Koloseum. Warto poczekać na eventy niż marnować czas na budowę tej Perły. Warto budować Perły dające medale jeśli dają opłacalne rzeczy a Zadowolenie można zapewnić sobie budując ozdoby i budynki kulturowe.Młotki i kasa zaoszczędzona na tej Perle pozwalają zbudować sporo jednostek do walki a to pozwala wygrać turniejach sporo medali. Szczególnie jeśli wygra się wojnach gildii bo za zwycięstwo dostaje się sporo punktów i to pozwala dostać dobre miejsce.Miejsce zaoszczędzone pozwala tym miejscu zbudować sporo ozdób lub budynków kulturowych. Te ozdoby mogą dostać odrestaurowanie i wtedy dają sporo zadowolenia.

W tych dziewięciu linijkach, zawarłeś tyle wątków, tyle rad, tyle różnych opcji, że głowa trzeszczy.
Przecież gracze to wszystko wiedzą a w sumie to na ogół KAŻDY gra jak uważa i taka jest prawda, co zresztą napisał np. Alti.

- - - Zaktualizowano - - -

Moje odpowiedź brzmi : ciesz się z drobiazgów!Dlaczego mam kasować koloseum? Wszystko jest po coś , broń jest do walki,pszczoły do zapylania kwiatów...Taka kolej rzeczy.

No właśnie masz następnego kolegę.
 

DeletedUser

Guest
Przydatność Pereł

Witam !

Tematyka już nie raz poruszana ale zawsze aktualna , czyli perły architektury
Bardzo nie czytelna przydatność pereł uwzględniająca epoki pochodzenia

Pierwsza w/g epoki Koloseum - klamot zajmujący mnóstwo terenu dający graczowi nie wiele ;<
w niższych epokach gracze jeszcze je stawiają , w epokach wysokich pomimo rozwinięcia na wysoki lvl usuwają

Notre Dame ... tu nawet nie trzeba nic pisać :mad: po prostu jest możliwość postawienia ;<
Kapitol , stracił swoje walory już dawno !
Space Nedle (to coś na jednej nodze) ilu topowych graczy ma na stanie tą perłę ?

Świątynia Lotosu (ładna)

Blisko 30 % dostępnych pereł jest umiarkowanie przydatna graczowi a nawet zbędna :(
uważam że każda perła architektury powinna być obiektem pożądania każdego z nas ! (kwestia doboru do stylu gry)

Teraz jest w opracowaniu nowa perła , o której tylko wiemy że ma dawać jakiś nowy bonus , fajnie ! jestem jak najbardziej za !!! ale co z tymi perłami o których wspomniałem ? dlaczego nikt nie pochyli się nad tematem i nie dopracuje tych bubli ?

Proszę o opinie w tym temacie

Dziękuję :)
 

DeletedUser14459

Guest
To jest moim zdaniem pierwsza rzecz na odstrzał.. Dziwię się, że nadal nikt z tym nic nie robi.
Każda perła powinna być zbalansowana pod kątem 3 rzeczy.
Ilości zajmujących kratek, epoki oraz oferowanych dóbr, które nam daje.
Dziś bądźmy szczerzy ludzie stawiają tylko najbardziej opłacalne perły.

Mało tego moim zdaniem powinna zostać wydana poprawka w pewnej kwestii.
Przykładowo ludzie z wczesnego średniowiecza posiadają już perły z epoki jutra. Dzięki temu kwitnie
handel surowcami między epokami a tego podobno też być nie powinno.

Dlatego wg mnie powinna zostać wydana łatka, która uniemożliwiłaby wybudowanie
perły architektury z wyższych epok póki sami konkretnej epoki nie osiągniemy.
Na prawdę jak widzę ludzi, którzy w epoce żelaza mają już perły z wyższych epok to mnie krew zalewa.
(Nie to nie zazdrość - po prostu z deka to nie jest fair play).

A druga sprawa aby zbalansować perły tak, aby nie było dylematu z jakich pereł rezygnować
tylko jak je wcisnąć do naszej wioski :)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
To jest moim zdaniem pierwsza rzecz na odstrzał.. Dziwię się, że nadal nikt z tym nic nie robi.
Każda perła powinna być zbalansowana pod kątem 3 rzeczy.
Ilości zajmujących kratek, epoki oraz oferowanych dóbr, które nam daje.
Dziś bądźmy szczerzy ludzie stawiają tylko najbardziej opłacalne perły.

Mało tego moim zdaniem powinna zostać wydana poprawka w pewnej kwestii.
Przykładowo ludzie z wczesnego średniowiecza posiadają już perły z epoki jutra. Dzięki temu kwitnie
handel surowcami między epokami a tego podobno też być nie powinno.

Dlatego wg mnie powinna zostać wydana łatka, która uniemożliwiłaby wybudowanie
perły architektury z wyższych epok póki sami konkretnej epoki nie osiągniemy.
Na prawdę jak widzę ludzi, którzy w epoce żelaza mają już perły z wyższych epok to mnie krew zalewa.
(Nie to nie zazdrość - po prostu z deka to nie jest fair play).

A druga sprawa aby zbalansować perły tak, aby nie było dylematu z jakich pereł rezygnować
tylko jak je wcisnąć do naszej wioski :)

O matko!
Ograniczyć handel!
Ograniczyć rozwój!
Równość!

O matko!
 

DeletedUser

Guest
Nameful , nie da się nie dublować jakiś tematów bo w zasadzie znakomita większość z nich już była i powracać będzie na "tapetę" ;)
po to mamy forum aby omawiać różne kwestie , wypowiadać swoje zdania oraz proponować rozwiązania , które tą grę powinny uczynić lepszą :p

Temat pereł bubli jest dość poważnym tematem i zaniedbanym przez decydentów FoE , nie uważacie ?
z założenia perła architektury powinna / jest być przedmiotem pożądania każdego gracza ;)
jednak sami widzicie że stawianie pereł bubli jest podyktowane ciekawością nie zbyt doświadczonego gracza , który po pewnym czasie decyduje się na wywalenie jej z trawnika :mad:

owszem , każdy gracz ma swoją koncepcję gry i pod tym kontem rozwija swoje imperium dobierając do tego skład pereł , ale omawiane perły nijak się mają do żadnej koncepcji :haha:

więc coś tu jest najzwyczajniej nie halo ! :mad:

- - - Zaktualizowano - - -

odnoszę wrażenie że gracze są oszukiwani i wprowadzani w błąd !
szukają planów , ładują pkt innym graczom aby zdobyć plany , gromadzą surowce i organizują miejsce do postawienia ... żeby potem wyrwać chwasta ?! :mad:
 

DeletedUser

Guest
Nameful , nie da się nie dublować jakiś tematów bo w zasadzie znakomita większość z nich już była i powracać będzie na "tapetę" ;)
po to mamy forum aby omawiać różne kwestie , wypowiadać swoje zdania oraz proponować rozwiązania , które tą grę powinny uczynić lepszą :p

Wystarczyło byś napisał tam swoje żale i temat automatycznie by poleciał na samą górę. A i pisałem Ci już jeszcze na starym koncie zanim mnie zbanowali, że nie stawiamy spacji przed znakiem interpunkcyjnym (tj. kropką, przecinkiem, dwukropkiem, średnikiem itd.)
 

DeletedUser

Guest
masz rację , zgadzam się !
w związku z tym proszę administratora o przeniesienie tego wątku do już istniejącego , za wprowadzenie zamętu przepraszam :)

- - - Zaktualizowano - - -

w sprawie spacji , przecinka , i innych tego typu gadżetów ... pozwolisz że będę wypowiadał swoje uwagi jak do tej pory ;)
bo zdaje się przekaz jest ważny a nie przecinki ;)
 

DeletedUser

Guest
Idiotycznie to wygląda gdy wstawiasz spację przed przecinek jakby pisał to jakiś analfabeta, a chyba takim nie jesteś. Takie jest moje zdanie. No i nie jest to zgodnie z zasadami pisowni, to najważniejsze.
 

DeletedUser

Guest
twoje porównanie jest zbyt daleko idące !
więc pohamuj swą radosną twórczość !
nie życzę sobie takich uwag

chyba że znowu kandydujesz do bana ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry