[Handel] Uczciwy handel - przelicznik

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5506
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba Ci sie propozycja?


  • W sumie głosujących
    42

DeletedUser3220

Guest
Tak tylko od siebie powiem.
Nie sądzę, by narzucanie komukolwiek przeliczników było sensowne, ponieważ Gracze często umawiają się na dziwne ilości i nikt im tego nie może zabronić :)
W sklepach też nie masz nigdy jednej ceny. Wolny rynek :)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Tak tylko od siebie powiem.
Nie sądzę, by narzucanie komukolwiek przeliczników było sensowne, ponieważ Gracze często umawiają się na dziwne ilości i nikt im tego nie może zabronić :)
W sklepach też nie masz nigdy jednej ceny. Wolny rynek :)

Ale to jest OPCJONALNE ;)

Dobra znikam ;)
 

DeletedUser625

Guest
Proponuję wam przeczytać dokładnie co napisał w pierwszym poście. Nie denerwujcie go już trolle :p
 

DeletedUser5506

Guest
Tak tylko od siebie powiem.
Nie sądzę, by narzucanie komukolwiek przeliczników było sensowne, ponieważ Gracze często umawiają się na dziwne ilości i nikt im tego nie może zabronić :)
W sklepach też nie masz nigdy jednej ceny. Wolny rynek :)

No i narzucanie po raz setny.... Z racji ze jestes z supportu bede grzeczny i wyjasnie to juz na prawde tak jasno jak sie da :)


Chodzi mi o to ze ktos kto handluje miedzy epokami bedzie mogl kliknac magiczny guzik ktory sam mu przeliczy dany towar wedle uczciwych kosztow produkcji (koszt produkcji = Monety+zaopatrzenie+(towar)), wtedy gracz ten klika opcje akceptuj i wystawia ofke. Ale jesli chce wystawic wedle swojego widzi mi sie, wystawia tak jak chce i nikt mu tego nie zabrania.
Powtarzam, wciaz bedzie istniala opcja wystawiania dowolnego przelicznika. Nie bedzie nic narzucone, nie bedzie zadnego zakazu lub nakazu. Moze tez to byc przydatne w gildiach gdzie uczciwy handel jest wymagany...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3220

Guest
Mordka, dziękuję za wyjaśnienie mi czegoś, co rozumiem. Czuję się zobowiązana.
Po prostu nie rozumiem potrzeby takiego przycisku, podczas gdy każdy i tak handluje na własną odpowiedzialność i we własnych przelicznikach :)
 

DeletedUser5506

Guest
Mordka, dziękuję za wyjaśnienie mi czegoś, co rozumiem. Czuję się zobowiązana.
Po prostu nie rozumiem potrzeby takiego przycisku, podczas gdy każdy i tak handluje na własną odpowiedzialność i we własnych przelicznikach :)

Okej, moze i potrzeby nie ma, ale jednak nie kazdy handluje we wlasnych przelicznikach bo wiele osob handluje wlasnie w przelicznikach podanych przez Guanabana, nie mowie ze wszyscy, ale wiele, ludzie nie maja problemu gdy wystawiam inna oferte niz 2:1 bo tlumacze ze koszty produkcji w pozniejszych epokach sie zmieniaja innaczej, kazdy to przyjmuje do wiadomosci i sie zgadza na moje warunki. Teraz te osoby w gildi ktore sa w wyzszych epokach handluja zgodnie z tym przelicznikiem. Udogodnieniem dla nich moglaby byc taka opcja, nie uwazam tej funkcji jako niezbednej ale po prostu jest czyms co moze sie przydac jednym a drugim nie zaszkodzi ;)
 

MadameCommando

Zespół FoE
Supporter
Ależ nerwowy jesteś ;) Oczywiście, że to w pewien sposób ogranicza handel, nawet jeśli można wybrać opcję użycia przelicznika. Sugerujesz w ten sposób jak "powinno" się handlować, co prowadzi do tego, że jednak ogranicza się wolny rynek ;) Nie widzę potrzeby komplikowania zakupów na targowisku, a na ustalenie "właściwego" przelicznika składa się więcej czynników niż tylko koszty produkcji.
 

DeletedUser5506

Guest
Czy sugerujesz ze napis "Sugerowana cena detaliczna" na napoju 2.5L Pepsi, ogranicza wolnosc rynku? :p

Wspominalem juz ze nie ma co sie rozwodzic nad tym co wplywa na koszt produkcji a co nie. Dla mnie jak i dla wiekszosci jest to to co nam ubywa z kazda produkcja, a nie droga postawiona czy stracone miejsce... ;/
 

MadameCommando

Zespół FoE
Supporter
Ogranicza tę wolność sklepowi, któremu zasugerowano pewną cenę i zapewne zmniejszy się ilość kupujących, gdyby sklep ustalił zbyt wysoką marżę :p

A co do rozwodzenia się... dla przykładu, nadal mam kilka fabryk tranu, który zużywam tylko do zdobywania surowców potrzebnych do GvG. Wystawiam np 50 tranu za 100 wapienia, cegły, czy mosiądzu, więc teoretycznie na tym tracę. Ale w praktyce moje oferty znikają z targu błyskawicznie, więc nie marnuję punktów rozwoju, których musiałabym wydać bardzo dużo chcąc codziennie zdobywać setki surowców. Oszczędzam więc :D i w ten sposób można dywagować i dywagować... ale stanowiska nie zmienię :)
 

DeletedUser5506

Guest
Opowiem na wlasnym przykladzie. Przyjechalem kiedys sobie na stacje benzynowa po moj ulubiony wczesniej wspomniany napoj, trzymam w rece 5 zl i klade na lade Pepsi, gosciu za lada mi mowi ze 6 zl a ja pokazuje mu cena na butelce, on mi mowi ze to sugerowana i moga z nia robic co chca. Ja ze juz przyjechalem nie bede jechac gdzie indziej i targowac sie o zlotowke wiec biore ten napoj i spadam. I tak bedzie w grze, kazdy w kazdej chwili moze zobaczyc przelicznik wiec jak pojawi sie opcja z przelicznikiem dostepnym w grze a nie na forum, byloby super.


Jest to dosc zawila filozofia, wiem o co Ci chodzi ale nie moge sie zgodzic... W koszt produkcji czegos, rzadko wlicza sie koszty pracownikow, swiatla, amortyzacji sprzetu, podatku od gruntu i kosztow transportu. Dlatego uwazam takie wyliczenia jako chybione.
 

DeletedUser5506

Guest
Hmm, temat cos ucichl a ilosc glosow oddanych w ankiecie nie powala, ktos moze jeszcze sie wypowie? :)
 

DeletedUser13596

Guest
Zagłosowałem, że jest mi to obojętne. Jeżeli ludzie FOE będą się zajmować takimi "dodateczkami" to nigdy nie wprowadzą tych naprawdę oczekiwanych zmian. Nie mam nic przeciwko propozycji, chociaż osobiście posiadam umięjętność korzystania z kalkulatora windowsowego (polecam!). Tylko to naprawdę wygodnictwo, a nie realna potrzeba, by takie coś powstało.
 

DeletedUser5506

Guest
Prawda jest taka ze wszystko zrobia w odpowiednim czasie i wtedy gdy beda chcieli. To nie my mamy im planowac grafik, my tylko oceniamy propozycje i to czy zaszkodzi czy pomoze, nie przejmujac sie czasem jaki ona pochlonie programistom.
Aczkolwiek szanuje Twoj glos i jestem wdzieczny za opinie :)
 

DeletedUser625

Guest
Zagłosowałem, że jest mi to obojętne. Jeżeli ludzie FOE będą się zajmować takimi "dodateczkami" to nigdy nie wprowadzą tych naprawdę oczekiwanych zmian.

I tak zajmują się bzdetami typu animowany pasek ładowania albo ramka złota przy Twoim portrecie. :)
 

DeletedUser5506

Guest
I tak zajmują się bzdetami typu animowany pasek ładowania albo ramka złota przy Twoim portrecie. :)

No wlasnie, ale innym sie nie da przegadac ze taka zmiana przynajmniej bedzie miala jakis sens w porownaniu z tymi ktore robia bez naszych propozycji


Powtorze sie - zbedny bajer.


Jest wiele zbednych bajerow na ktorych NIKT nie korzysta w grze, to jest bajer na ktorym jakas czesc spolecznosci FoE skorzysta. Powtarzam i ja: Nie zepsuje gry, nie sprawi ze bedzie mulic, nikomu nie narzuci cen do handlu, programistom nie zajmie duzo czasu, nie bedzie to tez dla nich za trudne, nie wplynie na globalne ocieplenie...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

HuanMing

Książę
Mordka, przeciez nie napisalam, ze "Nie, nigdy w zyciu! Nie wprowadzajcie pod zadnym pozorem!", po prostu uwazam, ze jest to niepotrzebne.
 

DeletedUser

Guest
Przelicznik by się przydał,niektórzy gracze są na tyle nieuczciwi że trzeba wystawić 200 bazaltu za 100 kamienia!
Dlatego jestem na tak!
 

DeletedUser5506

Guest
Kto Tobie każe takie coś wymieniać? Pytanie retoryczne.

A jak Tobie przykladowo cos nieprawidlowo dziala powiedzmy komputer to sobie myslisz "A po co mi komputer, nikt mi nie kazuje z niego korzystac" albo auto sie zepsuje to tez sobie myslisz "Nikt mi przeciez nie kazuje nim jezdzic"? Pytanie retoryczne :)

Nie mowie ze handel nie dziala prawidlowo, ale mozna go usprawnic... W wielu grach kazdy towar ma rozna wartosc i w takim wypadku zwykle cene ustala komputer. U nas cene ustalili tworcy gry ale sa kombinatorzy ktorzy probuja manipulowac ta cena, po wejsciu tej proponowanej funkcji dalej beda mogli ale kazdy bedzie mogl zweryfikowac jak wielka ktos sobie nalozyl marże :p
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
A jak Tobie przykladowo cos nieprawidlowo dziala powiedzmy komputer to sobie myslisz "A po co mi komputer, nikt mi nie kazuje z niego korzystac" albo auto sie zepsuje to tez sobie myslisz "Nikt mi przeciez nie kazuje nim jezdzic"? Pytanie retoryczne :)
...

Poprawnymi przykładami by były jeżeli chcesz kupić komputer x widzisz cene w sklepie o 2 razy większą niż wartość to czy kupujesz?
Tak samo z samochodem jak się zepsuje, to idziesz kupić części masz część tej samej firmy ale jedna z ASO a druga z fabryki to kupujesz o 200% droższe ASO czy prosto od producenta?

Nie pisz głupot na chudya gdy jego komentarz jest jak najbardziej ok.
 

DeletedUser5506

Guest
No niby propozycja nie porywa skoro tak wygladaja glosy ale w sumie nie jest tez zle, moze osoby ktore nie zaglosowaly oddadza swoj glos wiec bede cierpliwie czekac ;d
 
Do góry