Wojna na Ukrainie a postępowanie innogames i polskiego supportu

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Hej, czy nadeszła już pora do zamknięcia danego tematu żeby nie wyglądało to źle?

P.S. w grę wg warunków powinny grać osoby od 16 roku życia. Tak w nawiasie... Nie przeszkadzajcie sobie.
 

Gozur

Wójt
Hej, czy nadeszła już pora do zamknięcia danego tematu żeby nie wyglądało to źle?

P.S. w grę wg warunków powinny grać osoby od 16 roku życia. Tak w nawiasie... Nie przeszkadzajcie sobie.
Dla bezmózgich oszołomów zamknięcie tego tematu zawsze będzie wyglądało źle. Nawet jak zamkniesz za 2 lata to i tak powiedzą ci, że popierasz ruskich.
PS. Z doświadczenia (a moderowałem długi czas pewne forum) wiem, że te "16 lat" to czyste S-F.
 

Vlad Harkonnen

Szlachcic zagrodowy
Należałoby też dodać, że:
- Polska kupuje węgiel z Donbasu cały czas, karmiąc tym samym Putina
- "przyjacielska" Ukraina nadal nie zniosła embarga na polskie mięso i nie zmieniła antypolskiej polityki, która ma na celu wymazanie śladów polskiej historycznej obecności w obwodzie lwowskim i wołyńskim (łącznie z aktami wandalizmu)
- podejmowana jest właśnie piąta już próba utworzenia Judeopolonii, tym razem w postaci Ukro-polin
- Niemcy przestali pomagać Ukrainie w jakikolwiek sposób
- Unia nie przeznaczy ani grosza na pomoc uchodźcom ukraińskim, przez co na Polskę i Polaków spadnie gros ciężaru finansowego w tym zakresie
i jeszcze wiele innych kwiatków zgrabnie układanych przez państwa poważne, do których kraj nadwiślański nie należy ku uciesze ociemniałej gawiedzi głosującej, itp.

Śmiało, zamykajcie, bo o czym tu gadać? A przede wszystkim z kim ?
 
Bardzo lubię takie samooceny:
na poziomie ludzi z mózgami przeoranymi brunatną ideologią
Gość napisał prawdę, kupujemy rosyjski węgiel i ropę, jak cały świat, w tym USA bo OPEC nie zdecydował się podnieść wydobycia. Wnioskując z tego co sygnalizował rząd nic się nie zmieni będziemy dalej kupować tyle, że przez pośredników. Nie wiem w jaki sposób ma to uderzyć w Rosję, która dostanie to co ma dostać tylko my zapłacimy drożej bo pośrednik jest po to by zarobić. Embarga, utrudnienia i akty wandalizmu nie ustały mimo wojny i pomocy jakiej udzielamy. Wspomniane Niemcy nawet jak pomagają to w minimalnym zakresie podobnie jak większość krajów europejskich. To, że unia nie da pieniędzy na uchodźców podają nawet nasze bardzo stronnicze media. Niebezpieczne jest to, że już są głosy, że to my Polacy namawiamy do sankcji, wojny z Rosją i atakujemy te kraje, które mają inne stanowisko w przedmiotowej sprawie. Niewiele czasu potrzeba i zostaniemy również obarczeni tym, że ta wojna wybuchła.
Nie wiem skąd się bierze przekonanie, że to my mamy racje a nie inni ( Niemcy, Węgrzy...) A wojna na Ukrainie jak podkreślają specjaliści od geopolityki niewiele ma wspólnego z Ukrainą jak kiedyś konflikt wietnamski z Wietnamem.
Ciekaw jestem, który z podanych przez Vlad Harkonnen faktów uznany został za brednie - większość tego podają mainstreamowe media.
 
Ostatnia edycja:

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
- podejmowana jest właśnie piąta już próba utworzenia Judeopolonii, tym razem w postaci Ukro-polin
@PiotruśPan , podaj proszę jakie to mainstreamowe media podają takie informacje. Na szczęście tego rodzaju poglądy nie są, przynajmniej jeszcze, dominujące w naszym kraju.
Bardzo lubię takie samooceny:
Tak, na tym poziomie nie mam zamiaru wchodzić w żadne dyskusje i możesz pisać, co Ci się żywnie podoba. Nie jesteś w stanie mnie obrazić. Twoje zdanie na mój temat jest mi znane i jakoś nie spędza mi snu z powiek.
 

Vlad Harkonnen

Szlachcic zagrodowy
Wyszukaj sobie w necie pewne charakterystyczne sformułowania. Może po prostu nikomu się nie chce dyskutować na poziomie ludzi z mózgami przeoranymi brunatną ideologią...
Na szczęście tego rodzaju poglądy nie są, przynajmniej jeszcze, dominujące w naszym kraju.
I co z tego, że nie są dominujące. I nie jest to opinia, tylko fakt. Zalecam lekturę faktów, bo rozumiem, że umiesz czytać, prawda?

1.
Za Wiki (tzw. czwarta próba):
"Syjoniści w Polsce wystąpili z propozycją, by odbudowujące się państwo polskie przekształcić w państwo dwunarodowe (Judeopolonia). Żydzi byliby w nim, obok Polaków, narodem współrządzącym. Ideę takiego państwa gotowi byliby poprzeć, gwarantując poprzez swoje wpływy w Londynie i w Stanach Zjednoczonych przesunięcie jego granic daleko na wschód. W przypadku odrzucenia przez przywódców polskich tej idei grożono obcięciem Polski na wschodzie do linii etnicznej, tj. linii Bugu. Postulaty żydowskie nie zostały jednak przyjęte. W związku z tym ludność żydowska traktowała odbudowujące się państwo polskie na ogół jako twór obcy i wrogi[106].

[...]

W dniach 21–22 października 1918 roku obradowała w Warszawie Konferencja Syjonistyczna, która w uchwale W sprawie polityki krajowej wystąpiła z postulatem przyznania Żydom w odbudowanym państwie polskim konstytucyjnie zagwarantowanej autonomii narodowej. W 1920 roku Izaak Grünbaum złożył Komisji Konstytucyjnej w imieniu Związku Posłów Narodowości Żydowskiej propozycję autonomii żydowskiej, zawartą w pakiecie projektów artykułów mniejszościowych. Proponowany artykuł 113 brzmiał: ziemie Rzeczypospolitej, zamieszkałe w przeważającej większości przez narodowości niepolskie, stanowić będą autonomiczne prowincje, które otrzymają osobne przedstawicielstwo ustawodawcze, wybierane na podstawie wyborów powszechnych, bezpośrednich, równych, tajnych i stosunkowych. Osobne ustawy określa kompetencje tych ciał ustawodawczych oraz stosunek prowincji autonomicznych do Państwa[108]."

Źródła:
Antoni Czubiński, Historia Polski XX wieku, Poznań 2005, s. 114-115.
E. Kurek Poza granicą solidarności. Stosunki polsko-żydowskie 1939–1945, Kielce 2006, s. 56–57.
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/59817/judeopolonia-zydowskie-panstwo-w-panstwie-polskim

2. Polska kupuje od Rosji (w tym z Donbasu) ok 8 milionów ton węgla rocznie. W marcu br. Sejm przyjął ustawę o ograniczeniach importu, lecz obecnie powstaje dopiero lista podmiotów, które mają być nimi objęte. Co najmniej do końca 2022 będziemy kupować gaz i ropę - przynajmniej taki jest zamiar.
Wygooglaj sobie tonę artykułów o tym.

3. UWAGA - "BRUNATNE ŹRÓDŁA": WIRTUALNA POLSKA, RMF24, BUSINESS INSIDER

4. Niszczenie grobów Polskich (jeden z licznych przykładów)

@Agatonka, czytanie boli i wymaga, ale pomaga (pomaga nie być ignorantem).
 

Vlad Harkonnen

Szlachcic zagrodowy
Pierdu, pierdu - do wspomnianych przeze mnie faktów nijak się nie odniosłaś, zamiast tego wklejasz wycinki propagandowe.

Więc "brunatność" to raczej masz w wiadomym miejscu, a przeorać to Ty musisz książki i zapoznać się z faktami. Bo projekt Judeopolonii w środowiskach żydowskich/Żydowskich nie jest fanaberią. Tak jak samo fanaberią nie jest projekt Mitteleuropy czy polskie Heksagonale (dziś raczej jako Międzymorze) - czyli polityczny projekt oddziaływania na obszar ponadnarodowy z pozycji decydenta.

Nadal polecam lekturę historii politycznej i faktografii.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Zapominasz o jednym. Książka to autorska interpretacja rzeczywistości, fakty często dobierane są tak, aby dowodziły tezy stawianej przez autora. Papier jest cierpliwy i przyjmie zarówno zapotrzebowanie polityczne, jak i ideologiczne. "Fakty" świadczące o zagrożeniu świata ze strony syjonistów można wrzucić do tego samego koszyka.
Przywołujesz też informacje już zdezaktualizowane, jak śmieszną właściwie "pomoc" Niemiec w postaci hełmów. To się nazywa manipulowanie opinią publiczną.
Rozmawialiśmy na temat sensu zamknięcia serwera rosyjskiego przez IG. Jak zwykle dyskusja przechodzi na tematy poboczne. Nie mają dla niej żadnego znaczenia wspomniane przez Ciebie koncepcje, pomijając fakt że dzisiaj trącą anachronizmem. Byłam i jestem przeciwna odcięcia Rosjan od wszelkich środowisk międzynarodowych. Pisałam też wcześniej o przyczynach. Tyle w temacie.
 

Vlad Harkonnen

Szlachcic zagrodowy
Tyle w temacie.
Nie tak szybko - oskarżyłaś mnie o "brunatne przeoranie" i nie próbuj relatywizować, znowu powtarzam, faktów. A książki, które zawierają fakty, to nie czcza interpretacja, tylko konkret, którego nie wolno pomijać. NB, dzisiejsza Unia Europejska to nic innego jak współczesne ucieleśnienie założeń Mitteleuropy - i żaden anachronizm, tylko rzeczywistość.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
NB, dzisiejsza Unia Europejska to nic innego jak współczesne ucieleśnienie założeń Mitteleuropy - i żaden anachronizm, tylko rzeczywistość.
No i o czym mamy rozmawiać? Zbuduj przekonującą spiskową teorię dziejów lub wykorzystaj jakąś istniejącą, w wyniku której sami wepchaliśmy się w szpony spadkobierców Schwarzenberga.
Możesz wrócić do tematu?
 

Atli

Hrabia
Nie tak szybko - oskarżyłaś mnie o "brunatne przeoranie" i nie próbuj relatywizować, znowu powtarzam, faktów. A książki, które zawierają fakty, to nie czcza interpretacja, tylko konkret, którego nie wolno pomijać. NB, dzisiejsza Unia Europejska to nic innego jak współczesne ucieleśnienie założeń Mitteleuropy - i żaden anachronizm, tylko rzeczywistość.

Nie oskarżyła, tylko stwierdziła fakt. Jak "wybitne" dzieło pani Ewy Kurek to za mało to oprzyj się jeszcze o Protokoły Mędrców Syjonu. Nie ma to jak brać na tapetę wszystkie teorie co sobie ludzie stworzyli i na ich podstawie budować własne spojrzenie świata.
Za chwilę wszyscy usłyszymy, ze za dużo pomagamy tym paskudnym ukraińcom bo to niedobre człeki są, gwałcą nasze kobiety i zabierają nam pracę (autentyczne - usłyszane w komunikacji miejskiej), Rosja wcale nie jest taka zła bo to wszystko propaganda Niemiec/Żydów/zgniłego zachodu (do wyboru)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
A Ty naprawdę sądzisz, że temat zamknięcia serwerów IG jest odizolowany od całej reszty tematów?
Tak. Za naszą wschodnią granicą trwa wojna. Cały DEMOKRATYCZNY świat czyni wysiłki, żeby powstrzymać agresora, którym jest Rosja. To są dwa fakty, które mają znaczenie. Pewien mądry człowiek powiedział: "Jeżeli nie wiesz, jak się zachować, to po prostu zachowaj się przyzwoicie". Jeżeli możemy w jakikolwiek sposób dołożyć własną cegiełkę, to powinniśmy. Pomagamy uchodźcom, oceniamy postawy rządów (w tym naszego). Dlaczego nie możemy oceniać postawy IG?
Autor tematu uważa, że powinni zrezygnować z dochodu osiąganego z dostarczania rozrywki ludziom rosyjskojęzycznym. Inni są za utrzymaniem niezależnego od Rosji miejsca wymiany informacji i poglądów. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakiś inny pomysł, to jest to chyba dobre miejsce na jego przedstawienie.
 
Ostatnia edycja:
- podejmowana jest właśnie piąta już próba utworzenia Judeopolonii, tym razem w postaci Ukro-polin
Zachęcam do posłuchania przemówienia prezydenta z okazji obchodów 3 Maja w tym roku. Ogrom innych przykładów.
Tak, na tym poziomie nie mam zamiaru wchodzić w żadne dyskusje i możesz pisać, co Ci się żywnie podoba. Nie jesteś w stanie mnie obrazić. Twoje zdanie na mój temat jest mi znane i jakoś nie spędza mi snu z powiek.
Dobrze, że znasz moje zdanie na swój temat :) W przeciwieństwie do Ciebie wystarczą mi argumenty. W żadnym moim poście nie ma wycieczek personalnych, epitetów i porównań dotyczących adwersarzy tak charakterystycznych dla twoich postów.

Skoro "cały DEMOKRATYCZNY świat czyni wysiłki..." to dlaczego krytykujemy Węgrów czy Niemców?

Co do teorii spiskowych to ich charakterystyczna cechą jest to, że po czasie okazują się być prawdą i te "oszołomy" które je głosiły miały rację tylko dla ofiar wojen w Wietnamie, Iraku, Jugosławii czy innych jest już za późno. Różny jest tylko czas jaki jest potrzebny na to by teoria spiskowa okazała się prawdą a zależny jest tylko od tego jak bardzo może ona zaszkodzić "władzy"
 
Ostatnia edycja:

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Powyższego postu nawet nie chce mi się komentować, mówi sam za siebie. To pewnie też wycieczka osobista, przepraszam z góry.
Czy ktoś jeszcze ma coś do powiedzenia na temat poruszony przez autora?
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Sądzę że to dobry temat na wylanie wszystkich problemów życiowych/społecznych/geograficznych/politycznych itd.
Tylko powinno być ograniczenie na jeden spis na użytkownika forum :?
Gorzej jak zaczniemy się topić, ale będziemy chociaż spokojniejsi na duchu bo 'prawda' się wylała.
 
Temat wojny jakiejkolwiek zawsze budzi emocje. Tak samo jak nie ma wojny bez ofiar, łamania zasad, agresji, niesprawiedliwości, powodów do ataku, powodów do obrony, oprawców... Zawsze jest to ciemne, brudne, złe.
Jest to ciężki temat, o którym warto rozmawiać, jednak najlepiej bez emocji, co jest jeszcze trudniejsze.

W tym momencie można mieć kilka podejść do całego tematu wojny, można udawać że jej nie ma, można odciąć Rosje i walczyć sankcjami, można wspierać Ukrainę, można też próbować dotrzeć przez mur cenzury do obywateli rosyjskich. Tą ostatnią opcje wybrało InnoGames.

Kiedyś oglądałam dokument jak VHS zmienił historię w Polsce. Było pokazane jak video które służby w tamtych czasach nie podejrzewały o zły wpływ z zachodu bo przecież kasety były wyselekcjonowane przez grupę cenzurującą, filmy z Polski tym bardziej cenzurę i propagandę miały w sobie. Jedyne co zostało przegapione to że na kasety swobodnie można było nagrywać filmy. Dzięki nagrywaniu filmów z zachodu, jak i innych nie ocenzurowanych danych, po części upadł komunizm w Polsce. Piszę o tym bo wierzę że dostęp do wiedzy w momencie gdy wszystko jest narzucane, dostęp do swobodnej wymiany wiadomości gdy służby nie patrzą co pisze i mówię, to jest element który niesie Internet, w tym nasza gra. InnoGames zapewnia standardy związane z RODO i posiada rozbudowaną politykę prywatności. A ludzie rozmawiają o wojnie, widać to choćby na naszym forum, mam nadzieje że na rosyjskim FoE również rozmawiają o wojnie.

Ja sama nie wiem jakie miałabym zająć stanowisko w sprawie zamykania serwerów, nie wiem czy to by pomogło, nie wiem czy również dotrzemy do Rosjan że jest wojna. Nie wiem jak walczy się z totalitaryzmem. Natomiast wiem że chciałam pomóc i to osobiście zrobiłam. Pewnie wpływu na wojnę za dużego nie miałam, ale może uratowałam chociaż czyjeś istnienie. Nie mam natomiast zamiaru rozliczania innych z pomocy.
Ta taktyka jest najlepsza
 
Do góry