Wiki - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser8110

Guest
Podoba Ci się nasza nowa wiki? A może masz pomysł jak moglibyśmy ją ulepszyć? Daj znać co myślisz! :)

Ten temat nie służy do zgłaszania błędów. Dla porządku, prosimy o zgłaszanie błędów w specjalnie przeznaczonym temacie: tutaj! Z góry dzięki!
 

ZjemCię

Wójt
Wiki na tą chwile działa nieprzyzwoicie wolno - serio. aż się odechciewa korzystać zwłaszcza że jest tam spooory nieład.
Ja się tak zapytam - Gdzie zniknął z forum z tipsów temat - "poradnik dla początkujących(i nie tylko). Jeden z lepszych i przydatniejszych tematów na całym forum. To w ramach tworzenia wiki chcecie rozbebeszyć forum? Co on przeszkadzał?
 

DeletedUser8110

Guest
Jakieś 98% informacji z tego poradnika znajduje się na wiki. Powielanie tych samych informacji w wielu miejscach ma to do siebie, że trzeba poświęcić więcej czasu na ich uaktualnianie, przez co jest to nieefektywne. Dlatego zrezygnowaliśmy z poradnika na rzecz o wiele przyjemniejszej dla oka i łatwiejszej w edycji wiki.

Co dokładnie rozumiesz przez "spory nieład"? Jak moglibyśmy wprowadzić większy ład Twoim zdaniem?
 

kasia2389

Arcyksiążę
Zastanawiam się czy to:
Nowy obraz mapy bitowej.jpg
sugeruje, że będą jeszcze dwa rozszerzenia medalowe czy tylko Wam tak wyszło.

A i jeszcze jedno, jak dostać się na stronę z "Rozszerzenia_terenu" z Wiki nie znając linku bezpośredniego https://pl.wiki.forgeofempires.com/index.php?title=Rozszerzenia_terenu

P.S.
Właśnie pojawiło się następne medalowe rozszerzenie za 240 000 medali, więc czy zostało wolne jedno miejsce medalowe?

W sumie na planie miasta zostały jeszcze dwa wolne miejsca na rozszerzenia (wg wiedzy z forum).
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser8110

Guest
Ewentualnie można w wyszukiwarce wpisać. :) Wyszukiwarka na wiki jest całkiem mądra i podpowiada nazwy istniejących tematów. ;)

@bartekmod - może kiedyś takowe dodamy. :)
 

Borisel

Hrabia
Dla mnie strasznie nieład panuje na tym wiki - na przykładzie cmentarza - owszem pokazuje statystyki , jak wygląda cmentarz i to wszystko . Teraz muszę zgadywać jaki był kolejny cmentarz i szukać ręcznie (wyjść z cmentarza i szukać innego ) . Powinna być opcja przekierowania na kolejny wyższy cmentarz itd . Kolejnym problemem (dla mnie ) są oczoj**** kolory nazw epok - nie można jakoś stonować te kolory? Psuje efekt tej strony . Także nieładnie wygląda opcja "Budynki' - ogromniaste ikonki psują efekt tej strony(teksty nierówne ulozone) - już może lepiej po tekście dać mniejsza ikonkę (albo nawet na początku - tyle ze w mniejszej wersji?) Także stronka z wojskiem tez może być lepiej zrobiona - oddzielenie wojsk na epoki ,a także przy każdej nowej epoce od nowa znaczenie symboli ,opis umiejętności- teraz powiem szczerze jest misz-masz. Poki co do innych nie mam osobistych zastrzeżeń - stronka z gildia i mapa świata ładnie sie prezentuje , czytelna i z przyjemnością można sie zagłębić w ta lekturę .
P.S. Przy okazji - pogrubcie strony linkowane (przekierowanie) - będzie bardziej czytelna i znak że ta strona może przekierować na dana strone .
P.S.S. Czołg stealth z epoki jutra - w szczegolowych informacjach pokazuje sie obrazek czołgu z modernizmu ;P Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser8110

Guest
Teraz muszę zgadywać jaki był kolejny cmentarz i szukać ręcznie (wyjść z cmentarza i szukać innego ) . Powinna być opcja przekierowania na kolejny wyższy cmentarz itd .
Dobry pomysł. :)

Kolejnym problemem (dla mnie ) są oczoj**** kolory nazw epok - nie można jakoś stonować te kolory?
Akurat tą są kolory żywcem wyjęte z kodu gry, tak aby odpowiadały temu co widać w grze. :p Ale dzięki za opinię!

Także nieładnie wygląda opcja "Budynki' - ogromniaste ikonki psują efekt tej strony(teksty nierówne ulozone) - już może lepiej po tekście dać mniejsza ikonkę (albo nawet na początku - tyle ze w mniejszej wersji?)
O które dokładnie ikonki Ci chodzi? Mogę prosić o zrzut ekranu?

Także stronka z wojskiem tez może być lepiej zrobiona - oddzielenie wojsk na epoki ,a także przy każdej nowej epoce od nowa znaczenie symboli ,opis umiejętności- teraz powiem szczerze jest misz-masz.
Epoki są poniekąd oddzielone, rozumiem, że jest to mało widoczne? W każdą umiejętność można kliknąć, otworzy się osobna strona z opisami. :)

Przy okazji - pogrubcie strony linkowane (przekierowanie) - będzie bardziej czytelna i znak że ta strona może przekierować na dana strone .
Słowa będące linkami są podkreślone. :)

Czołg stealth z epoki jutra - w szczegolowych informacjach pokazuje sie obrazek czołgu z modernizmu
Dzięki za zwrócenie uwagi. :) W przypadku znalezienia innych błędów napisz proszę tu.
 

Borisel

Hrabia
W budynkach opcje takie jak - Budynki mieszkalne , produkcyjne itd - przed tekstem opisującym dany budynek jest wyświetlana ikonka symbolizująca dany budynek . Tyle ze ikonka jest za duza co przekłada sie na nieestetyczny tekst ( przerwy miedzy kolejnymi wierszami tekstu , wycięcia) . A co do wojska to tak - fajnie by było wydzielone nazwami epok - bo teraz świeży gracz tez będzie zgadywał do jakiej należy epoki dane wojsko . Pozdrawiam
 

DeletedUser8110

Guest
Zmniejszyłam je trochę. :) Pomyślimy nad zmianą wyglądu strony z jednostkami. :)
 

DeletedUser675

Guest
A po co robicie kolejną wiki, skoro już jedna jest i w której jest wszystko, a nawet więcej?
Skopiowaliście z wikia i podpisaliście się inno games? Po co?

Strona ładnie wygląda - grafika i kompozycja, ale co z tego.
Macie np. eventy, ale nie ma tam np. zadań i nagród tak jak na wikia. Tak więc nadal będę korzystał ze starej wiki, na której jest wszystko.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8110

Guest
Wikia jest projektem fanowskim. :) Wiki jest oficjalną stroną tworzoną przez pracowników InnoGames. Nikt oczywiście nie broni wciąż korzystać z wikia, jeśli ktoś ją preferuje.
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Skopiowaliście z wikia i podpisaliście się inno games? Po co?
A sprawdziłeś to? Bo nic nie było kopiowane z żadnej dostępnej wiki tylko pisane pod Betę i tłumaczone przez nas. Godzinami siedzieliśmy i tłumaczyliśmy, a ty twierdzisz, że kopiowane. :D
 

DeletedUser2383

Guest
<<< Uwaga >>>
Tłumaczenie z języka angielskiego. FoE team polska nie odpowiada za jakość podawanych informacji.
Jeżeli poszukujesz rzetelnej informacji wejdź na stronę (...)

Dodacie powyższy baner i nikt nie będzie mieć do Was pretensji :D
 

DeletedUser8110

Guest
Haha. Zabawne. :)
Co ma tłumaczenie do rzetelności informacji? :p
 

DeletedUser8110

Guest
Poczuwamy się! A wszelkie błędy weźmiemy na klatę. :)
 

ZjemCię

Wójt
Poza bałaganem który jakoś się porządkuje na wiki, tym że brakuje jednego konkretnego spisu wszystkiego jak było to w wątku "Poradnik dla początkujących (i nie tylko)" wiki ma jedną podstawową i baaaardzo utrudniającą korzystanie wadę. Nie ma do niej dostępu. Nie ma oblinkowań do niej. Trzeba wiedzieć że istnieje żeby się dobrać do niej. To jest po prostu niezrozumiałe dla mnie, jak główne kompendium wiedzy może być tak niedostępne. Jak ktoś nie wie że istnieje to się nie dostanie tam.
Powiedzcie czemu na głównej nie ma ogromnego baneru "wiki", czemu nie jest dopisana do zakładek na głównej stronie gry? Do forum jest dostęp bezpośrednio z gry (prawoklik i już jesteśmy na forum) a do wiki? To jest zaniedbanie i bardzo gruba krecha.
 

DeletedUser8110

Guest
Słuszna uwaga @rawiel. Wiki nie została dopisana do strony głównej jedynie ze względu na drobne problemy techniczne. :) Jednak oczywiście, planujemy ją bardziej "rozreklamować" i sprawić, żeby była bardziej widoczna.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser675

Guest
Czy dostęp do tej wiki nie mógłby być łatwiejszy, a nie ograniczony tylko dla osób czytających forum?

Czy dlatego jej nie uwidaczniacie, bo jest jeszcze w fazie beta, czy taki był zamiar, że ma być dostępna tylko dla wtajemniczonych osób czytających forum?
Jeśli odpowiedź na powyższe pytanie brzmi "nie", to proponuję: 1) przede wszystkim umieszczenie linku na stronie głównej, 2) napisanie o tym w FAQ na stronie głównej, bo obecnie nic o niej nie jest wspomniane, np:

POMOC > FAQ napisał:
Gdzie mogę szukać pomocy?
Zależy, jakiego rodzaju pomocy potrzebujesz. Wiele informacji o grze znajdziesz klikając na link "Gra" i wybierając kategorię, której potrzebujesz.
Możesz też odwiedzić forum gry i zadać pytanie, na które odpowiedzi udzielą ci bardziej doświadczeni gracze.
Jeżeli nie uda ci się znaleźć odpowiedzi w tych miejscach, pamiętaj też o naszym Zespole supportu. Możesz się z nim skontaktować tutaj.
3) dodanie jej do menu pod prawym klawiszem, gdzie są już takie bezużyteczne pozycję jak link do bloga czy facebooka, bo będąc w grze ciężko mi się dostać na stronę główną gry, musiałbym wpisywać ręcznie adres, a w zakładkach mam tylko link do aplikacji gry na konkretnym serwerze,
4) dodanie linku do niej na stronie https://support.innogames.com/faq . Napisanie coś w stylu "jeśli nie znalazłeś tu odpowiedzi na swoje pytanie, poszukaj na naszej wiki". Czy nie po to właśnie ona powstała? Żeby m.in. odciążyć support od zalewu pytań, na które odpowiedź tam już jest? Ja sobie poradzę i zwykle znajdę potrzebną mi informację, nawet i na stronach po angielsku, ale weźmy pod uwagę że w FoE grają w bardzo różnym wieku, wykształceniu itd. i oni może nie będą przeszukiwać forum w poszukiwaniu jakiejś informacji, więc trzeba dać link w widocznym miejscu.

Ostatnio potrzebowałem coś znaleźć i pomyślałem że sprawdzę czy jest na oficjalnej wiki... szukałem jakiegoś linku i w końcu zrezygnowałem i poszedłem sprawdzić na nieoficjalną wikia.

Papierowa encyklopedia to też użyteczne źródło informacji, ale nikt nie będzie jechał specjalnie do biblioteki, żeby coś w niej sprawdzić (dlatego lepiej mieć ją na półce w domu).
 

DeletedUser8110

Guest
Oczywiście, planujemy dodanie Wiki na stronie głównej oraz w innych miejscach. :) I masz rację, dodamy informację również do FAQ! :) Dzięki za zwrócenie uwagi!
 
Do góry