Tryb przebudowy - dyskusja

DeletedUser20230

Guest
Fajna opcja, sporo ułatwi.
Dodajcie jeszcze możliwość sortowania budynków według tych które potrzebują jezdni lub zwykłej drogi i te które nie muszą być połączone.
Drugi wariant to sortowanie po szerokości np. pokaż tylko te budynki o szerokości 3x... lub 4x..., 5x... itp.
 

DeletedUser18413

Guest
Bardzo dobry pomysł....!!!!
Dzięki, teraz będzie łatwiej przebudować miasto...:-)))
Wiem, że zapewne się to nie uda, ale jak by było można jeszcze przekręcać budynki............................................
Pozdrowionka...:-)))
 

DeletedUser18115

Guest
Genialna opcja! Bardzo ułatwi proces przebudowy miasta, a w dodatku sama przebudowa na filmiku prezentuje się nadzwyczaj przyjemnie. :-)
 

DeletedUser17270

Guest
Fajnie.
Zróbcie jeszcze wrzutki w perły po 100 pr ..... od tego klikania nadgarstki wysiadają i tracicie graczy :)
 

DeletedUser12625

Guest
Czy jest/będzie opcja sprzedawania budynków w trybie przebudowy? Przebudowuje sobie miasto, które jest obecnie postawione bez rozumu i godności, wszystko ładnie, gdy chcę kończyć to nie mogę bo zostało mi w schowku 80 sztuk drogi dwujezdniowej, której nie wcisnę nigdzie w przebudowane miasto.
 

DeletedUser17606

Guest
Jedyne czego brakuje to jak ustawi sie już miasto i coś zostanie powinna być mozliwość skasowania tego lub przeniesienia do inwentarza bo okaze się, że zostana 2 budynki czy kilka dróg i już będzi problem bo nie będzie można zaakceptować przebudowy
 

Atli

Hrabia
Jedyne czego brakuje to jak ustawi sie już miasto i coś zostanie powinna być mozliwość skasowania tego lub przeniesienia do inwentarza bo okaze się, że zostana 2 budynki czy kilka dróg i już będzi problem bo nie będzie można zaakceptować przebudowy

Zawsze możesz wrzucić 2-3 budynki do schowka przed przebudową
 

DeletedUser20164

Guest
Nie rozumiem tych obaw, że po przebudowie coś zostanie i nie będzie gdzie tego dać. Jeżeli nie będzie można niczego dokupić w trakcie przebudowy, to ilość kratek do zajęcia pozostaje taka sama. Zakładając, że przebudowę robimy po to, aby lepiej upakować swój dobytek, to wszystko co pozostaje po przebudowie wstawiam na wygospodarowane miejsce nie dbając o połączenie z drogami i Ratuszem. Po zatwierdzeniu przebudowy, już w normalnym trybie gry, pozbywam się tych budynków i dróg, które są wstawione chaotycznie i kłopot z głowy. Pytanie jest takie: czy będzie można robić przebudowy w dowolnym czasie, czy też będzie jakaś kwarantanna pomiędzy przebudowami?

Mam też nadzieję, że nigdy nie zostanie wprowadzone obracanie budynków. To jest jeden z podstawowych elementów gry. Ten, kto lepiej sobie z tym problemem poradzi, będzie miał większe profity ze swojego talentu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12625

Guest
Nie rozumiem tych obaw, że po przebudowie coś zostanie i nie będzie gdzie tego dać. Jeżeli nie będzie można niczego dokupić w trakcie przebudowy, to ilość kratek do zajęcia pozostaje taka sama. Zakładając, że przebudowę robimy po to, aby lepiej upakować swój dobytek, to wszystko co pozostaje po przebudowie wstawiam na wygospodarowane miejsce nie dbając o połączenie z drogami i Ratuszem. Po zatwierdzeniu przebudowy, już w normalnym trybie gry, pozbywam się tych budynków i dróg, które są wstawione chaotycznie i kłopot z głowy.

Szybki przykład, mamy obszar 4x4 z czterema świątyniami wiedzy (2x2), mam kaprys ułożyć w taki sposób że zmieszczą się tylko dwie, a pozostałe CHCE sprzedać bo mi niepotrzebne. Dlaczego nie ma takiej możliwości w trybie przebudowy?
 

DeletedUser20164

Guest
Specjalnie lub przypadkowo pominąłeś w cytacie ostatnie zdanie tego mojego postu, które jest kluczowe dla mojej wypowiedzi.
Jeśli nie będzie "kwarantanny" pomiędzy modernizacjami miasta, to na dowolnym etapie przebudowy klikasz na "zapisz zmiany" wchodzisz do miasta, sprzedajesz wszystko co Ci nie pasuje, kupujesz to co Ci będzie potrzebne i wchodzisz w tryb ponownej budowy. Rozbudowa systemu do wielu możliwości pozbywania się i nabywania nowych budynków w trakcie przebudowy może nie być takie proste dla programistów. Może w dalszym terminie zrobią i to. Nie jestem przeciwny, ale wolę najpierw prostsze rozwiązanie z tym, że powinno działać niezawodnie.
Upierać się będę natomiast przy braku kwarantanny pomiędzy modernizacjami. Wiąże się to również z tym, że nie wiem czy w trakcie przebudowy będzie działała sygnalizacji o tym, czy wszystkie budynki, które powinny stać przy drodze są tak właśnie umieszczone. To jest ważne.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Tryb przebudowy dotyczy budynków stojących w mieście, sprzedać/schować stojące lub postawić nowe trzeba przed wejściem w ten tryb.
Można tego trybu używać bez ograniczeń.
Przy wyjściu decydujesz czy porzucasz zmiany czy zatwierdzasz. Nie można zatwierdzić zmian jeśli wszystkie budynki nie są postawione (drogi to tez budynki).

Nowy obraz mapy bitowej (2).jpg

Nowy obraz mapy bitowej (2).jpg


Nie ma żadnej sygnalizacji czegokolwiek w trakcie przebudowy (tylko, jeśli jest włączona to sygnalizacja rozerwania zestawów), jedyny warunek, to postawić wszystkie budynki. Ratusza nie można schować.

Nowy obraz mapy bitowej (2).jpg
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser20164

Guest
Jeśli nie ma ograniczeń w stosowaniu przebudowy, to z pewnością będzie to narzędzie przydatne. Każdy na swoim stopniu rozwoju miasta, prędzej czy później, wypracuje sobie sposób działania odpowiedni dla niego. Ci, którzy nie będą widzieli w tym sensu, nie będą przebudowywali swoich miast. Poczekajmy na inaugurację systemu i zobaczymy czy będą jakieś propozycje udoskonalenia tego narzędzia.
 

DeletedUser20246

Guest
Kolejny przykład, że nie dość że coś dostanie się za darmo fajnego to wciąż mało mało mało... Część z was zamiast docenić, że dostaniemy taką bardzo fajną opcje, zanim z niej skorzystała już narzeka i wymaga więcej... A pytania typu "co zrobię jak mi zostaną po przebudowie budynki, drogi ?" Śmieszą mnie jak cholera :D Panowie.. myślenie nie boli naprawdę ;)

P.S. Czekam z niecierpliwością na możliwość przebudowy :) Dziś serwery się zagrzeją ;) :D
 

DeletedUser17454

Guest
Czy ktoś orientuje, kiedy aktualizacja? Nie mogę się doczekać! :)
 

DeletedUser2383

Guest
Wam też się miasto zawiesza i budynki które teoretycznie są w inwentarzu blokują miejsce do postawienia na mapie?
 

DeletedUser16090

Guest
Wam też się miasto zawiesza i budynki które teoretycznie są w inwentarzu blokują miejsce do postawienia na mapie?

Tak. Bez powodu, nagle w mieście pojawiają się budynki lub elementy dróg, które masz w inwentarzu i nie można nic z nimi zrobić. Mam nadzieję, że to naprawią, bo opcja wydaje się fajna.
 

DeletedUser20251

Guest
Ale jednak nie dla wszystkich jak widzę, jeśli się nie ma zbadanej technologii w epoce żelaza jak dobrze pamiętam o nazwie "Matematyka" to trybu przebudowy nie będzie się miało a zgodnie z zapowiedzią miał być dostępny dla wszystkich graczy niezależnie od epoki i zbadanych technologii.
 
Coś nie działa tak, jak działać powinno. Usunęłam z miasta trochę dróg, żeby sobie przebudować z dodatkowym, wolnym miejscem. Włączyłam tryb przebudowy, pochowałam budynki i zaczęłam ustawianie. Pierwszy błąd - niektórych budynków nie da się postawić. No za cholerę. Nic nie stoi im na przeszkodzie, a nie postawię tam, gdzie chcę. Drugi błąd - po anulowaniu przebudowy budynki porozwalane, poukładane byle jak, wiele zniknęło. Dopiero odświeżenie strony przywróciło sytuację do normy. Czy tak powinno być? Czy jakiś program wie lepiej, jak mamy ustawiać budynki, że niektóre blokuje? Bo jak nie to co, do cholery, się dzieje?
 
Do góry