Wieś

  • Rozpoczynający wątek jacek1j
  • Data rozpoczęcia

co o tym sądzisz?

  • fajny pomysł

    Głosy: 75 68,2%
  • do dopracowania

    Głosy: 13 11,8%
  • nie potrzebny dodatek/ nie podoba mi sie

    Głosy: 22 20,0%

  • W sumie głosujących
    110
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Przed głosowaniem przeczytaj dokładnie cały temat

dawniej władcy miast często mieli też pare wsi. Pomysł polega na tym by w ratuszu można było kupować wsi (oczywiście będą one bardzo drogie). Dostęp do naszych wsi będziemy mieć tutaj:
98628480859995378430.png

po naciśnięciu wysuwa się menu w którym wybieramy wieś do której chcemy przejść (podobnie jak z przyciskiem "Globalny")

wieś ma np. 5x5 rozszerzeń terenu. Będzie limit budowania we wsiach np. 15 domków, 5 budynków z zaopatrzeniem, 2 budynki kulturowe, 10 dekoracji.
Przy każdej wsi będzie pole 2x3 rozszerzeń i stajnie, obory itp. 2x2 rozszerzeń.
94057192066420345670.png


Pole-będzie produkowane na nim zaopatrzenie (ilość zależna od epoki, co epoke ludzie wynajdywali nowe narzędzia rolnicze więc ich praca jest coraz wydajniejsza). Nikt nie pracuje na polu w nocy więc zaopatrzenie będzie można zbierać tylko w godzinach 6.00-21.00. Na początku będziemy mieć małe pole 1x1 rozszerzeń, trzeba będzie dokupywać pole. Im większe mamy pole tym więcej zbieramy zaopatrzenia. Będą dwa rodzaje roślin: zbierane co 24h i zbierane co 3 dni (rośliny przecież szybko nie rosną). Bedzie po 2 rośliny na epoke. W rzeczywistości nigdy nie sadzi się na jednym polu to samo przez pare lat więc na naszym polu nie będzie można sadzić taj samej rośliny dwa razy pod rząd lub będzie można sadzić ciągle to samo ale za każdą powtórke tracimy 10% zbieranego zaopatrzenia. Będzie opcja zbierania od razu zaopatrzenia za diamenty (że niby kupiliśmy nawóz i jest szybciej).

Sad- pole można zalesić (trwałoby to np. tydzień). Zbieralibyśmy z niego owoce, grzyby itp. czyli zaopatrzenie. Byłby jeden rodzaj drzew na epoke. Zbieranie w tych samych godzinach co na polu ale zaopatrzenie produkuje się 24h. Żeby z sadu znowu zrobić pole trzeba poświęcić dzień na wycięcie drzew.

mógłby też być osobny teren na pole i na sad.

Budynki gospodarcze- byłby jeden budynek gospodarczy na epoke. Budowa trwa np. tydzień a burzenie 24h. W epoce brązu byłby np. kurnik. Kury znoszą jajka więc zbieramy zaopatrzenie co 8h. W epoce żelaza byłby np. chlew. hodujemy świnie, zbieramy zaopatrzenie co 24h itd. Wybieralibyśmy rodzaj produkcji np. przy hodowli krów wybieramy czy hodujemy krowe by mieć mięso czy zbierzemy mleko, czy zbierzemy mleko i zrobimy ser (podobnie jak w budynkach produkujących zaopatrzenie)

- - - Zaktualizowano - - -

21965074476407974605.png

inne rozłożenie terenu z dodanym lasem

Komu się nie podoba niech uzasadni w poście

- - - Zaktualizowano - - -

pole, las i budynki gospodarcze muszą być połączone drogą z siedzibą wójta
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5506

Guest
gra obecnie jest za prosta, im wiecej rzeczy bedzie tym lepiej ^^

glosuje na tak
 

DeletedUser4922

Guest
Według mnie pomysł dosyć ciekawy. Fajnie by było podbijać jakieś inne wioski i czerpać z nich korzyści ( oczywiście nie w wielkim stopniu ) i rozszerzać swoje imperium ;) Każdy pomysł, który jest rozsądny i ma na celu uatrakcyjnić grę ( niestety coraz bardziej zauważalna jest monotonia ) jest warty uwagi.
 

DeletedUser

Guest
Rzeczywiscie pomysl na uatrakcyjnienie gry jest dobry i ciekawy:)
JESTEM NA TAK!
 

DeletedUser

Guest
mogłoby też być tak że co epoke można będzie kupić następną część pola i lasu. Np. epoka brązu 1x1, epoka żelaza 2x1.

Mam też inny pomysł związany ze wsią. Mam nadzieje że nie uznacie że to przesada.
Drugie drzewo technologi. Budynki odblokowywane w obecnym można będzie budować w mieście a budynki odblokowywane w nowym drzewku we wsi. Będą w nim 4 rodzaje budynków:
1.domy mieszkalne- zbieramy z nich złoto
2.budynki gospodarcze- zbieramy z nich zaopatrzenie
3.budynki ze sprzętem rolniczym- będą działały jak zadowolenie w mieście. Jeśli będziemy mieć ich odpowiednią ilość to praca będzie efektywniejsza i zbierzemy więcej zasobów
4.(tego nie musi być) budynki produkujące surowce (typu drewno, kamień...). Te surowce będą potrzebne do budowy niektórych budynków

- - - Zaktualizowano - - -

We wsi mógłby też być staw. Co epoke odblokowywane byłyby nowe ryby. Hodowalibyśmy w nim ryby i łowili je czyli zbierali zaopatrzenie. Im większy mielibyśmy staw tym więcej zaopatrzenia byśmy zbierali
 

DeletedUser

Guest
Jasne że tak to jest czadowy pomysł

- - - Zaktualizowano - - -

Czekam na to z niecierpliwością
 

DeletedUser426

Guest
Moja odpowiedź która nikogo nie zadziwi to NIE :D Dlaczego ?

Pomysł to jedynie dodanie nowego pola pod rozbudowe , czyli mozliwość uzyskania wiekszej ilości mieszkanców i większy dochód surowców.
Ułatwienie czy równowaga ? Wyłącznie ułatwienie :)
 

DeletedUser

Guest
Moja odpowiedź która nikogo nie zadziwi to NIE :D Dlaczego ?

Pomysł to jedynie dodanie nowego pola pod rozbudowe , czyli mozliwość uzyskania wiekszej ilości mieszkanców i większy dochód surowców.
Ułatwienie czy równowaga ? Wyłącznie ułatwienie :)
Musze się z Tobą nie zgodzić. Wsie i nasze miasto będą miały osobny licznik ludności. Nie jest to tylko nowe pole pod rozbudowe bo na wsi będą inne budynki i obiekty. Wsie będą działały inaczej niż miasto. Nie będzie wskaźnika zadowolenia ale będzie wskaźnik unowocześnienia rolnictwa

- - - Zaktualizowano - - -

Przykładowe rozmieszczenie budynków z dodanym stawem z rybami:
81148617945951796115.png

szary pasek to droga

- - - Zaktualizowano - - -

Pomysł to jedynie dodanie nowego pola pod rozbudowe
Nasze miasto mam 10x10 rozszerzeń a wsie będą miały np. 5x5 rozszerzeń. NIe będą duże

- - - Zaktualizowano - - -

Moja odpowiedź która nikogo nie zadziwi to NIE :D
Mnie faktycznie to nie dziwi bo Ty zawsze jesteś na nie ale innych raczej zdziwi bo jak narazie to wszystkim się to podoba
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8631

Guest
ja Strieloka nie rozumie. Pomysł jest fajny. Urozmaici to gre
 

DeletedUser

Guest
To będzie podobne do grania na kilku światach. Tyle, ze złoto i surowce są wspólne
 

DeletedUser2657

Guest
Odp. twórców byłaby jak dla mnie jasna w tej sprawie, zresztą, koleżanka wyżej ją "zacytowała". Od tego są światy na których możesz grać, a dla stawu z rybkami i laskiem z drzewkami nikt nie będzie brał pomysłu na poważnie.
 

DeletedUser8110

Guest
Zgadzam się z jimix'em i Strielok'iem , za dużo kombinowania, a jeśli komuś za mało miejsca to nic prostszego niż założyć miasto na innym świecie
 

DeletedUser

Guest
wieś to nie będzie to samo co gra na kilku światach. Będzie zupełnie inna od naszego miasta. Będą inne budynki, sposoby produkcji itp.
 

DeletedUser426

Guest
Musze się z Tobą nie zgodzić. Wsie i nasze miasto będą miały osobny licznik ludności. Nie jest to tylko nowe pole pod rozbudowe bo na wsi będą inne budynki i obiekty. Wsie będą działały inaczej niż miasto. Nie będzie wskaźnika zadowolenia ale będzie wskaźnik unowocześnienia rolnictwa

Mnie faktycznie to nie dziwi bo Ty zawsze jesteś na nie ale innych raczej zdziwi bo jak narazie to wszystkim się to podoba

Nie dziwi mnie również ze omijasz najbardziej istotne pytanie. To wprowadza Równowage czy ułatwienie ?

Ok osobny licznik mieszkanców , brak zadowolenia ale wszelki dochód idzie oczywiście do miasta ? Pewnie powiesz ze cześc dochodu idzie na utrzymania "wsi" a reszta , powiedzmy 70% idzie do miasta.
Czyli , dostajemy nowe pola pod rozbudowe i czerpiemy z niego wyłącznie korzyści. Kurde .. serio to ma inne działanie niż nowe miasto czy oddzielne pole pod rozbudowe :D


Może dlatego jestem na NIE a wszystim sie podoba bo większośc osób jest tu nowa na forum i jesli jest łatwiej to im sie podoba :) A szkoda ze coraz mniej jest osób z pierwszego świata gdy ta gra dopiero sie rozwijała :)
 

DeletedUser

Guest
ja jestem w jesieni średniowiecza więc nikt nie powie że dopiero zacząłem grać. Pomysł jest dobry ale trzeba jeszcze nad nim pomyśleć. Czy wprowadzić wsie? tak. Wieś ma własne technologie? tak. nowe obiekty nie dostępne w mieście? tak. Trzeba tylko to dopracować tak żeby nie było to sposobem na dodatkowe pole pod zabudowe. Znając jacek1j to on coś wymyśli
 

DeletedUser

Guest
wsie mogłyby mieć limit ludności

- - - Zaktualizowano - - -

To będzie podobne do grania na kilku światach. Tyle, ze złoto i surowce są wspólne
To będzie zupełnie co innego. Będą nowe budynki, wskaźnik rozwoju rolnictwa i wiele innych

- - - Zaktualizowano - - -

Odp. twórców byłaby jak dla mnie jasna w tej sprawie, zresztą, koleżanka wyżej ją "zacytowała". Od tego są światy na których możesz grać, a dla stawu z rybkami i laskiem z drzewkami nikt nie będzie brał pomysłu na poważnie.
Wieś to nie jest jak gra innych światach. Gra na innych światach to po prostu zaczęcie gry od początku. Wieś to rozbudowa gry i wprowadzenie nowych opcji rozwoju

- - - Zaktualizowano - - -

Zgadzam się z jimix'em i Strielok'iem , za dużo kombinowania
Każda zmiana w grze wymaga pracy. Wprowadzenie nowego kontynentu też wymagało dużo kombinowanie a mimo to mamy dwa kontynenty

a jeśli komuś za mało miejsca to nic prostszego niż założyć miasto na innym świecie
Powtarzam znowu: wieś to nie to samo co gra na innych światach

- - - Zaktualizowano - - -

To wprowadza Równowage czy ułatwienie ?
Ze wsi nie będzie przecież ogromnych dochodów. Przecież wieś nie może zarabiać więcej niż miasto. Z miastem będzie miało tylko tyle wspólnego że też będzie można tam zbierać złoto i zaopatrzenie ale cała reszta będzie inna.
Gra jest monotonna a wprowadzenie wsi to zmieni.

- - - Zaktualizowano - - -

Czekam na odpowiedź Danifae. Jak Kasia się wypowie to będę kombinował co jeszcze można polepszyć w tym pomyśle
 

DeletedUser8661

Guest
fajny pomysł bo przecież życie nie toczy się tylko w mieście. Na świecie jest przecież tak dużo wsi a FoE może to wykorzystać żeby gra nie była monotonna
 

DeletedUser

Guest
Mam też taki pomysł że dochody z budynków i obiektów ze wsi były by dostarczane codziennie o np. 12.00 a nie w chwili zebrania. Można to wytłumaczyć tym że z miasta wysyłamy poborce podatkowego który wraca do miasta w południe. Przecież jeśli coś zbierzemy we wsi to nie może to się odrazu pojawić się w mieście. Do miasta byłoby dostarczane np. 50% dochodów ze wsi, reszta zostawała by na wsi. Wieś miała by osobny licznik złota i zaopatrzenia. Dochody którą zostają na wsi mogą być wykorzystane do budowy i prac na wsi

- - - Zaktualizowano - - -

mam też inny pomysł.
Nasze miasto jest chronione przez 8 jednostek wojskowych. Skoro bronimy miasto to trzeba by też zatroszczyć się o nasze wsi. Ale skoro wieś jest mniejsza od miasta to nie będziemy go bronić 8 jednostkami a 4 jednostkami wojskowymi. Atakować inne wsie też będzie można tylko 4 jednostkami. Będzie można atakować i wsie i miasta graczy. Tak samo będzie z motywacją gracz będzie miał wybór czy chce motywować jakiś budynek z miasta czy z którejś wsi
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8631

Guest
ze zrobieniem drugiego drzewa technologi było by troche roboty ale przecież wszystkie zmiany wymagają pracy. Gracze mogliby się rozwijać na dwa sposoby, skupialiby się głównie na mieście albo bardziej rozwijaliby swoje wsie
 

DeletedUser426

Guest
Nowe drzewo rozwoju tez było proponowane :D i również zostało odrzucone :p
 

DeletedUser

Guest
ze zrobieniem drugiego drzewa technologi było by troche roboty ale przecież wszystkie zmiany wymagają pracy. Gracze mogliby się rozwijać na dwa sposoby, skupialiby się głównie na mieście albo bardziej rozwijaliby swoje wsie

Myślę że Jackowi bardziej chodzi o dodatek do gry niż skupianie sie na rozwoju wioski :)
Jako dodatek byłaby to fajna odskocznia od pustych godzin w mieście ;)
 

DeletedUser

Guest
Nowe drzewo rozwoju tez było proponowane :D i również zostało odrzucone :p
Owszem, i to nawet było częścią jednego z moich pomysłów który został ZGŁOSZONY

- - - Zaktualizowano - - -

Myślę że Jackowi bardziej chodzi o dodatek do gry niż skupianie sie na rozwoju wioski :)
Jako dodatek byłaby to fajna odskocznia od pustych godzin w mieście ;)
Wieś mogłoby być zrobiona na dwa sposoby. Tak jak ty mówisz czyli jako dodatek lub tak jak mówi luke43 czyli rozwijalibyśmy miasto i okoliczne wsie jednocześnie. Oczywiście drzewko technologi wsi nie było by aż tak bardzo rozbudowane jak drzewko miasta

- - - Zaktualizowano - - -

mogłoby być tak że po zakupie wsi mamy teren 3x3 rozszerzenia. Reszte terenu możemy dokupić tak jak w mieście. 6 za złoto, 5 za diamenty i 5 za medale. Max to 5x5 rozszerzeń, jeśli ktoś nie chce wydawać diamentów to będzie miał 4x5 rozszerzeń
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser426

Guest
To ten pomysł w którym pisałes sam ze soba na 2 profilach ? :)

Najciekawsze jest to ze Danifae o większości twoich pomysłow mówiłą to samo co ja .. czyli ze większośc są zbędnymi dodatkami , a jak cos sie z góry nie podobało to za chwile podawałes prawie identyczny pomysł tylko lekko zmieniony.
Masz dwa zgłoszone pomysły , a troche sie wydaje ze było "zgłoszone" tylko po to zebys dał spokój :D to mozna wnioskować z wypowiedzi Kasi :)
 

DeletedUser

Guest
Ja to bym ogólnie proponował nowe miasta np. od epoki kolonialnej kosztowały by np 5000000 :)
Ale pomysł ogólnie czadowy ja jestem w epoce przemysłowej to bym nakupiłbym 4 wsie :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry