Wersja 1.154 - komentarze

DeletedUser20713

Guest
On (argument) nie jest do obrony, tylko jest śmieszny - Zyleta1991 napisał że nie było żadnego błędu, tylko wprowadzone zmiany zostały wprowadzone ze względu na reakcje i zachowania graczy (czyli większość w nosie miała robienie tego).
Częścią z tych reakcji właśnie było żeby zlikwidować farmienie pr'ów, dlatego było to rozwiązane tak późno, bo to przede wszystkim gracze tego chcieli, to gracze zauważyli i zgłosili ten błąd nie sami twórcy.
 

DeletedUser20164

Guest
No to popłynąłeś. ;)
Po pierwsze, minęło za mało czasu od wprowadzenia zmian, żeby można było określić czy cokolwiek zmieniło się w kwestii szans na poczwórną produkcję.
Po drugie, na tym polega losowość, że raz bonus trafi się na początku osady, a raz pod koniec, kiedy już nie jest potrzebny. I tak było przez całe ostatnie 5 miesięcy. Kto spodziewa się, że bonus trafi się zawsze wtedy, kiedy jest mu potrzebny, jest zwyczajnie naiwny.
Po trzecie, losowość polega też na tym, że zdarzają się nietypowe układy. Jak rzucasz uczciwie uczciwą monetą, to nie będzie wypadać na zmianę orzeł i reszka, ale co jakiś czas będą zdarzać się serie po kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt samych orłów albo samych reszek, jeśli będziesz rzucać dostatecznie długo. ;)

Rozumiem co to jest losowość i prawdopodobieństwo uzyskania określonego wyniku w zdarzeniach losowych. Zgadzam się również z tym, że czasu upłynęło zbyt mało, aby jednoznacznie wyrokować o tym, czy są zmiany czy też nie. Jednakowoż skok jakościowy jest porażający i tak jak napisałem, jeśli to nie jest zwykły przypadek, to nie będzie to zabawne. Od 1 na 60 do 4 na 4 to może dać do myślenia. Pożyjemy zobaczymy.
Nikt nie spodziewa się, że bonusy będą trafiały się tylko wtedy, gdy tego oczekuję, ale zupełny ich brak w pierwszych 2÷3 dniach przesądza praktyczne o wyniku całej budowy osady. Jako gracza nie interesują mnie wywody, że wszystko jest poprawnie zrobione i działa jak należy w perspektywie np. roku lub jeszcze lepiej dwóch lat. Mnie interesuje, aby zapewnienie, że mam 25% szans na bonus było zrealizowane w obrębie jednej budowy Osady. Nikt nie kazał Twórcom gry podawać prawdopodobieństwa na takim poziomie - mogli napisać jako max np. 10%, ale wówczas byłaby inna ocena tego co jest opłacalne.
A że to tak nie działa, to stąd są ciągłe pretensje o oszukiwanie graczy na tzw. losowości. Mało skomplikowany gracz, taki jak ja, uważa, że bez względu na prawo wielkich liczb i inne mądre prawidła matematyczne, jak ma obiecane 25% szansy to oczekuje, że w ciągu jednej budowy będzie miał 1/4 bonusów w stosunku do produkcji towarów. Kiedy one wystąpią i na jakich towarach to jest sprawa losowa.
 

DeletedUser20164

Guest
Częścią z tych reakcji właśnie było żeby zlikwidować farmienie pr'ów, dlatego było to rozwiązane tak późno, bo to przede wszystkim gracze tego chcieli, to gracze zauważyli i zgłosili ten błąd nie sami twórcy.

Blucian, chcesz powiedzieć, że to gracze są tacy opóźnieni w rozwoju, że dopiero po prawie półrocznej grze zauważyli, że coś tu nie gra i łaskawie zgłosili swoje podejrzenia do supportu? Proszę o zmiłowanie ludeczkowie...
 

DeletedUser20713

Guest
Zupełnie nie, nie i jeszcze raz nie, wyciągnąłeś bardzo dziwne wnioski z mojej wypowiedzi.
Miałem na myśli to, że proces od zauważenia tego faktu i pojawienia się pomysłu na forum do zaakceptowania go przez twórców oraz wprowadzenia do gry bywa czasochłonny.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Częścią z tych reakcji właśnie było żeby zlikwidować farmienie pr'ów, dlatego było to rozwiązane tak późno, bo to przede wszystkim gracze tego chcieli, to gracze zauważyli i zgłosili ten błąd nie sami twórcy.
Nie jest to prawda, już na etapie serwera testowego zostało to zauważone, i wprowadzono 24 godzinny okres oczekiwania po porzuceniu osady.
Co jest więcej warte:
20 PR czy 25 towaru powiedzmy z epoki w której towar jest najdroższy?
 

DeletedUser20164

Guest
[QUOTE="kasia2389, post: 203076, member: 13095"
Co jest więcej warte:
20 PR czy 25 towaru powiedzmy z epoki w której towar jest najdroższy?[/QUOTE]

Dobre pytanie, ale mam równie dobre:
Co jest więcej warte:
20PR na początku rozwoju gry czy też 25 towaru z epoki wczesne średniowiecze (żeby już nie mieszać epoki żelaza do tego).
Na oba te pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi i dlatego oba są bardzo dobre. Trudniej z odpowiedziami...
 

DeletedUser20205

Guest
Mało skomplikowany gracz, taki jak ja, uważa, że bez względu na prawo wielkich liczb i inne mądre prawidła matematyczne, jak ma obiecane 25% szansy to oczekuje, że w ciągu jednej budowy będzie miał 1/4 bonusów w stosunku do produkcji towarów. Kiedy one wystąpią i na jakich towarach to jest sprawa losowa.
I w tym sęk, bo w ciągu pojedynczej budowy osady nie mamy do czynienia z wielkimi liczbami.
Cóż, jeśli przeciętny gracz nie ogarnia procentów, losowości i szans to jego problem.

A to, że nagle przestałeś mieścić się w pierwszym limicie czasu raczej zrzuciłbym na zmianę ostatniego zadania, a nie na manipulację przy szansach na poczwórną produkcję.

Jeśli natomiast uważasz, że masz szansę tylko wtedy, kiedy uzyskasz bonus na samym początku, to mam dla Ciebie podpowiedź - porzucaj osadę, kiedy bonusu nie otrzymasz i zaczynaj od nowa.

Miałem na myśli to, że proces od zauważenia tego faktu i pojawienia się pomysłu na forum do zaakceptowania go przez twórców oraz wprowadzenia do gry bywa czasochłonny.
Nawet jeśli to prawda, to jest to wina twórców gry, że takie decyzje zajmują im tyle czasu.
Normalnie to powinno zająć maksymalnie kilka tygodni, wtedy nikt by się nie buntował o to, że pozostali zgarnęli 100 czy 200 PR więcej.
Poza tym można takie zmiany zapowiadać wcześniej, żeby gracze mogli zmienić swoją strategię. Uprzedzanie o zmianie na 2-3 dni przed jej wprowadzeniem to już stawianie przed faktem dokonanym.

Dobre pytanie, ale mam równie dobre:
Co jest więcej warte:
20PR na początku rozwoju gry czy też 25 towaru z epoki wczesne średniowiecze (żeby już nie mieszać epoki żelaza do tego).
Na oba te pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi i dlatego oba są bardzo dobre. Trudniej z odpowiedziami...
W obu przypadkach 20 PR jest lepsze. Obecnie nawet towary z Marsa nie chodzą po 80 PR za 100 sztuk towaru.
 

ZjemCię

Wójt
Zupełnie nie, nie i jeszcze raz nie, wyciągnąłeś bardzo dziwne wnioski z mojej wypowiedzi.
Miałem na myśli to, że proces od zauważenia tego faktu i pojawienia się pomysłu na forum do zaakceptowania go przez twórców oraz wprowadzenia do gry bywa czasochłonny.
Jak już napisał @kasia2389 nie jest prawda co piszesz. Zmiany były wprowadzone błyskawicznie jeszcze na serwerze testowym gdy zauważyli że gracze bardziej wolą "farmienie 25 pr" niż robienie wioski - i ograniczeniem tego była właśnie decyzja o 24h przerwy po porzuceniu wioski.
Jak napisałem wcześniej ja - dalsza dyskusja nie ma z Tobą sensu, bo to co piszesz nie ma żadnego potwierdzenia w stanie faktycznym, a jest oparte na niepotwierdzonych informacjach i "widzimisię". Tak z 9ma fragmentami a nie 6ma za ukończenie w w najlepszym czasie, tak jak i z tym że błędu nie było - co napisał Suport, tak jak i z tym co piszesz wyżej. Może po prostu przestań bronić suportu - może zauważyłeś że suport sam się wycofał już z dyskusji? Jak myślisz dlaczego?
Popełnili ogromnego babola z rozwiązaniem tej sytuacji i w nosie mają resztę.
To samo tyczy się - kastrowania Virgo. Skoro wiedzieli że będą wprowadzać zmiany w tej perle jeszcze przed wprowadzeniem jej na oficjalne serwery to czemu nie podali tego do informacji? Za komunikat w stylu " Sorki słuchajcie planujemy w bliżej nieokreślonym terminie zmienić funkcjonalność wprowadzanego elementu gry, więc przed skorzystaniem z tego zastanówcie się czy będziecie chcieć z niego korzystać w zmienionej formie" płaci się jakiś podatek? To kosztuje?
Nie, po prostu leją na graczy i tyle. Nie koniecznie polski suport, bo akurat po nich to wielkiej władzy sprawczej bym się nie spodziewał, ale twórcy gry i osoby odpowiedzialne za marketing i kontakt z klientem już tak.
 

DeletedUser20713

Guest
Wycofali się, no bo właśnie jak widać dyskusja nie ma sensu, no bo jak tu walczyć z waszym "widzimisię" i argumentami typu "bo należy mi się", jak widać na pewno nie za pomocą logicznego myślenia i jako tako sensownymi argumentami.
Ponadto, nawet jeżeli zostało to zauważone wcześniej nie zmienia to nadal faktu, że zostało to zmienione na życzenie graczy, a to to jest najważniejszym elementem mojej wypowiedzi, a nie to czy zostało zauważone.
 

ZjemCię

Wójt
Wycofali się, no bo właśnie jak widać dyskusja nie ma sensu, no bo jak tu walczyć z waszym "widzimisię" i argumentami typu "bo należy mi się",
I znów ich tłumaczysz ....
za pomocą logicznego myślenia i jako tako sensownymi argumentami.
To co podkreśliłem to jest cudo :D majstersztyk :D
nie zmienia to nadal faktu, że zostało to zmienione na życzenie graczy
Przepraszam - że co? Faktu że zostało to zmienione na życzenie graczy? Czy Ty jesteś poważny? :D A możesz mi pokazać gdzie się taki "koncert życzeń" odbył? albo gdzie jest napisane chociażby, gdzie jest jedna mała wzmianka, w słowach suportu że ta zmiana została zastosowana życzeniami graczy?
Ja Ci mogę natomiast pokazać oficjalne stanowisko i odpowiedź suportu że zmiana została podyktowana OPINIAMI I ZACHOWANIAMI graczy względem Osad kulturowych (czytaj niewielka ilość osób robi całość, a reszta rżnie po 25pr i kończy). Bo nagrody były g..... i nie warte zachodu.
"Koncert życzeń" sobie wymyślił :D hahaha To jak tak wszystko wiesz, to powiedz jeszcze kiedy wprowadzą te ulepszenia od graczy które zbierają w sekcji "pomysły" masę pozytywnych opinii zarówno na naszym forum, na forum BETY (gdzie zbierają jeszcze więcej pozytywnych opinii niż tutaj) jak i w innych wersjach językowych.
"Życzenie graczy" :D normalnie skisłem :xD
 

DeletedUser20713

Guest
Opiniami i zachowaniem graczy = na życzenie graczy
i jasne, że wiem kiedy, wprowadzą je dokładnie wtedy, kiedy im się zachce i uznają to za stosowne.
 

shelian

Zespół FoE
Community Manager
Niektórzy mają wybitną zdolność odpowiadania na pytania, które nie zostały zadane oraz nieodpowiadania na pytania zadane.

Czy ja coś pisałem o tym, że gra ładowała się za długo?
Pytałem o niezapowiedzianą aktualizację. Tak się składa, że w czwartek chwilowo do gry nie można było się zalogować (przez kilka minut), a na głównej stronie wyskakiwał czerwony komunikat "trwa aktualizacja". Dlatego pytam co to za aktualizacja, która nie była wzmiankowana.

Wybacz, moje przeoczenie. Odpowiedziałem na pytanie Finkadela pod Twoim postem.
Jeśli chodzi o aktualizację: https://forum.pl.forgeofempires.com/index.php?threads/foe-soccer-cup-2019.16955/#post-202981
 

DeletedUser22015

Guest
odbieram nagrode i mnie loga z gry co jest grane ?

teraz dziala jak mi dodatkowa tura z tawerny mineła :D

dalej cos nie dziala :D to niezla gierka
 

Załączniki

  • aaaaaaaaaaaaaaa.jpg
    aaaaaaaaaaaaaaa.jpg
    119,5 KB · Wyświetlenia: 29
Ostatnio edytowane przez moderatora:
To w takim razie w jakim celu było wprowadzać nowa perle Projekt Vigo skoro nie można go użyć przeciwko sąsiadom. Zwężenie pola jego stosowania do nie wiem gvg czy wypraw gildyjnych jest bez sensu.
 
Do góry