Udostępnianie odpowiedzi supportu.

Calvin Archer

Szlachcic zagrodowy
Dzień dobry Drodzy Gracze,
Czy udostępnianie publiczne odpowiedzi supportu na jakiś temat/problem jest zgodne z regulaminem? (w formie screenów z rozmową z supporterem)
Z góry dziękuję za odpowiedź :)
 

BraveFrank

Baronet
Nie wiem, w końcu treść supportu można udostępnić wszystkim, ale można przecież skopiować i wkleić treść zgłoszenia
 

Borisel

Hrabia
Z tego co wiem - tutaj na forum nie bardzo można udostępniać odpowiedzi/rozmów z supporterami :

7. Forum nie służy do dyskusji o blokadach czy też ostrzeżeniach otrzymanych w grze albo na samym forum. InnoGames prowadzi w tej kwestii zamkniętą politykę. Także skargi, odwołania, podejrzenia i komentarze związane ze sposobem wykonywania swoich zadań przez obsługę gry lub forum powinny być zgłaszane poprzez support, gdzie zostaną skierowane do odpowiednich osób nadzorujących pracę zespołu.

Z tematu Zasady Forum . Co innego własne forum
 

MaksioMan

Szlachcic zagrodowy
Z tego co wiem słownik języka polskiego rozróżnia zwykle "przekazywanie treści" w jakiejkolwiek formie od dyskutowania o niej.

Dodatkowo odpowiedź supportu w kwestii nie odnoszącej się do "blokad czy też ostrzeżeń" nie wyczerpuje literalnie wymienionych w pkt 7 regulaminu ograniczeń.

Także wklejenie odpowiedzi suportu nie stanowi naruszenia pkt. 7 regulaminu o ile się nie komentuje blokad lub ostrzeżeń.
 

olka27

Szlachcic zagrodowy
Z tego co wiem - tutaj na forum nie bardzo można udostępniać odpowiedzi/rozmów z supporterami :

7. Forum nie służy do dyskusji o blokadach czy też ostrzeżeniach otrzymanych w grze albo na samym forum. InnoGames prowadzi w tej kwestii zamkniętą politykę. Także skargi, odwołania, podejrzenia i komentarze związane ze sposobem wykonywania swoich zadań przez obsługę gry lub forum powinny być zgłaszane poprzez support, gdzie zostaną skierowane do odpowiednich osób nadzorujących pracę zespołu.

Z tematu Zasady Forum . Co innego własne forum
zgadzam się z tym że ma swoją politykę dotyczacą blokad i publikowania odpowiedzi -wszystko co nie jest wygodne jest blokowane -miałam inne konto i zablokowano mi co prawda przez moją głupotę . Niechcacy usunęłam konto, napisałam do suportu i próbowałam odwrócić likwidację ale nie raczono nawet odpisać.Do czego zmierzam-na allegro są dziś 2 konta tak wypasione jak moje było na sprzedaż-co za problem zmienić nazwę i sprzedać jako własne?Chociaż nawiasem mówiąc nie wolno sprzedawać
 

koordi

Wójt
Odkopałaś temat z 2021 ;)
BTW. Nie kumam zakazu sprzedaży kont w grach. Moim zdaniem to napędza rynek i zainteresowanie grą. Jak unikalne przedmioty w diablo czy WoW
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Odkopałaś temat z 2021 ;)
BTW. Nie kumam zakazu sprzedaży kont w grach. Moim zdaniem to napędza rynek i zainteresowanie grą. Jak unikalne przedmioty w diablo czy WoW
to jest problem na wielu płaszczyznach,
minimalny problem - mniej istotny dla twórców - podatki xd bo to jest jakis przychód gracza, który generuje swoją pracą.

Trochę bardziej skomplikowana będzie kwestia własności i praw. Bo konto nie jest Twoje.

plus no zaburza to balans gry, jak zółtodzioby pakują się na endgamowe konta xd
 

koordi

Wójt
podatki nie są problemem, w PIT wpisujesz w rubryce inny dochód kwotę, którą zarobiłeś z allegro i tyle :)
żółtodzioba zweryfikujesz w ciągu 1 gpc, może 2 ;)

ja to widzę tak, że jeżeli ktoś jest gotów wydać kilka stów lub kilka tysiaków na konto przez allegro to jest potencjalnym chętnym do wydawania kasy potem już normalnie w grze

no i wątpię czy ktoś totalnie zielony kupiłby takie konto, raczej nie w Polsce ;) szejkowie za granicą to już prędzej

czy to by spowodowało jakiś odpływ kasy dla twórców? i tak i nie
choć myślę, że po prostu nagle pojawiłoby się sporo osób, które zaczęłyby jakieś szybie starty robić jak w tibii :) i potem na allegro i olxy

ot temat do fantazjowania i teoretyzowania
 

Marik

Książę
Za handel jest perm,
Tsaa i na allegro nie ma kont wystawionych...
Widząc odpowiedzi z supa na przestrzeni kilku lat, jestem wręcz pewnien niż nie mają narzędzi do blokowania handlu kontami

Ps. Dziwna logika, bo skoro ktoś wyda nie mało na konto to pewnie nie mało wyda na grę z tego konta. Jaki sens jest to banować?
 

Hans Voralberg

Wicehrabia
Tsaa i na allegro nie ma kont wystawionych...
Widząc odpowiedzi z supa na przestrzeni kilku lat, jestem wręcz pewnien niż nie mają narzędzi do blokowania handlu kontami

Ps. Dziwna logika, bo skoro ktoś wyda nie mało na konto to pewnie nie mało wyda na grę z tego konta. Jaki sens jest to banować?
Może liczą "straty", tak jak wytwórnie filmowe. Mnożyli ilość pobranych filmów w sieci razy cenę biletu do kina lub np. płyty dvd, i tak ustalali swoje straty. Oczywiście jest to uproszczony schemat, ale pamiętam wypowiedź jednego z dyrektorów od marketingu z wytwórni filmowej, który stwierdził, że "za każdym pobranym filmem z sieci (nielegalnie) stoi potencjalny klient, który mógłby nabyć go w sklepie...".
Trzeba być jednak sprawiedliwym. IG nie jest prekursorem w tej dziedzinie i nie tylko ono stosuje takie zasady, a my musimy pamiętać, że konto NIE JEST NASZA WŁASNOŚCIĄ, czy nam się to podoba, czy nie ;)
 

DonBeker

Baron
Tsaa i na allegro nie ma kont wystawionych...
Widząc odpowiedzi z supa na przestrzeni kilku lat, jestem wręcz pewnien niż nie mają narzędzi do blokowania handlu kontami
Kiedyś, lata temu w innym supporcie, dało się blokować takie konta. Nie tylko w grze, ale i na portalach typu allegro. Takie aukcje były zgłaszane i usuwane...a wcześniej były prowokacje robione i pisanie do wystawiających o szczegóły w celu weryfikacji konta przed "kupnem".

A potem był płacz...
 

Don Flamingo

Baronet
Za handel jest perm,
i dlatego takie leag**e of lege**s zawsze będzie wielkim ogierem, hegemonem wśród gier online, gdzie rocznie sprzedawanych/kupowanych jest tysiące wypasionych kont, a FoE zawsze będzie takim raczkującym małym źrebakiem, ba, kucykiem, ktory nie może dorosnąć do wolnego rynku i rozwinąć skrzydeł przez restrykcyjnych właścicieli gry ;)

ps. ostatnio na arvahall bana wyłapał jeden kolega z gildii, bo bez namysłu napisał na chacie globalnym 2 zakazane właśnie słowa 'sprzedam konto' :D
mówicie, że nie jest wlascicielem konta. W porządku. Czy zatem fakt, że wpakował w konto 30 tys złotych (jak sam twierdzi) nie czyni go przynajmniej współwłaścicielem takiego konta? Nie powinien mieć prawa decydować o tym, co chce zrobić ze swoim wolnym czasem straconym na grę i prywatnymi pięniędzmi zainwestowanymi w konto?
W jaki sposób zaszkodziłby Inno, odsprzedając swoj czas wolny i odzyskując ułamek zainwestowanej kwoty?
I uwaga: niewygodne pytanie. Czy takie działanie Inno nie powinno kwalifikować się pod jakieś artykuły prawne? Jestem ciekaw waszych opinii ;) Bo chłop wpakował na prawdę dużą kwotę w grę. 30k to przecież nie są jakieś drobniaki.
Sam nieraz kupię jakąś złotą skrzyneczkę, ale takie surowe decyzje szefów gry nie są dobrą reklamą i nie zachęcają do inwestowania w grę, jeśli lekką ręką może nam to zostać odebrane przez 2 słowa na globalu (perm ban)
 
Ostatnia edycja:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
ps. ostatnio na arvahall bana wyłapał jeden kolega z gildii, bo bez namysłu napisał na chacie globalnym 2 zakazane właśnie słowa 'sprzedam konto' :D
mówicie, że nie jest wlascicielem konta. W porządku. Czy zatem fakt, że wpakował w konto 30 tys złotych (jak sam twierdzi) nie czyni go przynajmniej współwłaścicielem takiego konta? Nie powinien mieć prawa decydować o tym, co chce zrobić ze swoim wolnym czasem straconym na grę i prywatnymi pięniędzmi zainwestowanymi w konto?
nie.
Czy jako najemca wpakujesz 100k w ulepszenie mieszkania to stajesz się współwłaścicielem? xD Jasne, że tam jest kwestia rozliczeń więc to troche naciągany przykład, ale w tym wypadku - czytaj to co napisałem niżej, gra nie jest rzeczą, a usługą. jak np. strzyżenie włosów.
I uwaga: niewygodne pytanie. Czy takie działanie Inno nie powinno kwalifikować się pod jakieś artykuły prawne? Jestem ciekaw waszych opinii ;) Bo chłop wpakował na prawdę dużą kwotę w grę. 30k to przecież nie są jakieś drobniaki.
nie.
Akceptujesz regulamin i zasady dołączając do gry.
Gra nie jest rzeczą. Jest usługą. Wszelkie aktualnie gry kupowane nie na CD to są usługi - jest to istotny problem bo twócy mogą ot tak odciąc graczy.

Aktualnie jest to medialny problem w the crew i ciekawe jak tam się sprawa potoczy bo więcej ludzi zauważyło problem.

Jeszcze kilka lat i zapewne pojawią się pewne ograniczenia w tym zakresie (albo i nie). np., czasowe, że gra ma działać X lat.

Co do banów. regulamin akceptujesz, wiesz jakie są zasady. Łamiesz regulamin usługi - zabierają Ci ją. Trzymając się fryzjera. Teoretycznie jakbyś zaczął łamać zasadę, np. palić wewnątrz to Cie mogą wywalić w trakcie i już nie wpuścić, nawet zatrzymać hajs jak sie zapłaciło z góry.
 

koordi

Wójt
Z tym hajsem to nie do końca tak jest jak piszesz. Jeżeli rezygnujesz z wykonania usługi to zwracasz pieniądze lub ich część.

To, że klient coś narozrabia nie znaczy, że zawsze możesz przygarnąć jego pieniądze. To bardziej rozbudowana kwestia i nie da się tego tak łatwo spłaszczyć.
 

Marik

Książę
Co do banów. regulamin akceptujesz, wiesz jakie są zasady. Łamiesz regulamin usługi - zabierają Ci ją. Trzymając się fryzjera. Teoretycznie jakbyś zaczął łamać zasadę, np. palić wewnątrz to Cie mogą wywalić w trakcie i już nie wpuścić, nawet zatrzymać hajs jak sie zapłaciło z góry.
Piękny przykład z fryzjerem. Sęk w tym że czekając w kolejce jedni palą, a inni są za palenie wywalani. Natomiast warto też wziąźć pod uwagę, to że wywalenie z tego powodu stałego klienta, który zostawił kupe hajsu, jest skrajnie nieodpowiedzialne.

Zamiast dalej czerpać zyski z konta sprzedanemu innej osobie Ig tylko i wyłącznie traci. A dając ,,głupie,, bany stanowczo odpychają takiego gracza oraz jego znajomych także od innych produkcji
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
to że wywalenie z tego powodu stałego klienta, który zostawił kupe hajsu, jest skrajnie nieodpowiedzialne.
czy ja wiem. Decyzja biznesowa. Nie ma równych i równiejszych.
to tak jak w gildii problem. Czy jak stary gracz odwala maniane albo nie zrobi minimum to ma wyleciec od razu czy za "jego wkład i historię" ma taryfę ulgową.

Oba rozwiązania są nie fair zależy kto patrzy.
Sęk w tym że czekając w kolejce jedni palą, a inni są za palenie wywalani
no to jest problem dziurawego systemu i wybiórczej kontroli. W większosci jest to brak ludzi. Ja jakbym był w supku sprawdzałabym ogłoszenia na Allegro i szukał miast w grze, które jest wystawione i je banował.
Ale do tego trzeba mieć chęci i czas, i poczucie misji xd a jak to jest wolontariat to tylko taki idealista jak ja by to robił.
 

DonBeker

Baron
i dlatego takie leag**e of lege**s zawsze będzie wielkim ogierem, hegemonem wśród gier online, gdzie rocznie sprzedawanych/kupowanych jest tysiące wypasionych kont, a FoE zawsze będzie takim raczkującym małym źrebakiem, ba, kucykiem, ktory nie może dorosnąć do wolnego rynku i rozwinąć skrzydeł przez restrykcyjnych właścicieli gry ;)
Szkoda tylko, że nie zwróciłeś uwagi na jeden fakt...handel kontami LoL'a jest tak samo nielegalny jak kontami FoE, czy innych gier :)
 
Do góry