Wojna na Ukrainie a postępowanie innogames i polskiego supportu

Ciężki temat ale nie możemy udawać, że nie istnieje jak boty. Boty to tylko boty a tu na szali jest życie ludzi.
Na Ukrainie trwa wojna, są tam mordowane dzieci, torturowane, strzela się im w głowę. Nie wspomnę o innych cywilnych ofiarach, ale dzieci........ rosjanie gwałcą je i bezlitośnie mordują. Dlatego zastanawia mnie polityka inno tu. Inno nie odcięło się od tego, przyjmuje przelewy ruskich pieniędzy utopionych w krwi niewinnych dzieci bez skrępowania. Niby zmieniło logo serwera rosyjskiego i przeznaczyło 10 tys dolarów na coś tam...ale halo??!! 10 tys dolarów przy zarobku 226 mln za rok 2020/dane w necie/ to skandal a stawiam że za 2021 są jeszcze większe, to po prostu śmiech na sali. Plaskacz w twarz Ukrainy. Jeśli tak chciało być inno fair, to mogło by przeznaczyć pieniądze z serwera rosyjskiego na pomoc Ukrainie a kompletnie tego nie zrobiło. Inno to niestety firma niemiecka a niemcy jawnie współpracują z rosjanami i finansuja ich wojnę.
Zaskakuje mnie również postawa polskiego supportu. Odpowiedzi jakie otrzymuje od nich są po prostu nie do akceptacji. Nie chcę przytaczać tu odpowiedzi ich w tej kwestii, bo niby nie można publikować rozmów takowych ale zastanawiam się czasem, czy to aby polski support jeszcze, czy już nie nasz.
Piszę to, bo uważam że nasz support i inno powinno się zastanowić w polityce współpracy z ruskimi. I czy support w tej sytuacji, nie powinien stanać jak Polska po stronie Ukrainy, mur beton, przeciwstawiając się inno. Udawanie, że nie ma wojny, jest po prostu...słabe.
 
Najlepiej byłoby wyłączyć rosyjskie serwery i przeznaczyć jakieś pieniądze na Ukrainę. Ja bym tak zrobił, ale zwykły Kowalski za dużo nie może. Jak kogoś nie rusza wojna, to niech poczyta co robią Rosjanie ludziom z Ukrainy. Takiego bestialstwa to nie widziałem jeszcze. Uważam, że dobrze, że Polska pomaga, bo widać, że jesteśmy dobrym krajem, a nie jak o nas źle mówią, że sama cebulandia. Jednak mamy to serce i potrafimy wesprzeć sąsiada. Chciałbym bardzo, żeby to wszystko się już skończyło, ale niech ludzie się troszkę zaangażują w pomoc i blokują Rosjan, tak, żeby się w końcu obudzili i przestali atakować. Pozdrawiam serdecznie i na tę Święta życzę pokoju na Świecie.
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Stanowisko InnoGames wobec sytuacji na Ukrainie zostało jasno przedstawione w ogłoszeniu na naszym Forum Gry.
Sytuacja została jasno przedstawiona : "InnoGames przekazało 10 000 euro", słownie dziesięć tysięcy euro przy dochodzie lekko 230milionów euro w roku oraz "Szukamy również koców, dmuchanych materacy oraz innych towarów", tu już kupa śmiechu na sali. Nie zakupimy a dajcie nam za free. Te 10 000 euro to firmy nieduże w Polsce przekazują na pomoc Ukrainie. Inno zachowuje się jak całe niemcy, nie chcą pomóc, żeby się sojusznik nie obraził a i wyciągają kasę z serwera rosyjskiego bo ruskie kacapy to dobry płatnik. Bardzo dobry płatnik. Pamiętajmy, że inno to nie tylko FoE.
@Zyleta1991 jako support i przedstawiciele graczy na PL, powinniście się zwrócić do inno o zamknięcie serwerów rosyjskich, bo tak chcą tu gracze. Pan niemiecki niech sobie żąda u siebie co chce ale tu jest POLSKA, która udzieliła nieocenionej pomocy Ukrainie. @Zyleta1991 obudz się
 

Borisel

Hrabia
Mhm - może jeszcze zaczniecie atakować ludzi , którzy lubią musztardę rosyjską lub ostatnio hit z pierogami ruskimi - myśląc że to z Rosji . Widząc ostatnie takie reakcje zastanawiam się czy ludzie mają jeszcze mózgi i nie pozamieniali z innymi narządami ... Czytając post o zamykaniu serwerów rosyjskich - bo to są ruscy aż się załamałem nad logiką autora postu . Ukarajmy wszystkich ruskich , bo jakiś szalony KGB-owiec ukrywający się w bunkrze postanowił się zabawić w boga . Myślałem , że w naszej kulturze istnieje pociągnięcie do odpowiedzialności winnego a nie wszystkich jak za czasów stalinizmu i komuny - no ale widzę nadal niektórzy uważają że to zarąbisty pomysł . Abstrahując do twojego cudnego pomysłu czemu nie wołasz o zamknięcie serwerów izraelskich , indyjskich , krajów afrykańskich ? Tam też dzieją się wojny - no ale nie jest medialna co nie ?


@Zyleta1991 jako support i przedstawiciele graczy na PL, powinniście się zwrócić do inno o zamknięcie serwerów rosyjskich, bo tak chcą tu gracze. Pan niemiecki niech sobie żąda u siebie co chce ale tu jest POLSKA, która udzieliła nieocenionej pomocy Ukrainie. @Zyleta1991 obudz się

Nie - nie generalizuj wszystkich i nie wmieszaj mnie do ukarania wszystkich jak leci . Nie będę przykładał do tego ręki - zresztą takim apelem niczym się nie różnisz od ruskich katów i KGB-owców .


Co do pomocy innym -zawsze uważałem że to dobrowolna inicjatywa - a ile da i co da to jego osobista sprawa i nikomu nic do tego . No chyba jednak nie - ktoś musi mieć ból tylnej części ciała bo dał za mało . A co Cię to obchodzi - nikt nie ma obowiązku w pomocy , dali tyle chcieli i nic nam do tego .Może jeszcze będziesz wymagał by "pomoc" była to 75% twoich dochodów ? A może nie bawmy się w to - dawaj 100% . Jak pomagać to pomagać - Ukraina ważna, ty jesteś nieważny i jak nie pomożesz jesteś ruskim agentem i onucą .
I zanim zaczniecie płakać , że wspieram ruskich jedząc rosyjskie produkty bo mi smakują / produkty z firm , które nadal funkcjonują w Rosji - zainteresujcie się skąd ruskie mają finanse na wojsko i sprzęt . I nie są to oddolne akcje niekupowania produktów spożywczych czy Made in Russia - a surowce naturalne , które Rosja niestety miała szczęście je posiadać .
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Temat wojny jakiejkolwiek zawsze budzi emocje. Tak samo jak nie ma wojny bez ofiar, łamania zasad, agresji, niesprawiedliwości, powodów do ataku, powodów do obrony, oprawców... Zawsze jest to ciemne, brudne, złe.
Jest to ciężki temat, o którym warto rozmawiać, jednak najlepiej bez emocji, co jest jeszcze trudniejsze.

W tym momencie można mieć kilka podejść do całego tematu wojny, można udawać że jej nie ma, można odciąć Rosje i walczyć sankcjami, można wspierać Ukrainę, można też próbować dotrzeć przez mur cenzury do obywateli rosyjskich. Tą ostatnią opcje wybrało InnoGames.

Kiedyś oglądałam dokument jak VHS zmienił historię w Polsce. Było pokazane jak video które służby w tamtych czasach nie podejrzewały o zły wpływ z zachodu bo przecież kasety były wyselekcjonowane przez grupę cenzurującą, filmy z Polski tym bardziej cenzurę i propagandę miały w sobie. Jedyne co zostało przegapione to że na kasety swobodnie można było nagrywać filmy. Dzięki nagrywaniu filmów z zachodu, jak i innych nie ocenzurowanych danych, po części upadł komunizm w Polsce. Piszę o tym bo wierzę że dostęp do wiedzy w momencie gdy wszystko jest narzucane, dostęp do swobodnej wymiany wiadomości gdy służby nie patrzą co pisze i mówię, to jest element który niesie Internet, w tym nasza gra. InnoGames zapewnia standardy związane z RODO i posiada rozbudowaną politykę prywatności. A ludzie rozmawiają o wojnie, widać to choćby na naszym forum, mam nadzieje że na rosyjskim FoE również rozmawiają o wojnie.

Ja sama nie wiem jakie miałabym zająć stanowisko w sprawie zamykania serwerów, nie wiem czy to by pomogło, nie wiem czy również dotrzemy do Rosjan że jest wojna. Nie wiem jak walczy się z totalitaryzmem. Natomiast wiem że chciałam pomóc i to osobiście zrobiłam. Pewnie wpływu na wojnę za dużego nie miałam, ale może uratowałam chociaż czyjeś istnienie. Nie mam natomiast zamiaru rozliczania innych z pomocy.
 
Nie - nie generalizuj wszystkich i nie wmieszaj mnie do ukarania wszystkich jak leci . Nie będę przykładał do tego ręki - zresztą takim apelem niczym się nie różnisz od ruskich katów i KGB-owców .
Hmm czyli ja występując, z apelem przeciwko współpracy inno z ruskimi kacapami i mordowaniu przez nich cywili i dzieci jestem wg ciebie ruskim katem i niczym się nie różnie od ruskiego mordercy strzelającego w tył głowy dziecku? A ty Boris popierając to wszystko, jesteś demokratą, jak to skleiłeś wszystko? ;) Naprawdę ciekawa teoria, ruskie ma szczęście posiadać, to zdanie mówi dużo jakie masz nastawienie i kim jesteś, łącznie z wystawieniem im tu laurki. Notabene ruskie nie mają szczęście posiadać surowców, oni tylko sprytnie uniezależnili innych od swoich dostaw
Tą ostatnią opcje wybrało InnoGames.
Opcję ubijania interesów z nimi. Jeśli tak są fair, proszę, niech każde euro od ruskich przekażą na Ukrainę. I to ma sens wtedy. Tak jak teraz, to zwykły deal, oni nam płacą a my z chęcią przyjmujemy w dochód firmy.
 
Ostatnia edycja:

Borisel

Hrabia
Hmm czyli ja występując, przeciwko współpracy inno z ruskimi kacapami i mordowaniu przez nich cywili i dzieci jestem wg ciebie ruskim katem i jeszcze ze starego KGB. A ty Boris popierając to wszystko, jesteś demokratą ;) Naprawdę ciekawa teoria, ruskie ma szczęście posiadać, to zdanie mówi dużo jakie masz nastawienie i kim jesteś, łącznie z wystawieniem im tu laurki. Notabene ruskie nie mają szczęście posiadać surowców, oni tylko sprytnie uniezależnili innych od swoich dostaw
I kto według Ciebie są "ruskie kacapy " ? Gracze z Rosji , którzy nie mają nic wspólnego z wojną na Ukrainie ? Bo nie wiem co chcesz osiągnąć , blokowaniem im dostępu do gry ? Pod płaszczykiem moralizowania firmy , która robi interesy i ich współpracę porównując jakoby do mordowania cywili to naprawdę trzeba mieć coś nie tak z logicznym rozumowaniem . Przy okazji - nie zalatuje to trochę hipokryzją z twojej strony , mimo że grasz i korzystasz z forum tejże firmy .
Wolę być demokratą , nie generalizuję - albo inaczej - nie przypisuję wszystkim ludziom z jednej narodowości wyimaginowanej winy dokonanej głównie przez garstkę ludzi i za to ich karać . Takie podejście niczym się nie różni od podejścia ruskich w XX w - wybić wroga ludu włącznie z rodziną do trzeciego pokolenia - tak na wszelki wypadek . Nie popieram żadnej wojny - i nie mam na myśli z Ukrainą ale też Izraela , Syrii czy Indii z Pakistanem . Nie popieram również generalizowania . Popieram ukaranie konkretnych osób z konkretnymi dowodami i faktami . Tym się różnimy - ty za bardzo emocjonalnie podchodzisz , ja wole logicznie podchodzić .
A co do surowców - Europa jest ściśnięta za gardło przez ruskie dostawy gazu i ropy . Gdyby w Europie mieli mózgi i trochę wybiegali myślami w przyszłość - to dziś ruskie jedynie co bym nam mieli do zaoferowania (zamiast gazu i ropy) to ruskie piosenki dico polo .
 
Gracze z Rosji , którzy nie mają nic wspólnego z wojną na Ukrainie .
To co się dzieje na Ukrainie popiera lekką ręką 80 % społeczeństwa ruskich. Robią im zetki w zakładach, firmach komputerowych, w szkołach, wychwalają pod niebiosa. Co mówią im rodziny z podsłuchiwanych rozmów, zabijaj, pal, gwałć. No chyba słyszałeś rozmowy przechwycone. I są niestety między nimi gracze inno. To nie jest tak że oni nie popierają co się dzieje na Ukrainie, bo popierają w większości, zdecydowanej większości. Boris, to nie putin ich bidoków wysłał na wojnę ale oni tam są bo uważają, że dobrze robią, że tak trzeba, że zabijąc nastoletnią dziewczynkę to on zabija przyszłą faszystkę. ruskie kacapy jako społeczeństwo popierają to na każdym kroku. Bo to taki naród jest. Dlatego już lwia część firm odcięła się, odłączyła od nich a zostali ci co czują biznes i chcą przejąć schedę po tych co się wycofali.
Pod płaszczykiem moralizowania firmy , która robi interesy
Właśnie, dokładnie, robi interesy tam, z nimi.
Poza tym zbastuj trochę, bo ubliżasz mi, najpierw wyzywasz mnie do ruskich katów, kgb a tu z kolei że mam problem z logicznym myśleniem. Takie wycieczki zostaw sobie, a @trupek1000 proszę o wycięcie porównania mnie do rosyjskich morderców bo nie życzę sobie tego.
 

Borisel

Hrabia
Poza tym zbastuj trochę, bo ubliżasz mi, najpierw wyzywasz mnie do ruskich katów, kgb a tu z kolei że mam problem z logicznym myśleniem. Takie wycieczki zostaw sobie, a @trupek1000 proszę o wycięcie porównania mnie do rosyjskich morderców bo nie życzę sobie tego.

Aha . Ale to :

ruskie kacapy jako społeczeństwo

To już cacy ? Można im ubliżać bo to modne ?

I jeszcze statystyki - 80% . Z iluś tam tysięcy ludzi twierdzisz że 130 mln państwo popiera agresję na Ukrainę . Mhm - nadal twierdzisz że to logiczne ?
To tak jakbym zapytał czy Polska powinna wyjść z Unii - 70 % odpowie że tak , tyle tylko że kilku tysięcy zapytanych 70 % z nich to narodowcy .

I dlatego nie lubię pisać z takimi osobami , które postrzegają świat albo na czarno albo na biało - czarni to wszystkie ruskie bo tak , bo 80% mówi że wojna to cool i wszystkie ruskie to złe . A białe to Ukraińcy i wszyscy są czyści jak łza , mimo że mają swoje za uszami . To mój ostatni post w tym temacie bo szkoda mi czasu na to by namówić ludzi by przez chwilę usiedli , przeanalizowali wiadomości i wyciągali wnioski - a zamiast tego słyszą słowo Ukraina i szajba im odwala . Pozdrawiam
 
To mój ostatni post w tym temacie bo szkoda mi czasu na to by namówić ludzi by przez chwilę usiedli , przeanalizowali wiadomości i wyciągali wnioski
Trzymam za slowo Boris, każdy z nas wyraził swoje zdanie i dalsza konwersacja już nie ma sensu między nami.
To co piszę, to jest własnie analiza wiadomości, toć nie zmyślam. To podają wszelakie media na całym świecie, zależne i nie zależne, od Polskich poprzez brytyjskie, usa poprzez rumuńskie czy australijskie, a twitter jest zalany wprost zarówno nimi jak i zdjęciami i filmikami.
Pozdrawiam i kończę już rozmowę z Tobą bo już wyczerpaliśmy jej kontekst.
Trzymaj się
 

anaconda8

Baron
Podejście do Rosjan i rosyjskiej agresji w Ukrainie to mocno kontrowersyjny temat. Z jednej strony to naturalne że każdy rozsądnie myślący człowiek potępia bestialstwa rosyjskich żołdaków i ich szefa, opętanego przez wizję stworzenia za wszelką cenę 'drugiego ZSRR'. Z drugiej strony wiele osób, w tym polityków na najwyższym szczeblu, wyraża nadzieję że Rosjanie sami rozwiążą problem wojny, na przykład przez usunięcie Putina i jego 'układu'. Aby im niejako 'ułatwić' to zadanie próbują wpłynąć na szeroko pojętą opinię publiczną w Rosji i w tym celu starają się do nich dotrzeć z obrazami wojny które drastycznie różnią się od przekazu promowanego przez oficjalne rosyjskie media. Czy to dobre podejście? Czas pokaże. Moim skromnym zdaniem Zachód przespał okazję na ukształtowanie w Rosji społeczeństwa obywatelskiego, zadowalając się powierzchownymi zmianami ustrojowymi i samym faktem upadku komunizmu. Ludzie zapomnieli że nie ma próżni w przyrodzie - jak jeden -izm zostanie usunięty zaraz może pojawić się następny -izm. W Rosji społeczeństwo ma wyprane mózgi i wpojono im głęboką niechęć do myślenia samodzielnego - do tego stopnia że wygodniej im jest ignorować wszelkie sygnały o okrucieństwach wojny niż próbować jakiś protestów. Oczywiście zawsze są chwalebne wyjątki ale, niestety, kończą one tak jak Chodorkowski a potem Nawalny i wielu ich fanów - w łagrach, więzieniach, obozach pracy. Jeśli mają szczęście to uciekną za granicę.

Do czego zmierzam? Nie można wpływać na społeczeństwo dialogiem jeśli jest ono nieprzywykłe do samodzielnego myślenia, zalewane z grubsza ociosaną propagandą, zastraszone i, generalnie, 'trzymane krótko przy ryju'. Dlatego analogie do Polski komunistycznej nie są tu zbyt trafione - w Polsce był silny opór, a także KK przeciwstawiał się komunistom (i znów mówię ogólnie, pomijając wielu księży konfidentów), w Rosji nawet Cerkiew Prawosławna jest zdominowana przez 'grupę trzymającą władzę'. Mogę się mylić ale Rosjanie obudzą się jedynie gdy poczują daleko posunięte sankcje ekonomiczne na własnej skórze - a i to może im zająć trochę czasu, to cierpliwy naród, nawykły do niewygód i cierpienia. Dlatego jestem za sankcjami, jak by to okrutnie nie brzmiało. Wiem, nie powinno się karać całego narodu za zbrodnie jednostek ale historia pokazuje że niestety cały naród cierpi jeśli wybierze złego przywódcę, bez względu na opinie humanistów. Popatrzcie co spotkało nazistowskie Niemcy a przecież nie wszyscy Niemcy popierali nazizm.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka. Już nie wspomnę o tym jak przez lata Rosja mieszała krew z Ukrainą i naprawdę nie jest tak że tam nagle wszyscy są za wojną. Już nie będę dalej rozwijać tego tematu, co do przedstawionych procentów niby statystycznych, kto to mierzy w totalitarnym państwie. Jak masz się podpisać nazwiskiem pod głosem czy jesteś za wojną (na u nich nawet nie pada to słowo bo to jest jakaś akcja czy jak to tam nazywają) więc skąd takie statystyki... Jak samych rodzin z ukraińskimi korzeniami w Rosji jest więcej...

Każdy z nas zapewne się zastanawia co jest lepsze czy odcięcie się od Rosji czy dokształcanie... Ja jedyne co wiem że skończyć mogą to ci co zaczęli, nikt nie zaatakuje w obronie Ukrainy Rosji. Więc skończyć mogą to obywatele Rosji co już się zdarzało a wręcz w tym państwie jedynie tak kończono panowania władców. Nie robiło tego inne państwo a obywatele.

Jak już pisałam InnoGames nie jest za wojną. Jestem w stanie zrozumieć decyzję o próbie dotarcia do jednostek. Rozumiem firmy i szanuję które wycofały się już Rosji dając również do myślenia obywatela.
Nie jest to normalna sytuacja w Europie jednak wszystkie takie decyzje firm zarówno tych zamykających sklepy jak i tych które propagują że wojna jest i jest zła, są wyraźną próbą walki z reżimem.

Tak dodam od siebie jeszcze, warto też sprawdzić kto faktycznie się wycofał bo to też często więcej krzyku. Warto sprawdzać kto co ofiarował, a gdzie ktoś inny się podpisał. Możemy jako Polacy być dumni bo jak na razie pokazujemy najwięcej wsparcia i najwięcej będziemy dźwigać to że inni wolą więcej mówić niż robić.
 
Komentując twój post @Natalia16191 pozostałoby zrobić tylko kopiuj-wklej, z tego co mi zarzucono i wkleić pod twoim postem. Będzie bardziej pasował tu niż do mnie. Ale nie zrobię tego. Z jednej strony piszesz, że jako Polacy możemy być dumni a z drugiej strony....pozostawię już to bez komentarza.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
co było do okazania - strasznie smutne, ale niestety prawdziwe
Rozumiem wszystkich z innym zdaniem łatwo nazwać idiota.

Szkoda tylko że ja nawet nie do końca mam inne zdanie bo pisze wprost że każde działanie przeciw wojnie jest dla mnie jak najbardziej na plus.

Jednak Rosji nie ogrodzony murem jak to próbowano już podzielić jedno państwo murem. Nie odetniemy od reszty państw i nie zrobimy z nich wyspy. Nie odetniemy się od krwawych towarów jak nie kupimy od Rosjan to przecież kupimy np od Iranu i jeszcze wyjdzie jeden z drugim i dumny będzie z takiego posunięcia. Odcinając wszystko z Rosji problem nie zniknie.
Ale na pewno lepiej jest działać niż nic nie robić.

To które działanie jest lepsze, nie wiem. To czy wojna się skończy, nie wiem. To czy będziemy jako ludzie mądrzejsi po. Nie wiem.

Możemy porozmawiać o moich poglądach o świecie i o tym jak bym chciała żeby było. Ale ostatnio słyszałam że skoro uważam się za realistę to znaczy że jestem pesimistą. I choćbym miała wizję idealnego świata z którą pewnie wielu się nie zgodzi to nie zmieni to faktu że można sobie od tak ludzi zabijać, mimo konwencji, mimo paktów... Linia została już przekroczona teraz patrzą gdzie można ją przesunąć.
 

Bożka123

Hrabia
Szkoda, że nie rozumiesz znaczenia поле́зный идиот.
Co do działań - tylko i wyłącznie takie, które doprowadzą do jednoznacznego zwycięstwa Ukrainy tj. dostarczanie jej broni ofensywnej. Na szczęście jest już to robione.
Co do rzekomej niemożliwości odcięcia się gospodarczo od Rosji - patrz pierwsze zdanie.
Co do jednego worka z Twojego poprzedniego postu - Rosjanie są w jednym worku, bo chcą w nim być, nie 80% tylko 99,9%. Te 0,1% to ci, którzy walczą po stronie Ukrainy.
Sowiecka "wyzwolicielska" armia składająca się z kacapskich zwyrodnialców, w 1945 gwałciła nie tylko Niemi, ale również Polki, Czeszki, Słowaczki itd. Dziś nic się nie zmieniło. To zdegenerowany naród - cały. Stąd jeden worek.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Yhym.
Jeszcze I wojna co to gazu używali z jednej strony i drugiej. A potem jeszcze się wiatr zmienił i była lipa bo swoich załatwili.
Jeszcze bomby dwie na miasta w Japonii, a jednocześnie testy jakie Japonia robiła na ludziach. Jeszcze potop szwedzki co więcej zabił w Polsce niż chyba inni. Jeszcze Polacy co walczyli równie sprawiedliwie jak reszta w każdej wojnie. Do tego wojny religijne co już jest chyba dziwne w zestawieniu religia i wojna skoro każda taka religia jest pokojowa. Do tego nie zapomnijmy o rasizmie i innych dyskryminacjach. Bo przecież wspaniałe państwo Szwajcaria to chyba jako ostatnia dała prawo głosowania kobieta.

Wszyscy jesteśmy w jednym worku jak już mamy się tak rozliczać. Teraz się głupio zrobi bo przecież białe jest białe, czarne jest czarne, moje jest mojsze.
 

Blade1984

Książę
Pani Natalio niech pani trochę posłucha nagrań, jak to wspaniałe rosjanki składają zamówienia u swoich mężów na darmowe "zakupy w Ukrainie", jak pozwalają im gwałcic tylko żeby się zabezpieczali i tym podobne wypowiedzi "niesłusznie" wrzuconego do jednego worka narodu rosyjskiego, wierzą w to co kreml im podaje bo chcą wierzyć, bo tak jest im wygodniej, dopiero wtedy prosze porównywać zrzucenie bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki, (co miało zakończyć wojnę, owszem kosztem cywilów, ale ceną miało być uratowanie milionów które by zginęły w wyniku dalszych działań wojennych) z bestialstwem zbrodniarzy putina i tych wszystkich którzy go popierają, a niestety taka jest prawda że zdecydowana większość narodu go popiera. I przepraszam ale tymi wypowiedziami sprawiłaś że straciłem do ciebie resztki szacunku.
 
@Natalia16191 hmmm, myślę, że najmądrzejsze było twoja pierwsza wypowiedz już. Zbastuj trochę, bo zaczynasz wchodzić w buty pewne. Może chcesz coś przekazać, powiedzieć, ale wychodzi odwrotnie z każdą wypowiedzią. Nikt nie ma wątpliwości chyba, że to mordercy, gwałciciele, bez litości dla cywili, dzieci, żołnierze mają to już w kalkulowane w życie. Bronienie ich, przywołując jakieś tam naprawdę nietrafione przykłady, jest bardzo słabe.
To tak na krótko, bez wdawania się w dyskusję z tobą. Bo chyba nie widzisz prawdziwego też problemu, a specjaliści czy cywilni czy wojskowi mówią tu zgodnie i jednym chórem, następna do denazyfikacja będzie Polska. Ale wierzę w Ukrainę, oni ich militarnie a my politycznie i sankcjami....i po ruskich
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Przecież ja nie zaprzeczam że tak jest i było. Tylko nie wrzucę wszystkich do jednego worka. Mamy już sporą grupę Rosjan którzy uciekli z Rosji, ci też gwałcą? Czy ci którzy prawdopodobnie nawet o wojnie nie wiedzą bo przecież cenzura działa a mieszkają gdzieś na małej wiosce, każdy wie że mamy Rosję A i ta B co tam nic nie ma. Czy też mamy wrzucić tych którzy protestowali i protestują. Dostają palą i idą za kraty nawet na dłużej bo wydłużył za to karę. Czy do jednego worka mam dodać rodziny mieszane rosyjsko ukraińskie które płaczą bo nie wiedzą kto żyje a jednocześnie są obserwowane czy dobrze mówią o swoim kraju.

To są lata propagandy ale mają oni dostęp do mediów zagranicznych lub mieli dostęp. I tylko oni mogą zmienić swój tok myślenia.

Dlatego ja nie wrzucę wszystkich do jednego worka.

P.S. gwałty w armii rosyjskiej były zawsze, jednak nie znaczy że nie było ich w innych armiach świata nigdy. I też nie wrzucę wszystkich do jednego worka i powiem że każdy bo są tacy co rzucili broń i nie poszli walczyć na Ukrainie.

Bo chyba nie widzisz prawdziwego też problemu, a specjaliści czy cywilni czy wojskowi mówią tu zgodnie i jednym chórem, następna do denazyfikacja będzie Polska. Ale wierzę w Ukrainę, oni ich militarnie a my politycznie i sankcjami....i po ruskich

Yhym... Tu jest ta różnicą że to będzie wypowiedzenie wojny pierwszej sile świata. Gdzie tacy prawdziwi specjaliści mniej telewizyjni mogą wyjaśnić dlaczego Ukraina była możliwa do zaatakowania. Nie mówię tu o żadnych emocjonalnych powodach ani nie tłumacze, ani nie popieram. Wystarczy żeby ktoś z was wymienił sojusznika Ukrainy do walki militarnej.

Ale z drugiej strony tego czy będzie światowa następna wojna nie wiem (albo lepiej ująć jako realista kiedy będzie) pewne jest że po niej to wrócimy do kamienia łupanego i może powietrze po milionie lat będzie bez smogu jak natura odzyska co jej...
 
Ostatnia edycja:
Do góry