Wrzutki 1.9

Gardai

Szlachcic zagrodowy
Mam pytanie do szanownego grona. Jaka jest Wasza opinia o wrzutkach w perły? Bo moim zdaniem zasada 1.9 jest wymyślona przez graczy nie wiadomo po co. Zresztą nie tylko ja mam takie zdanie bo słyszałem tą opinię od kilku juz osób. A co Wy myślicie o tym?
 

JrzyMrk

Szlachcic
Mam pytanie do szanownego grona. Jaka jest Wasza opinia o wrzutkach w perły? Bo moim zdaniem zasada 1.9 jest wymyślona przez graczy nie wiadomo po co. Zresztą nie tylko ja mam takie zdanie bo słyszałem tą opinię od kilku juz osób. A co Wy myślicie o tym?
Ciekawsza od "po co?" jest zagadka pretensji niektórych graczy kiedy wpłacamy mniej, bo oni chcieliby 1,9.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Ciekawsza od "po co?" jest zagadka pretensji niektórych graczy kiedy wpłacamy mniej, bo oni chcieliby 1,9
Nie ma w tym nic tajemniczego. Wrzutki 1,9 działają tak, jak "uczciwe oferty" na targowisku. Zwyczaj. W gildiach są różne ustalenia i raczej nie wypada się do nich nie stosować. Wśród znajomych przestrzega się uzgadniania wejścia na perły, a ewentualne zewnętrzne wątki rozbudowy pereł też mają swoje reguły. Sąsiedzi... cóż, nie wszyscy pilnują swoich pereł, podobnie jak nie wszyscy pilnują zbiorów. Pretensje mogą mieć tylko do siebie, a "odwdzięczyć" też czasem się potrafią. ;)
 

GEoMax

Baron
Mam pytanie do szanownego grona. Jaka jest Wasza opinia o wrzutkach w perły? Bo moim zdaniem zasada 1.9 jest wymyślona przez graczy nie wiadomo po co. Zresztą nie tylko ja mam takie zdanie bo słyszałem tą opinię od kilku juz osób. A co Wy myślicie o tym?
Powiem tak , na początku każdy stara się poznać panujące zasady gry , mówię tutaj tylko o sobie. Potem jak w prawdziwym życiu jedni przechodzą na ciemną stronę i pod pozorem przyśpieszenia idą na skróty za wszelką cenę , a inni bawią się grą po jasnej stronie, poznając jej ciekawe momenty .
Zabrzmiało jak telenowela :)
Wracając do tematu, wątek 1,9 na pewno daje kopa , są jednak plusy i minusy, bo jeżeli poczuwamy się do przestrzegania zasad jako właściciel/ właścicielka perły ponosimy pewne koszty, czytaj; blok , zwrot punktów w przypadku niedotrzymania umowy o zaklepane miejsce. Pisze tutaj o własnym zachowaniu , ale różnie to bywa, chociaż umowa to umowa ,rzecz święta.
Osobiście korzystam z wątku 1,9 i nie narzekam :)
 

JrzyMrk

Szlachcic
Nie ma w tym nic tajemniczego. Wrzutki 1,9 działają tak, jak "uczciwe oferty" na targowisku. Zwyczaj. W gildiach są różne ustalenia i raczej nie wypada się do nich nie stosować. Wśród znajomych przestrzega się uzgadniania wejścia na perły, a ewentualne zewnętrzne wątki rozbudowy pereł też mają swoje reguły. Sąsiedzi... cóż, nie wszyscy pilnują swoich pereł, podobnie jak nie wszyscy pilnują zbiorów. Pretensje mogą mieć tylko do siebie, a "odwdzięczyć" też czasem się potrafią. ;)
Ale ja to wszystko wiem. Nie chodzi mi ani o gildię, ani o znajomych. Mnie interesuje fenomen psychologii sąsiadów, którym nie chce się nawet napisać w profilu, że oczekują 1,9, a potem dziwią się, że ktoś się tego sam nie domyślił.
Powiem tak , na początku każdy stara się poznać panujące zasady gry , mówię tutaj tylko o sobie. Potem jak w prawdziwym życiu jedni przechodzą na ciemną stronę (...):)
Ale chyba nie nazywasz obowiązku wpłat 1,9 "zasadą"? Zasady gry ustala jej twórca (właściciel); co ich nie narusza, jest dozwolone. "Ciemna strona" to raczej narzucanie graczom jako zasady (reguły, przepisu, jakkolwiek to nazwiemy) czegoś, co nią nie jest.
 

leniwy

Rycerz
Mnie interesuje fenomen psychologii sąsiadów
Oh, są tacy którzy uważają, że to ich perła i najlepiej jakby nikt na nią nawet nie patrzył bez pozwolenia.
Problem chyba jest w tym, że niektórym pomieszała się rzeczywistość z zabawą i wszystko co w niej jest traktują bardzo osobiście.
Ja zawsze w takiej sytuacji radzę żeby napisać na mnie skargę do supportu za działania niezgodne z oczekiwaniami innego gracza.
 

GEoMax

Baron
Ale chyba nie nazywasz obowiązku wpłat 1,9 "zasadą"? Zasady gry ustala jej twórca (właściciel); co ich nie narusza, jest dozwolone. "Ciemna strona" to raczej narzucanie graczom jako zasady (reguły, przepisu, jakkolwiek to nazwiemy) czegoś, co nią nie jest.
Proszę nie wypaczać mojej wypowiedzi . Nie nazwałem wątku 1,9 zasadą !
Jeżeli ktoś bierze w nim udział to z automatu przyjmuje w nim panujące zasady.
W przeciwnym razie nie powinien tam wchodzić , w sensie brać w nim udziału.
 
Ostatnia edycja:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Bo obok zasady - 1,9 w wątkach i ogólnie w grze.
Jest druga zasada - w sąsiedztwie nie ma zasad.

Ja uważam, że 1,9 aktualnie jest zasadą i podstawą każdej - umówionej - współpracy

Wszędzie gdzie wbijamy "ad hoc" - poza "znajomymi" nie ma żadnej reguły.
 

Feandil

Wójt
Jeszcze trochę, a 1,95 stanie się "regułą". Albo przynajmniej oczekiwaniem. Świat idzie naprzód...
 

Gozur

Wójt
Jeżeli ktoś bierze w nim udział to z automatu przyjmuje w nim panujące zasady. W przeciwnym razie nie powinien tam wchodzić , w sensie brać w nim udziału.
Dokładnie. Ja nie uznaję tych przeliczników i nigdy nie dołączałem do żadnego z tych wątków.
Dołączanie do nich, to akceptacja przelicznika i powinno się go wtedy przestrzegać.
Natomiast płacz i lament (nie mówiąc o wyzwiskach i bzdurnych żądaniach zwrotów PR) , jeśli ktoś kto nie jest dołączony do takowego coś wrzuci, to już smarkateria. Nigdzie nie ma przymusu wrzucania na jakikolwiek przelicznik.
 

Auraya

Hrabia
Jeszcze trochę, a 1,95 stanie się "regułą". Albo przynajmniej oczekiwaniem. Świat idzie naprzód...
czy ja wiem... na d chyba nie prędko, za często widać święte oburzenie na globalnym jak ktoś się ośmieli o tyle poprosić haha

Dołączanie do nich, to akceptacja przelicznika i powinno się go wtedy przestrzegać.
jednak dołączenie do wątku ma swoje korzyści
 

GEoMax

Baron
Jeszcze trochę, a 1,95 stanie się "regułą". Albo przynajmniej oczekiwaniem. Świat idzie naprzód...
Tak szczególnie takich wrzutek chcą "roszczeniowcy" daj mu nawet 2,0 bo jemu się należy, a jak straci 1pr u kogoś to lamentuje bo go okradli i pisze skargi do supportu .
Są wakacje to i problemy szkolne ; pse Pani o on mnie przezywa i mi kredki zabiera :)
 

Feandil

Wójt
Są wakacje to i problemy szkolne ; pse Pani o on mnie przezywa i mi kredki zabiera :)
xD

(tu miał powstać mini-esej, o Arce, rozwoju Światów, oczekiwaniach graczy, strategiach, planach, wątkach 1,90+, zarobkach, ustawkach, i takich tam... ale <delete>, trzeba iść spać; na 7-mą do roboty)

PS. "Świat poszedł naprzód" (Roland, Mroczna Wieża)
 

JrzyMrk

Szlachcic
Proszę nie wypaczać mojej wypowiedzi . Nie nazwałem wątku 1,9 zasadą !
Jeżeli ktoś bierze w nim udział to z automatu przyjmuje w nim panujące zasady.
W przeciwnym razie nie powinien tam wchodzić , w sensie brać w nim udziału.
Napisałeś tak niejasno, że wolałem się upewnić, czy myślimy tak samo. Teraz już wiem, że tak.
 
No cóż, nie wiem czy ta dyskusja zmierza w dobrym kierunku, bo za chwilę się okaże że właściciel perły powinien być wdzięczny i bić pokłony za to że ktoś mu cokolwiek na blok wrzucił. Każdy niech sobie sam oceni czy to co robi jest etyczne, ja np nikomu z sąsiadów nie sprawdzam pereł i nie szukam na siłę zarobku.Jak ktoś się dobrze czuje z tym że wbija cokolwiek komukolwiek bez uzgodnienia, dla własnej korzyści, to spoko. Nie moja bajka, tym bardziej że teraz każdy ma arkę większą niż 80 i spokojnie może zarabiać w wątkach 1.9, bez odstawiania chamskich numerów żeby tylko kilka PR zyskać.
Gra pozwala na to żeby wrzucać punkty dowolnie, jedni po prostu się zachowują fair i nie swojego nie ruszają, a inni ze słomą w butach myślą tylko o tym żeby jak najwięcej się nachapać kosztem innych, no życie i piękna weryfikacja graczy.

Nie zapraszam do dyskusji, szczególnie tych co żerują na innych.

PS. pozdrowienia dla tych, którzy się zmawiają i we dwójkę blokują czyjąś perłę wrzucając dokładnie tyle samo PR na 2 pierwsze miejsca żeby był jeszcze większy zarobek dla jednej osoby, a potem u kogoś innego odwracają sytuację, a potem udzielają się chociażby w tym wątku i wyśmiewają graczy, których okradają.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
PS. pozdrowienia dla tych, którzy się zmawiają i we dwójkę blokują czyjąś perłę wrzucając dokładnie tyle samo PR na 2 pierwsze miejsca żeby był jeszcze większy zarobek dla jednej osoby
To jest piękno tej gry.

80 i spokojnie może zarabiać w wątkach 1.9
Wbijanie ponad 1,9 to nie jest zarabianie. - Zarabianie w FOE jest nacechowanie negatywnie (nie wiedzieć czemu) Zasadą i podstawą tej gry jest 1,9. Nie podważalny zwyczaj. Wszystko ponad, jest dobrą wolą graczy i nikt nie ma prawa oczekiwać wyższych wrzutek, chyba że nazwa wątku to 1,95 etc.
Wszystkie pozostałe sytuacje to jest zwykła zapłata za cenę.
Owszem, można dobrowolnie wrzucać więcej - bo ktoś chce pomagać i daje pełną arkę, ale wymagania i narzekania, że w gildii ktoś daje tylko 1,9 nawet z arką 180 jest skandaliczne i chore.
jedni po prostu się zachowują fair i nie swojego nie ruszają
nie ma podziału - moje-twoje w sąsiedztwie.

Sąsiedzi to jest jedyny sposób zaszkodzenia innym graczom w tej grze i czepianie się, że ktoś z tego korzysta jest irracjonalne i absurdalne.
Taką samą zasadą jaką jest 1,9 jest wbijanie na zarobek sąsiadom. To jest element gry.
Tak jakby w plemionach nie atakować bo nie fair, albo w foe nie plażować gildii bo nie ładnie xD
Mechaniki gry po to są by z nich korzystać
 

Auraya

Hrabia
żeby to jeszcze była kradzież - np bezpośrednio z czyjegoś inwentarza - a tak to tylko czyjeś widzimisię, że będzie musiał więcej doinwestować
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Wydaje mi się, że to kwestia braku akceptacji/zrozumienia dla konstrukcji tej gry. Tylko, czy grając w szachy, ktoś będzie miał pretensje o zbicie królówki?
 
Do góry