Wersja 1.20 i wojny gildyjne - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser3

Guest
W takim razie dobrze by było żeby ze skarbca mogła wybierać tylko 1 lub 2 osoby, lider+ zastępca a nie każdy kto ma odblokowane "zaufany" bo taki "kret "wykończy własną Gildię z premedytacją.

To nie dawaj nikomu innemu zaufanego :). Jest to niestety kwestia zarówno zaufania, jak i trafienia na uczciwych ludzi.
 

DeletedUser

Guest
Bardzo ciekawa definicja uczciwości: Kali ograbić gracza - dobrze, Kali dostać kopa w tyłek w GvG - źle :D
To "relatywizm moralny" i to dość prymitywny, a nie żadna uczciwość.

I dalej brniesz w pomyłki..nie napisałam że Kali dostać w tyłek to źle..jak najbardziej..można dostać w tyłek w walce..i to jest ok..ale blokada innych z punktu oszustwa..to dla mnie jest nie do przyjęcia..ale jak kto co lubi..Tobie to nie przeszkadza i wręcz urozmaica Tobie grę..mnie i wielu innym to przeszkadza..i całe szczęście jest tu trochę takich ludzi co podzielają moje zdanie w tym temacie :)

I dla jasności..nie dostaliśmy jak piszesz w tyłek..moja Gildia..pnie się pięknie w górę..na szczęście nie trafiłam na takie cwaniackie twory..i tym zakończę dyskusję..bo nie wnosi ona nic konstruktywnego w temacie GvG.. :)
Życzę powodzenia
Pozdrawiam


Co do tematu..zaufanego..polecam wysoką ostrożność..nie dalej jak dwa dni temu doszedł do nas..nowy gracz..i od razu na drugi dzień krzyk o "zaufanego"..no sorry..ale jeśli jakaś Gildia..da takiemu zawodnikowi "zaufanego"..to niech się nie zdziwi że nazajutrz ..nie będzie albo surowca w skarbcu..albo znikną tereny na mapie..albo wojsko obronne ze slotów..bo takie możliwości ma status zaufanego..
Znam aż za dobrze takie praktyki z innych gier..
 

DeletedUser625

Guest
U nas na Arvahallu od początku trwania GvG wszyscy mają zaufanego i nic takiego się nie zdarzyło (mamy TOP2 wczoraj TOP1) i oby się nie zdarzyła. :)
 

DeletedUser

Guest
Wesoła :)
Fakt zdarza się że dobiorą się ludzie i jest fajnie..ale gdyby ktoś nowy teraz do Was doszedł ..dalibyście mu status zaufanego? :)
U mnie jest paru nowych..trudno..na zaufanie trzeba zapracować :) "Starzy" gwardziści w Gildii wiedzą że im ufam..nie potrzebują do tego znaczka..nie krzyczą..robią swoje i do przodu :)
Najgorsze że skarbczyk..taki "terfny" zaufany też może wyczyścić..oj..duży "ból"..
No nic..pożyjemy zobaczymy..bawimy się dalej..

ps.
Na Arvahalu w sumie..mało jest przekrętów w GvG..chyba że "zamroczona"..ilością ostatnich zwycięstw..niczego nie widzę :D:D:D
Choć w Postępowej zrobiliście niezłego "myka". ;)
 

DeletedUser4992

Guest
Guanabana udalo sie wam na top 1 ale tylko na chwilke :D pozatym zobaczymy jak w modernizmie pójdzie dzisiaj :)
Co do zaufanego to lepiej uważać nigdy nie wiadomo jakie ktoś ma zamiary a utracić parę sektorów jak się ma juz ponad 20 to duża strata surowców i długo będzie się ubolewać po stracie 2000 z każdego surowca ....
 

DeletedUser

Guest
I dalej brniesz w pomyłki..nie napisałam że Kali dostać w tyłek to źle..jak najbardziej..można dostać w tyłek w walce..i to jest ok..ale blokada innych z punktu oszustwa..to dla mnie jest nie do przyjęcia..ale jak kto co lubi..

To nie jest żadne oszustwo. To jest właśnie sedno strategii: osłabić rywali, zanim oni to zrobią. I etycznie mniej wątpliwe niż kradzież.
 

DeletedUser

Guest
Czy KTOŚ z supportu ..widzi co się dzieje na mapie Modernizmu na Arvahallu ?
Czy będzie jakaś reakcja ?
 

DeletedUser625

Guest
Bryfft podchodzisz do tego wedle zasady: "Co nie jest zakazane, jest dozwolone"? :D
 

DeletedUser3

Guest
Na ogół tak właśnie jest w grach, a FoE raczej nie jest wyjątkiem.
 

DeletedUser

Guest
Jeśli nie zostały złamane żadne zasady, to nie będzie żadnej reakcji. Możesz zgłosić do supportu by się przekonać :).

Fakt..nie zostały..mam dużo "ale"..lecz użyję nomenklatury z Plemion..jak taranem w mur zabunkrowanej wiochy..nie warto.
Dzięki Bryfft za miłą pogawędkę w supporcie..

Pozdrawiam

>>>Cała przyjemność po mojej stronie :) - Bryfft
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

soa77

Rycerz
Mam pytanie: Czy armia oblężnicza nie atakowana jest dopóki ktoś jej nie pokona, czy też nieatakowana znika po jakimś (po jakim?) czasie?
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Nie znika, ale jeżeli w pobliżu oblężenia są sektory neutralne, to one przy podliczeniu zadają 1 pkt obrażeń armii oblegającej ten sektor. Co ciekawe, sam sektor oblegany jeżeli jest neutralny - obrażeń armii oblegającej nie zadaje.
 

DeletedUser

Guest
>>> " Cała przyjemność po mojej stronie -:) Bryfft "

Nie wątpię :) Kindersztuba ponad wszystko :) Dziękuję :)

Czy nie wydaje się Wam..że ta mapka z Modernizmu ma mniejsze gabaryty od pozostałych mapek z innych epok ? :?
 

soa77

Rycerz
Mam jeszcze jedno pytanie: Czy gildia broniąca dany sektor, może w trakcie oblężenie dodawać wojska do obrony, czy wpierw musi się rozprawić z oblężeniem?
 

DeletedUser

Guest
Mam jeszcze jedno pytanie: Czy gildia broniąca dany sektor, może w trakcie oblężenie dodawać wojska do obrony, czy wpierw musi się rozprawić z oblężeniem?

Może wrzucać jak slot będzie pusty. Czyli jak armia z danego slotu zostanie całkowicie wyczyszczona.
 

DeletedUser3876

Guest
Czy KTOŚ z supportu ..widzi co się dzieje na mapie Modernizmu na Arvahallu ?
Czy będzie jakaś reakcja ?

Gram na Arvahallu (na mapie modernu) i nie widzę tam nic niezgodnego z zasadami. Cwane Gildie dobrze to wykombinowały, nie powiem żebym był z tego powodu zadowolony, nie mniej jednak podziwiam ich "pomysł" ;)
 

DeletedUser

Guest
Gram na Arvahallu (na mapie modernu) i nie widzę tam nic niezgodnego z zasadami. Cwane Gildie dobrze to wykombinowały, nie powiem żebym był z tego powodu zadowolony, nie mniej jednak podziwiam ich "pomysł" ;)

Wyjaśnienie tej sprawy jest kilka lub kilkanaście postów wyżej..wyjaśniłam to sobie z Bryfftem.. :) Wiem że grasz na Arvahalu..byłam w Gildii w której zaczynałeś grę :)
Owszem pomysł wart uwagi..aczkolwiek..byłam zdziwiona sytuacją na mapie Modernizmu jak weszłam do gry..stąd ten mój post i raczej gniewna reakcja..za co przepraszam.. :)
Jak napisano wyżej..wszystko co nie zabronione jest dozwolone..zdaje się że "Wesołek" tak napisał :)
Można polemizować nad tą regułą..ale ponieważ dysputa niczego nie zmieni..to chyba nie warto :):)

Mnie bardziej teraz frapuje temat zmiany bonusu..
Na Przemyśle i Postępowej jest jednakowo..Sztab ma 75 a przyległe sektory maja po 50 procent obrony...natomiast w Moderze jest w Sztabie 75..ale przyległe sektory już mają mniej..i to w każdej Gildii.. :?:?
 

DeletedUser

Guest
Temat różnicy w bonusie w poszczególnych epokach jest oczywisty jak się tylko doczyta ;)
Zasoby punktów wsparcia gildii są dzielone przez współczynnik wsparcia danej prowincji/epoki w której walczy gildia. Im wyższa epoka na mapie GvG tym większy wpółczynnik wsparcia, a co za tym idzie mniej punktów bonusowych dostępnych do rozłożenia na sektory.
 

DeletedUser

Guest
Dalej w niej jestem:) (o ile dobrze skojarzyłaś). Pierwsza i jak do tej pory jedyna w jakiej byłem;)

Widziałem te bonusy... Coś jest na rzeczy;)

To też wiem że pierwsza ale czy jedyna..hmmm jako Gildia "Matka"..to na pewno..natomiast czy parę razy z tej "jedynej"..nie wyszedłeś ? Pytanie retoryczne..bo i tak w sumie ni mnie to ziębi ni grzeje ..taka malutka dygresja tylko :)
..zdaje się jak dobrze pamiętam że "Lider" Ciebie przyjmował..ja poparłam Twoją kandydaturę..stare dzieje.. :)

A w temacie bonusów :

Raena: Dziękować za wklejenie wyjaśnienia..faktycznie widać że nie doczytałam całego tematu :)
 

DeletedUser6771

Guest
hmm rankingi gildii zacięte, nie działają gildia mimo, iż ma 10poziom nie dostaje PR z ratusza a tereny na które wydało się kilkanaście tysięcy towarów można stracić w moment przez lewą gildię która wyda na to dosłownie pare sztuk towarów i uwolni wszystkie tereny. To takie moje małe podsumowanie gvg na tę chwilę a idące w kierunku pytania jaki sens mają te wojny teraz? ;)
edit
właśnie się zmienił lvl na 8...ciekawie :p
edit2
właśnie się cały ranking pkt gildii pozmieniał jakoś pkt ubyło :D
dziwie teraz wyglada jak gildia z wiekszą ilością prestiżu ma mniejszy lvl od tej z mniejszą ilością. Albo to jest zbugowane wszystko, albo ja nie ogarniam specyficznego spsosobu naliczania pkt w tym wszystkim, wymyslonego przez programistów :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry