Wersja 1.180 - komentarze

asdasdsad2

Szlachcic
Szacun Inno, skoro błąd z brakiem migającej koperty był na Becie to po co to naprawić ? :D Liczba aktualizacji musi się zgadzać :D
P.S. U mnie na postawionym 3 dni temu systemie też jest ten błąd :D
 

DeletedUser22917

Guest
Potwierdzam błąd z wiadomościami po aktualizacji. Windows 10, trzy różne przeglądarki, w żadnej nie mruga ikonka gdy przyjdzie nowa wiadomość.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Czy ktoś też ma problem z uruchomieniem opcji "negocjuj" przy eksploatacji złóż lodu lub rudy, czy to coś u mnie lokalnie?
 

Azulena

Baron
Czekałem, czy wraz z aktualizacją wjedzie niezałatany do tej pory błąd z Bety, czyli brak migającej koperty przy nadejściu wiadomości. Wjechał. Inno znowu mnie nie zawiodło :)
To występowało na Becie a oni z tym nic nie zrobili?!
Nie powiem publicznie co o tym myślę, bana bym dostała, proszę użyć wyobraźni... :p
Straciłam na dziś inwestora do Arki przez ten brak "migania" wiadomości, z trudem znalazłam innego, a to ten poziom, gdzie top 1 i 2 zabezpieczone z automatu czyli każdy może wleźć i zablokować. :(
 

hddk

Hrabia
Na Becie zgłoszone było 25 maja, zostało potwierdzone i pchnięte wyżej, ale do dziś nie działa :) Tłumaczenie jest, że niektóre błędy wymagają więcej czasu na naprawę i to jest właśnie taki błąd :) Tylko nawet jak naprawią to w dziennej aktualce na Becie, to na krajowych będzie dopiero w zbiorczej aktualce za 2 tygodnie. Chyba że jakiegoś specjalnego hotfixa zrobią, w co wątpię, bo błąd nie jest krytyczny z punktu widzenia stabilności, bezpieczeństwa, itp.
 

DeletedUser19626

Guest
Widzę, że nie tylko ja mam błąd wyświetlania koperty. Ale co tam aktualizacja była bardzo ważna skoro znowu puścili ją z błędem . Hmm tylko co ta łatka poprawiła ?
 

Azulena

Baron
Na Becie zgłoszone było 25 maja, zostało potwierdzone i pchnięte wyżej, ale do dziś nie działa :) Tłumaczenie jest, że niektóre błędy wymagają więcej czasu na naprawę i to jest właśnie taki błąd :) Tylko nawet jak naprawią to w dziennej aktualce na Becie, to na krajowych będzie dopiero w zbiorczej aktualce za 2 tygodnie. Chyba że jakiegoś specjalnego hotfixa zrobią, w co wątpię, bo błąd nie jest krytyczny z punktu widzenia stabilności, bezpieczeństwa, itp.
Dziękuję za informację, u siebie w Gildii już przekazałam, co i jak, żeby ludzie nie obwiniali na przykład swoich przeglądarek lub czego innego.

DLA MNIE ten błąd był dziś krytyczny - ale cóż, odpowiedzialni za grę sami nie grają i zupełnie "nie czują bluesa". ;<
Dokąd tego nie zrobią, nie odblokuję następnych poziomów Arki - muszę mieć szybki kontakt z moimi inwestorami, bez tego ani rusz. :(
 

Margo Margo

Szlachcic zagrodowy
Wczoraj przychodziły, dzisiaj telefon milczy, jedynie wiadomości o zakończonej produkcji, czy pełnym pasku PR
 

DeletedUser19626

Guest
Kiedy nasz kochany support naprawi błąd koperty ? Czekamy, 1.9 stoi , wymiana towarów też , no chyba że nasi kochani programiści chcą ograniczyć liczbę graczy Foe
 

DeletedUser19626

Guest
Shelian się nie odezwie? puści wiadomość i cicho. weź chłopie odpowiedzialność za to co wprowadzacie
 

DeletedUser14403

Guest
U mnie nie miga ikonka wiadomosci ,widze jak ktos napisze dopiero jak w nią klikne i wejde .Masakra ,oczywiscie teraz bedzie 300 innych poprawek do wprowadzenia a to poprawią za rok ,dno dna i tego dna dno .
 

Sarumana

Zespół FoE
Supporter
Już każdy wie, że jest błąd z tymi wiadomościami. Każdemu może się zdarzyć takie coś, złośliwość rzeczy martwych. Pozwólcie programistom się tym zająć na spokojnie, a jak to ogarną to wypuszczą nową aktualizację za dwa tygodnie lub jakąś pojedynczą łatkę, jak @hddk pisał wyżej.
Musimy sobie z tym jakoś poradzić, a ciągłe narzekanie na to wcale nie przyspieszy procesu naprawy tego.
 

kapcio

Szlachcic zagrodowy
mam kilka przeglądarek - na każdej jest ten sam problem - brak migającej koperty.
A support milczy - zero komentarza do zgłaszanego problemu. Nic tylko pogratulować.
 

hddk

Hrabia
Z przecieków można wnioskować, że szykują się jakieś zmiany w komunikatorze. Być może brak koperty jest wynikiem tych prac, coś zmienili w jednym miejscu, coś zniknęło w innym i np. nie można go na szybko usunąć, tylko po kolejnym etapie prac. Dziś kolejny raz CM-ka zapewniła, że wiedzą i są świadomi wagi problemu. Ale jeśli to wynik prac, a nie typowy błąd, to można było dać krótkie wyjaśnienie w zapowiedzi aktualki.
 

Markiz.

Książę
Wiedzieli o tym błędzie, sądząc po informacjach z Bety, a nie napisali ani słowa. Coś mi śmierdzi partactwem i świadomym wprowadzeniu tego "nieszczęścia", zapewne w celu "wyrobienia limitów" bez względu na koszty :idiot:
 

Enkidu

Rycerz
cóż, brak migania koperty to na szczęście tylko brak migania koperty. Posiadacze pewnego legalnego narzędzia, o którym wątki są tu zamykane (tak, tego) mogą sobie otworzyć okno "Wiadomości" i nie musieć klikać co chwila.
Swoją drogą to jest wyjątkowo profesjonalne podejście, jak mam regresję w kodzie to nie ma mowy, żebym wdrożył to na produkcję. Ale w Inno widać "inno" polityka.
 

DeletedUser19626

Guest
Jak widać, żadnego odzewu o supporterów, tylko bany na graczy możecie nakładać a jak błąd istotny w grze to chowacie w głowy w piasek, ani widu ani słychu, na co wy tu potrzebni jaki i tak nic nie możecie

Shelian weź ty się nie kompromituj, jeśli masz taką łatkę ogłaszać. Na twoim miejscu spaliłbym się ze wstydu. Ale po waszych wtopach wy już dawno bym odpuścił. weźcie się za inną robotę, serio utrudniacie nam normalnym graczom przyjemność z gry
 

DeletedUser22277

Guest
Shelian weź ty się nie kompromituj, jeśli masz taką łatkę ogłaszać. Na twoim miejscu spaliłbym się ze wstydu. Ale po waszych wtopach wy już dawno bym odpuścił. weźcie się za inną robotę, serio utrudniacie nam normalnym graczom przyjemność z gry

Melisy się napij chodzący ideale, albo zmień grę na szachy lub bierki to mniej stresu będzie.

Moja ikonka z kopertą działa prawidłowo 8>
 

hddk

Hrabia
@lordwader1 , daruj sobie, community manager to nie programista, lecz opiekun społeczności. Ogłasza to, co w oficjalnych komunikatach podaje firma, organizuje zarządzone odgórnie konkursy, itp. i tyle. W drugą stronę przekazuje opinie graczy. Podobnie support. Nie strzelaj do posłańca, że przyniósł złe wieści :p Błąd jest znany, zgłoszony, masz żal, to dzwoń do siedziby Inno.
 

DeletedUser19626

Guest
Błąd był zgłoszony na becie ale i tak wprowadzili, ale widać że klakierzy działają w firmie ;) , a supp dalej milczy.
 
Do góry