Wymiana pr między światami na czacie

Status
Zamknięty.

DeletedUser16021

Guest
Nie wiem czym jest push, bo to co piszesz było pushem a nie jest bo ktoś zmienił zasady, wcześniej było dozwolone ale też zmieniono zasady, teraz wieje wiatr z zachodu więc kto wie co to jest push!
W tej chwili to tylko w biustonoszach ogarniam jak to działa, dlatego ciągane ten temat i dalej nie wiem. Ty piszesz o jednym swiecie, a inni o 6 święcie przekonani że to to samo.


To już się nauczyłam, ale przypominam wcześniej było to na napiętnowanym a tu w tym temacie sie dowiaduje ze to można.
Co napisałam w 2 poście.

Na drugi raz zanim napiszesz posta przeczytaj go przed wysłaniem, bo z tego bełkotu ledwo co można zrozumieć ;)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
To był specjalny zabieg, bo tak to właśnie wygląda z perspektywy. Dozwolone, a w zasadzie nie zabronione ja to napisał Bryff, potem banowane, żeby teraz było legalne... Tylko nie push... ?
 

DeletedUser3220

Guest
No właśnie widać, że jednak nie wiesz czym jest push :) Jakim niby pushem jest to, że wrzucam pr żeby zdobyć plany od gracza X na świecie A i w zamian oczekuję od niego wrzutki pr na innym moim świecie, skoro na świecie A nie mam pereł? Co innego jesli ktoś ma perły na wszystkich światach, a robi zrzutki z wymian tylko do jednego...
Wcześniej to była wymiana między światami i było banowane z kasacją pereł.
 

DeletedUser6174

Guest
Jakim niby pushem jest to, że wrzucam pr żeby zdobyć plany od gracza X na świecie A i w zamian oczekuję od niego wrzutki pr na innym moim świecie, skoro na świecie A nie mam pereł? Co innego jesli ktoś ma perły na wszystkich światach, a robi zrzutki z wymian tylko do jednego...
Idę o zakład że gdybym tak robił na moim świcie pobocznym to wyłapałbym bana, bo jest on zbyt mało aktywni w porównaniu do świata głównego. No chyba że się mylę to proszę sup o sprostowanie, chętnie dorzucę sobie dodatkowe 20PR dziennie do pereł. Skoro i tak już muszę wrzucać PR dla kogoś na innym świcie to niech oddaje mi je na głównym (push, czy nie push?)
 

DeletedUser6174

Guest
Pytanie do supportu dotyczące aktywności kont'a

Mamy 2 przykłady:

Gracz X gra 6 godzin dziennie. 5h na A i 1h na B. Teoretycznie Konto A jest głowne, B poboczne.

Gracz Y też gra 6h dziennie, z tym że po jednej godzinie na światach A, B ,C , D, E, F. W jego przypadku nie ma kont głownych i pobocznych bo wszystkie są jednakowo aktywne.

Rozumiem że gracz X nie może wymieniać się między światami a gracz Y może, mimo iż tyle samo czasu poświęcają na grę, tak?
 

DeletedUser16021

Guest
Pytanie do supportu dotyczące aktywności kont'a

Mamy 2 przykłady:

Gracz X gra 6 godzin dziennie. 5h na A i 1h na B. Teoretycznie Konto A jest głowne, B poboczne.

Gracz Y też gra 6h dziennie, z tym że po jednej godzinie na światach A, B ,C , D, E, F. W jego przypadku nie ma kont głownych i pobocznych bo wszystkie są jednakowo aktywne.

Rozumiem że gracz X nie może wymieniać się między światami a gracz Y może, mimo iż tyle samo czasu poświęcają na grę, tak?

Tu nie chodzi o to ile czasu siedzisz na grze, ale co w tym czasie robisz :) mozesz siedzieć 1h na A i w tym czasie ogarnac techno, perły i GvG i 5h na B i przez cały czas tylko na czacie gadać ;)
 

DeletedUser16021

Guest
Idę o zakład że gdybym tak robił na moim świcie pobocznym to wyłapałbym bana, bo jest on zbyt mało aktywni w porównaniu do świata głównego. No chyba że się mylę to proszę sup o sprostowanie, chętnie dorzucę sobie dodatkowe 20PR dziennie do pereł. Skoro i tak już muszę wrzucać PR dla kogoś na innym świcie to niech oddaje mi je na głównym (push, czy nie push?)
Ja nie mówie o inwestycjach z nieaktywnych kont :)
 

DeletedUser15227

Guest
@ZbigniewCHajzer
Taki mądry chłopak jesteś, a prostej rzeczy nie rozumiesz...
Gdyby powstała definicja pushu to byś nawet Chateau na koncie ewentowym nie postawił.

Podam przykład. W Boże Narodzenie założyłem dwa nowe miasta (8 studni droga nie chodzi). Obecnie zbieram plany i surowce by postawić Chateau. Teoretycznie (zgodnie z prawdopodobna definicja) wiec, pushuje perle gracza bo nie mam innej możliwości postawienia w/w perły. Dlaczego wiec support nie interweniuje...a no właśnie dlatego że zdaje sobie sprawę że gram aktywnie a moim celem nie jest push sam w sobie tylko zebranie planów.

Skoro sie tak domagasz dokładnej definicji pushu to powiedz mi jak byś postawił Chateau na koncie ewentowym?
 

DeletedUser6174

Guest
Ja nie mówie o inwestycjach z nieaktywnych kont
Ja też nie. Na swoim koncie pobocznym, zbieram złoto i młotki, produkuję towary, podbijam mapę, motywuje automatem. Wrzucam PR do ludzi z Castel bo szukam planów do tej perły. Teoretycznie robię to samo co na świcie głównym (oprócz GVG) choć nie pochłania to aż tyle mojego czasu, bo miasto jest mniejsze i łatwiej je ogarnąć, a poza tym nie mam gildii więc nie tracę czasu na pogaduchy i GVG. Konto nie jest nieaktywne, a jedynie zbyt mało aktywne w porównaniu do konta głównego, więc za taką wymianę należałby mi się ban (podobno).

Tu nie chodzi o to ile czasu siedzisz na grze, ale co w tym czasie robisz mozesz siedzieć 1h na A i w tym czasie ogarnac techno, perły i GvG i 5h na B i przez cały czas tylko na czacie gadać
Mogę też ogarnąć wszystko w jedną godzinę, ale na jednym świecie być w aktywnej gildii, która non stop walczy na GVG co pochłania masę czasu, a na drugim świecie do żadnej gildii nie należeć. Na świcie A mam 50lvl Alka przez co mam wojsko na 5 godzin walki, na B nie mam Alka więc nie mam wojska na długą grę. Nie gdybajmy i nie przerzucajmy się przykładami, mi chodzi o 2 aktywne konta z tym że na jednym spędza się o wiele więcej czasu.

Skoro sie tak domagasz dokładnej definicji pushu to powiedz mi jak byś postawił Chateau na koncie ewentowym?
Prosta wymiana towary za PR (która podobno jest dozwolona), ja buduje poziom perły za towary na jej budowę, bez jakiejkolwiek wymiany między światami, zwykły handel w ramach jednego świata. Nawet jeśli konto jest eventowe to ma tu miejsce obustronna wymiana dająca obopólne korzyści w ramach jednego świata. Tutaj konto eventowe pracuje samo na siebie a nie zarabia PR dla konta głównego, a'la: Ja daje Ci PR z konta eventowego, ty mi je oddajesz na moim koncie głównym. Skoro można to zrobić w ramach jednego świata to po co kombinować z wyminą między nimi?
 

DeletedUser16021

Guest
Prawda jest taka, że zawsze jeden świat będzie tym "głównym", chyba, że kogoś zbanowali i zaczal gre od poczatku na wszystkich. Ja konto na jednym ze światów założyłam o kilka miesiecy wczesniej niz na pozostalych przez co na tym siwecie mam juz wiele pereł a na pozostałach jeszcze ani jednej. Ale to nie zmienia faktu, że na kazdym ze światów gram z taka sama intensywnościa, jesli pominać reklamy pereł na czacie i wymiany wewnętrzne, których na światach bez pereł po prostu nie da się zrobić :)
 

DeletedUser15149

Guest
Głowa boli od czytania tej masy postów. Myślę, że dobrze byłoby gdyby support przygotował jakąś obszerną informację nt. wymiany PRów z przykładami i mimo wszystko wyjaśnieniem określenia "aktywnej gry". Bo teraz zobaczcie, że nawet jak kolorowi (jak to pisze Natalia) napiszą jakieś wyjaśnienie to umyka ono w pozostałych wiadomościach i często, przepychankach słownych.
Wstrzymajcie się może z komentowaniem. Poczekajmy na oficjalne stanowisko kolegi @Bryfft i może będzie wszystko jasne. Bo sami siebie nie przekonamy argumentami. Spór zakończyć może tylko stanowisko supportu.
Po oficjalnym stanowisku powinna być dana możliwość zadawania w tym temacie konkretnych pytań i wątpliwości, ale bez zbędnej dyskusji - tylko pytanie gracza i odpowiedź supportu.
 

DeletedUser7795

Guest
Już miałem raz blokadę konta i wolę nie ryzykować z wymianą miedzy światami. Gram aktywnie na świecie Arvahall (niedługo wchodzę do kolonialnej) i Dinegu (epoka jutra), na Brisgardzie zacząłem aby zobaczyć ranking pereł. Skoro wymiana między światami jest dozwolona tylko między kontami, które grają aktywnie to rozumiem, że mogę zaproponować komuś 30 PR dziennie na świecie D w zamian za 30 PR dziennie na świecie A ?

Niech się wypowie @Bryfft
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15227

Guest
@ZbigniewCHajzer
Za sure do Chateau zapłacisz 200-300 pr? Jeśli chcesz mi powiedzieć ze za tyle uzbierasz komplet planów to chyba telefon wypadnie mi z ręki...

Moje wymiana miedzy światami wyglada tak:
- koleżanka ma konto główne na G a ewentowe na B, u mnie odwrotne. Ja jej daje na G w Chateau ona mi na B...wszystko po uzbieraniu planów zakończy sie otrzymaniem surowców na w/w perle.

Gdy na A zbierałem plany i sure musiałem pompować perle na wysoki lv by uzbierać plany...i koszt 100 towaru wynosił pewnie 150-200 pr.
 

DeletedUser6174

Guest
@ZbigniewCHajzer
Za sure do Chateau zapłacisz 200-300 pr? Jeśli chcesz mi powiedzieć ze za tyle uzbierasz komplet planów to chyba telefon wypadnie mi z ręki...

Moje wymiana miedzy światami wyglada tak:
- koleżanka ma konto główne na G a ewentowe na B, u mnie odwrotne. Ja jej daje na G w Chateau ona mi na B...wszystko po uzbieraniu planów zakończy sie otrzymaniem surowców na w/w perle.

Gdy na A zbierałem plany i sure musiałem pompować perle na wysoki lv by uzbierać plany...i koszt 100 towaru wynosił pewnie 150-200 pr.

Czyli konto eventowe rozwija główne w zamian za garść towarów, która jak sam piszesz jest nie warta tych wszystkich PR.

A więc ja też mogę zacząć dawać komuś PR z mojego konta eventowego, a ten ktoś będzie oddawał mi je na perły z głównego (pod warunkiem że będą to te same perły), a po wszystkim po prostu wymienimy się garścią towarów i będzie ok.
Czekaj czekaj, ale czy to przypadkiem nie jest ten push o którym pisała Dani? konto eventowe wspiera główne... Czy nie za to sypały się i dalej sypią bany?

-Definicja pushu: Wykorzystywanie konta w celu wysyłki PR, przy jednoczesnym zaniedbywaniu innych elementów gry.

-Nie interesuje nas, czy ktoś za wysłane PR dostaje PR na innym świecie. Interesuje nas to, czy wysyła je z konta, które służy na co dzień mu do gry na tym świecie...

Teraz się dowiaduję, że wystarczy poinformować support o swoich zamiarach i zapytać przez system kontaktowy czy taka forma wymiany jest w porządku, legalizując tym samym coś za co normalnie dostaje się bana.
Brawo najpierw mydli nam się oczy że niby jak konto jest mało aktywne/eventowe to jest to push i ban, a teraz słyszymy że są ludzie którzy robią to bez żadnych problemów bo support im na to pozwolił...

I co na odpowie ktoś z teamu, najpierw mówicie nam że jest to ewidentny push, a teraz dowiadujemy się że czasem przymykacie na to oko. Od czego zależy to który gracz zalicza się do równych, a który do równiejszych?
 

DeletedUser15227

Guest
@ZbigniewCHajzer
Ale Ty tworzysz sztuczne problemy. Teraz wymiana miedzy światami jest dozwolona. Wiec skoro jest dozwolona to nie jest karalna jak kiedyś. Zawsze przy takiej wymianie jest konto główne i ewentowe. W moim przypadku każdy zbiera plany do Chateau i w zamian dostanie surowce...czyli to co robiłeś na swoim koncie ewentowym w ramach jednego świata. By zdobyć plany pushowales czyjaś perle i tu nie zaprzeczysz...ale byłeś aktywny na koncie. Nie wchodziłeś 2 razy dziennie by tylko wrzucić pry.

Moje konta ewentowe są aktywne...wiadomo poświęcam im mniej czasu ale zbieram urobek, przechodzę do kolejnych epok, odkrywam mapę, robię zadania.

Jeśli Team powie, że wymiana miedzy światami jest zabroniona to na 2 kontach natychmiast ja zakończę. Proste
 

DeletedUser6174

Guest
Ale Ty tworzysz sztuczne problemy. Teraz wymiana miedzy światami jest dozwolona. Wiec skoro jest dozwolona to nie jest karalna jak kiedyś.
Jest dozwolona, ale tylko w określanych przypadkach o czym pisał tutaj CM. Więc nie mówmy że mamy wolną amerykankę i można ładować PR gdzie, kiedy i ile się chce, bo zasady się zmieniły.

W moim przypadku każdy zbiera plany do Chateau i w zamian dostanie surowce...
A do tego rozwija Szato na swoim głównym koncie przy pomocy PR z konta eventowego i garstki towarów. Nie mów mi że to jest to samo co zwykła wymiana, bo przy takiej traci się PR ze świata głównego a tutaj te PR'y nam zostają bo budujemy za PR z konta eventowego więc mamy więc PR do dyspozycji na świecie głównym i jest to ewidentny zysk.

czyli to co robiłeś na swoim koncie ewentowym w ramach jednego świata. By zdobyć plany pushowales czyjaś perle i tu nie zaprzeczysz...
Nawet jeśli to był push to nie dawał on korzyści dla mojego konta głównego, a jedynie plany do perły która przyda mi się jedynie na koncie eventowym i nigdzie indziej.

Jeśli Team powie, że wymiana miedzy światami jest zabroniona to na 2 kontach natychmiast ja zakończę. Proste
Ok super, ale co z pushem którego (nieświadomie) dopuszczałeś się do tej pory? Powiesz: "Sory, nie wiedziałem że to był push, już więcej nie będę się wymieniał" i będziesz kłócił się z teamem że dostałeś niesłusznie bana, czy przełkniesz z godnością bana którego dostałeś dlatego że zasady są niedoprecyzowane i źle je zinterpretowałeś? Tak tylko pytam, bo podobno płaczę na forum że zasady nie są jasne i niepotrzebnie robię za adwokata innych graczy.
 

DeletedUser16021

Guest
Czy Ty umiesz odnosić się do czegoś innego niż do siebie?
Mów do słupa, a słup... Wypowiedź, którą zacytowałam była odpowiedzią na TWOJĄ wypowiedź odnoszącą się do tego co JA napisałam. To do czego miałam się odnieść? Do Iliady Homera?
 

DeletedUser15227

Guest
@ZbigniewCHajzer
Jak będzie to push to pewnie stracę poziom w perle lub perle. Wymiana nie trwa na szczęście za długo. Ale nie bede z tego powodu płakał. No i oczywiście nie bede się kłócił, przyjmę to z godnością bo to tylko gra. Zbuduje od nowa perle :p.

Myśle jednak, że skoro wymiana miedzy światami została dozwolona to support wziął pod uwagę fakt ze zawsze jest konto główne na którymś świecie i poboczne na innych. Ważne jest czy ty na każdym ze światów grasz w miarę aktywnie.

W moim wypadku -dość często raportuje niski poziom kultury w otrzymywanych wiadomościach- support często jest na moim koncie, wiec pewnie by mi już zwrócono uwagę na niestosowna wymianę. Chyba...

@Chodzonce Zuo
Wszyscy są równi wobec prawa. Jak robię coś złego to poniosę konsekwencje...moje konta ewentowe nie służą do pushowanie kolegi. To, ze ktoś zakładał konta pushujace i oberwał bana to jego problem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16021

Guest
Czyli konto eventowe rozwija główne w zamian za garść towarów, która jak sam piszesz jest nie warta tych wszystkich PR.

A więc ja też mogę zacząć dawać komuś PR z mojego konta eventowego, a ten ktoś będzie oddawał mi je na perły z głównego (pod warunkiem że będą to te same perły), a po wszystkim po prostu wymienimy się garścią towarów i będzie ok.
Czekaj czekaj, ale czy to przypadkiem nie jest ten push o którym pisała Dani? konto eventowe wspiera główne... Czy nie za to sypały się i dalej sypią bany?



Teraz się dowiaduję, że wystarczy poinformować support o swoich zamiarach i zapytać przez system kontaktowy czy taka forma wymiany jest w porządku, legalizując tym samym coś za co normalnie dostaje się bana.
Brawo najpierw mydli nam się oczy że niby jak konto jest mało aktywne/eventowe to jest to push i ban, a teraz słyszymy że są ludzie którzy robią to bez żadnych problemów bo support im na to pozwolił...

I co na odpowie ktoś z teamu, najpierw mówicie nam że jest to ewidentny push, a teraz dowiadujemy się że czasem przymykacie na to oko. Od czego zależy to który gracz zalicza się do równych, a który do równiejszych?
Ja myślę, że problem polega też na rozumieniu okreslenia "konto eventowe". Dla kogos może być to konto rozwijane tylko w czasie eventów, a dla drugiego konto stworzone w celu zwiększenia szansy na lepsze nagrody [diamenty], a przy tym cały czas rozwijane jak konto "główne".
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
@ZbigniewCHajzer
Za sure do Chateau zapłacisz 200-300 pr? Jeśli chcesz mi powiedzieć ze za tyle uzbierasz komplet planów to chyba telefon wypadnie mi z ręki...

Moje wymiana miedzy światami wyglada tak:
- koleżanka ma konto główne na G a ewentowe na B, u mnie odwrotne. Ja jej daje na G w Chateau ona mi na B...wszystko po uzbieraniu planów zakończy sie otrzymaniem surowców na w/w perle.

Gdy na A zbierałem plany i sure musiałem pompować perle na wysoki lv by uzbierać plany...i koszt 100 towaru wynosił pewnie 150-200 pr.

Rozumiem że po Szato jak zbierzesz plany będziesz szukał Arki? Może sie okazać ze koleżanka będzie ją miała na swoim świecie a ty nie, a potem alkatraz. Perpetum mobile ;)

Ja myślę, że problem polega też na rozumieniu okreslenia "konto eventowe". Dla kogos może być to konto rozwijane tylko w czasie eventów, a dla drugiego konto stworzone w celu zwiększenia szansy na lepsze nagrody [diamenty], a przy tym cały czas rozwijane jak konto "główne".

To dalej jest konto wspierające konto główne na innym świecie, bo nawet jak zarobi coś na eventach (diaxy) to wydane zostaną na świecie nr 1. Push w pushu, wiem paranoizuję, ale 100 pr z kont eventowych szukających planów to szato to innej perły, 100 pr dziennie w perle na świecie głównym. Moze dla was to dozwolone i legalne, a dla mnie to definicja puhu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15227

Guest
Rozumiem że po Szato jak zbierzesz plany będziesz szukał Arki? Może sie okazać ze koleżanka będzie ją miała na swoim świecie a ty nie, a potem alkatraz. Perpetum mobile ;)

Po co mi Alcatraz? Arka tez mi nie potrzebna. Myślałem tylko o perłach dających pry.

Mało tego trzy konta ewentowe maja Chateau na 7-11 poziomie rozbudowywanym w ramach wymiany pr na jednym świecie. Na dwóch nowych światach zbieram plany i surowce.
Czy konto założone do pushowanie miałoby Chateau na 11 lv? Chyba odpowiedz jest oczywista.
 
Status
Zamknięty.
Do góry