Wrzutki 1.9

midh

Wójt
gra rzadzi sie prostymi prawami - najwazniejsze z nich -- co nie jest zabronione jest dozwolone

smieszy mnie jak ktos twierdzi ze wrzutka ponizej 1,9 to oszustwo -- bzdura
wrzucasz ile masz ochote -- konsekwencje wrzutki ponosisz Ty
i to w dosc szerokim spektrum --zalezy komu wrzucisz - mozesz wyleciec z gildii, moze znajomy cie usunac, mozesz wyleciec z okreslonego watku albo moze spasc ci reputacja i tyle
dlatego kazdy rozsadny gracz ma swiadomosc komu moze a komu nie
gra pozwala na calkowita dowolnosc w tej kwestii

btw to samo dotyczy sie wszystkich umow miedzy graczami -- nie bedziesz oszustem jesli je bedziesz lamal - masz do tego prawo - gra na to pozwala -spadnie Ci drastycznie reputacja i tyle co jak wiadomo na dluzsza mete jest dosc istotne
 

GEoMax

Baron
gra rzadzi sie prostymi prawami - najwazniejsze z nich -- co nie jest zabronione jest dozwolone

smieszy mnie jak ktos twierdzi ze wrzutka ponizej 1,9 to oszustwo -- bzdura
wrzucasz ile masz ochote -- konsekwencje wrzutki ponosisz Ty
i to w dosc szerokim spektrum --zalezy komu wrzucisz - mozesz wyleciec z gildii, moze znajomy cie usunac, mozesz wyleciec z okreslonego watku albo moze spasc ci reputacja i tyle
dlatego kazdy rozsadny gracz ma swiadomosc komu moze a komu nie
gra pozwala na calkowita dowolnosc w tej kwestii

btw to samo dotyczy sie wszystkich umow miedzy graczami -- nie bedziesz oszustem jesli je bedziesz lamal - masz do tego prawo - gra na to pozwala -spadnie Ci drastycznie reputacja i tyle co jak wiadomo na dluzsza mete jest dosc istotne
W sumie racja , jednak osobiście patrząc przy okazji w lustro chcę widzieć faceta , który dla kilku wirtualnych punktów nie sprzeda własnej reputacji. :)
Ps. Przy okazji " pozdrawiam " tych , którzy teraz kryją się za ignorami i obrabiają mi dolną cześć pleców.
Życzę wam jak najlepiej to tylko gra i nie warto być świnią, nawet gdy się siedzi wygodnie przed monitorem i snuje opowieści wyssane z palca, bo coś nie poszło po waszej myśli.
Karma wraca i to ze zdwojoną siłą.
Żeby nie było ze odbiegam od tematu nadal uważam że wątek 1,9 jest przydatny, tylko trzeba być elastycznym w zależności czy jesteś właścicielem perły , wrzucającym czy korzystasz z okazji by zarobić kilka punktów , myślenie nie boli :)
 
Ostatnia edycja:

1981

Szlachcic zagrodowy
Mam pytanie do szanownego grona. Jaka jest Wasza opinia o wrzutkach w perły? Bo moim zdaniem zasada 1.9 jest wymyślona przez graczy nie wiadomo po co. Zresztą nie tylko ja mam takie zdanie bo słyszałem tą opinię od kilku juz osób. A co Wy myślicie o tym?
Zastanawiam się jak było przed Arką?
 

GEoMax

Baron
Zastanawiam się jak było przed Arką?
Tego nawet najstarsi górale nie pamiętają :) Na pewno było inaczej, ale w sumie jest ciągły rozwój gry , a Arka jako perła jest priorytetem dla tych co zaczynają co w pewnym stopniu jest zrozumiałe w kwestii " mam i ja " . Wywraca to jednak pewne założenia zasad gry / myślę tu o kolejności rozwoju i poznawaniu gry / bo można teraz postawić Arkę będąc w Brązie. :( Wracając do pytania :
Zastanawiam się jak było przed Arką?
Chyba gra była bardziej interesująca , bo trzeba było więcej myśleć logicznie niż "kombinować" i liczyć na przysłowiową mannę z nieba żebrząc na czacie globalu co można obserwować obecnie :)
To moje zdanie , ale mogę się mylić :)
 
Ostatnia edycja:

leniwy

Rycerz
Jak ktoś się dobrze czuje z tym że wbija cokolwiek komukolwiek bez uzgodnienia, dla własnej korzyści, to spoko.
I doszło do takiego paradoksu, że grając zgodnie z zasadami musisz się zastanowić, czy czujesz się z tym dobrze. Rozumiesz idiotyzm sytuacji?
Agatonka zastosowała analogię do szachów to idąc dalej tym tropem mówisz komuś: ""jeśli czujesz się z tym dobrze, że zbijesz mi królówkę i dasz zaraz mata to spoko". Szantaż emocjonalny to się nazywa i mam nadzieję, że nikt się na to nie nabiera.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Agatonka zastosowała analogię do szachów to idąc dalej tym tropem mówisz komuś: ""jeśli czujesz się z tym dobrze, że zbijesz mi królówkę i dasz zaraz mata to spoko". Szantaż emocjonalny to się nazywa i mam nadzieję, że nikt się na to nie nabiera.
Mam trochę więcej niż 4-5 lat i jeżeli ktoś da mi zaraz mata, to zdaję sobie sprawę z faktu że gdzieś nawaliłam. Źle przeanalizowałam sytuację, przeoczyłam coś planując atak... W każdej grze, jeżeli ktoś przegra, to powinien zacząć od analizowania własnych błędów. FoE to gra ciągła, więc konsekwencje błędów nie przynoszą przegranej, a najwyżej jednorazową stratę.
 

leniwy

Rycerz
Mam trochę więcej niż 4-5 lat i jeżeli ktoś da mi zaraz mata, to zdaję sobie sprawę z faktu że gdzieś nawaliłam. Źle przeanalizowałam sytuację, przeoczyłam coś planując atak... W każdej grze, jeżeli ktoś przegra, to powinien zacząć od analizowania własnych błędów. FoE to gra ciągła, więc konsekwencje błędów nie przynoszą przegranej, a najwyżej jednorazową stratę.
Ale wiesz, że to nie ma znaczenia w kontekście tego co pisałem? Chodzi o to, że w proste zasady gry wkradły się jakieś etyczne wymysły garstki graczy które z radością kupiła inna garstka i próbują z tego zrobić standardy, albo nawet już uwierzyli, że są standardami.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Ale wiesz, że to nie ma znaczenia w kontekście tego co pisałem?
Chyba się mylisz, niestety. Zbyt często za własne niepowodzenia winimy innych.
Chodzi o to, że w proste zasady gry wkradły się jakieś etyczne wymysły garstki graczy które z radością kupiła inna garstka i próbują z tego zrobić standardy, albo nawet już uwierzyli, że są standardami.
Są standardy relacji między znajomymi i w gildii. Wśród sąsiadów jest wolna amerykanka. Nie plądruję, nie wbijam w perły mniej niż 1,9. To mój wybór. Może lenistwo, może pamięć o tym jak bolały splądrowane budynki towarowe gdy zaczynałam... Nauczyłam się liczyć perły i zabezpieczać zbiory. Nie narzekam na innych, gdy sama nawalę, każdemu polecam. Wtedy gra się dużo bardziej komfortowo. :)
 

ismael

Szlachcic
Standard 1.9 jest swoistą umową społeczną. Jeżeli chcesz być częścią tego społeczeństwa musisz je zaakceptować. Tak samo jak akceptujesz prawo pomimo że ktoś je wymyślił zapewne zanim się narodziłeś.
Albo możesz mieć to w dupie, nie korzystać z przywilejów jakie daje 1.9 w Twoich perłach.
Możesz też zostać wyrzutkiem jak niektórzy w tym także niżej podpisany
Pozdrawiam Ismael

PS. "Wbiję na zarobek, mogę zaprosić"
 

leniwy

Rycerz
Standard 1.9 jest swoistą umową społeczną.
Ja bym to nazwał oczekiwaniami graczy chorymi z rozpaczy, że ktoś im zabrał jakieś PR, albo zniszczył marzenia pokładane w perle.
Oczywiście nie piszę o gildii i grupach, one rządzą się wewnętrznymi regulaminami które należy respektować wstępując do nich, ponieważ wstępując je zaaprobowałeś.
I teraz jak niżej:
Nie plądruję, nie wbijam w perły mniej niż 1,9. To mój wybór. Może lenistwo, może pamięć o tym jak bolały splądrowane budynki towarowe gdy zaczynałam...
identycznie, to są moje standardy, ale to nie znaczy, że muszę narzucać je reszcie bo takie mam wyobrażenie o grze i tak bym chciał żeby działała. Może prościej poszukać innej gry jak ktoś tego nie rozumie.
PS. "Wbiję na zarobek, mogę zaprosić"
Proszę bardzo. U mnie można wbijać 1,5 - 1,7. Tak sobie stoi dużo pereł, nie mam z tym problemu, nie obrażam się, nie płaczę. Już dawno odechciało mi się liczyć, przeliczać, wystawiać, ciułać, zaklepywać itd.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Nie spodziewałam się że ten temat tak się rozwinie. :o
Powstała tutaj naprawdę przyzwoita dyskusja.

Ja tam nie umiem wbijać na zarobek, bardzo rzadko mi się to zdarza... Zazwyczaj w odpowiedzi ;)
Za to uwielbiam zamykać perły takim co wbijaj mi w perły jak im się uda. Jestem chyba z tych słoni co nie zapominają, czasami widzę efekty moich działań ale już mam mało takiej rozrywki bo za wysokie poziomy pereł mam... :\
 
Kiedyś zdarzyło mi się wbić komuś na zarobek i bardzo denerwowało mnie jak ktoś mi zrobił podobnego psikusa. Teraz tego nie robię, nie chce mi się, zdarza mi się komuś wrzucić grubo powyżej 2.0 mimo że dużo tracę. Ktoś wbija u mnie i zarobił? Cóż, zarobił to fajnie, ja za bardzo nie straciłem. Jeśli ten ktoś się cieszy to fajnie, to mnie już nie denerwuje. Od kilkunastu tygodni gram na totalnym luzie, i szczerze tym sposobem lepiej się bawię. Na co mi rankingi, gonitwa szczurów? Mimo że jestem w malutkiej gildii z dwoma znajomymi którzy nie są jakoś za bardzo aktywni, jakoś sobie radzimy i jest fajnie.
 
Ostatnia edycja:

Gardai

Szlachcic zagrodowy
Nie spodziewałam się że ten temat tak się rozwinie. :o
Powstała tutaj naprawdę przyzwoita dyskusja.

Ja tam nie umiem wbijać na zarobek, bardzo rzadko mi się to zdarza... Zazwyczaj w odpowiedzi ;)
Za to uwielbiam zamykać perły takim co wbijaj mi w perły jak im się uda. Jestem chyba z tych słoni co nie zapominają, czasami widzę efekty moich działań ale już mam mało takiej rozrywki bo za wysokie poziomy pereł mam... :\
Ok, tak czytam wszystkie wypowiedzi i zastanawiam się o jakim zarobku mowa, bo moim zdaniem nikt tu niczego zarobić nie może, to jest tylko zabawa. Sam padłem nieraz ofiarą złości i inwektyw za wrzutki, czego nie rozumiem, żądań oddania PR bo ktośtam cośtam stracił, ktośtam ileśtam zapłacił za coś o czym nie mam pojęcia, chyba chodzi o sklep. Ja w każdym razie nie wydałem na grę ani jednego grosza i tak zostanie. Mnie osobiście śmieszy takie podejście do gry. Roszczeniowe jak ktoś napisał, ale może ja nic nie wiem, może się nie znam.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
zastanawiam się o jakim zarobku mowa, bo moim zdaniem nikt tu niczego zarobić nie może, to jest tylko zabawa.
Tak, to jest zabawa. Jednak ta zabawa jest grą, grą z elementami strategii ekonomicznej. Piszemy o zarobku odnośnie wirtualnej waluty czyli PR.
ktośtam cośtam stracił, ktośtam ileśtam zapłacił za coś o czym nie mam pojęcia, chyba chodzi o sklep
Towarem, za który płacimy wirtualną gotówką, są bonusy z określonych miejsc na budowie pereł. Raz jesteśmy "kredytobiorcą", innym razem "inwestorem". W tego typu działaniach istotne jest zaufanie.
Jedynym elementem ryzyka jest sąsiedztwo i o tym właśnie rozmawiamy. Każdy gracz, który nie wywiązuje się z umów wobec znajomych lub gildian ryzykuje utratę opinii i zaufania. W zamkniętej społeczności, jaką stanowimy bywa to istotne.
 

Gozur

Wójt
Standard 1.9 jest swoistą umową społeczną. Jeżeli chcesz być częścią tego społeczeństwa musisz je zaakceptować. Tak samo jak akceptujesz prawo pomimo że ktoś je wymyślił zapewne zanim się narodziłeś.
Albo możesz mieć to w dupie, nie korzystać z przywilejów jakie daje 1.9 w Twoich perłach.
Możesz też zostać wyrzutkiem jak niektórzy w tym także niżej podpisany
Pozdrawiam Ismael

PS. "Wbiję na zarobek, mogę zaprosić"
Czyli, o ile dobrze rozumiem, jeśli kilka osób uznaje, że morderstwo jest dobre, to wszyscy inni MUSZĄ się dostosować?
Nie mieszaj pojęć. 1.9 nie jest żadną formą umowy społecznej. Jest to klasyczna "wymiana towarowa" Ktoś komuś daje określoną liczbę punktów, a w zamian dostaje plany, punkty, medale.
W żadnym istniejącym i szanującym się społeczeństwie handel nie jest prawem.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Czyli, o ile dobrze rozumiem, jeśli kilka osób uznaje, że morderstwo jest dobre, to wszyscy inni MUSZĄ się dostosować?
Nie mieszaj pojęć. 1.9 nie jest żadną formą umowy społecznej. Jest to klasyczna "wymiana towarowa" Ktoś komuś daje określoną liczbę punktów, a w zamian dostaje plany, punkty, medale.
W żadnym istniejącym i szanującym się społeczeństwie handel nie jest prawem.
jeżeli 99% graczy uznaje coś za zasade - to taką niepisaną zasadą to jest.

W żadnym istniejącym i szanującym się społeczeństwie handel nie jest prawem.
Akurat zasady handlu mogą być prawem.
Kto może sprzedawać, w jakis sposób się płaci (dopuszczalna waluta), terminy płatności etc.

1,9 nie nie jest w regulaminie gry.
Czy spotka Cie kara za nieprzestrzeganie? - od Inno - nie (chyba, że push)
od graczy? - tak bo 99% graczy uznaje 1,9 za podstawową wartość inwestycji w perłe


I btw. nikt nie zmusza Ciebie do przestrzegania 1,9. Tylko licz się, że będą Cie przebijać i wyrzucać z gildii/wątków 1,9

W sąsiedztwie bez znaczenia - tam nie ma zasad, jak już wielokrotnie pisano i sąsiadom - im mniej wrzucisz, tym lepiej, bo więcej zarobisz (jak się da tak zablokować wrzutkę)
 

leniwy

Rycerz
od graczy? - tak bo 99% graczy uznaje 1,9 za podstawową wartość inwestycji w perłe
Po pierwsze, nie wiem skąd tę statystykę wziąłeś, bo coraz więcej już uznaje 1,96. Poza tym na każdym świecie jest dużo miast pobocznych w których właściciel nie przywiązuje do tego znaczenia. I wreszcie całkiem duży odsetek graczy którzy sobie po prostu wpadają, zbierają, wbijają ile mają i wychodzą.
Po drugie, nie ma znaczenia co uznaje 99%. Znaczenie ma co uznaje właściciel gildii lub grupy, znajomy, bo to on może cię z niej wywalić.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
bo coraz więcej już uznaje 1,96
Nie nie, coraz więcej ludzi oczekuje wrzutki 1,96. A że wysokie arki wrzucają bo zbierają medale to ich strata.
Wszelkie wątki zewnętrzne czy gildyjne to 1,9. Ewentualnie w gildiach pojawia się zasada, że zawsze max arki (to jest przesada), ale to zasady gildyjne, a my rozmawiamy o "wolno rynkowych" zasadach.

Proszenie na czacie o 1,9+ to już ja uznaje za "w pupach się poprzewracało", a domaganie się wrzutek 2.0 publicznie to już jest wgl makabra i czat powinien takie osoby wyśmiewać. Ale niestety są osoby, które chętnie wrzucają na tak wysokie zwrotu.
Nie mniej dalej, bazowym minimum akceptowanym przez każdego normalnego gracza to 1,9
I wreszcie całkiem duży odsetek graczy którzy sobie po prostu wpadają, zbierają, wbijają ile mają i wychodzą.
Takie zachowanie to w sąsiadach. Z każdego innego wątku 1,9 czy gildii. Przy wpłacie mniej niż 1,9, byliby usunięci.
 

Auraya

Hrabia
Proszenie na czacie o 1,9+ to już ja uznaje za "w pupach się poprzewracało", a domaganie się wrzutek 2.0 publicznie to już jest wgl makabra i czat powinien takie osoby wyśmiewać. Ale niestety są osoby, które chętnie wrzucają na tak wysokie zwrotu.
jak by kogoś nie było stać, to by nie kupił...więc jeżeli cena nie jest dla ciebie odpowiednia, to po prostu można towar pominąć i albo poszukać taniej albo obejść się smakiem

mnie się wydaje, że założeniem wątku nie była dyskusja o gildii a raczej sąsiadach, którzy oczekują, że ktoś się do ich zasad dostosuje
 
Do góry