Zbędne perły - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser13558
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Mówimy o motywce na zadowolenie ;)
Jeżeli tobie się zawsze świeci w tej sekundzie o 3.33 w nocy to gratuluje ;)

Ja już pisałam to dalej jest najlepsza perła na zadowolenie, do tego liczysz budynki z Jutra, a ona jest ze WS... Mozna też powiedzieć że jedna hala holograficzna jest tej samej wielkości a daje więcej, kosztuje jedynie 800 diaxów w wyliczeniu pr za diaxy też wyjdzie taniej hale niż 10 lvl lotosa :D

Jednak nie zmienia to faktu że ja postawiłam jego w konkretnym celu, zadowolenie. Żeby moja mieścina była samowystarczalna, do tego jest piękny ;) A dodam na koniec to jest dalej najlepsza perła na zadowolenie ;)
 

DeletedUser14818

Guest
Zauważmy że mniej PR i towarów pójdzie wbić ze współczesności do targów niż wbić 10 poziom lotosa wraz z jego rusztowaniami.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Tu znów pojawia się nam inna kwestia, mianowicie czy dana perła zaburzy nam rytm gry, ja nigdy nie stawiam perły jeżeli mam techy, chyba że trwa wciąż na nią boom. A po za tym zazwyczaj stoję w techach na nowych surowcach dalej posiadając paczki pr. Naprawdę jak bym miała również liczyć ze ja mam dać 4000 pr na jakąś perłę to żyła bym w błędzie ;) może z 70 % a powoli nawet mniej pr mam z wymiany reszta powoli sama wpływa.
Więc powiem znów Mnie stać na lotos, space itd ale tego drugiego nie stawiam bo jest w plejadzie zepsutego bonusu, lotos nie jest zły po przeliczeniu dodaniu i podsumowaniu (stawiałam go w współczesnej ma 9 lvl teraz przecież nie usunę go żeby postawić 2 budynki) Mam nadzieje ze jak pyknie mi parę lvl alka to będzie znów samowystarczalna w zadowolenie co naprawdę jest u mnie potrzebne (różne godziny zbiorów zazwyczaj niezbyt ludzkie)
Czekam również jak do waszych obliczeń dodacie wpływ na ranking ;>
 

DeletedUser13596

Guest
Mała nieprawidłowość, lotos jest ze współczesności nie jutra, więc wymaga towarów ze współczesności. Dzięki za poparcie, dobra kalkulacja i łatwo można zobaczyć, że ta perła to tylko dla złota się opłaca, bo na zadowoleniu da się lepiej wyjść na targach ;)

Słuszna uwaga, mój błąd. Mimo tego wolałbym postawić 3 centra handlowe, niż 1 lotosa za 4310 pr ;)
 

bartekmod

Książę
licząc przydatność Lotosu zwróćcie uwagę na drugi bonus
oczywiście na pokrycie złota wystarcza jeden hotel kapsułowy(12 kratek), nawet nie musi być zmotywowany więc oczywiście zrekompensować złoto nie jest trudno, Targi pojazdów koncepcyjnych (24 kratek) daje mniej zadowolenia, ale ok przyjmijmy że na kratkę daje więcej, a suma kratek tych dwóch budynków będzie 36, a więc tyle co Lotos
tylko teraz doliczmy zachwycenie 2400 nadplanowej ludności + to czego nie mamy z Perły.. okazuje się że trzeba postawić dodatkowo Strzelisty klub, dodatkowe 20 kratek (5x4)
czyli zburzenie dobrze prosperującego Lotosu wymaga dwóch dodatkowych rozszerzeń terenu
 

DeletedUser13596

Guest
licząc przydatność Lotosu zwróćcie uwagę na drugi bonus
oczywiście na pokrycie złota wystarcza jeden hotel kapsułowy(12 kratek), nawet nie musi być zmotywowany więc oczywiście zrekompensować złoto nie jest trudno, Targi pojazdów koncepcyjnych (24 kratek) daje mniej zadowolenia, ale ok przyjmijmy że na kratkę daje więcej, a suma kratek tych dwóch budynków będzie 36, a więc tyle co Lotos
tylko teraz doliczmy zachwycenie 2400 nadplanowej ludności + to czego nie mamy z Perły.. okazuje się że trzeba postawić dodatkowo Strzelisty klub, dodatkowe 20 kratek (5x4)
czyli zburzenie dobrze prosperującego Lotosu wymaga dwóch dodatkowych rozszerzeń terenu


Ale te założenia dotyczą tylko 10 lvl lotosa, a więc po wydaniu 4310 pr. A bez tego. 1 budynek targów pojazdów koncepcyjnych bije lotosa do 8-go poziomu. Innymi słowy - lotos jest lepszy (niż zajmujące mniej miejsca) targi pojazdów koncepcyjnych) dopiero od 8 lvl ;). A monety... no proszę cie, komu w takiej epoce brakuje monet? Drugi bonus to miły dodatek, nic więcej.
 

bartekmod

Książę
A monety... no proszę cie, komu w takiej epoce brakuje monet? Drugi bonus to miły dodatek, nic więcej.

może i nie brakuje, ale jak Perły dają dwa bonusy to przy obliczeniach uczciwie będzie nie pomijać mniej ważnego bonusu :)
oczywiście mając wysokie lvl Alcatraz, Hagii, Drezdeńskiego i Atomium dodatkowe zadowolenie może stawać się zbędne
 

DeletedUser13910

Guest
Nie warto pytać się innych. Sam zdecyduj. To twoje miasto i robisz w nim co chcesz. Jak jakaś perła jest dla Ciebie zbędna usuwasz, jak chcesz jakaś mieć a inni mówią że jest słaba to postaw ja i sam się przekonaj, takie jest moje zdanie :)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Lepiej sobie postaw 2 domki zamiast 1 lotosa. Będzie znacznie więcej monet :)

No właśnie, jak mam usunąć teraz lotos muszę postawić 2 koncepcyjne i 2 domki w zamian, nie da rady... Może w następnej epoce będą jeszcze bardziej extra domki to wtedy się zastanowie ^^
Po prostu Lotos jest w tej chwili najlepsza perła na zadowolenie na 10 lvl pobija bonusem dostępne budynki na zadowolenie (bez diamentowych)

Dopiero jak mi się zadowolenie będzie przelewać to nie będę go żałować i to jest również jego plus! Bo np Drezdeński trzymam na towary mimo że bonus na zadowolenie śmieszny, hagę na pr mimo że jak z poprzednim zadowolenie śmieszne. To taki lotos usunę i będę żałować tylko jego piękna ;)
Dlatego to dobra perła.
 

DeletedUser

Guest
pawe17 ma absolutną rację. Co prawda taka nauka jest kosztowna, ale kto powiedział że ma być darmowa?
Z moich doświadczeń - mi się np. wydawało, że Kapitol będzie moim remedium na brakujące ludziki. Potem miesiąc się zastanawiałem, czy dobrze zrobiłem, a potem poszedł w cholerę.
Pewnie niedługo pójdzie tą drogą Cerkiew (Deal nigdy nie postawiłem). Bonusy do obrony... Khm, łatwiej i taniej wyłapać na eventach legowiska tygrysów i wieże. Poza tym, biorąc pod uwagę, że każdy wojownik ładuje PR'y w perły ofensywne, i tak się nie wygra. Nawet jak mnie atakował jeden, dwóch czy bywało trzech sąsiadów, to taniej było planować produkcję, niż walić mnóstwo PR w defensywę. Nawet jak każdemu z nich by się udawało coś wychapać (a zazwyczaj nie udawało), to i tak był to znikomy ułamek produkcji.

Na produkcję złota czy młotków nawet nie patrzę, byle domek czy budynek to załatwi niezależnie od poziomu.

Kiedyś mi się wydawało, że każda perła dająca PR'y jest wielkim plusem. Ale przeliczyłem i wyszło mi, że postawienie Canaveral wcale nie jest takie super (policzcie po jakim czasie zwróci się poziom 2, a co dopiero wyższe), a nad Wieżą Innowacji się zastanawiam. Inne perły mają bardziej sensowne inne bonusy - Haga zadowolenie, Castel atak...

Ale to z moich przemyśleń :)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Kiedyś mi się wydawało, że każda perła dająca PR'y jest wielkim plusem. Ale przeliczyłem i wyszło mi, że postawienie Canaveral wcale nie jest takie super (policzcie po jakim czasie zwróci się poziom 2, a co dopiero wyższe), a nad Wieżą Innowacji się zastanawiam. Inne perły mają bardziej sensowne inne bonusy - Haga zadowolenie, Castel atak...

Ale to z moich przemyśleń :)
uuuu co do rakiety, masz tam błąd w założeniu że budujesz tą perłe do 10 lvl, ta perła jest jedną z 3 które po 10 lvl wypadają najlepiej, nawet lepiej niż przed 10 lvl.
O ile castel jest ok to znam osoby które hage już wywaliły bo ją typowały (chyba słusznie) jako najgorsza z tych dających pr pereł.
 

DeletedUser14818

Guest
Z moich doświadczeń - mi się np. wydawało, że Kapitol będzie moim remedium na brakujące ludziki. Potem miesiąc się zastanawiałem, czy dobrze zrobiłem, a potem poszedł w cholerę.
Pewnie niedługo pójdzie tą drogą Cerkiew (Deal nigdy nie postawiłem). Bonusy do obrony... Khm, łatwiej i taniej wyłapać na eventach legowiska tygrysów i wieże

Ja powiem tyle, że jak Kapitol nie ma 8 poziomu to zajmuje tylko miejsce. Potrzeba PR nawrzucać żeby coś ta perła znaczyła i wtedy nie jest bezużyteczna. Na 10 poziomie daje radę dość zacnie w porównaniu nawet do domków z jutra. Oczywiście nie ma co jej porównywać do habitatu czy wieży innowacji. Na niższych poziomach Kapitolu bardziej wygląda to tak - wbija 2 poziomy, usuń budynek mieszkalny. Taki plus tej perły, jak nie chcesz jej ciągnąć od razu na 10.

Co do pereł obronnych to wydaje mi się, że mocno się mylisz. Perły obronne jako jedyne dodają twoim jednostkom atak podczas obrony. Każdy poziom daje +3% obrony i ataku dla jednostek w obronie, czyli daję twoim jednostkom 6% przewagi. Cierkiew ma 25 pól a na 10 poziomie 30% ataku i 30% obrony to daje 2,4% przewagi na pole. Legowiska tygrysa są słabe i tak jak wieże nie dają ataku. Bazując tylko na nich nie uzyskasz efektownej obrony chyba że 90% do ataku i obrony przeciwnika = 180% przewagi przebijesz samą obroną. A i to może być nieefektowne ponieważ twoje jednostki mogą nie mieć dość ataku żeby ranić przeciwnika i przegrają. Tu chyba trochę przesadziłem z niemocą ranienia ;p

Najlepszą drogą wg. mnie jest posiadanie pereł i dopakowanie ich wieżami.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser13910

Guest
Nie warto się tu roztrząsać nad tym. Chcesz perłę? Stawiasz i tyle. Jak Ci się nie opłaca usuwasz. Koniec
 

DeletedUser

Guest
Co do pereł obronnych to wydaje mi się, że mocno się mylisz.

To zależy od stylu gry. Mnie na przykład dynda, czy ktoś przełamie moją obronę i będzie próbował mnie sfarmić, bo zazwyczaj pilnuję zbiorów. A nawet jak sobie odpuszczę, to ile mnie to będzie kosztowało? 10 surowców na atak? To nie gra gdzie atak oznacza stratę wszystkiego, a tylko drobne niedogodności... Więcej surowców poświęciłem na budowę Wasyla niż mi od początku gry skradziono :D

Natalia napisał:
uuuu co do rakiety, masz tam błąd w założeniu że budujesz tą perłe do 10 lvl, ta perła jest jedną z 3 które po 10 lvl wypadają najlepiej, nawet lepiej niż przed 10 lvl.

Wiesz, ja dopiero dobijam pierwsze perły na 10lvl :) Pozostało mi tylko parę techów w EJ i teraz inwestuję w perełki, więc może kiedyś dojdę do podobnych wniosków - ale na to pewnie będzie potrzeba kolejnego roku gry.

Natalia napisał:
O ile castel jest ok to znam osoby które hage już wywaliły bo ją typowały (chyba słusznie) jako najgorsza z tych dających pr pereł.

Jestem w stanie sobie to wyobrazić dla pewnego stylu gry... Ja bym się nie zdecydował.

Tak ogólnie to chyba co gracz to inny styl i inne wnioski. W gruncie rzeczy każdy powinien wziąć kartkę, ołówek, przeliczyć ile musi zainwestować idąc w danym kierunku i przemyśleć czy mu to się opłaca.
 

DeletedUser14818

Guest
Nie warto się tu roztrząsać nad tym. Chcesz perłę? Stawiasz i tyle. Jak Ci się nie opłaca usuwasz. Koniec

No wiesz ten temat po to właśnie powstał, żeby roztrząsać i poznać opinie innych. Chcemy wiedzieć co się opłaca a co nie. To właśnie opinie innych dają nam do myślenia i możemy się zastanowić czy to co robimy jest uzasadnione i słuszne. Część osób czytając ten temat usunie niektóre perły, ponieważ zacznie myśleć i kalkulować, a niektórzy zdecydują się wybudować inne. I nikt tutaj nie pisze nikomu, że masz usunąć to a to wybudować. My uzasadniamy swoje wybory w tym temacie broniąc swojego stanowiska. Dlatego chęć zamknięcia tej dyskusji w kilku zdaniach jest tutaj nie na miejscu i proszę o wypowiedzi wnoszące coś do tematu a nie o powtarzanie czegoś co można znaleźć w co 3 poście tutaj - "Sam decydujesz co masz w mieście". Każdy się z tym tutaj zgadza.

>>>Mądrze gada. Polać mu herbaty. - siorprajs
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry