Testy A/B

dżejmsbąd

Wicehrabia
Ja z tawerny w ostatnich 2 tygodniach zbieram średnio 2978 srebrników dziennie, a jakoś nie przywiązuję do tego wielkiej uwagi, nie proszę znajomych o wizyty itp.
Jakbym się nastawiał na możliwość napotkania takiego zadania, to poczekałbym ze zbiorem do godziny rozpoczęcia zadań (tę godzinę można sobie ustawić wedle własnych preferencji) i myślę, ze bez problemu te 4000 bym zebrał :p
A wymieniając zadanie na inne, możesz trafić też gorsze.
Jak dobrze kminię, to mając ustawioną godzinę dziennego wyzwania np. na 16:00, masz czas na zrobienie 2 poziomów wyprawy do godziny 16:00 w środę. W tym czasie od początku wyprawy dostajesz 32 podejścia i 8 na start, czyli bez dokupowania za medale masz 40 podejść, a wystarczy wykorzystać 32.
A ktoś zignorował moja wypowiedź, że liczba zakładów produkcyjnych w tym czasie nie wzrosła;)
Doszły rozszerzenia terenu za medale, więc masz więcej terenu na budynki produkcyjne.
 
Ostatnia edycja:

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Jestem w żelazie, mapa prócz tych dwóch zrobiona do oceanu, wytłumacz mi zatem w jaki niby sposób mam zmienić styl gry?

To Twój wybór, by siedzieć w Epoce Żelaza. To Twój wybór, by nie blokować sobie zadań powtarzalnych przejmowaniem konkretnych prowincji. Wreszcie, to Twój wybór, by nie robić Codziennego Wyzwania polegającego na podbiciu sektorów lub prowincji, by utrzymać swój styl gry.

Oczywiście, gra daje wiele możliwości wyboru stylu gry, metod rozwoju, ale nie oczekuj, że gra będzie dostosowywać się do Twojego stylu gry.

Ps. Co do lepszych nagród to w 99% ten sam badziew, nawet jak 1 w miesiącu trafi się zestaw ogrodu japońskiego to i tak lecą pr, więc naprawdę luksusowe te nagrody...

Nie rozumiem zatem. Dla tego 1% (bo 99% to ten sam badziew) tak bardzo przeszkadza Ci to, że jakaś funkcjonalność doczekała się odświeżenia?

Ręce opadają jak się to czyta. Dla ciebie trudne zadanie to motywka bo jesteś leniem. Spoko ale nie porównuj tego np. do zebrania 4000 srebra. To nie są 3,4 logowania dziennie (tą wypowiedzią się skompromitowales bo widać nie masz pojęcia o czym mówisz).
Dlaczego nie porównywać? Co takiego jest trudnego w zebraniu 3 razy w ciągu 24 godzin 16 ludzi w Tawernie znajomych? Czy chodzi o ilość posiadanych znajomych, czy chodzi o aktywność posiadanych znajomych? I przede wszystkim, dlaczego uważasz, że 3-4 logowania w przeciągu 24 godzin przy zapełnionej tawernie nie wystarczyłoby do wykonania tego zadania?
 

aza III

Wójt
Masz rację Żyleta, co za różnica taczka czy samochód, jedno i drugie ma kółka oraz jednym i drugim przewieziesz worek z ziemią
 

Marik

Książę
Nie rozumiem zatem. Dla tego 1% (bo 99% to ten sam badziew) tak bardzo przeszkadza Ci to, że jakaś funkcjonalność doczekała się odświeżenia?
Punkty zamkowe z nieba nie lecą, ustaliliście kosmiczne poziomy to się nie dziwcie że gracze marudzą, gdyby nie te punkty to dzienne miałbym to głęboko zakopane w ogrodzie

To Twój wybór, by siedzieć w Epoce Żelaza. To Twój wybór, by nie blokować sobie zadań powtarzalnych przejmowaniem konkretnych prowincji. Wreszcie, to Twój wybór, by nie robić Codziennego Wyzwania polegającego na podbiciu sektorów lub prowincji, by utrzymać swój styl gry.

Oczywiście, gra daje wiele możliwości wyboru stylu gry, metod rozwoju, ale nie oczekuj, że gra będzie dostosowywać się do Twojego stylu gry.
To wyjaśnij mi dlaczego inny gracz, który także siedzi w żelazie i ma podobną sytuacje może sobie takowe zadania wymieniać. Tak mój wybór stylu gry, tylko gra nieco inna dla 2 użytkowników
 

Kronoxus

Szlachcic zagrodowy
Dziwi mnie to, że narzekają głównie (jeśli nie wyłącznie) doświadczeni gracze (wnioskuję po aktywności na forum i sposobie wypowiedzi - może się mylę), którym nieobce są tajniki gpc, gvg, sztuczki na ułatwienie sobie grania (nie mam na myśli botów itp. tylko optymalizację zarządzania miastem) a kładzie ich na łopatki nieco trudniejsze dzienne wyzwanie, z którego większość nagród i tak zapewne traktujecie jak śmieci - bo któż by nie chciał kolejnego dobosza czy skrzyni z szansą na zawrotną premię do monet czy młotków 8>
Pewnie zripostujecie: punkty zamkowe! No rzeczywiście! Ilu wyzwań przez obecne zmiany nie kończycie w skali tygodnia: dwóch? A może trzech? No to policzmy:
Za komplet 15 bitew mamy 240 punktów x 7 dni = 1680
Dorzućmy do tego choćby połowę za negocjacje: 840
Główne konflikty na wyprawie - proszę bardzo: 600
Codzienne wyzwanie -powiedzmy że złośliwe Inno rzuca nam kłody pod nogi i kończymy cztery w skali tygodnia: 4x100 pkt + średnio 400 punktów tygodniowo za ukończone 7 wyzwań
I doliczmy punkty z codziennego logowania za cały tydzień: 235
Mamy 4155 punktów. Gdyby nie to niedobre InnoGames to mielibyśmy o 600 punktów więcej (3x100 + 300 za ukończone 7 wyzwań) - jesteśmy stratni niecałe
13%... kuniec świata :haha::haha::haha:

Ukończ II poziom wypraw - wyklikanie tego szybką walką to 2-3 minuty roboty a łączny koszt podejść za medale to promil tego co posiadacie - litości :haha:
Zbierz 4000 z tawerny - za każdym razem jak wchodzę co 3-4 godziny to mam pełną tawernę i nawet nie chce mi się tego zbierać, robię tylko żeby na dłuższą metę nie pomyśleli że jestem nieaktywny ;) Jak tego nie osiągnąć przy ponad 100 znajomych, skoro wystarczy - pi razy oko - czterdziestu?
Mój przykład, który tu chyba jeszcze nie padł: zajmij x sektorów przez negocjacje - skoro jestem taki hop siup i mapa podbita kilka epok wprzód, to chyba jasne że ponoszę konsekwencje takiego stylu gry i teraz mam problem ze zdobyciem towarów z kilku epok wyżej na wykupienie... niby można ale nie chce mi się i pewnie nawet nie opłaca - zresztą rozszerzenie uzyskane przez podbój są wystarczającą nagrodą w tym wypadku

Kiedyś się zacząłem zastanawiać czy FoE to rzeczywiście gra strategiczna - po pewnym czasie nie stawiamy niczego z menu budowy bo wszystko zajmują nam budynki eventowe i inne tarasy i w zasadzie od tego momentu mamy już farmienie zasobów a nie strategię. Ale ostatnie zawirowania wokół zmian utwierdzają mnie w przekonaniu, że ta gra wymaga strategicznego myślenia, ale w wielu innych obszarach niezwiązanych z naszym miastem ;)
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Punkty zamkowe z nieba nie lecą, ustaliliście kosmiczne poziomy to się nie dziwcie że gracze marudzą, gdyby nie te punkty to dzienne miałbym to głęboko zakopane w ogrodzie

Czyli lepsze nagrody są dobre, ale tylko wtedy, gdy nie trzeba się bardziej wysilać z ich zdobyciem? W sumie.. każdy by tak chciał, więc nie dziwię się, że ludzie marudzą. Ale nie udzieliłem się w tym temacie, by krytykować czy negować takie wypowiedzi, ale by wskazać, że zmiany w Codziennych Wyzwaniach były wielopoziomowe. To nie tylko "utrudnienie" w postaci zmiany niektórych zadań, ale też cenniejsze gratyfikacje z racji ich ukończenia.

To wyjaśnij mi dlaczego inny gracz, który także siedzi w żelazie i ma podobną sytuacje może sobie takowe zadania wymieniać. Tak mój wybór stylu gry, tylko gra nieco inna dla 2 użytkowników

Ponieważ jest w gronie Graczy, którzy sprawdzają nową funkcjonalność w grze, która może zostać w przyszłości udostępniona dla wszystkich Graczy, ale równie dobrze może zostać całkowicie wycofana i wtedy już z niej nie skorzysta.

Równie dobrze może nie trafiać na takie same zdania i też będzie to nieco inna gra u dwóch różnych osób.
 

Marik

Książę
Czyli lepsze nagrody są dobre, ale tylko wtedy, gdy nie trzeba się bardziej wysilać z ich zdobyciem? W sumie.. każdy by tak chciał, więc nie dziwię się, że ludzie marudzą. Ale nie udzieliłem się w tym temacie, by krytykować czy negować takie wypowiedzi, ale by wskazać, że zmiany w Codziennych Wyzwaniach były wielopoziomowe. To nie tylko "utrudnienie" w postaci zmiany niektórych zadań, ale też cenniejsze gratyfikacje z racji ich ukończenia.
Chyba nie zrozumiałeś, zwiększyła się częstotliwość niektórych upierdliwych zadań, w kilku poziom wzrósł trochę za wysoko co nie zmienia faktu iż staram się większość robić dla punktów zamkowych. Nawet mała ilość punktów się liczy, nie każdy wydaje kilkanaście tysięcy żeby zdobyć jakieś bonusy w grze, za tą kwotę pożal się Boże. Gdzie są te cenniejsze gratyfikacje? - daj przykład bo nie widziałem

Ponieważ jest w gronie Graczy, którzy sprawdzają nową funkcjonalność w grze, która może zostać w przyszłości udostępniona dla wszystkich Graczy, ale równie dobrze może zostać całkowicie wycofana i wtedy już z niej nie skorzysta.

Równie dobrze może nie trafiać na takie same zdania i też będzie to nieco inna gra u dwóch różnych osób.
Więc darujmy sobie teksty o stylu gry skoro dotyczy to tylko i wyłącznie testów, może być 2 identycznych użytkowników z 2 identycznymi zadaniami jeden wymieni te zadanie bo bierze udział w testach, a drugi go nie zrobi bo ma taki styl gry i jak chce go zachować to musi zadanie pominąć - zalatuje hipokryzją nie sądzisz? Tak wiem jest wiele zmiennych, co nie zmienia faktu że różnica powstaje niby niewielka ale im dłużej trwa tym jest większa.
 
Ostatnia edycja:

kasia2389

Arcyksiążę
Kolejny raz to napiszę, takie testowanie czegokolwiek nie ma żadnego sensu, tym bardziej, że nie niesie ze sobą żadnych informacji, a dzieli graczy. Firma natychmiast, albo jeszcze szybciej powinna albo wprowadzić to dla wszystkich, albo wyłaczyć
Zadne tłumaczenie ble, ble, ble, nie uzasadni takiego postepowania.

Trzeba było funkcjonalność właczyć na kilku serwerach, tak aby wszyscy gracze byli w ramach serwera traktowani tak samo.
Ponadto trwa to juz dwa miesiące, może czas się zdecydować, wóz albo przewóz, ile czasu macie zamiar to jeszcze "testować".

Moja poprzednia uwaga o płacących za grę, nadal jest aktualna.
A niepłacący dostają dokładnie taką wartość jaką za nią zapłacili.
 

Borisel

Hrabia
Muszę zapytać ludzi , którzy korzystają z automatycznej motywki . Czy mając bank nasion i motywkę często dostajecie diaxy ? Bo zauważyłem na własnym przykładzie, że dość często mi diaxy wpadają - może tak raz czy dwa na tydzień . Wcześniej w czasie ręcznej motywki bardzo rzadko były
 

kloc2

Rycerz
Muszę zapytać ludzi , którzy korzystają z automatycznej motywki . Czy mając bank nasion i motywkę często dostajecie diaxy ? Bo zauważyłem na własnym przykładzie, że dość często mi diaxy wpadają - może tak raz czy dwa na tydzień . Wcześniej w czasie ręcznej motywki bardzo rzadko były
To za samą motywke dostajesz diaxy? Jeśli tak to wybuduje ten Bank i przetestuje
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Muszę zapytać ludzi , którzy korzystają z automatycznej motywki . Czy mając bank nasion i motywkę często dostajecie diaxy ? Bo zauważyłem na własnym przykładzie, że dość często mi diaxy wpadają - może tak raz czy dwa na tydzień . Wcześniej w czasie ręcznej motywki bardzo rzadko były
nope, tyle co nic. Raz na miesiąc jak raz wpadnie to jest dużo. 60 lvl
 
Do góry