Wiki - zgłoszenia błędów

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser8110

Guest
Przeglądając wiki trafiłeś na literówkę? Błąd językowy? A może umknęła nam jakaś strona i wciąż widnieją na niej informacje po angielsku? Wydaje Ci się, że jakieś wartości się nie zgadzają?

Daj nam znać, poprawimy najszybciej jak będzie to możliwe! :)

Jeśli chcesz dać nam znać jak podoba Ci się wiki, lub masz pomysł na jej ulepszenie, czekamy na opinie w osobnym temacie: tutaj!
 

DeletedUser675

Guest
Wszystkie liczby są napisane po angielsku.
4,330 - to po polsku cztery i trzydzieści trzy setne - a chyba tyle ludności nie mogę mieć w moim mieście.
 

DeletedUser8110

Guest
Wszystkie liczby są napisane po angielsku.
4,330 - to po polsku cztery i trzydzieści trzy setne - a chyba tyle ludności nie mogę mieć w moim mieście.
Dużo zmieniania przed nami... Na razie zostawiliśmy tak, niestety niektóre tabelki przestają wyglądać estetycznie jak usuniemy przecinek (przenosi część cyfr do nowej linijki).
 

DeletedUser15643

Guest
przecież tylko "tłumaczysz" liczby już błędnie zapisane, więc je przetłumacz dokładnie, ale z naszym, polskim błędem :) - ręczę Ci, że tabelka się nie rozjedzie, a każdy użytkownik wiki po tej stronie Odry będzie wiedział, że 1.123 to tysiąc sto dwadzieścia trzy, a 1,123 to jeden i sto dwadzieścia trzy tysięcznych
 

DeletedUser7795

Guest
Według mnie najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie zarówno przecinka jak i kropki dla lepszej czytelności liczb. Zarówno w polskiej wersji FoE jak i na polskiej wiki FoE. Przykładowo

47.355.634 - czterdzieści siedem milionów trzysta pięćdziesiąt pięć tysięcy sześćset trzydzieści cztery
54.326,121 - pięćdziesiąt cztery tysiące trzysta dwadzieścia sześć i sto dwadzieścia jeden tysięcznych

Przykłady z pereł Alcatraz i Hagia Sophia. Hagia Sophia na 5 poziomie zapewnia 3.100 zadowolenia. Trójeczka zmieściła się w pierwszej linii ale setka już nie. Myślę, że gdyby zastosowano zapis 3.100 cała wartość byłaby w pierwszej linii. To samo jest perle Alcatraz.

Hagia.jpg_Alcatraz.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14109

Guest
Przeglądając wiki trafiłeś na literówkę? Błąd językowy? A może umknęła nam jakaś strona i wciąż widnieją na niej informacje po angielsku? Wydaje Ci się, że jakieś wartości się nie zgadzają?

"Zdobyte prowincje zapewniają niezwykle cenne nagrody, dlatego warto poświecić im nieco czasu."
 

DeletedUser675

Guest
Według mnie najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie zarówno przecinka jak i kropki dla lepszej czytelności liczb. Zarówno w polskiej wersji FoE jak i na polskiej wiki FoE. Przykładowo

47.355.634 - czterdzieści siedem milionów trzysta pięćdziesiąt pięć tysięcy sześćset trzydzieści cztery
54.326,121 - pięćdziesiąt cztery tysiące trzysta dwadzieścia sześć i sto dwadzieścia jeden tysięcznych

Przykłady z pereł Alcatraz i Hagia Sophia. Hagia Sophia na 5 poziomie zapewnia 3.100 zadowolenia. Trójeczka zmieściła się w pierwszej linii ale setka już nie. Myślę, że gdyby zastosowano zapis 3.100 cała wartość byłaby w pierwszej linii. To samo jest perle Alcatraz.
A ten błąd na FoE zgłaszałem już wieki temu. Niestety nikt nie czyta moich zgłoszeń do supportu i nikt tego nie poprawia.
Do oddzielania takich liczb stosuje się twardą spację, która rozwiązuje problem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry