Tryb przebudowy - dyskusja

DeletedUser10716

Guest
pozwolę sobie zacząć, co dzieje się z miastem podczas przebudowy, funkcjonuje normalnie czy jest zamrożone?

z jakich elementów gry będzie można korzystać podczas przebudowy? mam na myśli takie jak czat, WG, GvG itd... motywacja i dowiedzanie znajomych, pereł itd
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

hddk

Hrabia
Miasto funkcjonuje normalnie, ogród japoński czy zimowy nie przerywają produkcji, inne zakłady też nie... przynajmniej tak było na Becie :)
Czat był ale ostatnio został wyłączony w trakcie przebudowy. Ogólnie wchodzi się w tryb przebudowy i żadne normalne inne opcje gry nie są dostępne póki nie wyjdzie się z tego trybu poprzez Zapis lub Porzucenie zmian.

Miasto na Becie mogło być też np. splądrowane, czyli przebudowa dotyczy tylko jakby sfery wizualnej, a od strony "bazy danych" miasto jest po staremu do chwili zatwierdzenia zmian...
 

DeletedUser16928

Guest
A podczas przebudowy można dodawać/kupować nowe budynki, albo usuwać niepotrzebne?
 

krzysw

Wicehrabia
Na pewno zmiana na +, wreszcie będzie łatwiej :)

P.S. Brawo za wreszcie wcześniejsze ogłoszenie, oby już tak zawsze było!
 

Antek123

Szlachcic zagrodowy
Zróbcie tak ze będzie można obracać budynek w każdą stronę i ustawiać jak będzie wygodniej graczowi to super by było
 

DeletedUser4614

Guest
obracania budynków -----> nigdy nie będzie

zaznaczano to wielokrotnie przez projektantów
 

DeletedUser19375

Guest
nareszcie!! super to teraz przydal by sie tryb w ktorym poza przebudowa mozna by relokowac rozszerzenia terenu
 

DeletedUser1495

Guest
Ja tam nie potrzebuje żadnych opcji przebudowy wchodzę tutaj i po problemie
https://foemanager.com/city-planner/app/
wystarczy założyć konto zalogować i wgrać sobie miasto z serwera i bawić się dowoli.
zastanawiam się czy w opcji przebudowy można będzie stawiać budynki przy ludności na minusie w wymienionym linko można to zrobić
 

DeletedUser12833

Guest
Dodajcie jeszcze opcje sprzedazy i kupowania w trybie przebudowy to bedzie uzyteczny. Teraz z tego co widziaem na becie trzeba wykorzystac nawet wszystkie drogi by zakonczyc przebudowe
 

DeletedUser20224

Guest
Ja mam takie pytanie w ramach pewności czy perły architektury zostaną ta takim samym poziomie oraz czy przebudowy będzie można wykonywać kilkukrotnie? Tryb przebudowy to doskonały pomysł to jest spełnienie moich błagań :)
 

DeletedUser19916

Guest
Super! Mi też tego brakowało. U mnie nie było miejsca na nowe budynki, a teraz będę mógł zmienić ułożenie wszystkich dróg, budynków i wszystko będzie pasować. Świetna zmiana na +.
 

DeletedUser19375

Guest
Ja tam nie potrzebuje żadnych opcji przebudowy wchodzę tutaj i po problemie
https://foemanager.com/city-planner/app/
wystarczy założyć konto zalogować i wgrać sobie miasto z serwera i bawić się dowoli.
zastanawiam się czy w opcji przebudowy można będzie stawiać budynki przy ludności na minusie w wymienionym linko można to zrobić

tak znam ta strone i wielokrotnie korzystalem ale przy przebudowie pozniej realnego miasta i tak jest zabawa poza tym ruszenie zestawu przerywa produkcje, a w tym nowym trybie mozna robic kiedy sie chce
 

DeletedUser19987

Guest
Oh welp, ja generalnie jestem świeżakiem w grze i dopiero się uczę co jak działa - czy ktoś mądrzejszy mógłby mi wyjaśnić w takim razie, czemu ja ten tryb przebudowy mam od X czasu (chyba ze to jakaś ina wersja) na Arvahall, czy ja czegoś nie rozumiem czy co X'D
Bo opcja super przydatna nawet w małych miasteczkach, jak nagle trzeba było znaleźć 7x3 na statek a miasto niemal po brzegi wypełnione.
 

DeletedUser17155

Guest
To ja mam jeszcze w takim razie takie pytanie: Jak wchodzę w tryb przebudowy i sobie już to miasto przebuduję, ale w praniu wyjdzie mi, że nie znajdę już miejsca na wszystkie budynki (ułożenie poszczególnych budynków zmieni mi się na tyle, że nie wetknę już np. jednych tarasów czy czegokolwiek tam innego dużego), to mogę sobie zatwierdzić te zmiany czy nie? Jeśli tak,, to co się dzieje z niewykorzystanymi budynkami? Trafiają do inwentarza czy przepadają? Czy będzie można w trybie przebudowy wywalić jakieś budynki ?
 

hddk

Hrabia
@absolutnyfiolet Bo Inno udostępniło ten tryb przy nowo założonym kontach w ramach testów na żywym organizmie :)

@migueltopo Trzeba do zera opróżnić tymczasowy inwentarz. W tym trybie nie można nic dodawać ani kasować, nie ma w ogóle standardowego menu po lewej. Tylko opcja zapisu lub porzucenia zmian
 

DeletedUser16965

Guest
brawo Foe ! :) oczami wyobraźni już to widzę

2gv7ip.jpg
 

DeletedUser18973

Guest
Ja tam nie potrzebuje żadnych opcji przebudowy wchodzę tutaj i po problemie
https://foemanager.com/city-planner/app/
wystarczy założyć konto zalogować i wgrać sobie miasto z serwera i bawić się dowoli.
zastanawiam się czy w opcji przebudowy można będzie stawiać budynki przy ludności na minusie w wymienionym linko można to zrobić

Również korzystałam z tej strony, ale mimo że na niej można układać budynki jak się chce, to z realną przebudową na FoE to było by gorzej. Na przykład w moim mieście mogę usunąć jedynie budynki zaopatrzeniowe (młotki), i te produkujące towary, bo mogę je potem odbudować, a jeśłi pousuwam budynki z eventu, bądz które dostałam w nagrodę w trakcie gry to już ich nie odzyskam, a usunięcie pereł architektury skutkowało by stratą cennych poziomów tychże.
Reasumując, zostało by mi niewiele wolnego terenu w mieście do przebudowywania, ok 30% miejsca mogłabym zwolnić jedynie.

Z nową opcją w grze będzie lżej, bo i perły i budynki eventowe można będzie schować, co daje więcej miejsca na ruchy w przebudowie :)
Także do foemenager już nie wrócę .
 

DeletedUser12852

Guest
Pomysł dobry, ale nie do końca prawidłowo zrealizowany. Jeżeli po przebudowie mamy wykorzystać wszystkie budynki, co gorsza drogi i krzewy... a nie ma opcji kasowania ... to lipa
Mimo to, to zawsze jakiś milowy krok w zarządzaniu miastem w trakcie przebudowy naszej mertopolii.

Zastanawiam się tylko, czy ta opcja będzie dostępna na platformy jednostek stacjonarnych i APPek, czy tylko PC.

No i jak bardzo będą się różniły, bo twórcy strasznie dążą do tego, żeby platforma PC różniła się od APPek
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser18920

Guest
ogólnie pomysł jest dobry nawet powiedziałabym że rewelacja ale jest kilka spraw które warto by było rozważyć

- udostępnić możliwość dostawienia rozszerzeń terenu jeśli gracz ma taką możliwość
- udostępnić przechowajkę budynków jeśli gracz ma je w inwentarzu
oraz co ważne
- udostępnić możliwość sprzedaży niepotrzebnego asortymentu, którego gracz nie wykorzysta po przebudowie
- zrobić dwa widoki miasta w tym trybie
1. standardowy czyli taki jaki widzimy na co dzień
2. płaski - czyli taki gdzie będziemy widzieć płaskie prostokąty i kwadraty z podpisaną nazwą - łatwiej w ten sposób będzie zaprojektować miasto nie martwiąc się, że jakiś budynek A zasłania budynek B

Takie dwa widoki są dostępne w weżej wymienionym FOE planerze

Pomyślcie proszę te kwestie a przebudowa miasta będzie nie lada rozrywką dla wszystkich :)
 

DeletedUser17606

Guest
Ja tam nie potrzebuje żadnych opcji przebudowy wchodzę tutaj i po problemie
https://foemanager.com/city-planner/app/
wystarczy założyć konto zalogować i wgrać sobie miasto z serwera i bawić się dowoli.
zastanawiam się czy w opcji przebudowy można będzie stawiać budynki przy ludności na minusie w wymienionym linko można to zrobić

Tak tylko na planerze zrobisz sobie szkic miasta ale coz tego jak pozniej musisz to przenieść na normalne konto, co za tym idzie ogrody palace i cala reszta przy przestawianiu rozbije ci odliczanie od nowa a tak wszystko dziala normalnie, zapisujesz i tyle i masz nowy wyglad miasta.
 
Do góry