[Handel] Uczciwy handel - przelicznik

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5506
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba Ci sie propozycja?


  • W sumie głosujących
    42

DeletedUser

Guest
Ja wystawiam oferty i czekam az zejda, oczywiscie wszystkich wczesniej informuje ze tak jest uczciwie i taki jest oficjalny przelicznik na forum, nikt nie dyskutuje.
Prędzej słońce by zgasło niż na podstawie "rzeczywistych" kosztów dostałbyś ode mnie towar...
 

DeletedUser625

Guest
Cóż TODAKO przelicznik miał być tylko pomocą gdyby ktoś nie wiedział co za ile mu się należy. Zrobiłem go dla siebie samego i potem postanowiłem tu wkleić, bo mówię co mi szkodzi. Nikt nie powiedział, że jest on oficjalny, ani nikt nie każe z niego korzystać. Po prostu jest, bo mi się przydał i chciało mi się to przeliczać. To wszystko. :p

Ale z drugiej strony patrząc na sytuację to żądając 200 Żelbetu za 100 Filtrów to też wieje lichwą bo stosunek kosztów to tylko 1,25 :) Jednak mało jest desperatów co akceptują takie oferty. Na rynku Arvahallu na przykład większość ofert widzę dochodzi do góra 100 za 150 ale to też rzadko bo zazwyczaj wystawiają i za 120-130. :)

- - - Zaktualizowano - - -

Ciekaw jestem czy KTOKOLWIEK korzysta z tego przelicznika. 1:2 (2:1) i po problemie.

Oj zdziwiłbyś się bardzo. Odkąd zamieściłem powyższe w moim opisie z zastrzeżeniem, że tylko tak handluje to sporo osób się do mnie zgłasza. :)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Na rynku są lichwiarze na A znajdują się tacy co 100 za 120 z tej samej wymieniają. Dla mnie to nie ma problemu nawet raz mnie przypiliło i zaakceptowałam ;)

bo co tu mówić o uczciwości jak mi perły robią cały dochód surowców na ta chwile, dlatego też wymieniam to dla gildii i nie tylko moim zdaniem niskim kosztem za to co mi potrzeba. Stratna nigdy nie będę bo mam za darmo i żaden przelicznik tego nie uwzględni.

Handel jak pisała koleżanka już jest ograniczony i wcale nie jest wolny. Denerwuje mnie na przykład ze ja produkując postmodern w ilościach sporych nie mogłam go wymienić na Jesień średniowiecza bo była bym stratna na maksa, musiałam stopniować bo stosunek do 2 to porażka... Wiec jak chcecie handelek zmieniać to w kierunku swobody a nie kolejnych zmian maskujących już zawarte błędy.
 

DeletedUser7795

Guest
Wątpię że ktoś wymienia towary według kosztów ich produkcji :?
Myślę, że większość graczy wymienia np. 100 półprzewodników za 200 przetworzonej żywności // 200 aromatów za 100 zasobów odnawialnych. Każdy chyba się przyzwyczaił wymieniać w ten sposób. No może nie każdy ale większość graczy.
 

DeletedUser5506

Guest
Ale to przyzwyczajenie wynika z tego ze koszty produkcji w kolejnych epokach zwiekszaja sie dwukrotnie czyli przelicznik rosnie dwukrotnie, od kolonialnej koszty sie zmieniaja i co za tym idzie przelicznik rowniez powinien, no a przyjelo sie ze roznica jest dwukrotna. Kto chce tak handlowac to czemu nie, ale wiele ludzi nawet nie wie ze sa wyryskani wtedy, czasem sam wystawiajacy oferte moze sobie zaszkodzic, a dobrze by bylo zeby kazdy mial swiadomosc ze placi wiecej za "widzi mi sie" "bo tak sie przyjelo" "ze roznica jeden epoki to dwuktornie drozej", co szkodzi dac wybor komus?
 

bartekmod

Książę
dodajmy do tego że budynki z tej samej epoki miewają inne wielkości :p
czyli koszt wyprodukowania towaru w budynku 5x6 (30) będzie większy niż w budynku 6x4 (24), ponieważ wolne 6 kratek można inaczej zagospodarować i odnieść z tego dodatkowe korzyści, których nie będę miał posiadając większy budynek :p

zawsze można uwzględnić, że między przemysłem a postępem zmienia się droga dojazdowa z małej na dużą, co też zmienia koszt (Guanabana pewnie tego nie obliczałeś w swoim przeliczniku)? aaa, no i przecież budynek towarowy możemy mieć zaraz przy ratuszu, czyli tylko 4 kratki ulicy zamiast 1 na drogę, lub w dużym oddaleniu gdzie 5 ulic (20 kratek) zastępuje 10 dróg (10 kratek)...

Natalia masz za darmo z Pereł, jednak za darmo z Latarni z faros i za darmo z Wieży babel (Perły o tych samych wymiarach) znów nie jest równe, ponieważ na jedną kratkę więcej dostaniesz z Latarni, zależy który towar z której Perły wpadnie i znów trzeba uwzględnić do przelicznika ;)

tak tak, uwielbiam czepiać się szczegółów i pierdół :p a pewnie jeszcze trochę takich kwiatków można by wymyślić ;)

a jeżeli chodzi o pomysł, hmmm to jakby... wprowadzić opcję zapisania w grze swojego wyliczonego przelicznika (pomiędzy epokami, czy też może pomiędzy towarami nawet :p ), gdyż jak wyżej wyjaśniłem każdy będzie zwracał uwagę na inny element wpływający na koszty, niektórzy część z nich pominą dla uproszczenia i każdy ostatecznie może wyliczyć swój własny przelicznik, i każdy z nich tak naprawdę będzie uczciwy :) zapamiętujesz swój przelicznik raz i nie musisz tego przeliczać przy każdym wystawianiu oferty, lub wczytywać z własnego notatnika i przeliczać do konkretnej liczby wystawianego towaru, tylko raz i masz na stałe (oczywiście - z możliwością edycji)
 

DeletedUser625

Guest
Ta wielkość budynku odnosi marginalne znaczenie, bo różnica nie jest naprawdę duża. 4 z 5 budynków epoki przemysłowej to takie same molochy jak i potem postęp, modern i postmodern. Do tych trzech ostatnich to budynki mają takie same wielkości i tak samo wymagają ulicy, więc tutaj kwestia wielkości nie ma znaczenia.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Ta wielkość budynku odnosi marginalne znaczenie, bo różnica nie jest naprawdę duża. 4 z 5 budynków epoki przemysłowej to takie same molochy jak i potem postęp, modern i postmodern. Do tych trzech ostatnich to budynki mają takie same wielkości i tak samo wymagają ulicy, więc tutaj kwestia wielkości nie ma znaczenia.

Wielkość ma znaczenie....



<3


Tak na poważnie, przelicznik jest ok jednak wprowadzenie go jako obowiązującego w grze, na rynku, żeby się same mi oferty robiły i żeby sugerowały co jest ok a co lichwa, dla mnie odpada.
Wartość surowca można ocenić np na początku nowej epoki ;) kiedy jest popyt to jest podaż proste. Rynek zmienia się. Nawet teraz w Polsce koszty produkcji mają się nijak do ceny towarów. Jeżeli ktoś nie wie wiec ile kosztuje dany towar, to niech sobie weźmie z forum ten przelicznik i popatrzy i spróbuje kupić taniej ;)
 

Mikekun

Książę
Warto wtrącić że na Becie testowana jest już nowa era, czyli czasy najnowsze. Więc ponownie przelicznik się zmieni dlatego też nie zawsze warto coś takiego stosować bowiem im dalej gra postępuje tym bardziej jej zasady się zmieniają. Wobec tego ostatnie ery niech mają przelicznik 1:1 i będzie sprawiedliwie dla wszystkich :D

pozdrawiam Mikekun
 

DeletedUser11123

Guest
NIE
argumenty już padły, więc nie będę się powtarzał
 

DeletedUser8577

Guest
uzasadniam, moj glos na nie..

mysle ze to jest bez sensu.
kiedy potrzebuje towaru wchodze na targ, wybieram w ofertach nazwe towaru ktory chce kupic i klikam.
wyswietla mi sie lista kto, ile i za co chce sprzedac towar ktory mnie interesuje oraz przelicznik..
-szczerze mowiac wolalbym zeby zwiekszyli max przelicnik do np 1/3 :p
 

DeletedUser625

Guest
Wielkość ma znaczenie....



<3


Tak na poważnie, przelicznik jest ok jednak wprowadzenie go jako obowiązującego w grze, na rynku, żeby się same mi oferty robiły i żeby sugerowały co jest ok a co lichwa, dla mnie odpada.
Wartość surowca można ocenić np na początku nowej epoki ;) kiedy jest popyt to jest podaż proste. Rynek zmienia się. Nawet teraz w Polsce koszty produkcji mają się nijak do ceny towarów. Jeżeli ktoś nie wie wiec ile kosztuje dany towar, to niech sobie weźmie z forum ten przelicznik i popatrzy i spróbuje kupić taniej ;)

Oj Natalka znowu nie doczytałaś. :p Jemu nie chodziło o to żeby same dostosowywały się do przelicznika i wymuszały, że tak musi być i koniec. Chodziło o to, że wpisujesz ilość towaru z jakiejś epoki potem wpisujesz wartość przelicznika i automatycznie Ci ustala ile powinno być wg. kosztów produkcji, a to czy tak wystawisz to Twoja wola. :) On chciał ułatwić po prostu, żeby nie musieć tego za każdym razem przeliczać. :)
 

DeletedUser5506

Guest
uzasadniam, moj glos na nie..

mysle ze to jest bez sensu.
kiedy potrzebuje towaru wchodze na targ, wybieram w ofertach nazwe towaru ktory chce kupic i klikam.
wyswietla mi sie lista kto, ile i za co chce sprzedac towar ktory mnie interesuje oraz przelicznik..
-szczerze mowiac wolalbym zeby zwiekszyli max przelicnik do np 1/3 :p

Nie rozmawiamy o opcjach dla kupujacego ale dla sprzedajacego. Proponuje doczytac pewne szczegoly i nastepnie oddac glos ponownie ;p


Oj Natalka znowu nie doczytałaś. :p Jemu nie chodziło o to żeby same dostosowywały się do przelicznika i wymuszały, że tak musi być i koniec. Chodziło o to, że wpisujesz ilość towaru z jakiejś epoki potem wpisujesz wartość przelicznika i automatycznie Ci ustala ile powinno być wg. kosztów produkcji, a to czy tak wystawisz to Twoja wola. :) On chciał ułatwić po prostu, żeby nie musieć tego za każdym razem przeliczać. :)

Dokladnie tak ! ! ! Staralem sie to jak najlepiej wyjasnic a i tak wiele osob nie zrozumialo, mam nadzieje ze po Twoim wyjasnieniu reszta zrozumie i zmieni zdanie :)
 

DeletedUser

Guest
Wychodzi na to, że też jestem imbecylem w takim wypadku. Gospodarkę nakazowo rozdzielczą w teorii zakończyliśmy ćwierć wieku temu :[ Po co do tego wracać?
 

DeletedUser625

Guest
Cóż ułatwiło by to wystawianie ofert osobom, które korzystają z owego przelicznika. :) Co nie znaczy, że każdy musi z tego korzystać. Po prostu byłoby to jako alternatywa.

- - - Zaktualizowano - - -

Wychodzi na to, że też jestem imbecylem w takim wypadku.

Ale wiesz nie przejmuj się tym. Polacy tak mają, że często nie zapoznają się z tematem do końca, a komentują negatywnie :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser625

Guest
Ale podejrzewam, że urodziłeś i wychowałeś się w Polsce, a co potem robiłeś to już nieważne. Polakiem jesteś. :)
 

DeletedUser5506

Guest
Proszę o nie zbaczanie z tematu.

Wszyscy z niego juz dawno zboczyli, bo nie zrozumieli o co chodzi a mimo to komentuja ze ograniczy to wolnosc handlu (co jest nie prawda) i glosuja przeciw mimo ze opcja ta nie zaszkodzi a pomoze tym ktorzy chca uczciwie handlowac.
Nie potrafie tego jasniej opisac....
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Wszyscy z niego juz dawno zboczyli, bo nie zrozumieli o co chodzi a mimo to komentuja ze ograniczy to wolnosc handlu (co jest nie prawda) i glosuja przeciw mimo ze opcja ta nie zaszkodzi a pomoze tym ktorzy chca uczciwie handlowac.
Nie potrafie tego jasniej opisac....

Ja opisze jaśniej!
Moze chodzi o to że nie potrafisz opisać jasno... Nie trzeba jaśniej wystarczy jasno :p
A ja ostatnio doszłam do kolejnych wyliczeń mianowicie ze surowce np ja i większość mojej gildii produkuje z najwyższej epoki plus tam epoka w której nie trzeba substytutów. Tym samym najbardziej cenne w tej chwili sa dla nas surowce z Modermu! Możemy dać nawet dwa razy więcej surowca z PostModermu bo ich produkcja nas nie kosztuje czytaj perły.
 

DeletedUser5506

Guest
Ja opisze jaśniej!
Moze chodzi o to że nie potrafisz opisać jasno... Nie trzeba jaśniej wystarczy jasno :p
A ja ostatnio doszłam do kolejnych wyliczeń mianowicie ze surowce np ja i większość mojej gildii produkuje z najwyższej epoki plus tam epoka w której nie trzeba substytutów. Tym samym najbardziej cenne w tej chwili sa dla nas surowce z Modermu! Możemy dać nawet dwa razy więcej surowca z PostModermu bo ich produkcja nas nie kosztuje czytaj perły.
Wydaje mi sie ze haslo OPCJONALNA bylo dosc jasne i zrozumiale, bo cos co nie jest obowiazkowe nie ogranicza a ty i tak szlas w zaparte ;p

Dla was moze byc duzo wart modern a dla mnie zelazo bo lubie bizuterie, twoja i wasza sprawa co ile i za co dajecie. Mi chodzi o ogolno przyjete koszty produkcji, nie licze w to kosztow drogi czy wielkosci budynkow, bo to wplywu nie ma w momencie wystawiana surki.
 

chudya

Hrabia
Wydaje mi sie ze haslo OPCJONALNA bylo dosc jasne i zrozumiale, bo cos co nie jest obowiazkowe nie ogranicza a ty i tak szlas w zaparte ;p

Dla was moze byc duzo wart modern a dla mnie zelazo bo lubie bizuterie, twoja i wasza sprawa co ile i za co dajecie. Mi chodzi o ogolno przyjete koszty produkcji, nie licze w to kosztow drogi czy wielkosci budynkow, bo to wplywu nie ma w momencie wystawiana surki.

Mordka, czy Ty jesteś Szkotem, który przysłowiowo jest tak obliczony jak Ty w tych wywodach?
Daj sobie już luz i wyłącz problematory, które się Tobie powłączały. Usiłujesz tych co nie zgadzają się z Tobą przekonać do Twoich wizji, zrozum że każdy wymienia JAK CHCE (a Ty też wymieniaj jak chcesz) a nie według Twoich wyliczeń.
 

DeletedUser5506

Guest
Mordka, czy Ty jesteś Szkotem, który przysłowiowo jest tak obliczony jak Ty w tych wywodach?
Daj sobie już luz i wyłącz problematory, które się Tobie powłączały. Usiłujesz tych co nie zgadzają się z Tobą przekonać do Twoich wizji, zrozum że każdy wymienia JAK CHCE (a Ty też wymieniaj jak chcesz) a nie według Twoich wyliczeń.


Nie chce nikogo na sile przekonywac do swojej racji, chce zeby osoby zrozumialy zamysl bo z ich komentarzy wynika ze nie zrozumialy do konca tego pomyslu.
Kazdy wymienia jak chce i po wejsciu tego pomyslu w zycie tez bedzie mogl :)
 
Do góry