Wieś

  • Rozpoczynający wątek jacek1j
  • Data rozpoczęcia

co o tym sądzisz?

  • fajny pomysł

    Głosy: 75 68,2%
  • do dopracowania

    Głosy: 13 11,8%
  • nie potrzebny dodatek/ nie podoba mi sie

    Głosy: 22 20,0%

  • W sumie głosujących
    110
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser314

Guest
za dużo zbierania jedno miasto starczy ;p
Bo tak to będzie jak w plemionach, za dużo czasu będzie gra pochłaniać :)
 

DeletedUser8631

Guest
żeby nie było dużo zbierania to może w siedzibie wójta będzie jakaś jednostka np poborca podatkowy dzięki któremu dochody będą zbierane automatycznie ale bedzie odejmowane 10% zbiorów.
 

DeletedUser

Guest
To ten pomysł w którym pisałes sam ze soba na 2 profilach ? :)

Najciekawsze jest to ze Danifae o większości twoich pomysłow mówiłą to samo co ja .. czyli ze większośc są zbędnymi dodatkami , a jak cos sie z góry nie podobało to za chwile podawałes prawie identyczny pomysł tylko lekko zmieniony.
Masz dwa zgłoszone pomysły , a troche sie wydaje ze było "zgłoszone" tylko po to zebys dał spokój :D to mozna wnioskować z wypowiedzi Kasi :)
Z ciekawości przeczytałem wszystkie pomysły jacek1j i wcale nie masz racji. Pare z nich jest naprawdę ciekawych a co do wsi to jest to jeden z lepszych pomysłów jakie kiedykolwiek były. Ten temat nie został utworzony po to byś wytykał jakieś błędy jacka. Jeśli masz taką ochotę to utwórz temat w dziale dyskusje i tam pisz co uważasz o innych użytkownikach tego forum a nie zaśmiecaj tego tematu i paru innych. Dobrze ktoś niedawno zauważył, że Ty piszesz tylko negatywne komentarze. Przeglądnąłem dużo tematów i nie znalazłem komentarza w którym byś czegoś nie krytykował. Przeglądnąłem wszystkie tematy i znalazłem tylko jeden Twój pomysł, według mnie trochę mało jak na kogoś kto uważa się za wielkiego znawce.
 

DeletedUser426

Guest
Z ciekawości przeczytałem wszystkie pomysły jacek1j i wcale nie masz racji. Pare z nich jest naprawdę ciekawych a co do wsi to jest to jeden z lepszych pomysłów jakie kiedykolwiek były. Ten temat nie został utworzony po to byś wytykał jakieś błędy jacka. Jeśli masz taką ochotę to utwórz temat w dziale dyskusje i tam pisz co uważasz o innych użytkownikach tego forum a nie zaśmiecaj tego tematu i paru innych. Dobrze ktoś niedawno zauważył, że Ty piszesz tylko negatywne komentarze. Przeglądnąłem dużo tematów i nie znalazłem komentarza w którym byś czegoś nie krytykował. Przeglądnąłem wszystkie tematy i znalazłem tylko jeden Twój pomysł, według mnie trochę mało jak na kogoś kto uważa się za wielkiego znawce.

Noo nie powiem , ciekawe podejście do tematu. Raczej nie mam przed kim ani po co sie tłumaczyc ale skoro nalegasz na spam to prosze :D
Z zasady nie pisze komentarzy w stylu "swietny pomysł jestem na tak" bo to ani nie wnosi nic do tematu (a tak robi większośc osób) tylko dam głos w ankiecie i to wystarcza.
Rozwijac pomysłu i dokładać swoje sugestie jest również bez sensu bo i tak zgłoszenie pomysły to zgłoszenie jedynie fragmentu idei jego powstania.
Czyli żadnych konkretnych opcji , statystyk czy wyglądu. To juz zalezy od innych osób :)
A co do tego wyżej co sądzisz ze tak go okropnie krytykuje to większośc jego pomysłow to powtórka starych pomysłow sprzed kilku miesięcy.
A ten pomsył jak go określasz "lepszy jaki kiedykolwiek powstał" to nic innego jak nowe miasto tylko nazwane wieś :) A nie raz czytałem wypowiedzi team'u ze nowych miast dla graczy raczej napewno nie będzie :)

To wszystko ?
 

DeletedUser

Guest
Chyba najlepszym sposobem żeby Strielok nie pisał co myśli o innych użytkownikach będzie ignorowanie tego co napisał.
Mam pewne pytanie. Czy pole miałoby być ciągle w jednym wyznaczonym miejscu czy będzie można je przenosić?
 

DeletedUser

Guest
Nie kłóćcie się tutaj bo nie chce żeby przez to temat został zamknięty

- - - Zaktualizowano - - -

Mam pewne pytanie. Czy pole miałoby być ciągle w jednym wyznaczonym miejscu czy będzie można je przenosić?
Bardziej realistyczne byłoby rozwiązanie że pole będzie ciągle w jednym miejscu ale wygodniejsze byłoby gdyby można było je przenosić. Z łąki można zrobić pole uprawne i na odwrót też więc przestawianie pola w inne miejsce byłoby możliwe
 

DeletedUser8110

Guest
za dużo zbierania jedno miasto starczy ;p
Bo tak to będzie jak w plemionach, za dużo czasu będzie gra pochłaniać :)
Dla mnie ta wypowiedź podsumowuje wszytsko. Jak ktoś chce mieć kilka miast bądź wsi to może pograć w plemiona, nie ma sensu przekształcać FoE na ich kształt i podobieństwo...

I nie rozumiem dlaczego chcecie ignorować Strieloka, który zawsze krytykuje konstruktywnie... Po to jest to forum, żeby usłyszeć krytykę i dopracować pomysł, a nie oburzać się, że ktoś wypowiada swoje zdanie.
 

DeletedUser

Guest
Dla mnie ta wypowiedź podsumowuje wszytsko. Jak ktoś chce mieć kilka miast bądź wsi to może pograć w plemiona, nie ma sensu przekształcać FoE na ich kształt i podobieństwo...
I nie rozumiem dlaczego chcecie ignorować Strieloka, który zawsze krytykuje konstruktywnie... Po to jest to forum, żeby usłyszeć krytykę i dopracować pomysł, a nie oburzać się, że ktoś wypowiada swoje zdanie.
A z tym się akurat zgadzam po to jest forum :)
Tylko że plemiona są beznadziejne i niedopracowane, a grafika pozostawia wiele do życzenia więc lepiej byłoby gdyby pojawiały się nowe miasta i wsie :)
 

DeletedUser426

Guest
A z tym się akurat zgadzam po to jest forum :)
Tylko że plemiona są beznadziejne i niedopracowane, a grafika pozostawia wiele do życzenia więc lepiej byłoby gdyby pojawiały się nowe miasta i wsie :)

Pomysł nowych miast był proponowany jeszcze jak gra miała tylko jeden serwer a do tej pory takie propozycje były nie jeden raz. I jakos zawsze były odrzucane ... a czy nowe miejsce pod budowe nazwiemy miasto czy wieś to nie robi zadnej różnicy i jest tym samym. Mimo ze dla niektórych to wielka nowośc :)
 

DeletedUser

Guest
Wy mówicie że to wszystko ułatwienie co wy nie mieliście historii w szkole kiedyś tak było miasto które pod swoją władzą wsie one dają mu dochód ja popieram ten pomysł.

- - - Zaktualizowano - - -

Strielok wytłumaczę ci różnicę:
Wieś- osada o istniejących funkcjach rolniczych lub związanych z nimi usługowych lub turystycznych.
Miasto-charakteryzują się dużą intensywnością zabudowy, małą ilością terenów rolniczych, ludnością pracującą poza rolnictwem (w przemyśle lub w usługach) prowadzącą specyficzny miejski styl życia.
Więc jest różnica
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Wy mówicie że to wszystko ułatwienie co wy nie mieliście historii w szkole kiedyś tak było miasto które pod swoją władzą wsie one dają mu dochód ja popieram ten pomysł.


- - - Zaktualizowano - - -

Strielok wytłumaczę ci różnicę:
Wieś- osada o istniejących funkcjach rolniczych lub związanych z nimi usługowych lub turystycznych.
Miasto-charakteryzują się dużą intensywnością zabudowy, małą ilością terenów rolniczych, ludnością pracującą poza rolnictwem (w przemyśle lub w usługach) prowadzącą specyficzny miejski styl życia.
Całkowita racja można uznać, że obecne miasto to stolica więc trzeba było by, aby stolica miała coś pod władaniem inne miasta lub wsie, a twórcy gry chyba o tym zapomnieli :?
 

DeletedUser

Guest
Znam dużo osób którzy mówią że gra jest monotonna.Jak ma nie być monotonna jak wszyscy są na nie gdy jest nowy pomysł a twórcy gry pewnie biorą pod uwagę waszą krytykę co do pomysłów więc nie dziwcie się jak za 10 lat gra będzie miała 5 graczy bo nić się nie zmieni.;<
 

DeletedUser426

Guest
3 profile jedna osoba ? :)
Nie ma co uwielbiam intelektualistów xD I te definicje z wikipedii :D A Pomijając ze nie rozumiesz połowy tego co ja pisze to inna sprawa.
Dyskutuj dalej sam ze soba jak cos ciekawego zobacze to moze odpisze :)
 

DeletedUser

Guest
No wiesz ja tu nie dyskutuje sam ze sobą i popieram go z tą wsią bo tak kiedyś było.
PS Jak nie masz argumentów do krytykowania to nie wymyślaj że ktoś pisze sam ze sobą
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Racja,racja wszyscy zeszli z wypowiedziami na tych co się sprzeciwiają. Zamiast gadaniu o pomyśle wszyscy nachodzą na siebie.
 

DeletedUser8110

Guest
Wy mówicie że to wszystko ułatwienie co wy nie mieliście historii w szkole kiedyś tak było miasto które pod swoją władzą wsie one dają mu dochód ja popieram ten pomysł.

Ludzie to jest GRA, a nie prawdziwy świat... Co to ma do historii ? Nikt nigdzie nie powiedział, że to jest gra historyczna...

Co do naszej krytyki, z którą liczą się twórcy FoE - obstawiam, że na większa skale to mają oni tam gdzie słońce nie dochodzi pomysły forumowiczów z jakiejśtam Polski, dopóki nie usłyszą ich z kilku różnych stron, albo nie będą jakieś mega innowacyjne :)
Ameryki nie odkryjesz, prochu nie wymyślisz :)
 

DeletedUser

Guest
Siorprajs ma trochę racji gra nie może być bardzo realistyczna w końcu to gra a nie prawdziwe życie.
 

DeletedUser

Guest
Uważam że jak robić takie coś to pierwsza wieś za kasę druga też a reszta za diamenty.
 

DeletedUser

Guest
OFFTOPIC !:mad:
A zamiast wsi można wprowadzić jeszcze większe rozszerzenie miasta :p
Ja chce wieś bo jedno miasto jest nudne i monotonne. A ja mam fajny pomysł tą wieś można było by budować w różnych miejscach w podbitych prowincjach np. w Nowym Jorku i byłoby charakterystyczne miejsce tak jak na Manhatanie:D
 
Status
Zamknięty.
Do góry