Wyprawy gildyjne

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser7795
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Ja jeszcze NIGDY nie znalazłem/dostałem 100 PR, choć co wyprawę robię 48 konfliktów, za to mam pełen inwentarz niepotrzebnych ozdób, pakietów motywacji i oczywiście planów do pereł, ktore są dawno postawione i należą do dalekich, poprzednich epok, które zostawiłem za sobą.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14109

Guest
Zuo jak ktoś nie ma szczęścia w kartach (grze), te ma szczęście w miłości. ;P żeby nie był ot. to wiem, że 100 pr wpada (sam miałem kilka) plus natychmiastowe wymiany 100 pr wśród Gildian. :)
 

DeletedUser7795

Guest
@al1984 moim zdaniem jest tak samo jak w kasynie letnim. Nagrody są już przyznane na początku każdej wyprawy. Przykładowo: ja miałem dostać 2 x 100 PR. Dostałem. Teraz będą mi wpadać same mało wartościowe nagrody, bo jak inaczej nazwać 600 medali, 200 sztuk towaru z aktualnej epoki i łotry ze złotego reliktu? Non stop je dostaję. To ma być losowość? Niezły dowcip.
 

DeletedUser17497

Guest
Vivat spiskowe teorie dziejów!
Ja jednakowoż myślę, że za przyznawaniem nagród z reliktów stoją masoni! Przyznaj się @al1984! Jesteś w jakiejś loży? :haha:
 

DeletedUser

Guest
Vivat spiskowe teorie dziejów!

Nie wiem, czy to spisek, przypadek, czy czyjaś indywidualna ingerencja, bo wszystko było by możliwe i nawet nie próbuję tego zgadnąć, bo nic by mi to nie dało. Za to zakładam, że nikt nikomu na siłę by nie szkodził, tracąc na to tylko swój cenny czas, jakby nie miał lepszych rzeczy do roboty, więc wychodzę z założenia, że to przypadek, przynajmniej do póki nikt się nie przyzna i/lub udowodni że jest inaczej. ;)
Za to powtórzę to jeszcze raz wyraźnie, że biorąc pod uwagę wkład własny, to około 50% nagród z wypraw jest do niczego i w dużej części nawet niepotrzebna wręcz!
Powinni dawno coś z tym zrobić, lepiej by się grało. I wcale nie chodzi o to żeby te nagrody były lepsze, bo lepsze owszem, ale pod względem przydatności i możliwości/chęci/potrzeby ich wykorzystania, w stosunku do etapu gry, na jakim już ktoś się znajduje, więc jeśli nagrody, to takie, które się przynajmniej do czegoś przydadzą. A tak, to póki jesteś na początku gry, to jeszcze możesz z nich skorzystać, ale potem już gra nie uwzględnia tego, że zdążyłeś się rozwinąć i masz w związku z tym inne potrzeby, czy oczekiwania i dalej wciska Ci to, co Ci już właściwie do niczego nie jest potrzebne. To co to za wygrana, biorąc pod uwagę starania i wkład własny w postaci dziesiątków surowców wydanych z epoki, w której jesteś, kiedy bierzesz udział w takiej wyprawie?
 

DeletedUser16730

Guest
Vivat spiskowe teorie dziejów!
Ja jednakowoż myślę, że za przyznawaniem nagród z reliktów stoją masoni!

Nie wiem kto jest bardziej zabawny, tzw. "paranoicy", czy ci którzy z ich teorii potrafią zrozumieć tylko to, że losowania są sterowane indywidualnie albo personalnie.

Do aktualizacji dostałem 18 reliktów, po aktualizacji 2. Przy mniej więcej równym stosunku konfliktów.
Po aktualizacji kryjówki łotrów chcą żebym ich szkolił chociaż są pełne i jakbym zrobił screena to byłby błąd, nie zrobiłem więc zapewne mi się przewidziało. Ale losowania? Tu nie ma możliwości, że coś się skisiło, bo nie da się zrobić screena więc jest losowość. Uniwersalna odpowiedź na wszystkie problemy, jak balans na wszystkie zmiany.
 

DeletedUser

Guest
U mnie średnio 2 (najczęściej srebrne), przy 48 konfliktach i jak pisałem jeszcze nigdy nie było 100 PR.
 

DeletedUser

Guest
Do aktualizacji dostałem 18 reliktów, po aktualizacji 2. Przy mniej więcej równym stosunku konfliktów.

To z powodzeniem można podpiąć do strategii Inno, a ponieważ motywacji takich działań, nikomu nie trzeba tłumaczyć, można je spokojnie założyć i uznać za bardzo prawdopodobne, tym bardziej, że są technicznie wykonalne. (ale udział supportu w tym byłby niemożliwy, a nawet ze względów bezpieczeństwa niewskazany)
 

DeletedUser16730

Guest
To z powodzeniem można podpiąć do strategii Inno

Daleki jestem od takich oskarżeń, na dodatek mając ułamek wiedzy o tym kto jest targetem sprzedaży diamentów w takich grach nie ma to zwyczajnie sensu. Natomiast stawiam wątrobę przeciwko łupieżowi, że aktualizacje w początkowej fazie zwyczajnie grę rozwalają. Bardzo często po aktualizacjach mam dziwne przypadki nie tylko w losowości. Losowość to tylko ciąg logiczny, a że jest niewidoczna to nikt się tym nie przejmuje. Pomijając teoryjki o statystykach. Swoją drogą chciałbym zobaczyć jak koleś liczy czy się statystyki reliktów zgadzają, robiąc grupy w zależności od poziomu świątyni.
Zadałem to pytanie kilka razy i nigdy nie otrzymałem odpowiedzi. Na początku świątyni 100PR wpadało jak głupie. Po czym było korygowane tak, że wpada rzadko. Jak to było? Ktoś źle wpisał procent? Później wpisywał coraz mniejszy, aż mu się na oko spodobało? Bo skoro w programie jest cyfra która oznacza wielkość szansy to wystarczyło ją wpisać i od razu ma być jak trzeba. Więc jak to jest bo nie rozumiem.
 

DeletedUser

Guest
Zadałem to pytanie kilka razy i nigdy nie otrzymałem odpowiedzi.

Jak najbardziej jestem za przeprowadzeniem takich badań i dokładnych statystyk, bo dużo wskazuje na to, że moga się potwierdzić Twoje obserwacje w takim stopniu, że ta "negatywna" celowość i zamiar właśnie takich efektów, zostanie jak gdyby potwierdzona.
Nadal twierdzę, że jeżeli jest jakieś działanie osób trzecich polegające na zmianie tych ustawień, to jest to część strategii Inno i na pewno nie będzie miało nic wspólnego z supportem.
A podkreślając to, co pisałem wcześniej, nie mając żadnych dowodów, zakładam tą losowość i przypadkowość, która jest obiecywana i pozwala mi wierzyć, że nikt mnie nie oszukuje, jako pewnik i dopóki nie zrobimy choćby tych badań i statystyk, które są już jakimś wykładnikiem, to będę się starał pozostać neutralnym w ocenie tego wszystkiego.
Niech ktoś utworzy taki temat i będziemy tam tydzień w tydzień wpisywać co dokładnie wygraliśmy i w jakich to było warunkach i myślę, że już po 1-2 miesiącach będziemy mieli bardzo jasny obraz tego wszystkiego.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kirrax22

Szlachcic zagrodowy
dobra to ja mam inne pytanie kiedy chodzi mi o konkretna godzine zaczynaja sie wyprawy gildii mam zadanie i chcialem zrobic z rana a to cos sie jeszcze nie zrestartowalo moze tak ktos do tego doda jakis zegar albo start wypraw w tym samym czasie co koniec a nie jeden dzien przerwy
 

DeletedUser7795

Guest
20 PR w ostatniej skrzyni 3 poziomu... Kur... ale się obłowiłem.
Ile jeszcze razy trzeba wam tłumaczyć, że to jest śmieć a nie nagroda. W ostatniej skrzyni 3 poziomu należy tę nagrodę wymienić na inną, lepszą.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14308

Guest
Miałem pisać o 100 PR ale po jakiś 2 miesiącach znowu wpadły więc nie mogę się czepiać.Niech ktoś mi napiszę co jest w jadeitowych bo tylko przechować budynek mi wpada i już zastanawiam się czy tam jeszcze coś jest innego.A teraz coś na co być może nikt nie zwrócił uwagi albo ma to gdzies.Chodzi o wpadanie dodatkowych podejść.Przyglądam się temu od momentu kiedy się pojawiły więc już trochę czasu minęło i zauważyłem u mnie ze jeśli tylko się spieszę chce zrobić wyprawy szybko to darmowe podejścia nie wpadają nawet przy 50 % natomiast kiedy wyprawy robię wolno tak ze na pasku mi zalegają podejścia to darmowe wpadają na każdym konflikcie jaki jest bez względu czy jest 50 czy 20 % szans.Ja tu niczego nie chce sugerować ale ktoś kto się spieszy traci na zakup podejść medale a może i diamenty więc po co ma dostawać darmowe a taki który robi sobie powoli to i tak na nim zarobku nie będzie to niech ma te darmowe.
 

DeletedUser7795

Guest
@bob88 w jadeitowych można trafić m.in. bazar. Jakie są inne nagrody to nie wiem, bo do tej pory miałem jeden jadeitowy relikt i to był właśnie bazar.
 

DeletedUser16730

Guest
w jadeitowych można trafić m.in. bazar.

Tak było przed 4 poziomem, teraz są Tarasy, ŚO, FM, ulepszenie, renowacja, przechowajka.

Ja miałem kilka razy i tylko raz trafiłem ŚO. Przechowajki rządzą!

A tak bajdełej to mam teraz tydzień planów i jednostek. Praktycznie 80% reliktów to mi daje. Nerke bym oddał żeby zrozumieć jak ONI zaprogramowali tę losowość. Bo na pewno to jest jakaś wysoko rozwinięta technologia.
 

DeletedUser5256

Guest
Losowo została jak wszystko zbalansowana tylko o tym nie powiadomiono. Wcześniej 100pr wypadało znacznie częściej, teraz wypadło mi raz na kilka miesięcy, tak samo towary po 100. Najczęściej wypadają łotry które do niczego nie są przydatne i nie są żądną nagrodą. Przydatne rzeczy wypadają sporadycznie. Mogli by zmienić te nagrody aby jak już coś wypada to było odrobinę przydatne albo np. możliwość powtórzenia wyciągnięcia nagrody za medale.
 

DeletedUser16730

Guest
Losowo została jak wszystko zbalansowana tylko o tym nie powiadomiono.

Tak jak nie powiadomiono o tym, że na 4 poziomie dodano zestawy z mniejszą ilością diaxów do wygrania i te zestawy najczęściej się teraz losuje.
Tak to działa nie od dzisiaj, najpierw jest są wielkie fanfary na trąby w powiadomieniach jak coś wprowadzają i peany na własną cześć. Tworzą prawie ballady o swoim dobrodziejstwie. A to tylko po to żeby później cichutko, powolutku systematycznie zabierać. Ale żeby o tym powiadamiać to już ich polityka na to nie pozwala.
O kole fortuny które wejdzie za 4 dni też pewnie nie powiadomią, że zamienili najlepsze nagrody z 4 na 1. Ci co nie grają roku pomyślą, że tak zawsze było bo tak ma być.
Niedługo będą tylko relikty plus na drugie dziecko gracza gorszego sortu. Dobra zmiana.
 

DeletedUser7795

Guest
Chyba sprawdza się moja teoria.
Majstrują w grze bez naszej wiedzy.
 

bzzzz4

Szlachcic
ja tez od 2 miesięcy dostaję same śmieci chciałbym chociaż święte obserwatorium bo daję pkt ale od tylu miesięcy mam tylko 2 szt i taka jest prawda wystarczy popatrzeć u graczy w miastach ci co kupują diamenty mają pełno świętych obserwatioriów czy lepszych nagród taka jest prawda
 

DeletedUser3372

Guest
i to jest powód zeby tu to pisac tez dostaje smieci to juz taki rodzaj gry trzeba sie z tym pogodzic i grac dalej lub zrezygowac
 

DeletedUser11629

Guest
A ja mam teorię, że jeśli się zmieni gildię przed wyprawami, to relikty wypadają dużo częściej i są "lepsze" jakościowo, np. 20 PR ze srebrnego, 100 PR ze złotego... Sprawdziłam to już kilkudziesięciokrotnie na kilku światach i oprócz jednego, jedynego razu, miałam żniwa reliktowe po kilku- albo i kilkunastu tygodniach posuchy. Taka to właśnie losowość Inno - ale jak ludzie, którzy 100% zmienili na 133% mają umieć zastosować prawa matematyczne... :/

Poza tym losowość maj ass, jak z 4 złotych pod rząd wypadają same medale, a z 5 srebrnych pod rząd 5 kamiennych gąb... To nie jest rzut monetą, że są tylko dwie możliwości, więc jestem więcej, niż pewna, że algorytm "losowości" by Inno to kolejny wynalazek na miarę kwadratowego koła.
 

DeletedUser16730

Guest
Poza tym losowość maj ass, jak z 4 złotych pod rząd wypadają same medale, a z 5 srebrnych pod rząd 5 kamiennych gąb...

Nie od dzisiaj wiadomo, że np. w zadaniach powtarzalnych robiąc je na kilku światach wpadają te same "losowe nagrody". Cała ta losowość ma bardzo dziwną ideę i pomimo wysiłku nic mi nie wpadło do głowy. Nie wiem czy każdy dostaje przed wyprawami pulę i albo ją odkryje, albo nie, czy jest to jakoś taktowane w czasie, czy co innego. Ale jedno jest pewne, nie jest to losowość w najbardziej ludzkości znanym pojęciu, czyli że jak masz 10% to tak jakbyś odkrył 1 z 10 możliwych kubków w danym momencie i dostał to co pod tym kubkiem było.
 
Status
Zamknięty.
Do góry