Wymiana pr między światami na czacie

Status
Zamknięty.

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Nie wiem czy ktoś się zainteresował, ale ostatnio co wejdę na czat jest oferta wymiany miedzy światami.
Już nie wspominam ile banów za to poleciało ale wymieniający sie dalej zachwalają system. Ty moje pierwsze pytanie czy suport może posiedział by na czacie i wyłapał, pobanował i skrócił o głowę.
A drugie pytanie do graczy zgłaszacie takie wymianki? Czy ta plaga jest na innych światach też? Naprawdę, wiele osób jest święcie przekonana i wręcz promuje to bo wystarczy rozwijać konto.
 

DeletedUser14757

Guest
Każda taka osoba na żądanie jest gotowa przedstawić odpowiedź supportu, że taka wymiana jest dozwolona jezeli oba konta są rozwijane.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Może ja przegapiłam, może to już legalne jest!
tylko co powie wiele graczy jak nie tysięcy graczy z skasowanymi perłami.
 

DeletedUser6586

Guest
Ostatnio na E co kilka minut widzę na czacie ogoszenia o wymianę PR między światami. Też myślałem, że może się zmieniło coś o czym nie wiem i w pewien sposób można się wymieniać tak by nie było to uznawane za push. Teraz jednak myślę, że gracze nadal nie rozumieją regulaminu i pojęcia push. Trochę się im nie dziwie, bo z tym pushem trochę takie masło maślane i zależy jak supporter spojrzy na daną sytuację. Ja dla pewności nadal nie ryzykuję obejścia przepisów, szkoda perełek tracić:idiot:
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Dlatego je chce o tym porozmawiać, bo nie wiadomo o co chodzi, na czacie co chwila ogłoszenie, więc się wymieniają.
To chyba miało się skończyć ale coś nie widać.
 

DeletedUser6586

Guest
Mam pewną teorię na temat tych wymian. Tak jak ktoś z supportu kiedyś napisał, że push jest super widoczny, gdy dwóch graczy wymieni kilkaset, a nawet kilka tysięcy punktów. Co jednak się dzieje, gdy gracz A wymieni kilkadziesiąt PR z graczem B, potem kilkadziesiąt pkt z graczem C, graczem D ...itd. Chyba ludzie tak teraz robią, wymiany w perłach są mniej zauważalne, bo nikt nie wpłaca 1000PR by dostać 300 zwrotu.
 

DeletedUser6174

Guest
Każda taka osoba na żądanie jest gotowa przedstawić odpowiedź supportu, że taka wymiana jest dozwolona jezeli oba konta są rozwijane.
To się chyba tyczyło otrzymywania PR od słabszych graczy na tym samym świecie, a nie wymiany między światami. Gdyby było inaczej to osoby będące w najwyższej epoce na każdym świecie mogłyby pushować bezkarnie. Ja bym takich czatowiczów od razu zgłaszał do suppoertu, tylko nie wiadomo czy oni coś z tym będą robić.
 

DeletedUser3876

Guest
Wymiana pomiedzy światami jest dozwolona, o ile Gracze grają aktywnie na każdym z tym światów. Ogólnie samo stwierdzenie "pomiędzy śwatami" może wydawać się mylące, ponieważ inwestowanie z konta B wszystkich Prów w Perłę innego Gracza, w zamian otrzymywanie na A w Perły z konta tego Gracza jest dalej pushem. Nie pomoże w tym nawet stawianie dwóch domków na krzyż... To nie jest aktywna gra.
 

DeletedUser13596

Guest
Te wymiany, które teraz się pojawiły to jednoznaczny push, ale póki co nie zauważyłem, by leciały bany...
 

DeletedUser

Guest
Regulamin jest jaki jest, a gracze szukaja furtki, zeby sie wspomoc, tlumaczac sie tym, ze jak nie jest zabronione to jest dozwolone. ;) Ale coz zrobic, jesli nie ma jednoznacznej odpowiedzi od suppa a kazda sytuacja jest rozpatrywana inaczej. ;)
 

DeletedUser3876

Guest
Te wymiany, które teraz się pojawiły to jednoznaczny push, ale póki co nie zauważyłem, by leciały bany...
Nie rozumiem tej wypowiedzi. Zgłoszenie o push jest weryfikowane. Nie ma siły, żeby wobec Gracza, który łamie zasady gry nie zostały wyciągnięte konsekwencje.
 

DeletedUser13596

Guest
Nie rozumiem tej wypowiedzi. Zgłoszenie o push jest weryfikowane. Nie ma siły, żeby wobec Gracza, który łamie zasady gry nie zostały wyciągnięte konsekwencje.

Drogi Szczupaku, poświęć kilka minut dziennie by posiedzieć na czatach różnych serwerów. Będziesz miał tyle roboty z banowaniem za push, że zrezygnujesz z pracy w supporcie :D
 

DeletedUser3876

Guest
... i tak mam jej wiele :)
Wiesz doskonale Roscoe, że nie wychwycimy jednorazowo wszystkich "kombinujących". Ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby Gracze zgłaszali takie osoby do supportu (część Graczy to robi i chwała im za to). I nie jest to wcale "donoszenie" tylko dbanie o "fairplay" grę ;)
 

DeletedUser6174

Guest
Wymiana pomiedzy światami jest dozwolona, o ile Gracze grają aktywnie na każdym z tym światów. Ogólnie samo stwierdzenie "pomiędzy śwatami" może wydawać się mylące, ponieważ inwestowanie z konta B wszystkich Prów w Perłę innego Gracza, w zamian otrzymywanie na A w Perły z konta tego Gracza jest dalej pushem. Nie pomoże w tym nawet stawianie dwóch domków na krzyż... To nie jest aktywna gra.

To ile PR mam inwestować w drzewko a ile w umowę dżentelmeńską żeby nie było pushu? 10 w drzewko i 14 w wymianę? Czyli jak ktoś gra na kilku światach to ma większe możliwości w rozwój swoich pereł na głównym świecie... bardzo uczciwe wobec tych którzy grają tylko na jednym.
I na koniec, macie jakieś standardy i tabele odnoście tego co jest już pushem a co jeszcze nie? co będzie jeśli w inwentycznym przypadku jeden gracz dostanie bana a drugi nie?
Kolejne genialne zagranie ze strony Inno... albo zezwólcie na wymianę między światami albo jej zabrońcie, a nie będziemy bawić się w ruletkę i jedni będą bezkarnie wbijali lvlve pereł a inni dostaną bana.
 

DeletedUser13596

Guest
... i tak mam jej wiele :)
Wiesz doskonale Roscoe, że nie wychwycimy jednorazowo wszystkich "kombinujących". Ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby Gracze zgłaszali takie osoby do supportu (część Graczy to robi i chwała im za to). I nie jest to wcale "donoszenie" tylko dbanie o "fairplay" grę ;)

Jak najabrdziej! Niemniej jednak dozwolenie wymiany między światami to bardzo poważny błąd. Ostrzegaliśmy, ale i tak weszło to w życie. Bardzo źle, że tak się stało. Taka wymiana prawie zawsze jest pushem, przypadki gdy jest inaczej są sporadyczne.
 

DeletedUser3876

Guest
To ile PR mam inwestować w drzewko a ile w umowę dżentelmeńską żeby nie było pushu? 10 w drzewko i 14 w wymianę? Czyli jak ktoś gra na kilku światach to ma większe możliwości w rozwój swoich pereł na głównym świecie... bardzo uczciwe wobec tych którzy grają tylko na jednym.(...)
Jak Cię to pocieszy, gram tylko na jednym ;)
Większe możliwości? Dlaczego? To, że (ktośtamsobie) gra na A, B, C, D, E, gdzie na A najaktywniej, nie oznacza to, że może sobie zaserwować wymianę z ludźmi, którzy będą mu wbijać z B, C, D i E punkty na A.
"Wymiana między światami" to naprawdę źle interpretowany termin. Powiedzmy gram na A i F i mam z kimś 'umowę' na A i F. Nie oznacza to, że mogę swobodnie wbijać mu punkty na F, otrzymując od niego na A. Umowa ta ma prowo bytu tylko, jeżeli gram aktywnie na A i F i moja umowa (z tym samym Graczem) dotyczy światów z aktywną grą (czyli A-A i F-F, a nie A-F i F-A)... Mam nadzieję, że jakoś zrozumiecie o co mi chodzi;)
 

DeletedUser6174

Guest
W Powiedzmy gram na A i F i mam z kimś 'umowę' na A i F. Nie oznacza to, że mogę swobodnie wbijać mu punkty na F, otrzymując od niego na A. Umowa ta ma prowo bytu tylko, jeżeli gram aktywnie na A i F i moja umowa (z tym samym Graczem) dotyczy światów z aktywną grą (czyli A-A i F-F, a nie A-F i F-A)... Mam nadzieję, że jakoś zrozumiecie o co mi chodzi;)
W takim razie nie ma to nic wspólnego z wymianą między-światową jaką oferują gracze na czacie. W sumie to o czym piszesz to zwykła wymiana tylko że na 2 światach jednocześnie a nie między nimi. Jednym słowem incydent który ma miejsce na czacie to zwykły push który jest niedozwolony i powinny sypać się za to bany jak jesienne liście.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Jednym słowem incydent który ma miejsce na czacie to zwykły push który jest niedozwolony i powinny sypać się za to bany jak jesienne liście.

Tylko to jest najdziwniejsze ze to nie bany widać, a co rusz nowe ogłoszenia! Od paru dni co wejdę na czat zgłaszam jedną osobę która jest widoczna w okienku, pewnie jak bym poszukała było by ich z 5.
Może inaczej napisze, wydaje mi się ze polityka Banowa nie przyniosła skutków skoro jest dalej tyle chętnych, tym samym, tyle wymian.
 

DeletedUser8110

Guest
Inaczej - nikt nie pisze na czacie: wrzucę punkty z nieaktywnego konta na A, za punkty z nieaktywnego konta tutaj. To by była bezpośrednia zachęta do Pushu. :p
Jeśli ktoś po prostu oferuje punkty na innym świecie, to nie dostanie za to od razu bana, bo i dlaczego miałby dostać? Domniemujemy o niewinności i dopóki nie zauważymy, podejrzanej sytuacji, to nikomu ban za nic na głowę nie spadnie. ;)
Poza tym Szczupaczek podkreślił, że można mieć jeden świat, na którym się gra najaktywniej, nie oznacza to jednak, że na innych światach od razu nie gra się aktywnie.
 

Fatherland

Książę
heh to ja się pytam kiedy w końcu porządek zrobicie z graczami z top, starymi graczami foe, którzy od miesięcy walą w kulki na multi kontach - widac to jak byk, ale widać system infomratyczny nie ma na to dowodów... to ja się pytam, co z nimi? każdy wie kto z top wali w kulki z regulaminem, ale nikt się nei podejmuje te konkretne osoby ukarać... to że nie ma wspólnych logowań na urządzeniach i w jednej siecie, nie oznacza jeszcze że dwa rozwinięte konta z pierwszej setki rankingu są czyste.. widać jak byk kto obsługuje dwa konta, po zachowaniach w mieście, po układzie miasta, po wpisach w awatarze, po stylu pisania i wreszcie widać to nawet po wysyłanych zaproszeniach gdy pojawiają się nowe perły !!! jeden gracz i trzech wójków ma chyba... z tym się nic nie robi, a się martwicie o byle paczuszki między światami, gdzie pod nosem Wam rosną, rekordy multipushu, bo gracz ma ciśnienie żeby być "najlepszym"... ogrom łamania zasad w tej grze jest ogromny a nam uczciwym pozostaje jedynie być cierpliwym i pogodzić się że nasze perły rosnąć będą wolniej, choć uczciwiej... to tyle chciałem powiedzieć.

Siorp i nie dokońca jest jak piszesz, bo widziałem nie raz jak na czacie pisali "wymienią pr na A w zamkian za E", na przykłąd... więc ? jeśli tyle osób poruszyło temat to znaczy że ten push jednak znów urósł w podziemiach miast foe... dbajcie o tych uczciwych gracz, bo kiedyś się odwórcą od foe jeśli ciągle kłody im będą kładzione
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3876

Guest
Siorp i nie dokońca jest jak piszesz, bo widziałem nie raz jak na czacie pisali "wymienią pr na A w zamkian za E", na przykłąd... więc ?(...)
Tomek, nie mylmy pojęć. Przykład propozycji, który podałeś podlega karze "namawianie do łamania zasad gry", a to nie jest to samo co push. Często padające takie propozycje na światach, są załatwiane już w zarodku, tj. Gracze nie robią jeszcze pushu, ale chcą spróbować jak to jest, dają propozycję, otrzymują karę, a ta za "namawianie" jest już dla niektórych wystarczająca i darują sobie dalsze kombinacje...
 

DeletedUser13596

Guest
Jak Cię to pocieszy, gram tylko na jednym ;)
Większe możliwości? Dlaczego? To, że (ktośtamsobie) gra na A, B, C, D, E, gdzie na A najaktywniej, nie oznacza to, że może sobie zaserwować wymianę z ludźmi, którzy będą mu wbijać z B, C, D i E punkty na A.
"Wymiana między światami" to naprawdę źle interpretowany termin. Powiedzmy gram na A i F i mam z kimś 'umowę' na A i F. Nie oznacza to, że mogę swobodnie wbijać mu punkty na F, otrzymując od niego na A. Umowa ta ma prowo bytu tylko, jeżeli gram aktywnie na A i F i moja umowa (z tym samym Graczem) dotyczy światów z aktywną grą (czyli A-A i F-F, a nie A-F i F-A)... Mam nadzieję, że jakoś zrozumiecie o co mi chodzi;)

W przypadku takiej interpretacji jakieś 3/4 ludzi ktorzy pisza na czacie powinno już leżeć i płakać po pokasowanych perłach :)
 

DeletedUser3876

Guest
Nie Roscoe. Przeczytaj moją powyższą odpowiedź (nad Twoim postem). To tylko pisanie/namawianie. Rzeczywistość może wyglądać inaczej. Często i gęsto ludzie składają takie propozycje (bardzo ogólne), aby w rozmowie prywatnej przejść do konkretów, wabiąc rozmówcę do wypowiedzenia magicznego "tylko support nie może się dowiedzieć". Uwierz - BARDZO często.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Nie Roscoe. Przeczytaj moją powyższą odpowiedź (nad Twoim postem). To tylko pisanie/namawianie. Rzeczywistość może wyglądać inaczej. Często i gęsto ludzie składają takie propozycje (bardzo ogólne), aby w rozmowie prywatnej przejść do konkretów, wabiąc rozmówcę do wypowiedzenia magicznego "tylko support nie może się dowiedzieć". Uwierz - BARDZO często.

Super rozumiem, wiec takie osoby pod monitoring i jak tylko wyłapiecie świeże wpłaty za pr, ban.
Naprawdę tego na czacie jest aż gęsto, więc karanie za propozycje... Za cokolwiek, pisanie o tym, żebym nie musiała się zastanawiać czy to tylko ja jedyna na świecie się nie wymieniam.
Inaczej - nikt nie pisze na czacie: wrzucę punkty z nieaktywnego konta na A, za punkty z nieaktywnego konta tutaj. To by była bezpośrednia zachęta do Pushu. :p
Wejdź proszę cię na czat poczytaj, tu nie ma co żartować, ale nie powiesz mi ze 99% wymian zatytułowanych dam na A wezmę na E nie jest pushem/zachętą do pushu. Powiem lepiej jak złapiecie takiego na delikwenta to poszukajcie na innych światach wpisu tego typu a dowiecie się które konto ma aktywne, na te będzie chciał pr.
Temat może wałkowany już z 50 razy na forum, ale mamy falę nowych próbujących, a starzy zadali mi już na pw 3 razy pytanie czy to legalne bo ty się znasz. Więc przekonajcie mnie że nie opłaca się tego robić.
 

DeletedUser16021

Guest
Jak Cię to pocieszy, gram tylko na jednym ;)
Większe możliwości? Dlaczego? To, że (ktośtamsobie) gra na A, B, C, D, E, gdzie na A najaktywniej, nie oznacza to, że może sobie zaserwować wymianę z ludźmi, którzy będą mu wbijać z B, C, D i E punkty na A.
"Wymiana między światami" to naprawdę źle interpretowany termin. Powiedzmy gram na A i F i mam z kimś 'umowę' na A i F. Nie oznacza to, że mogę swobodnie wbijać mu punkty na F, otrzymując od niego na A. Umowa ta ma prowo bytu tylko, jeżeli gram aktywnie na A i F i moja umowa (z tym samym Graczem) dotyczy światów z aktywną grą (czyli A-A i F-F, a nie A-F i F-A)... Mam nadzieję, że jakoś zrozumiecie o co mi chodzi;)

To nie łatwiej NAPISAĆ W REGULAMINIE JASNO I WYRAŹNIE, co sobie rozumiecie pod pojęciem "wymiana między światami"? Bo to o czym tutaj mówisz A<->A i F<->F nie ma nic wspólnego z wymianą MIĘDZY światami, jak już to można to nazwać wymianą NA WIELU ŚWIATACH i nie rozumiem dlaczego usunięto punkt o zakazie WYMIANY MIEDZY ŚWIATAMI, skoro nic się w tej kwestii nie zmieniło i NIE jest ona dozwolona nawet gdy nie ma pushu?! Gracze nie są jasnowidzami, żeby interpretować przepisy w sposób, który NIE jest racjonalny...

Support chciał sobie poszukać pretekstu do wręczania banów za darmo? [edit: dodam tylko, że taki wniosek sam się nasuwa, gdy weźmie się pod uwagę to, że nie ma obecnie w regulaminie punktu o wymianie między światami i jest to pytanie retoryczne, a nie oskarżenie]
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry