Tryb przebudowy - dyskusja

DeletedUser2383

Guest
Coś nie działa tak, jak działać powinno. Usunęłam z miasta trochę dróg, żeby sobie przebudować z dodatkowym, wolnym miejscem. Włączyłam tryb przebudowy, pochowałam budynki i zaczęłam ustawianie. Pierwszy błąd - niektórych budynków nie da się postawić. No za cholerę. Nic nie stoi im na przeszkodzie, a nie postawię tam, gdzie chcę. Drugi błąd - po anulowaniu przebudowy budynki porozwalane, poukładane byle jak, wiele zniknęło. Dopiero odświeżenie strony przywróciło sytuację do normy. Czy tak powinno być? Czy jakiś program wie lepiej, jak mamy ustawiać budynki, że niektóre blokuje? Bo jak nie to co, do cholery, się dzieje?


Zauważyłem, że jak w trybie przebudowy się przestawia budynki to nagle się pojawiają 2 w tym samym miejscu. Jak najpierw go schowasz, a potem na nowo postawisz to ten błąd się nie pojawia.
 

DeletedUser20253

Guest
wg mnie opcja ta daje rade tylko na 50% - nie mozna w trakcie przebudowy burzyc i stawiac czegoś na nowo, a to utrudnia przebudowe i cały pomysł okazuje się tylko połowicznym sukcesem ://
 

DeletedUser20164

Guest
U mnie działa wszystko bez komplikacji. Przynajmniej tak mi się wydaje.
Już teraz mam dwie propozycje na przyszłość:
1. Przydałaby się opcja taka jak jest w FOE City Planner, a mianowicie zamiana widoku miasta na płaski plan zabudowy z możliwością wyjmowania i zakładania elementów zabudowy. Przydatne to by było szczególnie przy wymianie elementów dróg - obecnie trudno połapać się jaki jest "gatunek" drogi (nie wyświetla mi podpowiedzi) oraz trudno wyłowić elementy drogi spośród budynków w opcji "widok miasta".
Powyższe rozwiązanie pozwoli również na kontrolę czy wszystkie budynki stoją przy drodze, jeśli muszą przy niej stać.
2. W obecnej wersji "przebudowy" nie mogę przenosić budynków i dróg bezpośrednio na terenie miasta. Muszę najpierw przenieść element do schowka i następnie wyjąć z tego schowka na nowe miejsce. Możliwość bezpośredniego przesuwania elementów ułatwi nieco przebudowę i jeśli nie jest mocno kłopotliwe, to byłoby dobrym rozwiązaniem.
 

DeletedUser17212

Guest
A ja na świecie A nie mam tego trybu przebudowy .A na B mam.I nie wiem czemu
 

Oscarillo

Szlachcic
Chyba jakiś problem - na świecie F nie mam dostępnego trybu przebudowy :(
 

Załączniki

  • Screenshot at 2018-09-26 08:22:48.jpg
    Screenshot at 2018-09-26 08:22:48.jpg
    149 KB · Wyświetlenia: 22

DeletedUser222

Guest
1qiW8om.png
 
Do góry