Zbędne perły - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser13558
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser13558

Guest
Jaka jest strategia jesli chodzi o perły?
1. Warto mieć je wszystkie czy tylko wybrane? (bo zajmuja za duzo miejsca, itd.)
2. Czy zdarzyło Wam się kasować perłe, bo była bezuzyteczna (np. ja sie zastanawiam nad usunieciem Koloseum)
 

krzysw

Wicehrabia
U mnie poleciało najpierw Koloseum potem Notre Dame. Sam musisz objąć odpowiednią strategię czy kolekcjonujesz wszystkie jak niektórzy czy budujesz tylko to co Ci potrzebne :)
 

DeletedUser625

Guest
Tak właśnie jest. Sam decydujesz czy Ci potrzebne czy nie. Nie zmienia to jednak faktu, że Koloseum i Notre Dame są najsłabszymi perłami w całej grze. No chyba że pokusisz się o budowanie koloseum na kolejne poziomy powyżej 10.
 

bartekmod

Książę
czasami sam się zastanawiałem nad Koloseum, ale usuwać Notre Dame to pierwsze słyszę.... :) ja np swego czasu miałem olbrzymie braki w zaopatrzeniu i zbiór 2 tysięcy raz na dobę ratował mi tyłek (tak, w aż takiej desperacji byłem). Może dlatego nigdy nie myślałem o Notre Dame jak o zbędnej Perle :) jak widać, zależy od sytuacji
 

krzysw

Wicehrabia
wolałem zbudować budynek produkcyjny więcej zamiast Notre Dame bo więcej mi daje, a nie miałem jeszcze rozbudowanego :)
To jest każdego indywidualna decyzja :)
 

DeletedUser7261

Guest
Ja osobiście kolekcjonuję Perły, więc nie przeszkadza mi, czy perła jest słaba. Ale fakt, każdy gra po swojemu, dużo osób usuwa w/w Koloseum, bo w późniejszym etapie gry jest mało atrakcyjne i zajmuje dużo miejsca. Decyzja czy zostawiać, czy usuwać należy do Ciebie :>
 

DeletedUser13558

Guest
Chcialoby sie kolekcjonowac, ale chcialoby sie tez miec mozliwie wydajne miasto... Sam nie wiem co z tym fantem zrobic.

Najlepsze perly to niewatpliwie Hagia, Bazylika Św. Marka i Latarnia z Faros. W jakie perły szczególnie warto inwestować powyżej średniowiecza?
 

DeletedUser625

Guest
Zamek z Deal - daje medale i obronę twoją jak i bonus do wsparcia obronnego w Gildii
Drezdeński Kościół Mariacki - towary i zadowolenie
Royal Albert Hall - bonus do produkcji zaopatrzenia i towary
Chateau Frontenac - bonus do nagród z zadań i złoto
Alcatraz - Jednostki i Zadowolenie
Atomium - jeśli jesteś w Gildii która bierze udział w GvG to się bardzo przyda
Obserwatorium - analogicznie do Atomium
Cape Canaveral - daje dużo PR
Habibat - daje mnóstwo ludzi i złota
Wieża Innowacji - daje PR i Ludność
 

bartekmod

Książę
wolałem zbudować budynek produkcyjny więcej zamiast Notre Dame bo więcej mi daje, a nie miałem jeszcze rozbudowanego :)
To jest każdego indywidualna decyzja :)

to prawda, ze budynek produkcyjny da więcej, jednak kiedy patrzę na wszystkie plusy i minusy wychodzi mi trochę inaczej. Mam mało ludności więc w miejsce Notre Dame najpierw mieszkalny, wymaga on dodatkowego zadowolenia, które właśnie straciłem usuwając Perłe (raz: zrekompensować brak z Perły, dwa: zapewnić dla dodatkowej ludności)... i ostatecznie całe miejsce po Perle zajmie zabudowa mieszkalna oraz kulturowa. Zyskam na złocie, na zadowoleniu pozostanę bez zmian, na zaopatrzeniu stracę.... :)
oczywiście mając nadmiar ludności wyglądałoby to zupełnie inaczej
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Powiem wam ze z Habibatem i innymi dla ludnosci to się zastanawiam czy Marek jest potrzebny...

P.S. Ja mam 3 domki ^^
 

DeletedUser11758

Guest
Nie warto budować wszystkich. Nie warto budować Pereł które dają medale i zadowolenie. Zadowolenie bardzo łatwo zdobywa i wystarczą ozdoby lub budynki kulturowe. Medale wystarczy posiadać studnie i wieże. Łatwo zdobywa się dzięki dawaniu punktów do pereł innym graczom. Można walczyć wojnach gildii bo zwycięstwo daje sporo punktów i to pozwala wygrać sporo medali a najłatwiej wygrać epoce żelaza bo jednostki i budynki są tanie i budują się szybko. Eventy Zimowy i Wielkanocny dają sporo medali i można wygrać studnie i wieże. Event Wielkanocny pozwoli wygrać te rzeczy bo jajka zdobywa się łatwo i to pozwoli często kupować lub wylosować wieże lub studnie. Warto budować Perły dające towary , młotki , kasę i punkty rozwoju te rzeczy są bardzo potrzebne. Szczególnie towary. Zmarnuje się towary ale Perła dająca towary pozwoli je zwrócić. Nie trzeba budować budynków towarowych bo Perła daje towary. Można poświęcić się wojnie gildii lub zwykłej walce. Dzięki wystarczy poczekać jak Perła da towary. Produkuje tylko towary z epoki której jesteśmy i wtedy poprzedniej epoki trzeba je wyprodukować lub handlować.Ale epoce której jesteśmy wystarczy poczekać jak Perła wyprodukuje towary i dzięki temu mamy nadmiar towarów. To pozwala wymieniać je i można też łatwiej zmarnować towary na przekupienie sektora lub całej prowincji.Warto też zbudować Zamek z Deal , Alcatraz , Chateau Frontenac. Kolejnym plusem zbudowania Pereł dających towary jest taki że nie trzeba marnować młotków i kasy na budynki towarowe a najważniejsze nie trzeba marnować czasu na pilnowanie produkcji . Nie można złupić perły.Perła dająca medale i zadowolenie zajmuje sporo miejsca a Wieża i studnia nie zajmują tyle miejsca. Nie potrzeba towarów by zbudować wieże i studnie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7261

Guest
Nie warto budować wszystkich. Nie warto budować Pereł które dają medale i zadowolenie. Zadowolenie bardzo łatwo zdobywa i wystarczą ozdoby lub budynki kulturowe. Medale wystarczy posiadać studnie i wieże. Łatwo zdobywa się dzięki dawaniu punktów do pereł innym graczom. Można walczyć wojnach gildii bo zwycięstwo daje sporo punktów i to pozwala wygrać sporo medali a najłatwiej wygrać epoce żelaza bo jednostki i budynki są tanie i budują się szybko. Eventy Zimowy i Wielkanocny dają sporo medali i można wygrać studnie i wieże. Event Wielkanocny pozwoli wygrać te rzeczy bo jajka zdobywa się łatwo i to pozwoli często kupować lub wylosować wieże lub studnie. Warto budować Perły dające towary , młotki , kasę i punkty rozwoju te rzeczy są bardzo potrzebne. Szczególnie towary. Zmarnuje się towary ale Perła dająca towary pozwoli je zwrócić. Nie trzeba budować budynków towarowych bo Perła daje towary. Można poświęcić się wojnie gildii lub zwykłej walce. Dzięki wystarczy poczekać jak Perła da towary. Produkuje tylko towary z epoki której jesteśmy i wtedy poprzedniej epoki trzeba je wyprodukować lub handlować.Ale epoce której jesteśmy wystarczy poczekać jak Perła wyprodukuje towary i dzięki temu mamy nadmiar towarów. To pozwala wymieniać je i można też łatwiej zmarnować towary na przekupienie sektora lub całej prowincji.Warto też zbudować Zamek z Deal , Alcatraz , Chateau Frontenac. Kolejnym plusem zbudowania Pereł dających towary jest taki że nie trzeba marnować młotków i kasy na budynki towarowe a najważniejsze nie trzeba marnować czasu na pilnowanie produkcji . Nie można złupić perły.Perła dająca medale i zadowolenie zajmuje sporo miejsca a Wieża i studnia nie zajmują tyle miejsca. Nie potrzeba towarów by zbudować wieże i studnie.

Ty, to Tobie lecą codziennie medale ze studni, skoro je sobie tak chwalisz? I w jakiej ilości jeśli można wiedzieć?
 

bartekmod

Książę
prędzej czy później każdy przejdzie całe drzewo technologii, będzie miał punkty do zbycia, zdobędzie plany i rozbuduje każdą Perłę na poziom kosmiczny... wtedy nawet Koloseum da lepsze zadowolenie niż zmotywowany, najpotężniejszy budynek kulturowy za diamenty
 

DeletedUser6203

Guest
Wszystko zależy na jakim etapie rozwoju jesteś. Moim zdaniem warto inwestować w perły dające zadowolenie ponieważ później całkowicie one pokrywają wydatki na kulturę. Całkowicie odpadają budynki kulturowe. Jeżeli jesteś w niższych epokach i perły dają towary z aktualnej ery to nawet nie musisz stawiać budynków towarowych (dodatkowa zaleta jest taka, że nikt ich Ci nie zrabuje). Kolejne wolne miejsce. Jak już skończysz badania to niestety okaże się, że jedyne co jest do roboty to maksowanie pereł i GvG. Dlatego niektórzy maja komplet pereł.

Aha i nie słuchałbym rad pewnego Pana ponieważ nie poznał on jeszcze dobrze mechanizmów tej gry.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Z tymi na zadowolenie to też paradoks, taka Sopfia ma dobre dwa bonusy ;)
Typową na zadowolenie właśnie postawiłam Lotos, dlatego ze motywacja sie zmieniła i wole taką perłe i żeby ludzie mi automatem walili na młotki i złoto niż zadowolenie nie zawsze.

Cieżko powiedzieć co jest potrzebne tak na 100%.
Pochwaliłabym Rakietę bo duży bonus pr, Alec dla mnie obowiązek ale jak nie walczysz to po co, z innych nie da się jednoznacznie powiedzieć stawiaj!
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser625

Guest
Nie warto budować Pereł które dają medale i zadowolenie.

Warto też zbudować Zamek z Deal , Alcatraz


Skróciłam wam to co napisał pan k:)

Te dwa zdania z całego tekstu świadczą o tym, że pan k w ogóle nie czyta tego co pisze i nie kontroluje w ogóle tekstu. Jego wypowiedzi są nieczytelne, zawierają mnóstwo powtórzeń i często się zdarza że w całej wypowiedzi jedno zdanie napisane wyżej zaprzecza temu napisanemu niżej. Dokładnie tak zdarzyło się tutaj. Najpierw odradza budowanie pereł dających medale i zadowolenie, a potem pisze że warto postawić Zamek z Deal i Alcatraz. A co daje Zamek jeśli nie właśnie medale? Oczywiście pomijając drugi bonus. Ten sam przypadek z Alcatraz, którego jednym bonusem jest właśnie zadowolenie, którego odradza budować. :)
 

DeletedUser8507

Guest
Ja tam zbieram jakie sie da-co do gorszych to jak z motywki wyleci to towary se załatwie i stawiam-jeden z sensów gry-perły :>
 

DeletedUser11758

Guest
Oraz daje medale i zadowolenie :)

To stanowi wyjątek od reguły. Obrona jest potrzebna.Dodatkowe jednostki bardzo są potrzebne.

- - - Zaktualizowano - - -

prędzej czy później każdy przejdzie całe drzewo technologii, będzie miał punkty do zbycia, zdobędzie plany i rozbuduje każdą Perłę na poziom kosmiczny... wtedy nawet Koloseum da lepsze zadowolenie niż zmotywowany, najpotężniejszy budynek kulturowy za diamenty

Potrzeba coraz więcej młotków , kasy i towary , punktów . Dlatego Perły dające towary są bardzo potrzebne i buduje się na długi czas.
 

DeletedUser11123

Guest
To stanowi wyjątek od reguły. Obrona jest potrzebna.Dodatkowe jednostki bardzo są potrzebne.



mariacki to też wyjątek bo obok zadowolenia daje tak potrzebne towary.
Hagia kolejny wyjątek bo obok zadowolenia daje szalenie potrzebne PR'y
Space Needle to też wyjątek bo dodatkowo daje kase
Atomium i znów wyjątek bo daje towary
Świątynia Lotosu ojej kolejny wyjątek bo daje szmal

Cholera same wyjątki :haha:
 

DeletedUser6174

Guest
To stanowi wyjątek od reguły. Obrona jest potrzebna.Dodatkowe jednostki bardzo są potrzebne.
Idąc twoim tokiem rozumowania to po co stawiać Alka, zamiast niego można postawić budynki wojskowe i kulturowe wyjdzie dokładnie na to samo.
Po co też komu Zamek z Deal skoro jego 30% bonusu do obrony wcale jej nie zapewnia. Jak nie masz kilkudziesięciu wież sygnałowych to Zamek tez możesz sobie odpuścić, bo po co ci medale i obrona która nie broni.

Dlatego Perły dające towary są bardzo potrzebne i buduje się na długi czas.
Do prawdy i co niby będziesz robił z tymi towarami? odkładał na kupki i patrzył jak ładnie zalegają Ci w magazynie? A z reszta po co komu perły dające towary, zamiast nich można postawić fabryki i wyjdzie na to samo ;)

- - - Zaktualizowano - - -

mariacki to też wyjątek bo obok zadowolenia daje tak potrzebne towary.
Hagia kolejny wyjątek bo obok zadowolenia daje szalenie potrzebne PR'y
Space Needle to też wyjątek bo dodatkowo daje kase
Atomium i znów wyjątek bo daje towary
Świątynia Lotosu ojej kolejny wyjątek bo daje szmal

Cholera same wyjątki :haha:

Jedynym nie-wyjątkiem jest Koloseum, ale to też wyjątek :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry